Pracenje preko IP adrese?

poruka: 67
|
čitano: 16.982
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Kolačiće vidi jedino domena koja ih j postavila. Tu recimo FB i google efikasno mogu pratiti preko svojih usluga koje se ugrađuju na stranice jer ako je neki iframe ili neka skripta, slika i sl ugrađeno na stranici (FB like box, google maps) onda oni mogu vidjeti vlastite kolačiće + na kojoj si stranici trenutno. Međutim, oni to ne dijele sa stranicama poput foruma, već koriste za ciljano oglašavanje, ali k neke druge usluge (npr recaptcha).

Ne znam da li cloudflare i slični servisi koji sadrže CDN, imaju mogućnost baniranja korisnika na temelju fingerprinta jer bi u teoriji CDN mogao izvući dovoljno informacija da te poveže s prijašnjim navikama.

Ako te banaju isključivo na temelju postova, onda to može biti ručno, na temelju strojnog učenja ili kombinirano - strojno učenje flaga, a čovjek provjeri.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Da, na Bugu nema toga
5 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Narcisa44 kaže...
MrBlc kaže...
Kolačiće možeš izbrisati po stranici. Vjerojatno u kolačićima imaju info da si banana, a bez kolačića im treba par dana/postova za izraditi tvoj forumski profil koji te poveže sa starim accountom. Brisanje kolačića tu neće pomoći dugoročno.

 Na koji nacin me mogu povezat sa starim profilom osim preko nacina pisanja i dali to radi covjek osobno i softwear automacki preko nekih unapred postavljenih protokola?

 Koliko truda da budes na forumu koji te ne zeli....

3 godine
neaktivan
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
MrBlc kaže...
Kolačiće vidi jedino domena koja ih j postavila. Tu recimo FB i google efikasno mogu pratiti preko svojih usluga koje se ugrađuju na stranice jer ako je neki iframe ili neka skripta, slika i sl ugrađeno na stranici (FB like box, google maps) onda oni mogu vidjeti vlastite kolačiće + na kojoj si stranici trenutno. 

 Cekaj zelis rec da oni  vide na kojoj sam stranici trenutacno,samo kad sam prijavljena na njhov forum ili uvjek?

ako se odjavim dali opet vide na kojim sam stranicama trenutacno?

13 godina
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Narcisa44 kaže...
MrBlc kaže...
Kolačiće vidi jedino domena koja ih j postavila. Tu recimo FB i google efikasno mogu pratiti preko svojih usluga koje se ugrađuju na stranice jer ako je neki iframe ili neka skripta, slika i sl ugrađeno na stranici (FB like box, google maps) onda oni mogu vidjeti vlastite kolačiće + na kojoj si stranici trenutno. 

 Cekaj zelis rec da oni  vide na kojoj sam stranici trenutacno,samo kad sam prijavljena na njhov forum ili uvjek?

ako se odjavim dali opet vide na kojim sam stranicama trenutacno?

Bug Forum ne vidi da ti surfaš po 24sata niti kada si prijavljena, niti kada si odjavljena. Bug Forum može vidjeti samo kada si na forumu i u kojoj temi jer je Bug Forum postavio vlastiti kolačić u svoj preglednik.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2020 12:47 (Marko :D).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pracenje preko IP adrese?
Facebook vidi kad si na bilo kojoj stranici koja ima ikakav Facebookov plugin, a ako nisi logirana, to čak mogu povezati s naknadnom prijavom, ali se regulatori nastoje boriti protiv takve prakse.

Neki običan forum to također može vidjeti ako stranica na kojoj si ima instaliran nekakav plugin od tog foruma, ali to se u praksi ne viđa.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
online
Re: Pracenje preko IP adrese?
Posmatrač kaže...
Narcisa44 kaže...
MrBlc kaže...
Kolačiće možeš izbrisati po stranici. Vjerojatno u kolačićima imaju info da si banana, a bez kolačića im treba par dana/postova za izraditi tvoj forumski profil koji te poveže sa starim accountom. Brisanje kolačića tu neće pomoći dugoročno.

 Na koji nacin me mogu povezat sa starim profilom osim preko nacina pisanja i dali to radi covjek osobno i softwear automacki preko nekih unapred postavljenih protokola?

 Koliko truda da budes na forumu koji te ne zeli....

 Da, ovo je super. Ko zna kaj tamo piše i kolko problema s njom imaju.

 

 

Zakaj ju usput ne naučimo kako da DDoS napravi?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice