PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.425
|
čitano: 756.581
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav, istekla mi je stara kartica, danas sam podigao novu i registrovao je na paypal, ali sad ne mogu da obrisem staru karticu, uvijek prilikom kupovne moram birat ovu novu karticu.

Dali sad ovu novu karticu moram opet registrovat pa da dobijem 4 cifreni kod za paypal kao kod prve registracije kartice. 

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

pozdrav,imam problem sa PayPal-om ne mogu da povucem novac sa racuna,a limit mi je 500 KM a ja imam preko 500 KM i kada hocu da povucem trazi mi da napravim racun u U.S.  A prije sam povlacila i moglo je a sad ne moze pa znate li u cemu je problem??? Hvala!

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ajde probaj prvo prebaciti na stari profil pa onda probaj opet. Nesto su zeznuli sa novim paypalom.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

u vezi praznog paketa u kojem je trebao biti mobitel, otvorio sam dispute i sad traze provide supporting documents, sta moram sad? kakvi su to dokumenti, moze neko objasnjenje?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2016 17:19 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Sad posaljes sliku paketa da nisi dobio u paketu mobitel, makar to ti ne ide u korist ako nisi snimao otvaranje paketa. Najbolji dokaz je video otvaranja paketa. Ako si dobio u paketu kutiju od moba, mozda bi ga mogao potraziti preko imea online da se vidi gdje je na kraju mob zavrsio
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Patrick_cro kaže...
Sad posaljes sliku paketa da nisi dobio u paketu mobitel, makar to ti ne ide u korist ako nisi snimao otvaranje paketa. Najbolji dokaz je video otvaranja paketa. Ako si dobio u paketu kutiju od moba, mozda bi ga mogao potraziti preko imea online da se vidi gdje je na kraju mob zavrsio

 na kojoj to stranici mogu preko imei-a pogledati? imam imei broj na kutiji 

15 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Znači dobia san 2 refunda i pare su na paypalu (vraćene sa aliexpressa),i kad san kupia neke stvari mislia san da ću platit sa tim parama šta su mi na paypalu ali skinilo mi je sa kartice.Sad koja je caka zašto nije skinilo to šta ima siće na paypalu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Meni kad su bile pare na paypal balanceu i kad kupujem na ebayu neće uzet sa paypal balanceu nego sa kartice uzme,a kad kupujem izvan ebaya onda mi uzme prvo sve sa PP pa sa kartice ostatak . primjer je TinyDeal , preko njega mi je skinulo sa PP balance
15 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Onda nek stoji pa kad buden uzima sa alia skinit će valjda

8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Nece. Paypal nije banka i ne mozes imati na payalu pare sa kojim ces placati. Uvijek ce uzimati sa kartice a sa paypala ce ti pare od refunda leci na karticu za para dana.

9 godina
protjeran
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Evo slikica
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

I sto meni td? Sta sam pogresno rekao a ti pokazujes slikom? Naplatice sa balanca? To nesto novo?

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2016 22:05 (Torent).
9 godina
protjeran
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Krivu informaciju si dal..oprosti zbog "td" a ak sam te uvrijedili..pa zato je tu
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Pa to te pitam. Znaci sad ide i plaanje sa balanca? Briga me za td ;)

13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ako nešto kupujem, ne plaćam nikakav fee? (ako sam dobro skužio sa prve stranice)

Znači 100 eura pošaljem i toliko stigne? Zainma me ako kupujem nešto, da li moram stavljati na raču nešto više.

Kad primam novac onda se uzima na to 3.4% fee? Netko mi uplati 100 eura i meni stigne u banku na račun 3.4% manje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Uh ti ga bas zakomplikova. Prvo ako kupujes ti placas samo konverziju valute u svojoj banci plus eventualna provizija ali to je sve vezano za tvoju banku. Ako saljes novac nekome onda imas izbor da li ti placas proviziju ili primalac. Slanje novca i kupovina nije isto.

13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

#1

Paypal ima svoju tečajnu listu? Znači kad uplatim u kunama i kupujem u eurima, ignorira se tečajna lista te banke? I konvertira se po tečajnoj listi paypala?

 

#2

Trebam kupiti nešto od 800 eura. I kod sebe imam 800 eura.

Ja to moram prvo konvertirati u kune, uplatiti, i onda se to konvertira u eure nazad? (lol...)

Makar ja u banci uplatim na tekući u eurima, banka to konvertira u kune, i onda nazad u eure kod kupnje. Tako mi rekli u banci da mora. haha

 

#3

Malo side topic. Ako se uzima sa Visa Electron, onda moram uplatiti u kunama i onda se konvertira u Eure po tečajnoj listi te banke?

 

 

Raspitujem se ja ovo jer ako konvertiram to sve u Podravskoj banci pogubi se 200 kuna... Nisam provjerio koliko je u mjenjačnici (treba biti jeftinije).

 

Bio bih zahvalan ako može netko odgovoriti. Može biti korisno i drugima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 15:26 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

1. Mozes da biras prilikom placanja i uvijek treba izabrati da ti konverziju radi banka. Prilikom placanja ako ti se iznos prikaze u kunama odmah tu imas link da prebacis na konverziju banke.

 

2. sve ostalo neka ti kaze neko ko zivi u hr ;) U bih barem ja imam kreditnu karticu i banka odradi konverziju iz KM u valutu u kojoj placas. Nista ti ne trebas uraditi banka odradjuje sve...

13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Torent kaže...

1. Mozes da biras prilikom placanja i uvijek treba izabrati da ti konverziju radi banka. Prilikom placanja ako ti se iznos prikaze u kunama odmah tu imas link da prebacis na konverziju banke.

 

2. sve ostalo neka ti kaze neko ko zivi u hr ;) U bih barem ja imam kreditnu karticu i banka odradi konverziju iz KM u valutu u kojoj placas. Nista ti ne trebas uraditi banka odradjuje sve...

Hvala. Ovo za odabit konverzije nisam znao (prije). Ali čitao o tome u zadnje vrijeme.

Da li ja prije plačanja mogu točno na paypalu vidjeti koliko će me to koštati, prije nego stisnem buy?

Imao sam paypal prije, ali ne sječam se više. Preko frenda bi kupovao.

 

Banka odradi sve da. Ali nije isto gdje konvertaš novac. Jer radi se o Euro => Kuna => Euro. I dosta se pogubi sa konverzijom. Ako se ne radi o sići.

8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Da naravno da prije nego kliknes pay prikaze ti ukupnu cifru i tu ti treba prikazati u valuti u kojoj je iskazana cijena robe ali ne u kunama. Ako ti je roba u eurima ili USD a paypal ti prkaze u kunama moras prebaciti da ti konverziju odradi banka. Odmah tu imas link na promjenu. A sto se tice konvezije u banci to je do tebe ;) TO ne bih znao ;)

11 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ako imas tekuci racun u kunama onda je normalo da kad ides stavit eure u banku, ona ih konvertira u kune i onda

ako nesto kupujes u eurima onda opet konvertira kune u eure.

Po meni je bolje ako zelis kupovat u dolarima ili eurima onda otvori devizni račun.

 

 

Da ne pisem dupli post, mene zanima dali banka ili paypal uzimaju kakvu proviziju za transakcije,

imam devizni u dolarima i kupio sam nesto u dolarima i sad jel oni samo skinu lovu ili uzmu neku proviziju

kao kad uzimaju za konverzaciju?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Ok tnx.

 

Paypal ima 3.4% free + 0.35 eura/dolara (za Hr).

Ali mislim da je taj fee na dobit. Onaj koji dobiva novac to plaća. Moj frend kad plaća nešto ne uzmu mu ništa.

Neki kažu da je konverzija od paypala skupa pa da želiš odabrati opciju od banke.

 

Moj frend uzima preko paypala i kaže da nije primjetio da mora nešto dodatno plaćati.

 

Ali čekaj odgovor od nekog iskusnijeg.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Neka tvoj frend uporedi prodajni kurs valute u kojoj place i koliko su mu zaracunali pa ce primijetiti par postotaka razliku. To je provizija banke...

8 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Da li je moguć withdraw sa PayPala na Visa Electron- kunski tekući račun?
Hvala! :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav. Imam pitanje.

Dosad sam samo kupovao koristeći Paypal i sad sam po prvi put prodao account jedne igre za 300 dolara. 

Koje ja informacije moram dati kupcu da bi one meni uplatio novac na Paypal?

Marko Ištuk
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Marko008 kaže...

Pozdrav. Imam pitanje.

Dosad sam samo kupovao koristeći Paypal i sad sam po prvi put prodao account jedne igre za 300 dolara. 

Koje ja informacije moram dati kupcu da bi one meni uplatio novac na Paypal?

 samo email povezan s paypalom

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

I kako dalje ide nakon toga. On meni uplati i dali mi sjedne novac na paypal ili na tekući račun s kojim je paypal povezan.

Da li ima neko vremensko ograničenje prije dizanja novca s računa.

Hvala unaprijed.

Marko Ištuk
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Marko008 kaže...

1)I kako dalje ide nakon toga. On meni uplati i dali mi sjedne novac na paypal ili na tekući račun s kojim je paypal povezan.

2)Da li ima neko vremensko ograničenje prije dizanja novca s računa.

Hvala unaprijed.

1) sjednu ti na paypal i nakon toga plaćaš 5$(jer mislim da nema više autom.prebacivanja prvog u mjesecu kak je bilo do sad) da ti novce prebace na karticu koja je povezana s paypalom.

2)ne znam

 

edit:i zavisi koja je kartica,jer kod nekih nije moguće povući novce sa paypal-a na karticu,raspitaj se kod svoje banke

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2016 18:49 (jura).
10 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Marko008 kaže...

I kako dalje ide nakon toga. On meni uplati i dali mi sjedne novac na paypal ili na tekući račun s kojim je paypal povezan.

Da li ima neko vremensko ograničenje prije dizanja novca s računa.

Hvala unaprijed.

 Mogu ti unaprijed reci da ces biti zaheban. Ako kupac tvog accounta otvori dispute na paypalu 99% je sigurno da ce mu paypal vratiti novac a ti ces ostati bez accounta i bez para. Za takve stvari je najbolje koristiti neke "nepovratne" valute.

16 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
naPerk777 kaže...
Marko008 kaže...

I kako dalje ide nakon toga. On meni uplati i dali mi sjedne novac na paypal ili na tekući račun s kojim je paypal povezan.

Da li ima neko vremensko ograničenje prije dizanja novca s računa.

Hvala unaprijed.

 Mogu ti unaprijed reci da ces biti zaheban. Ako kupac tvog accounta otvori dispute na paypalu 99% je sigurno da ce mu paypal vratiti novac a ti ces ostati bez accounta i bez para. Za takve stvari je najbolje koristiti neke "nepovratne" valute.

 da, lako moguće

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice