DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

poruka: 1.697
|
čitano: 411.037
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

koliko je vjerojatnost da ce mi carina cariniti ovaj uređaj?

LoL: CRORenato NFSW: Remzi1996
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

velika...

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

Danas ja slozio jednu kosaricu od 24 dolara. Nakon sto sam ispunio sve podatke. Pojavi se greska. "0x80091003: Some items' quantity exceeds their sales limit. Place order failed. ". Pogledam kosaricu i sve stvari, sve imaju. Narucio sam 3 neke adaptere (3 komada), pa sam mislio mozda imaju samo 1 ili 2 pa sam ih izbacio s popisa. Cijena je sada 18 dolara, ali svejedno izbacuje istu gresku. Sve ostale stvari su samo po 1 komad, i pise da ih imaju sve.
Ako se kome dogodilo nesti slicno, molim da mi pomogne.

 

 

 

Hvala

Potpis
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2013 21:47 (Luka Ivanković).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

jel ima neko iskustvo s kupovinom mobitela.

 

dali vam rade mobiteli ili riknu nakon par mjeseci

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

Pozdrav!

Naručio sam bateriju za laptop od 190 kn i sad me zanima hoće li udariti carinu još na to?

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)
subi91 kaže...

Pozdrav!

Naručio sam bateriju za laptop od 190 kn i sad me zanima hoće li udariti carinu još na to?

mogli bi ti opaliti PDV, carine nema... a lako je moguće da prođe i bez davanja.

16 godina
neaktivan
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

Da li je itko imao iskustva s reklamacijama na dealextremeu?

 

Kupio sam RD32II kamericu za podvodno snimanje.

http://dx.com/p/hd-1080p-mini-sports-dv-5-0mp-cmos-water-resistant-camera-camcorder-with-tf-2-leds-1-red-laser-119097

Review, ako ikog zanima:

http://www.techmoan.com/blog/2012/1/8/the-rd32ii-1080p-h264-sport-cam.html

 

Nakon mjesec dana je stigla, ali sam nakon pregleda ustanovio da je riječ o lošoj kopiji originalne kamere. Iako je deklarirana na dubinu od 20m, nakon što sam je uronio u čašu vode na 5 minuta, napunila se vodom i prestala raditi. Voda je prodrla i u leću koja se zamaglila.

Pakiranje je u potpunosti drukčije od originala, nigdje na njemu ni u uputama se ne spominje izraz "RD32II" i svi dodaci koji dolaze s kamerom su drukciji od onih koji dolaze s originalom. Kamera je koštala oko 110 dolara, što je uobičajena cijena za original.

 

Nakon chata s njihovom službom za korisnike, otvorio sam ticket, gdje sam sve objasnio i priložio fotografije kamere, pakiranja i svega ostalog.

Tražio sam ili originalnu kameru ili potpun povrat novca.

 

Nakon jednog dana sam dobio odgovor:

"Dear customer,
Really sorry for any trouble caused to you.
Is it possible to fix the item at your local shop? If yes,we will offer you some compensation.If no,would you like to return it? Or are you willing to keep the item and we will directly offe you some discount for compensation.
Best regards"

 

Odgovorio sam im da ne mislim slati tu kopiju uređaja natrag (objasnivši da ne zelim riskirati da moja carina ustanovi da šaljem fake iteme okolo, ali zapravo ne želim plaćati 100 dolara poštarine zbog tuđe greške. Mogli su mi tako slučajno poslati i kamen pa tražiti da ga vratim ako želim svoju kameru).

Isto tako, nikakav popravak ne dolazi u obzir jer je kamera nakrcana vodom i elektronika je garant u banani. U najboljem slučaju je samo baterija uništena, a ona nije zamjenjiva.

Opet sam ponovio da želim da mi pošalju original ili povrat novca. Ponudio sam napraviti i video da dokažem da kamera ne radi.

 

Ima li netko kakav savjet, što mi je raditi ako ovo moje ne prođe?

Jedini razlog zašto sam kupovao kameru na dx.com a ne na ebay je taj što je nekoliko ljudi prije mene napravilo review te kamere kupljenje sa dx.com u kojem navode da je riječ o originalu (koji dolazi u blister pakiranju) a ne o kopiji (koja dolazi u poluraspadnutoj kartonskoj kutiji).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2013 13:22 (NortonCommander).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

Ja sam imao slican problem ali na srecu se radilo o stvari od 5$ LINK

FM Transmitter je stigao i kad sam ga spojio u auto nije radio, poslikao sam i snimio video te im se javio na support i objasnio situaciju.

Rekli su mi da ce poslati novi sto na kraju i jesu, ali ni on nije radio, u međuvremenu sam si s eBay-a narucio jedan malo kvalitetniji i skuplji koji mi još dana danas radi(cca 2god).

 

Battlelog: D-Ki11aML
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

Ja sam se u potpunosti okrenuo Ebayu (i nikad nisam imao problema s njima), ali ovu kamericu sam uzeo na dx.com zbog tih reviewova po kojima se vidi da su ljudi dobili pravu stvar a ne fake kameru koje prevladavaju na Ebayu. Još je i pisalo da je "Editor's Pick".

Da sam dobio original, pa da nije radio, pomirio bih se sa sudbinom i platio poštarinu nazad ako ne bi bila veća od cijene nove kamere. Ali ovako ne želim nikakve dodatne troškove jer se smatram prevarenim.

 

EDIT: Evo na stranici HP-a sam vidio da bi me slanje paketa natrag u Kinu koštalo 180kn. Ajde, nije pretjerano, ali svjedno, ostavt ću to kao zadnju opciju

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2013 14:00 (NortonCommander).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

Moram dat jedan pozitivan komentar o DX-u, ono što mi je dobro kod njih je da koliko god sam paketa narucio od njih nekih(10-15) uvijek dobiješ TRACKING NUMBER i to onaj koji radi a ne na Ebay-u seller ti podvali neki TN s kojim nemožeš ništa. I još jedna zanimljiva stvar je ta da paketi uvijek dolaze u roku 2 tjedna, sad ne vjerujem da je to slučajnost jer su mi svi paketi(10-15)dosli tako što kod ebay-a nije slučaj. Što se tiče kvalitete, ne vidim neku veliku razliku u odnosu na ebay. Na kraju krajeva sve je to od istih proizvođača, čak sam u zadnje vrijeme sve više počeo uspoređivat cijene na ebay-u i DX jer iste stvari možeš naći jeftinije na DX a neke na ebay-u.
Eto toliko od mene.

Pozdrav!

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

Pozdrav,

prvi puta kupujem preko DX stranice, koliko čujem stranica je pouzdana pa nebi trebalo biti problema. Do sada sam uvijek naručivao preko Ebay-a i sve je bilo u redu. Naime, htio bih naručiti OVAJ proizvod pa ako bi mi mogli reći da li je sve u redu, hoće li biti kakvih problema što se tiče poreza, carine, dostave itd.

Unaprijed puno hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)
peterstern9 kaže...

Pozdrav,

prvi puta kupujem preko DX stranice, koliko čujem stranica je pouzdana pa nebi trebalo biti problema. Do sada sam uvijek naručivao preko Ebay-a i sve je bilo u redu. Naime, htio bih naručiti OVAJ proizvod pa ako bi mi mogli reći da li je sve u redu, hoće li biti kakvih problema što se tiče poreza, carine, dostave itd.

Unaprijed puno hvala!

Pogledaj si malo okolo, ali ja sam čitao da ne prolaze lasei jači od 1mW preko granice, da ih neće pustiti. 

ne znam iz kojih razloga, ali znam da su neki imali problema s time.

Osim ako ništa ne skuže i ne otvaraju paket onda nećeš imati problema.

Đuro#2155
14 godina
neaktivan
offline
Re: DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)
peterstern9 kaže...

Pozdrav,

prvi puta kupujem preko DX stranice, koliko čujem stranica je pouzdana pa nebi trebalo biti problema. Do sada sam uvijek naručivao preko Ebay-a i sve je bilo u redu. Naime, htio bih naručiti OVAJ proizvod pa ako bi mi mogli reći da li je sve u redu, hoće li biti kakvih problema što se tiče poreza, carine, dostave itd.

Unaprijed puno hvala!

 Slobodno naruči, nećeš dobit niti porez ni carinu. Prije 2 mj. sam narucio OVO doslo mi je u roku 2 tjedna i mogu reć da ćeš vrloo teško takav laser tu negdje kupit za te novce. Isprobal sam ga na 5km i vidi se, al vjerojatno i dalje!! Laser je pre jak i dosta kvalitetan :) kolko vidim po slikama trebal bi i ovaj bit kvalitetan ali je crveni pa će ti malo u daljinu ić
Btw. na kaj ćeš ga stavit? neces valjda na platični pištolj?!?

11 godina
offline
Re: DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)
bero12358 kaže...
peterstern9 kaže...

Pozdrav,

prvi puta kupujem preko DX stranice, koliko čujem stranica je pouzdana pa nebi trebalo biti problema. Do sada sam uvijek naručivao preko Ebay-a i sve je bilo u redu. Naime, htio bih naručiti OVAJ proizvod pa ako bi mi mogli reći da li je sve u redu, hoće li biti kakvih problema što se tiče poreza, carine, dostave itd.

Unaprijed puno hvala!

 Slobodno naruči, nećeš dobit niti porez ni carinu. Prije 2 mj. sam narucio OVO doslo mi je u roku 2 tjedna i mogu reć da ćeš vrloo teško takav laser tu negdje kupit za te novce. Isprobal sam ga na 5km i vidi se, al vjerojatno i dalje!! Laser je pre jak i dosta kvalitetan :) kolko vidim po slikama trebal bi i ovaj bit kvalitetan ali je crveni pa će ti malo u daljinu ić
Btw. na kaj ćeš ga stavit? neces valjda na platični pištolj?!?

Hvala na odgovoru! Preko ebay-a sam gledao i vidio sam da ne mogu baš jer se ovo vodi kao oružje i postoje uvjeti koje treba zadovoljiti među kojima je prodavač, kupac i mjesto gdje je proizvod moraju biti u USA tak da ne znam. Kaj se ovog tiče, stavio bi ga na zračni pištolj 4.5 kalibar OVAJ i pucao bi ovak malo iz zezancije na 10-20 metara udaljenosti tak da ni ne treba ići daleko laser. Znači, samo radi zabave.

11 godina
neaktivan
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

Dali DealExtream shpuje do bosne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)
stefagtx kaže...

Dali DealExtream shpuje do bosne?

Naravno.

You better run, you better take cover!
12 godina
neaktivan
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

Pozdrav ljudi!

Do sada sam dosta puta naručivao proizvode s DX-a, ali to su uglavnom bile gluposti do 30$ (zbog carine). Sada bi  možda naručio nekakav tablet pa me interesira kako carina gleda na to. Da li će mi raditi probleme prilikom uvoza!? Kolika su davanja recimo na tablet od 150$. Molim ako netko ima iskustva s takvim stvarima da mi da kakav savjet. Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

A ova roba sto oni Prodaju Nije original?Mislim jeli kineska roba ili je original?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)
dejan001 kaže...

Pozdrav ljudi!

Do sada sam dosta puta naručivao proizvode s DX-a, ali to su uglavnom bile gluposti do 30$ (zbog carine). Sada bi  možda naručio nekakav tablet pa me interesira kako carina gleda na to. Da li će mi raditi probleme prilikom uvoza!? Kolika su davanja recimo na tablet od 150$. Molim ako netko ima iskustva s takvim stvarima da mi da kakav savjet. Hvala unaprijed

<22€ - ništa.
[22€,150€] - pdv
>150€ - pdv i carina

 

mislim da sam sve ispravno napisao

12 godina
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

Ne placa nista ako je iz europe...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)
SimeKZ kaže...

Ne placa nista ako je iz europe...

To stoji, ali dx je u kini, pa šalju odande. Znam da imaju i neki svoj warehouse u UK, ali ni ne znam da li šalju k nama iz njega niti kako se može odabrati da šalju iz njega (nije me nikad interesiralo).

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2013 20:48 (denix).
12 godina
neaktivan
offline
Re: DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)
Ok, hvala! Ali da li mi mogu raditi kakvih problema prilikom uvoza. Jednom sam imao proble s termometrom jer nisma imao dozvoli za uvoz medicinskih aparata! Jedva sam podignuo robu pa me interesira. hvala
denix kaže...
dejan001 kaže...

Pozdrav ljudi!

Do sada sam dosta puta naručivao proizvode s DX-a, ali to su uglavnom bile gluposti do 30$ (zbog carine). Sada bi  možda naručio nekakav tablet pa me interesira kako carina gleda na to. Da li će mi raditi probleme prilikom uvoza!? Kolika su davanja recimo na tablet od 150$. Molim ako netko ima iskustva s takvim stvarima da mi da kakav savjet. Hvala unaprijed

<22€ - ništa.
[22€,150€] - pdv
>150€ - pdv i carina

 

mislim da sam sve ispravno napisao

 

16 godina
offline
Re: DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)
Nisam još čuo da je netko ima problema prilikom uvoza tableta, tak da nemaš brige. Isto vrijedi i za razne kineske mobitele.
11 godina
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

Pozdrav!

Evo da vas pitam vas koji koristite kartice za kupnju preko navedenog sajta, interesira me koju karticu koristite i u kojoj banci?

 

Ja osobno imam zabinu Visu od deviznog računa ali ona ne radi, radi samo na paypalu,te ako se ide direkt sa nje kupovati jednostavno transakcija neće da prođe, do banke sam išao 3-4 puta međutim oni nemaju pojma u čemu je problem...

Jednostavno mi je više dosta paypala sa njihovim enormnim provizijama...

Zahvaljujem 

Posao oslobađa.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)
subi91 kaže...

Pozdrav!

Evo da vas pitam vas koji koristite kartice za kupnju preko navedenog sajta, interesira me koju karticu koristite i u kojoj banci?

 

Ja osobno imam zabinu Visu od deviznog računa ali ona ne radi, radi samo na paypalu,te ako se ide direkt sa nje kupovati jednostavno transakcija neće da prođe, do banke sam išao 3-4 puta međutim oni nemaju pojma u čemu je problem...

Jednostavno mi je više dosta paypala sa njihovim enormnim provizijama...

Zahvaljujem 

Sigurnije ti je preko Paypala. A što se tiče provizija, staviš da ti banka preračunava tečaj a ne Paypal i stvar rješena!

15 godina
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

ja sam prije dosta naručivao od njih, ali onda su mi se zamjerili pa sada naručujem samo i ako nemam drugoga izbora.

 

bio sam naručio jedan mali ruksak(20$) i još par sitnica i stigao paket, ali bez tog ruksaka... ali pošto mi se već nekoliko puta dogodilo da nemaju uvijek sve što sam naručio na lageru, nego mi pošalju samo ono što trenutno imaju, nisam radio problem jer sam mislio da se o tome radi.

 

i tako čekam ja i čekam da mi stigne drugi dio narudžbe, ali on nikada nije stigao. 

 

javim se ja supportu i pitam ih di je ruksak, a oni mi kažu da sam dobio ruksak. opet kažem da nisam i da provjere šta su poslali.

 

pitaju me jel imam ambalažu od paketa-normalno da nemam jer je to bilo pred 50 dana(nisam htio podizati dispute jer sam uvijek imao dobra iskustva)!

 

i tako se mi natežemo par dana preko poruka i ja im kažem, nek pogledaju u svojoj evidenciji, s kolikom težinom odnosno dimenzijama je poslan paket i šta sve sadrži. 

i kažu oni meni da su provjerili i da sam ja dobio ruksak.

 

e, nemoj me raditi budalom i lagati me jer sam dobio pisamce 5x5cm u što nije nikako mogao stati ruksak kako god da je zippan!

 

na kraju sam bio pop**dio i rekao da mi je to bila zadnja narudžba kod njih pa su se bili prepali i vratili mi 8$ (ruksak je bio 20$).

 

ok, netko je pogriješio u skladištu i nije staavio ruksak. ispričaš se, ponudiš kakav bon, popust na sljedeću kupnju itd... pokažeš znak dobre volje.

nije stvar niti u parama-i tako sam profitirao kupujući preko njih.

 

ALI NEMOJ ME PRAVITI BUDALOM I VARATI ME.

 

Can't find a better Jam!
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)
Liverpool1892 kaže...
subi91 kaže...

Pozdrav!

Evo da vas pitam vas koji koristite kartice za kupnju preko navedenog sajta, interesira me koju karticu koristite i u kojoj banci?

 

Ja osobno imam zabinu Visu od deviznog računa ali ona ne radi, radi samo na paypalu,te ako se ide direkt sa nje kupovati jednostavno transakcija neće da prođe, do banke sam išao 3-4 puta međutim oni nemaju pojma u čemu je problem...

Jednostavno mi je više dosta paypala sa njihovim enormnim provizijama...

Zahvaljujem 

Sigurnije ti je preko Paypala. A što se tiče provizija, staviš da ti banka preračunava tečaj a ne Paypal i stvar rješena!

Mozes li mi molim te objasniti kako da to uradim?

You better run, you better take cover!
13 godina
offline
Re: DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)
Smucek kaže...
Liverpool1892 kaže...
subi91 kaže...

Pozdrav!

Evo da vas pitam vas koji koristite kartice za kupnju preko navedenog sajta, interesira me koju karticu koristite i u kojoj banci?

 

Ja osobno imam zabinu Visu od deviznog računa ali ona ne radi, radi samo na paypalu,te ako se ide direkt sa nje kupovati jednostavno transakcija neće da prođe, do banke sam išao 3-4 puta međutim oni nemaju pojma u čemu je problem...

Jednostavno mi je više dosta paypala sa njihovim enormnim provizijama...

Zahvaljujem 

Sigurnije ti je preko Paypala. A što se tiče provizija, staviš da ti banka preračunava tečaj a ne Paypal i stvar rješena!

Mozes li mi molim te objasniti kako da to uradim?

1. Logiraj se na PayPal.
2. Klik na PROFILE

3. Opcija MyMoney -> My preapproved payments UPDATE -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options ->Bill me in the currency listed on the seller's invoice>SUMBIT

11 godina
offline
DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)

Sad sam to napravio i stvarno radi provizije više nema...(isprobal sam tako da sam kupio nešto od 250Kn na ebayu)

Uglavnom treba proširiti ovu informaciju jer je paypal na račun te gluposti od mene zaradio nekih 300-400Kn...

 

Još jednom kolega puno ti zahvaljujem svaka ti dala {#}

Posao oslobađa.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DealExtreme- Jeftini pouzdan sajt :)
Gunner_V kaže...

ja sam prije dosta naručivao od njih, ali onda su mi se zamjerili pa sada naručujem samo i ako nemam drugoga izbora.

 

bio sam naručio jedan mali ruksak(20$) i još par sitnica i stigao paket, ali bez tog ruksaka... ali pošto mi se već nekoliko puta dogodilo da nemaju uvijek sve što sam naručio na lageru, nego mi pošalju samo ono što trenutno imaju, nisam radio problem jer sam mislio da se o tome radi.

 

i tako čekam ja i čekam da mi stigne drugi dio narudžbe, ali on nikada nije stigao. 

 

javim se ja supportu i pitam ih di je ruksak, a oni mi kažu da sam dobio ruksak. opet kažem da nisam i da provjere šta su poslali.

 

pitaju me jel imam ambalažu od paketa-normalno da nemam jer je to bilo pred 50 dana(nisam htio podizati dispute jer sam uvijek imao dobra iskustva)!

 

i tako se mi natežemo par dana preko poruka i ja im kažem, nek pogledaju u svojoj evidenciji, s kolikom težinom odnosno dimenzijama je poslan paket i šta sve sadrži. 

i kažu oni meni da su provjerili i da sam ja dobio ruksak.

 

e, nemoj me raditi budalom i lagati me jer sam dobio pisamce 5x5cm u što nije nikako mogao stati ruksak kako god da je zippan!

 

na kraju sam bio pop**dio i rekao da mi je to bila zadnja narudžba kod njih pa su se bili prepali i vratili mi 8$ (ruksak je bio 20$).

 

ok, netko je pogriješio u skladištu i nije staavio ruksak. ispričaš se, ponudiš kakav bon, popust na sljedeću kupnju itd... pokažeš znak dobre volje.

nije stvar niti u parama-i tako sam profitirao kupujući preko njih.

 

ALI NEMOJ ME PRAVITI BUDALOM I VARATI ME.

 

Samo 8$?? Meni je problem bio to sto su poslali kablove u vrijednosti 3$ i cekao sam oko 5 tjedana da dodu i nikako nisu stigli i rekli su mi da se strpim ovo ono i tako je proslo 2 mjeseca. Pa sam se natezao sa njima i poslali su mi nove no jos uvijek jedan nije stigao a drugi je nakon 4 tjedna dodatnog cekanja ( narucio u 5om mjesecu ). Osjetim kroz razgovor kod njihovog supporta da nisu bas druzeljubivi za povrat novca jer tvrdim da nisam dobio onda nisam.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice