Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.859
|
čitano: 1.216.572
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
5 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
sosta kaže...
Posmatrač kaže...

 To zavisi od banke a ne alija.Prije 15 dana mi  je neko sa mog naloga narucio dv iphone na adresu u brazilu. Imam Duplu zastitu kartice i to blokada i pin i to me je zastititlo a te kartice gdje ne trazi nista ja licno ne bi koristio na aliju vise....

 Ovisi i o trgovcu i koji sustav plaćanja koristi. Npr. cvv nije obvezan podatak za ostvarivanje transakcije, pa ti onda banka preporuči da koristiš trgovine koje imaju siugurnije sustave plaćanja.

 Nisam siguran da sam razumio. Koji god sistem da koristi mene banka stiti dvostrukom zastitom. Prvo moram otdblokirati karticu u mobilnoj apolikaciji pa onda mi salje pin na sms....

13 godina
online
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Da, ako koristiš banku/karticu koja ima te opcije, onda te ne brine koji sustav plaćanja ima prodavatelj.

2 godine
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Kakva je ovo fora sve je neki choice delivery? Dali to ide preko mađe ili?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Vidim da neki pišu da im pošiljke dolaze na paketomate umjesto na kućne adrese. Meni bi čak nekad to odgovaralo, ali ne znam kako na Aliju odabrati da mi dođe na paketomat. Zna li netko to?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
CVET2 kaže...

Vidim da neki pišu da im pošiljke dolaze na paketomate umjesto na kućne adrese. Meni bi čak nekad to odgovaralo, ali ne znam kako na Aliju odabrati da mi dođe na paketomat. Zna li netko to?

 Nikako. Ako je lokalna dostavna služba pretrpana onda ostavljaju na Tisak kioscima, kod OEX partnera, u paketomatima i sl. A ponekad prije same dostave paketa stigne obavijest na mail/sms/viber da paket pristiže i možeš ga preusmjeriti na drugo mjesto koje tebi odgovara - no najčešće se desi da onda paket dobiješ tek drugi dan.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Meni je doslovno zadnjih 9/10 posiljki doslo sa OS Ex i za svaku sam imao opciju preusmjerit na paketomat il tisak. Za sve koje sam odabrao proslijedjivanje (vecina njih jer me iznenade ujutro porukom kod idem na posao) paket sam pokupio isti dan. Znaci nema nikakog cekanja jedan dan da se pokupi, nije to Posta i papiric :)
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2024 7:01 (AmonZero).
13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Jedno pitanje. Trenutno koristim za plaćanje VISA Debit koja je u dolarima. 

Znači kod prebacivanja u PBZ aplikaciji idem na mjenjacnicu i prebacim s računa u euro valuti na ovu Debit u dolare. 

Sad me zanima onda kad plaćam na Aliexpressu, koja je tamo valuta euri ili dolari, radi li neke još dodatne nepotrebne konverzije ?

Ima li neka bolja opcija što se tiče kartice trenutno u PBZu?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Ekipa,jel tko imao iskustva sva vracanjem posiljki kinezu..Pokrenuo sam postupak back and refund.Problem je sto kinez odugovlaci sa rjesavanjem problem.I nije mali znos stvari 360$ zadnji led farovi za golf 7.Tko snosi trosak dostave paketa?Hvala
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2024 10:17 (galinjo24).
11 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Plati u eurima i to je to. Ja imam Revolut tako da ne izlažem ove "ozbiljne" kartice, iako bi trebalo biti sve sigurno.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice