Final Fantasy XVI

poruka: 94
|
čitano: 35.323
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Final Fantasy XVI

jel se piči igra? jebiga danas neradan dan pa ne mogu doći do fizičke kopije, nisu mi htjeli u Zeldi dati dan ranije

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
Cansee kaže...

jel se piči igra? jebiga danas neradan dan pa ne mogu doći do fizičke kopije, nisu mi htjeli u Zeldi dati dan ranije

Isao jucer u MM ali jos nije bila izlozena u prodaji.

 

9 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...

jel se piči igra? jebiga danas neradan dan pa ne mogu doći do fizičke kopije, nisu mi htjeli u Zeldi dati dan ranije

Isao jucer u MM ali jos nije bila izlozena u prodaji.

 

 

pa danas bi trebao biti dan izlaska ako se ne varam? da je radni dan u RH bi se moglo sad kupiti

11 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...

jel se piči igra? jebiga danas neradan dan pa ne mogu doći do fizičke kopije, nisu mi htjeli u Zeldi dati dan ranije

Isao jucer u MM ali jos nije bila izlozena u prodaji.

 

 

pa danas bi trebao biti dan izlaska ako se ne varam? da je radni dan u RH bi se moglo sad kupiti

Je danas je dan izlaska ali u globalu ovi stave na police dan ranije,u ovom slucaju nisu.

9 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...

jel se piči igra? jebiga danas neradan dan pa ne mogu doći do fizičke kopije, nisu mi htjeli u Zeldi dati dan ranije

Isao jucer u MM ali jos nije bila izlozena u prodaji.

 

 

pa danas bi trebao biti dan izlaska ako se ne varam? da je radni dan u RH bi se moglo sad kupiti

Je danas je dan izlaska ali u globalu ovi stave na police dan ranije,u ovom slucaju nisu.

 

Nisam znao da to smiju. Ja sam recimo naišao u Zeldu u Osijeku prije par dana i pitao jel mogu možda doći u srijedu pred kraj radnog vremena i kupiti igru, jer mi šteta da ne iskoristim neradni dan za igranje. Al su mi rekli da ne smiju, da su pod ugovorom i da se neće zezati s time. Tak da ništa, čekam sutra

11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Tko uopce vise gleda user score na Meti,pa zna se vec godinama kako to funkcionira i da vrijedi nula bodova bilo sve super pozitivno ili supeer negativno 🥂

 

https://gamerant.com/final-fantasy-16-review-bomb-why-metacritic/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
U ovoj slučaju se baš i ne bih složio da su niske ocjene klasično bombanje. Skillupov review recimo je bio poprilično negativan. Što me začudilo jer je bio dosta pozitivan nakon preview builda. Velikim dijelom iz perspektive nekoga tko voli taj serijal, ali kao i uvijek čovjek je super argumentirao loše strane. Tako da me ne čudi nimalo da neki fanovi ovog serijala nisu oduševljeni sa promjenama. Pogotovo što party više ne postoji, a to je bila duša svih prethodnih igara. Baš ću sad prvo odigrati FFVII Remake, pa tek onda XVI.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
Hexfire kaže...
U ovoj slučaju se baš i ne bih složio da su niske ocjene klasično bombanje. Skillupov review recimo je bio poprilično negativan. Što me začudilo jer je bio dosta pozitivan nakon preview builda. Velikim dijelom iz perspektive nekoga tko voli taj serijal, ali kao i uvijek čovjek je super argumentirao loše strane. Tako da me ne čudi nimalo da neki fanovi ovog serijala nisu oduševljeni sa promjenama. Pogotovo što party više ne postoji, a to je bila duša svih prethodnih igara. Baš ću sad prvo odigrati FFVII Remake, pa tek onda XVI.

 

Ja nisam igrao dosad nijedan FF, tak da ne mogu previše uzimat u obzir to što je bilo prije, meni se igra čini super. Odigrao sam nekoliko sati, vidi se da su se dosta fokusirali na priču što mi super odgovara, a combat mi je dosad vrlo zabavan, tako da meni sve fino funkcionira. 

11 godina
offline
Final Fantasy XVI

Ja sam odigrao sve FF od sestice, sudeci po demou ovo je genijalan FF nastavak 🥂

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
Hexfire kaže...
U ovoj slučaju se baš i ne bih složio da su niske ocjene klasično bombanje. Skillupov review recimo je bio poprilično negativan. Što me začudilo jer je bio dosta pozitivan nakon preview builda. Velikim dijelom iz perspektive nekoga tko voli taj serijal, ali kao i uvijek čovjek je super argumentirao loše strane. Tako da me ne čudi nimalo da neki fanovi ovog serijala nisu oduševljeni sa promjenama. Pogotovo što party više ne postoji, a to je bila duša svih prethodnih igara. Baš ću sad prvo odigrati FFVII Remake, pa tek onda XVI.

Party se promjenio od FF13 pa ne kuzim na koji FF period se referiras,klasicni FF su zavrsili sa FF9,vec je desetka bila velika promjena u nizu aspekata tako da sad pricat kako je FF16 "razbio" tradicionalni Final Fantasy moze pricat ekipa koja nema pojma i nije igrala serijal.

Review bombanje je doslo klasicno od xbotova koji placu jer je igra Ps5 ekskluziva,isto ce se desit i sa Starfield kad ce Sony fanboji davat nule jer je igra Xbox ekskluziva.

Nikad se necete promjenit 🥂🥂🥂

 

Edit

Da ispravim sam sebe,party se drasticno promjenio vec od FF12

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 12:08 (MEGATAMA).
5 godina
neaktivan
offline
Final Fantasy XVI

Ja također baš ne kontam komentare "ovo nije Final Fantasy'. Naravno da jest, svaka igra se mijenja na svoj način, to što se nekome ne sviđa je drugo. Često je tema borba za kristale, jedina sad velika promjena je 18 + rating, što me zapravo ugodno iznenadilo.

 

Napokon imamo zrelog protagonista, a ne nekog balavca od 17 što je česti slučaj u FF. Priča je fakat mračna što nije tolika novost, ali jest u smislu da se vidi koliko je svijet u kojem Clive živi težak, teme koje se protežu su jasno vidljive, nije nešto implicirano sa strane. Par scena me iskreno šokiralo jer nism to očekivala vidjeti u FF, nemam ništa protiv da nastave s igrama s 18 + rating.

 

Likovi su dobro razrađeni, borba mi je zabavna. Neki govore da je možda malo prejednostavna ali meni odgovara, ne bi voljela nešto kompliciranije. Jedina mana za sad su mi dosadni sidequesti ali isto mislim da ih vrijedi odraditi jer vidiš kakav je avijet oko tebe. Ako ne bi udavila onu mamu i Rona - oni koji su igrali će znati o kome govorim.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2023 5:52 (zeze88).
 
1 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
Final Fantasy XVI

Final Fantasy serijal je bio turn based jrpg, a FF XVI je action game. Zato nekima ovo nije Final Fantasy.

Da je nisu izbacili ko main game nego ko side game i nazvali FInal Fantasy May Cry nitko se ne bi bunio.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
Sale366 kaže...

Final Fantasy serijal je bio turn based jrpg, a FF XVI je action game. Zato nekima ovo nije Final Fantasy.

Da je nisu izbacili ko main game nego ko side game i nazvali FInal Fantasy May Cry nitko se ne bi bunio.

Zadnji tradicionalni turn based FF je bio Final Fantasy X

Nisi ocito dugo igrao taj serijal.

11 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Final Fantasy XVI
MEGATAMA kaže...
Sale366 kaže...

Final Fantasy serijal je bio turn based jrpg, a FF XVI je action game. Zato nekima ovo nije Final Fantasy.

Da je nisu izbacili ko main game nego ko side game i nazvali FInal Fantasy May Cry nitko se ne bi bunio.

Zadnji tradicionalni turn based FF je bio Final Fantasy X

Nisi ocito dugo igrao taj serijal.

 Final Fantasy treba biti turn-based JRPG, a ne akcijska igra.

11 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
Spellcaster kaže...
MEGATAMA kaže...
Sale366 kaže...

Final Fantasy serijal je bio turn based jrpg, a FF XVI je action game. Zato nekima ovo nije Final Fantasy.

Da je nisu izbacili ko main game nego ko side game i nazvali FInal Fantasy May Cry nitko se ne bi bunio.

Zadnji tradicionalni turn based FF je bio Final Fantasy X

Nisi ocito dugo igrao taj serijal.

 Final Fantasy treba biti turn-based JRPG, a ne akcijska igra.

 Kao sto rekoh,zadnji tradicionalni je bio FFX na pocetku Playstation 2 gena.

Ne kuzim ove izjave ako ste fanovi serijala i igrali zadnjih hrpu nastavaka nakon desetke....?

Koji si zadnji nastavak igrao?

11 mjeseci
neaktivan
offline
Final Fantasy XVI

FF XVI ima problema sa frame rate na PS5, tj. nema stalnih 60fps. Ovo je sramotno da se rezolucija u perfomance mode zna spustiti do 720p.

 

 

https://wccftech.com/final-fantasy-xvi-resolution-drops-as-low-as-720p-in-performance-mode-uses-amd-fsr-1/

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2023 17:25 (Spellcaster).
 
0 0 hvala 0
11 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Final Fantasy XVI
MEGATAMA kaže...
Spellcaster kaže...
MEGATAMA kaže...
Sale366 kaže...

Final Fantasy serijal je bio turn based jrpg, a FF XVI je action game. Zato nekima ovo nije Final Fantasy.

Da je nisu izbacili ko main game nego ko side game i nazvali FInal Fantasy May Cry nitko se ne bi bunio.

Zadnji tradicionalni turn based FF je bio Final Fantasy X

Nisi ocito dugo igrao taj serijal.

 Final Fantasy treba biti turn-based JRPG, a ne akcijska igra.

 Kao sto rekoh,zadnji tradicionalni je bio FFX na pocetku Playstation 2 gena.

Ne kuzim ove izjave ako ste fanovi serijala i igrali zadnjih hrpu nastavaka nakon desetke....?

Koji si zadnji nastavak igrao?

 Zadnje što sam odigrao je FF IX i FF VII Remake

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2023 17:24 (Spellcaster).
11 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
Spellcaster kaže...

FF XVI ima problema sa frame rate na PS5, tj. nema stalnih 60fps. Ovo je sramotno da se rezolucija u perfomance mode zna spustiti do 720p.

 

 

https://wccftech.com/final-fantasy-xvi-resolution-drops-as-low-as-720p-in-performance-mode-uses-amd-fsr-1/

To je opce poznato,linkali smo to i pisali o tome.

 

11 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Final Fantasy XVI
MEGATAMA kaže...
Spellcaster kaže...

FF XVI ima problema sa frame rate na PS5, tj. nema stalnih 60fps. Ovo je sramotno da se rezolucija u perfomance mode zna spustiti do 720p.

 

 

https://wccftech.com/final-fantasy-xvi-resolution-drops-as-low-as-720p-in-performance-mode-uses-amd-fsr-1/

To je opce poznato,linkali smo to i pisali o tome.

 

 Kako budu dolazile igre sa UE5 PS5 i XSX osim XSS će imati gadnih problema sa tim igrama

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.6.2023 17:47 (Spellcaster).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Final Fantasy XVI
Spellcaster kaže...
MEGATAMA kaže...
Spellcaster kaže...
MEGATAMA kaže...
Sale366 kaže...

Final Fantasy serijal je bio turn based jrpg, a FF XVI je action game. Zato nekima ovo nije Final Fantasy.

Da je nisu izbacili ko main game nego ko side game i nazvali FInal Fantasy May Cry nitko se ne bi bunio.

Zadnji tradicionalni turn based FF je bio Final Fantasy X

Nisi ocito dugo igrao taj serijal.

 Final Fantasy treba biti turn-based JRPG, a ne akcijska igra.

 Kao sto rekoh,zadnji tradicionalni je bio FFX na pocetku Playstation 2 gena.

Ne kuzim ove izjave ako ste fanovi serijala i igrali zadnjih hrpu nastavaka nakon desetke....?

Koji si zadnji nastavak igrao?

 Zadnje što sam odigrao je FF IX i FF VII Remake

 Pa eto, tu je odgovor. Zadnja turn-based je bila FFX. Očekivat da budu novi FF takvi je uzaludno jer su se odavno prebacili na action based. Dokle god ima kristala, chocoba, moogleova i odlične priče, to je Final Fantasy. Ne čini taj serijal gameplay jer se on često mijenja, to što nekome ne paše je drugi par rukava.

11 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Final Fantasy XVI
zeze88 kaže...
Spellcaster kaže...
MEGATAMA kaže...
Spellcaster kaže...
MEGATAMA kaže...
Sale366 kaže...

Final Fantasy serijal je bio turn based jrpg, a FF XVI je action game. Zato nekima ovo nije Final Fantasy.

Da je nisu izbacili ko main game nego ko side game i nazvali FInal Fantasy May Cry nitko se ne bi bunio.

Zadnji tradicionalni turn based FF je bio Final Fantasy X

Nisi ocito dugo igrao taj serijal.

 Final Fantasy treba biti turn-based JRPG, a ne akcijska igra.

 Kao sto rekoh,zadnji tradicionalni je bio FFX na pocetku Playstation 2 gena.

Ne kuzim ove izjave ako ste fanovi serijala i igrali zadnjih hrpu nastavaka nakon desetke....?

Koji si zadnji nastavak igrao?

 Zadnje što sam odigrao je FF IX i FF VII Remake

 Pa eto, tu je odgovor. Zadnja turn-based je bila FFX. Očekivat da budu novi FF takvi je uzaludno jer su se odavno prebacili na action based. Dokle god ima kristala, chocoba, moogleova i odlične priče, to je Final Fantasy. Ne čini taj serijal gameplay jer se on često mijenja, to što nekome ne paše je drugi par rukava.

 Turn-based je uvijek bio sinonim za JRPG-ove

12 mjeseci
offline
Re: Final Fantasy XVI
MEGATAMA kaže...
Sale366 kaže...

Final Fantasy serijal je bio turn based jrpg, a FF XVI je action game. Zato nekima ovo nije Final Fantasy.

Da je nisu izbacili ko main game nego ko side game i nazvali FInal Fantasy May Cry nitko se ne bi bunio.

Zadnji tradicionalni turn based FF je bio Final Fantasy X

Nisi ocito dugo igrao taj serijal.

XI i XIV su MMORPG
XII i XIII su i dalje turn based jrpg
XV je prešo u action rpg i onda se ekipa bunila
VIIRemake je action rpg s atb za skillove,spellove, iteme
E sad XVI je full action game po prvi puta, a to je puno drugačije nego svi prethodni.
A odigro sam ih sve po nekoliko puta osim XVI a i njega ću kad dođe na extru.

11 mjeseci
neaktivan
offline
Final Fantasy XVI

U tjedan dana se prodala u 3 milijuna primjeraka

 

https://twitter.com/finalfantasyxvi/status/1674016160306823170

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2023 17:47 (Spellcaster).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
Prodano je manje, ali ok.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
5 godina
neaktivan
offline
Final Fantasy XVI

Nije to čak ni manje ako se uzme u obzir da je igra dostupna samo za PS5 tako da se i ne treba usporedivati s FF15. Svi pišu da se radi o impresivnom početku

 
0 0 hvala 0
11 mjeseci
neaktivan
offline
Final Fantasy XVI
 
0 0 hvala 0
11 mjeseci
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
11 mjeseci
neaktivan
offline
Final Fantasy XVI

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Final Fantasy XVI

Prešla sam 76% igre i dala bi joj 9/10.

Priča je odlična, likovi zanimljivi, priča u sidequestima je također vrlo dobra jer upoznaješ svijet oko sebe, stalo ti je do ljudi s kojima surađuješ. Grafika je također impresivna, čude me neki komentari po internetu da nije baš wow.

Jedina mana za mene je što nema statusa, elementata itd. - čudno mi je npr. što možeš Fire Bomb ozlijedit s Fire. Oružja također nisu nešto posebno, crafting itd.

Sad, mnogi se žale da je gameplay prelagan. Ima tu malo istine, ali ne bi rekla da je stalno lagan, ako nisi dovoljno pažljiv, možeš umrijeti i to što su limitirani potioni također otežava stvar. Zabavno je kako možeš kombinirat sposobnosti. Na kraju krajeva, ne želim da mi je FF pretežak, jer mi je u FF uvijek fokus priča, ne bi voljela zapeti na nekom bossu satima, za to imam Elden Ring. 


Sve u svemu, za mene će ovo svakako bit GOTY, vjerojatno će i dobit nominaciju, a sad hoće li dobit, pitanje jer ipak je Zelda konkurencija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2023 8:08 (zeze88).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Final Fantasy XVI
zeze88 kaže...

Prešla sam 76% igre i dala bi joj 9/10.

Priča je odlična, likovi zanimljivi, priča u sidequestima je također vrlo dobra jer upoznaješ svijet oko sebe, stalo ti je do ljudi s kojima surađuješ. Grafika je također impresivna, čude me neki komentari po internetu da nije baš wow.

Jedina mana za mene je što nema statusa, elementata itd. - čudno mi je npr. što možeš Fire Bomb ozlijedit s Fire. Oružja također nisu nešto posebno, crafting itd.

Sad, mnogi se žale da je gameplay prelagan. Ima tu malo istine, ali ne bi rekla da je stalno lagan, ako nisi dovoljno pažljiv, možeš umrijeti i to što su limitirani potioni također otežava stvar. Zabavno je kako možeš kombinirat sposobnosti. Na kraju krajeva, ne želim da mi je FF pretežak, jer mi je u FF uvijek fokus priča, ne bi voljela zapeti na nekom bossu satima, za to imam Elden Ring. 


Sve u svemu, za mene će ovo svakako bit GOTY, vjerojatno će i dobit nominaciju, a sad hoće li dobit, pitanje jer ipak je Zelda konkurencija.

Da,tesko ce ista dodirnut Zeldu ove godine,ja sam zavrsio Zeldu pa sad igram Diablo 4 a nakon njega FF16 ili Rezi 4...jos nisam odlucio redosljed....slatke muke 😁

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice