Najbolje PS 1 igre ikad

poruka: 87
|
čitano: 20.856
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje PS 1 igre ikad
Alkaline kaže...
Gamingfan kaže...

Ja znam da sam igrao igru gdje se boriš protiv mumija a zove se nešto kao Mummy. Usput, počela me nostalgija opet hvatat, a prodao đojstik za PC pa nemam užitka na emulatoru sa keyboardom igrat. Igrao sam prije nego što sam prodao đojstik Silent Hill stvarno jeziva igra i mora se razmišljat. Ali je zakon i uvijek mi je u sjećanju ona intro muzika.

Evo. Baš sam prošao prvi nastavak.

Prije sam uvijek igrao Resident Evil serijal, a zanemario Silent Hill. Sad vidim da je to bila greška jer je igra odlična.

I što je najbolje PS1 grafika pomaže u ovoj igri jer je cilj da se igrač osjeća bespomočno dok se svijet oko njega zakrivljuje i ruši.

 

Morao sam igrati dva puta jer sam prvi put prošao na lošiji kraj...

Ja sam sa svojih 5 godina bio žestoki ubica zombija. To je zato što sam čak sa svojih 5 godina igrao Resident Evil 3 na PS 1, uh kad se samo sjetim ali nisam se uopšte bojao možda malo ali bio sam mal a inače manja djeca se manje boje nego kad porastu. Neka moja logika hehe, a Silent Hill kad sam probao igrat ove godine na emulatoru držao me je cijelo vrijeme i ona muzika jeziva čak zvukovi čudovišta su jezivi. Ma zakon igra. Igrao sam i one Mortal Kombat igre na PS 1. Ne sjećam se tačno koj ali Mortal Kombat jest.

14 godina
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

Sad vidim da sam zaboravio spomenuti Ace Combat serijal.

Baš sam prošao jedinicu (zvanu Air Combat) i dvojku, a sad prelazim treći nastavak. Odlične igre.

Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

imam pitanje vezano za ps1. da li ja mogu skinuti igricu na internetu, sprziti na cd i onda to pokrenuti sa ps1? jesu li te skinute igrice isti format kao one prave za ps1 ili je to napravljeno samo za emulatore?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

Nema pravih i krivih, odnosno posebnih verzija. Svi backupi su iso slike originalnih CD-a.

Ako imaš čip, naravno da možeš igrati legalne backupe.

 

U slučaju da koja igra ima zaštitu moraš skinuti ppf patch i pachati igru.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2013 22:55 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

Odigrajte Medievil.Meni je igra zakon {#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

Mislim da nije spomenuta jedna od najboljih igara ikada: Front Mission 3

 

P.S. Dajte link za najbolji emulator.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbolje PS 1 igre ikad
Endymon kaže...

Odigrajte Medievil.Meni je igra zakon {#}

Slažem se.

Također baš prolazim remake jedinice na PSP-u i zakon je. {#}

A koliko vidim bez beda radi na PPSSPP-u pa tko nije odigrao sad mu je prilika.

 

@bill_jobs: Vidiš, dobro si se sjetio. FM3 sam igrao ali nikad nisam prošao.

Ide odma na listu igri koje moram proć.

 

A za link, imaš u temi linkan moj tutorial za igranje PS1 igara na PC-u.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2013 18:27 (Alkaline).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje PS 1 igre ikad
Alkaline kaže...

Nema pravih i krivih, odnosno posebnih verzija. Svi backupi su iso slike originalnih CD-a.

Ako imaš čip, naravno da možeš igrati legalne backupe.

da imam cip. dakle samo trebam sprziti iso, ubaciti u plejku i radi?

 

ok onda, koji je najbolji spyro: 1, 2 ili 3?

 

ja sam nekad imao spyro 3, ali nisam nikako mogao zavrsiti igricu do kraja jer je igrica imala neki bug(kod zadnjeg boss fighta mi se restartira). je li jos netko imao taj problem (igrica nije bila original)?

 

edit: sam sam nesto citao da svaki spyro 3 koji nije original ima taj problem. jel postoji negdje za skinuti spyro bez tog problema i dali spyro 1 i 2 imaju takve probleme?

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2013 20:21 (Cartman93).
16 godina
protjeran
offline
Re: Najbolje PS 1 igre ikad
Cartman93 kaže...
Alkaline kaže...

Nema pravih i krivih, odnosno posebnih verzija. Svi backupi su iso slike originalnih CD-a.

Ako imaš čip, naravno da možeš igrati legalne backupe.

da imam cip. dakle samo trebam sprziti iso, ubaciti u plejku i radi?

 

ok onda, koji je najbolji spyro: 1, 2 ili 3?

 

ja sam nekad imao spyro 3, ali nisam nikako mogao zavrsiti igricu do kraja jer je igrica imala neki bug(kod zadnjeg boss fighta mi se restartira). je li jos netko imao taj problem (igrica nije bila original)?

 

edit: sam sam nesto citao da svaki spyro 3 koji nije original ima taj problem. jel postoji negdje za skinuti spyro bez tog problema i dali spyro 1 i 2 imaju takve probleme?

Ja sam na PS1 imao piratski Spyro 3 i svaki put kad bi došao do zadnje istance izgubio bih sva zmajska jaja do tad skupljena tako da nisam mogao otvoriti završni boss fight. Prije par godina odigrao sam ga ponovno na PS1 emulatoru i opet sam imao jedan bug, na jednoj misiji nisam mogao dobiti jaje tako da opet nisam mogao otvoriti završni boss fight. Srećom postoje cheatovi pa sam ipak uspio :D

Ako budeš igrao Spyro 3 pripazi na taj bug, više o njemu:
http://www.gamefaqs.com/boards/914114-spyro-year-of-the-dragon/44488338 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
Re: Najbolje PS 1 igre ikad
Prince-Artas kaže...
Ja sam na PS1 imao piratski Spyro 3 i svaki put kad bi došao do zadnje istance izgubio bih sva zmajska jaja do tad skupljena tako da nisam mogao otvoriti završni boss fight. Prije par godina odigrao sam ga ponovno na PS1 emulatoru i opet sam imao jedan bug, na jednoj misiji nisam mogao dobiti jaje tako da opet nisam mogao otvoriti završni boss fight. Srećom postoje cheatovi pa sam ipak uspio :D

Ako budeš igrao Spyro 3 pripazi na taj bug, više o njemu:
http://www.gamefaqs.com/boards/914114-spyro-year-of-the-dragon/44488338 

To nije bug, bar ne u smislu slučajne greške, već je namjerno postavljen kod koji čini piratske igre neigrivima.

Serious Sam 3 ima sličnu foru sa velikim, nepobjedivim škorpionom, Arkham Asylum je u piratskoj verziji imao neupotrebljiv plašt, neke igre su brisale saveove...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
neaktivan
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

Definitivno Pandemonium!!Ajme kakva me nostalgija hvata za tim danima,kada sam dan-noc derao PS1.

Nobody Cares!
 
3 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Najbolje PS 1 igre ikad
wyks kaže...
Prince-Artas kaže...
Ja sam na PS1 imao piratski Spyro 3 i svaki put kad bi došao do zadnje istance izgubio bih sva zmajska jaja do tad skupljena tako da nisam mogao otvoriti završni boss fight. Prije par godina odigrao sam ga ponovno na PS1 emulatoru i opet sam imao jedan bug, na jednoj misiji nisam mogao dobiti jaje tako da opet nisam mogao otvoriti završni boss fight. Srećom postoje cheatovi pa sam ipak uspio :D

Ako budeš igrao Spyro 3 pripazi na taj bug, više o njemu:
http://www.gamefaqs.com/boards/914114-spyro-year-of-the-dragon/44488338 

To nije bug, bar ne u smislu slučajne greške, već je namjerno postavljen kod koji čini piratske igre neigrivima.

Serious Sam 3 ima sličnu foru sa velikim, nepobjedivim škorpionom, Arkham Asylum je u piratskoj verziji imao neupotrebljiv plašt, neke igre su brisale saveove...

Svjestan sam ja toga sada ali kao klinac nisam imao pojma o antipiratskim zaštitama. Ja sam okrivio defektnu memorijsku karticu {#}

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
protjeran
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

final fantasy(ne sjecam se koji je dio bio sam ovisan o njoj) pes 2(stavis roberta carlosa u napad i bude prvi strijelac jer je imao brzinu i shot power 99),tekken 3, digimon world 3,crash bandicoot,crash bash,crach team racing,grand turismo,football manager 1998....

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2013 0:02 (kexzoR).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje PS 1 igre ikad
kexzoR kaže...

final fantasy(ne sjecam se koji je dio bio sam ovisan o njoj) pes 2(stavis roberta carlosa u napad i bude prvi strijelac jer je imao brzinu i shot power 99),tekken 3, digimon world 3,crash bandicoot,crash bash,crach team racing,grand turismo,football manager 1998....

 

 

final fantasy 7 i 8 imaš sad na steamu za kupiti

10 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje PS 1 igre ikad
Prince-Artas kaže...

Svjestan sam ja toga sada ali kao klinac nisam imao pojma o antipiratskim zaštitama. Ja sam okrivio defektnu memorijsku karticu {#}

heh, ja sam mislio da je igrica prevelika pa da ne stane cijela na cd :facepalm:

 

nego, da li ima negdje za skinuti da igrica nema tog problema? malo prije mi se skinula jedna, pokrenem je i onda skuzim da je to onaj paradox koji ima taj problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2013 2:27 (Cartman93).
14 godina
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

Zaštita u pitanju je Libcrypt i za razliku od ostalih igri koje detektiraju modchipe te da li su kopirane Spyro 3 je poznat po tome da ima i crack zaštitu

odnosno igra zna da ju netko modificirao. Trebalo je dva mjeseca nakon izlaska da se zaobiđe zaštita (dulje od bilo koje PS1 igre ikad).

 

 

Grupa Paradox je izdala dva patcha. Tek je sa novijim patchem bilo moguće proći igru (takozvani 'perfect crack' kako su ga nazvali u introu).

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2013 15:06 (Alkaline).
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

Pisete tu vec par mjeseci i niko se nije sjetio da je legendarni serijal GTA krenuo na PS 1. GTA i GTA 2 su se igrale iz pticje perspektive i mogao si CD od igre ubaciti u  player i slusati glazbu!

Nisu najbolje igre za PS 1, ali zavredjuju biti spomenute. Isto tako se CD od Wipeouta mogao slusati, al se ne sjecam jel to bio PS1 ili 2!

Oddworld-dov serijal Abe i Legacy of Kain Soul Reaver su meni uz GranTurismo 1 i 2 najdrazi naslovi sa PS1. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje PS 1 igre ikad
Alkaline kaže...

Nema pravih i krivih, odnosno posebnih verzija. Svi backupi su iso slike originalnih CD-a.

Ako imaš čip, naravno da možeš igrati legalne backupe.

 

U slučaju da koja igra ima zaštitu moraš skinuti ppf patch i pachati igru.

kad skinem igricu dobijem jednu .bin i jednu .cue datoteku. je li svejedno koju da stavim na cd?

14 godina
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

Ako pažljivo pogledaš vidjet ćeš da je .cue tek par KB dok je .bin mnogo veći (do 700 MB).

Sama igra se nalazi u .bin datoteci, a .cue je "descriptor" odnosno sadrži opis o tipu podataka u samoj .bin datoteci.

Potrebne su ti obje datoteke jer program za snimanje ne bi znao o kakvoj vrsti podataka u .bin datoteci se radi.

Obavezno ih stavi u isti direktorij.

 

Za snimanje bi preporućio ImgBurn zato jer je besplatan, a podržava dosta formata.

Kada ga pokreneš odaberi .cue i snimi na brzini 16x.

 

tl;dr:

Otvori .cue sa ImgBurnom i snimi na CD.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.12.2013 8:47 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

tko nije igrao final fantasy od 1-6, a pogotovo final fantasy tactics koji je meni najdraza igra za ps1, puno je propustio. jos bih istakao iss(pes) te medal of honor i driver.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

Samo bih želio dodati da niti jedna od navedenih nije IGRICA, već igra. Igrice su Minesweeper i tetris, GTA ili Ace Combat su IGRE.

Oprostite na semantici, a moj prijedlog je WARHAMMER: DARK OMEN

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

wormsi 

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

Evo i mojih, mada mogu nabacit i top 25 samo ko će se sjetit sveg.. legendarna konzola, jednako kao i PS2.

 

1. Metal Gear Solid

2. Medal of Honor 1 i 2

3. ISS Pro Evolution 2

4. Tony Hawk 1 i 2

5. Gran Turismo 2

6. Crash Bandicoot 2 i 3

7. Colin McRae Rally 2

8. Tekken 2 i 3

9. 007 Tommorow Never Dies

10. 007 The World is Not Enough

 

 

Disregard the constabulary.
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

Ajmo malo osvježiti temu.

 

Baš sam odigrao Policenauts i igra odmah može ići u "the best of". Vidi se kvaliteta Hideo Kojime prije MGS-a.

Igra je japanska ekskluziva te je zato i relativno nepoznata, ali nedavno (2009.) je izašao neslužbeni engleski prijevod koji mi je i omogučio da odigram ovo remek-djelo.

 

Glavni likovi igre su bazirani na popularnom serijalu filmova smrtonosno oružje, a u igri se pojavljuje i Meryl koja je i inspiracija za lik u MGS svijetu.

 

Nekoliko scena iz igre (preuzetih s neta):

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 12:27 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

Od onih koje sam igrao meni su najbolje Tomb Raider 3 i 4 i Silent Hill

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 12:18 (alexspalato).
 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

koja je najbolja, tj. najnovija nogometna igrica koja se moze igrati na PS1?

 

i jedan offtopic da ne pisem dva posta: da li postoji ikakav prikljucak da mogu spojiti joystick od plejke 1 na kompjuter? dakle s jedne strane prikljucka da se moze ukljuciti joystick, a s druge strane da je usb koji moze ici u komp. da li uopce to postoji, i ako postoji, gdje se moze kupiti?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Najbolje PS 1 igre ikad

Prvo pitanje: Nebi vjerovao ali FIFA 2005{#}. hint: NitroRoms. 

Drugo pitanje: Bilo je u Chipoteci tih adaptera za 25 Kn. Ubrao sam dva dok su ih imali na lageru. Iz nekog razloga ih više nemaju na stanju.
Nakon toga su ih imali upareno sa gamepadom za oko 60 Kn, a sad vidim da ni toga više nema... Treba ih pitati da će naručivati uskoro.

Sophoslab je imao za 100 Kn ali sad na stranici piše da je nedostupno. Navodno je i Zelda imala...

Trenutno mislim da jedino možeš naći na njuškalu (traži "PS2 PC adapter").
Samo budi svjestan da to naručuju sa ebaya ili DealExtrema pa ako imaš mogučnosti naruči i ti da ne plaćaš njihovu "ležarinu".

On topic: Uhvatila me neka nostalgija pa sam počeo šibati po PS1 igrama.
Završio sam Medal of Honor jučer, a sad igram Colin McRae Rally 2.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2014 0:10 (Alkaline).
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice