Xbox Series X izdvojena tema

poruka: 6.232
|
čitano: 1.326.730
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Matthew26 kaže...
walentkane kaže...

Neznam tko bi se normalan mogao žaliti na game pass i smiješne cijene koje omogućuje Turska i Argentina al eto, uvijek nas ima različitih.

Evo ja sam baš kupio neke igre koje sam propustio odigrati prije, recimo RDR2 za 5 eura, Mad Maxa za 76 centi(?!) i Shadow Complex za 1.40 eura.

Ne kužim koja bi poanta bila da imamo podršku za hrvatsku i da kupujem po znatno višim cijenama u hrvatskoj (podrška vladi putem PDV-a? ).

 

A da bi to radilo treba i adresa konzole biti postavljena na Tursku ili Argentinu? Ili nema veze to s kupovinom tih jeftinijih igara? 

 Ne treba. Preko VPN-a na PC-u odeš na reedem.microsoft.com (ili kak već je adresa), ulogiraš se i tamo upišeš kod. Bitno je samo da imaš provjereni VPN za tu regiju.

Taj dio je možda i najzeznutiji; naći VPN za Egipat i Nigeriju koji radi je lutrija.

Barem ja nisam uspio naći nešto stabilno a da radi sa svim tim državama (ARG, TUR, EGY, NIG), čak ni ovi najskuplji mislim da ne mogu sve.

Slobodno me ispravite ako sam u krivu, bilo bi super da postoji takav VPN.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2024 9:39 (zvone07).
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
zvone07 kaže...
Hexfire kaže...
Matthew26 kaže...
walentkane kaže...

Neznam tko bi se normalan mogao žaliti na game pass i smiješne cijene koje omogućuje Turska i Argentina al eto, uvijek nas ima različitih.

Evo ja sam baš kupio neke igre koje sam propustio odigrati prije, recimo RDR2 za 5 eura, Mad Maxa za 76 centi(?!) i Shadow Complex za 1.40 eura.

Ne kužim koja bi poanta bila da imamo podršku za hrvatsku i da kupujem po znatno višim cijenama u hrvatskoj (podrška vladi putem PDV-a? ).

 

A da bi to radilo treba i adresa konzole biti postavljena na Tursku ili Argentinu? Ili nema veze to s kupovinom tih jeftinijih igara? 

 Ne treba. Preko VPN-a na PC-u odeš na reedem.microsoft.com (ili kak već je adresa), ulogiraš se i tamo upišeš kod. Bitno je samo da imaš provjereni VPN za tu regiju.

Taj dio je možda i najzeznutiji; naći VPN za Egipat i Nigeriju koji radi je lutrija.

Barem ja nisam uspio naći nešto stabilno a da radi sa svim tim državama (ARG, TUR, EGY, NIG), čak ni ovi najskuplji mislim da ne mogu sve.

Slobodno me ispravite ako sam u krivu, bilo bi super da postoji takav VPN.

 Dupli

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2024 9:39 (zvone07).
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
Matthew26 kaže...
walentkane kaže...

Neznam tko bi se normalan mogao žaliti na game pass i smiješne cijene koje omogućuje Turska i Argentina al eto, uvijek nas ima različitih.

Evo ja sam baš kupio neke igre koje sam propustio odigrati prije, recimo RDR2 za 5 eura, Mad Maxa za 76 centi(?!) i Shadow Complex za 1.40 eura.

Ne kužim koja bi poanta bila da imamo podršku za hrvatsku i da kupujem po znatno višim cijenama u hrvatskoj (podrška vladi putem PDV-a? ).

 

A da bi to radilo treba i adresa konzole biti postavljena na Tursku ili Argentinu? Ili nema veze to s kupovinom tih jeftinijih igara? 

 Ne treba. Preko VPN-a na PC-u odeš na reedem.microsoft.com (ili kak već je adresa), ulogiraš se i tamo upišeš kod. Bitno je samo da imaš provjereni VPN za tu regiju.

 

A koji bi to provjereni VPN za Tursku i Argentinu bio da radi?

13 godina
offline
Re: Xbox Series X
zvone07 kaže...

Taj dio je možda i najzeznutiji; naći VPN za Egipat i Nigeriju koji radi je lutrija.

Barem ja nisam uspio naći nešto stabilno a da radi sa svim tim državama (ARG, TUR, EGY, NIG), čak ni ovi najskuplji mislim da ne mogu sve.

Slobodno me ispravite ako sam u krivu, bilo bi super da postoji takav VPN.

Nisam dosad kupovao NIG i EGY keyeve pa ne bih znao. Tržim se ovih za koje znam da mi rade.

 

Matthew26 kaže...

 

A koji bi to provjereni VPN za Tursku i Argentinu bio da radi?

Nisam ih sad jedno vrijeme trebao (godinu dana cca), ali Cyberghost sam koristio za Argentinu, a za Tursku UrbanVPN.

 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hexfire kaže...
zvone07 kaže...

Taj dio je možda i najzeznutiji; naći VPN za Egipat i Nigeriju koji radi je lutrija.

Barem ja nisam uspio naći nešto stabilno a da radi sa svim tim državama (ARG, TUR, EGY, NIG), čak ni ovi najskuplji mislim da ne mogu sve.

Slobodno me ispravite ako sam u krivu, bilo bi super da postoji takav VPN.

Nisam dosad kupovao NIG i EGY keyeve pa ne bih znao. Tržim se ovih za koje znam da mi rade.

 

Matthew26 kaže...

 

A koji bi to provjereni VPN za Tursku i Argentinu bio da radi?

Nisam ih sad jedno vrijeme trebao (godinu dana cca), ali Cyberghost sam koristio za Argentinu, a za Tursku UrbanVPN.

 

 

Hvala, i to su besplatne ili ih treba platiti?

13 godina
offline
Re: Xbox Series X

E ne znam više. Mislim da je Urban bio skroz free, a da sam za Cyberghost uzeo free trial na tjedan dana (trebalo se registrirati i ostaviti broj kartice) pa otkazao nakon što mi više nije trebao. Uglavnom ništa me nije koštalo. Kakva je situacija sad vidjeti ćeš.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
online
Xbox Series X

Ja sam sada aktivirao 4 igre iz Argentine, s tim da sam za 2 morao mjenjati regiju na argentinu. Koristio sam TunelBear, na mobitelu sve odradio.

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X

Ali iz mog iskustva to ti je do TunnelBeara, a ne do Xboxa.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
12 godina
offline
Xbox Series X

Za Tursku i Argentinu instaliraš si na mobitel besplatan vpn: VPN.LAT (imaš ga za Android i iOS). Za te 2 regije provjereno radi, ima i za Egipat (samo 1 server za Cairo) ali njega još nisam isprobao da li radi. Malo zeza s reklamama ali i to se izbjegne ako se pod privatni dns u postavkama mobitela unese: dns.adguard.com.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xbox Series X
Zločko kaže...

Izgleda da Xbox exluzive dolaze na PlayStation, šta mislite o tome?

 

https://www.hcl.hr/vijest/xbox-sudbina-2024-212548/

 

Microsoft se sj.bao sa Gamepassom kompletno,izgubili prodaju konzola,trziste.To ima smisla za jeftinije igre,indie itd ali gdje ces moc stavljat na takve servise day one igre koje kostaju 200-300 milijuna dolara u izradi?.....Uskoro je ta njihova presica pa ce se vidjet kuda ce oni dalje....

16 godina
online
Re: Xbox Series X
MEGATAMA kaže...
Zločko kaže...

Izgleda da Xbox exluzive dolaze na PlayStation, šta mislite o tome?

 

https://www.hcl.hr/vijest/xbox-sudbina-2024-212548/

 

Microsoft se sj.bao sa Gamepassom kompletno,izgubili prodaju konzola,trziste.To ima smisla za jeftinije igre,indie itd ali gdje ces moc stavljat na takve servise day one igre koje kostaju 200-300 milijuna dolara u izradi?.....Uskoro je ta njihova presica pa ce se vidjet kuda ce oni dalje....

 Ne mislim da su se bas sje****, stavise ne bi me cudilo da nekako osmisle i GamePass za playstation, mislim da nismo ni svjesni koliko ljudi kupuje gamepass, tj placa pretplatu. Neke pretpostavke su da uberu 2-3 milijarde godisnje samo od gamepass-a, i racunaj ako jos na to ubacis PS trziste.

Ali vidjet cemo sta kazu

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Logičnije je očekivati da je vrijeme SP igara od 200-300m iza nas jer nitko živ to više ne može financirati i očekivati profit. Samim time će gamepass biti privlačniji jer će još više novih igara dolaziti na uslugu.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xbox Series X
Kupil sam na kraju Venom Charging Station.
Ali uz njega nisam dobil kabel za struju, samo USB kabel - jel to znači da ga moram jednostavno uštekati u konzolu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xbox Series X
Kupil sam na kraju Venom Charging Station.
Ali uz njega nisam dobil kabel za struju, samo USB kabel - jel to znači da ga moram jednostavno uštekati u konzolu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xbox Series X

Ili u konzolu ili neku kockicu koja daje bar 5V 2A na izlazu - malo bolji punjač za mobitel recimo.

16 godina
offline
Re: Xbox Series X
Hvala.
Smiju gamepadi stalno biti na punjaču ili ne?
Zbog zdravlja baterije pitam.
Kod PS punjača smiju, ne znam kak je ovaj...
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Armor kaže...
Hvala.
Smiju gamepadi stalno biti na punjaču ili ne?
Zbog zdravlja baterije pitam.
Kod PS punjača smiju, ne znam kak je ovaj...

 Kod mene su stalno. Ako se i nešto baterija degradirala u ove 3 godine koliko su non stop gore nisam baš primijetio. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
online
Re: Xbox Series X
Upravo sam pazario series s, 2 controllera i original Xbox expansion card od 1tb za 200 €.
Malo je rec da je kao nova konzola, a controlleri meni se čini da nisu korišteni, jer ja series controller imam godinu dana i dobro su vidljivi tragovi korištenja, a ovi novi...
LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xbox Series X

Može pitanje za VPN znalce?

 

Imam original igru na disku. Da li ću imat problem ako kupim DLC pack iz Argentine? Odnosno hoće li igra prepoznat da ima DLC?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xbox Series X
Gdje kupiti gift cards za britanski store?
Cd keys ima samo u Eurima...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Armor kaže...
Gdje kupiti gift cards za britanski store?
Cd keys ima samo u Eurima...

 https://www.cdkeys.com/microsoft-gift-card-10-gbp

 

 

Ima i u funtama. Kad pretražuješ odaberi da ti prikazuje sve ponude, a ne samo dostupno u RH. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Xbox Series X
Ali piše ispod "cannot activate in Croatia" - kak onda ukucati da prime?
16 godina
online
Re: Xbox Series X
Armor kaže...
Ali piše ispod "cannot activate in Croatia" - kak onda ukucati da prime?

 vpn...

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
13 godina
offline
Re: Xbox Series X

A za što točno ti to treba? Jer puno je jeftinije kupiti igru na CD KEYS pa aktivirati preko VPN-a nego kupovati gift karticu pa ju preko VPN-a aktivirati i kupovati direktno sa Storea.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Xbox Series X
Treba mi za Forza Motorsport 2023 Deluxe upgrade.
Znam da mi je nekad na Xboxu One radila i naša VISA, dal je još uvjek tak?
15 godina
offline
Xbox Series X

Upozorenje za sve koji kupuju ključeve od preprodavača: g2a.com su prevaranti!

 

Kao i na cdkeys, gamivu, enebi itd. za svakog prodavača je prikazano zadovoljstvo kupaca u obliku postotka. Primijetit ćete da skoro svi imaju preko 95%, često čak i 99 ili 100%. Kako? Manipulacijom tzv. "neutralnih" dojmova koji ne smanjuju postotak. Stvar je u tome što je prodavačima dopušteno da "poprave" negativne dojmove tako što se jave nezadovoljnom kupcu, slično kao korisnička podrška.

 

Sada dolazimo do srži prevare: negativni dojam se automatski pretvara u neutralni nakon prvog kontakta od strane prodavača, neovisno o tome kako je dalje tekla komunikacija i je li na kraju riješen problem. Nebitno je li krivi proizvod, lažni ključ ili već iskorišteni, prodavaču je dovoljno da pošalje generičnu "hi, could you contact us, we'd be happy to resolve the problem " poruku i nisu obvezani dalje pomoći, a g2a to omogućava i podržava. Najgori dio je što su neutralni dojmovi posebno svrstani samo ako imate instaliranu njihovu aplikaciju.Tako imate primjere prodavača sa 5000 prodaja i 99% zadovoljstva, a od toga je pola ili više "neutralnih" dojmova.

 

Ukratko, zaobilaziti u širokom luku, a ne bi bilo naodmet i da podijelite dojmove ako ste imali slično iskustvo na drugim stranicama.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xbox Series X
Armor kaže...
Treba mi za Forza Motorsport 2023 Deluxe upgrade.
Znam da mi je nekad na Xboxu One radila i naša VISA, dal je još uvjek tak?

 Kupovao sam samo jednom direktno preko Storea kad sam prvi put uključivao gamepass. Onda je Visa zagrebačke prošla bez problema. Dal se može kupiti taj upgrade ne bih znao.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Xbox Series X

ja sam pred neki dan platio s visom od keksa(erste)

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Xbox Series X

Puno prašine se diglo oko XBOX ekskluziva , maloprije je izašao video i uglavnom nikakve first party ekskluzive neće na druge konzole. 

Ali stižu 4 manje igre na druge konzole kako bi ih oživli i privukli ljude na Xbox u slučaju nastavka , pretpostavka da su to - Grounded, Sea of Theives, Hifi Rush i Pentiment


 

  • Decisions were made with long term health of Xbox in mind, buiding the best platform, raching the most players

  • Phil, Sara, and Matt here to talk about hardware and exclusivity.

  • Show was originally planned to start with ABK, and some of the exclusivity.

  • Unforeseen news caused a stepped-up response.

  • Four games coming to other consoles - not naming the games, letting each team announce.

  • Games are not Starfield or Indiana Jones

  • Every decision is made with the long-term health of Xbox in mind.

  • Phil has a "fundamental belief" that console exclusives are going to be a smaller and smaller part of the industry.

  • Games were chosen that are over a year old, community driven, have reached their full potential on Xbox and PC, and are franchises they want to continue to invest in.

  • Two of the other games are smaller games, that were never built to be system selling exclusives.

  • Utilizing other platforms increases exposure for sequels.

  • Don't take this as a signal that 'everything' is coming to 'insert platform'.

  • There is no fundamental change to how they think about exclusivity.

  • Focus is on how to grow Xbox as a hardware platform, publisher, and desirable place for developers and creators.

  • Over the last five years big games can be bigger than an entire platform, like Roblox.

  • All game will go to gamepass

  • GamePass will only be available on Xbox

  • Play Anywhere, Crossplay, Cross save is fundamental to what they are doing.

  • ABK games are coming to game pass starting with Diablo 4 in March

    • This isn't a change in strategy.

    • People are going to play Xbox in multiple places

    • Xbox is already one of the largest publishers on PlayStation, Switch, and Mobile - they don't want to back away from that.

    • Growth in the Xbox business is essential to the long-term health of Xbox

    • Hardware is a critical component of things, but they have accepted it's not the only thing.

    • 2023 was ana amazing year four games, but the industry did not grow.

    • Job eliminations were about sustainability, and Xbox was not alone in such moves.

    • The industry will struggle without growth

    • The choices for growth are getting more money from current players or growing the number of players.

    • Call of Duty and Minecraft are two examples of growing a gaming community that is larger than any single platform.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 21:48 (Sarevok).
 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Xbox Series X
28.3 Diablo IV dolazi na GP!
Baš pročital na X-u sa službenog GP profila.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice