Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.749.472
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zar nije 12 mjeseci?

Mislim, znam da bi trebalo biti 24, ali.....

Produzeno sd jos ne prodaje?
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Naši pišu da je 12 mjeseci, ali koliko znam, po eu zakonu nemre bit manje od 24 mjeseca. To sam u više navrata naletio da su ljudi pisali za apple proizvode tak da onda mora vrijedit i za Sony. To ljudi ne znaju i treba ih informirat.

SD još ne nudi produženo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 21:14 (foofajter).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ctmnz kaže...

 Pa nadam se, poceli su sad svi s prednarudzbama, mozes uzet prakticki di zelis i kazu isporuka u travnju. Onda bi mi iz 2. mjeseca trebali dobiti u 3. Mjesecu. Al to su sve lijepe zelje dok ne dobijemo poziv 😀

Pa više nema logike. Sada kruži priča da nema više solo konzola već samo raznorazni bundleovi. Što znači da će kupci kojekakvih kompleta prije dobiti konzolu od kupaca same konzole bez obzira što su je prije naručili od ovih drugih pošto navodno sada dolaze samo tako upakirane konzole. Ne bih se čudio da uskoro počnu dolaziti mailovi u kojima nam žele uzeti dodatnih parsto kuna za takve komplete. Nemam namjeru dati niti jednu kunu više za nešto što me ne interesira.

7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Update u vezi drifta na kontroleru ako itko bude imao tih problema. Odnio u SD i kazu da sutra salju za ZG. Dobio sam potvrdu da sam reklamirao kontroler i da nema nikakvih vidljivih fizickih ostecenja. Kaze barba iz SD da nece ic na servis nego da ce mi dat drugi.

 
2 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Ja sam isto sad u ponudi SDa uzeo komplet (ps5, dodatni kontroler, igra spiderman), a samo konzole nisu bile uopće u ponudi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Imate li preporuku nekog monitora za ps 5? trenutno se igram na Samsungu UJ590, ali me vuče malo 120 hz. Zanima me ima li smisla žrtvovati 4k 32 inča ekran recimo sa nekim FHD 27 ili 24 inča sa 144hz? Ima li netko spojen ps 5 na FHD monitor i kako izgleda to?

Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Imate li preporuku nekog monitora za ps 5? trenutno se igram na Samsungu UJ590, ali me vuče malo 120 hz. Zanima me ima li smisla žrtvovati 4k 32 inča ekran recimo sa nekim FHD 27 ili 24 inča sa 144hz? Ima li netko spojen ps 5 na FHD monitor i kako izgleda to?

 Navodno dobar 2k monitor 144hz može primati 4k signal i pretvarati ga u 2k pomoću super sampling tehnologije što bi trebalo značiti da rade u 2k60hz i fhd120. Frend ima LG ultragera gn850 i prezadovoljan je. A ja ga imam u košarici dok ne dođe plejka :D

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
medvedovski kaže...
lobotomac90 kaže...

Imate li preporuku nekog monitora za ps 5? trenutno se igram na Samsungu UJ590, ali me vuče malo 120 hz. Zanima me ima li smisla žrtvovati 4k 32 inča ekran recimo sa nekim FHD 27 ili 24 inča sa 144hz? Ima li netko spojen ps 5 na FHD monitor i kako izgleda to?

 Navodno dobar 2k monitor 144hz može primati 4k signal i pretvarati ga u 2k pomoću super sampling tehnologije što bi trebalo značiti da rade u 2k60hz i fhd120. Frend ima LG ultragera gn850 i prezadovoljan je. A ja ga imam u košarici dok ne dođe plejka :D

 

 

Puno mi para to, ima za oko 3000 famozni DELL S2721DGF, ali ciljam na nešto do 2000 kn FHD 120fps-a ili ostati na ovom većem 4k, u gadnoj sam dilemi. 1440p nije službeno podržana tako da je i to kocka, džabe dati preko 3k za 1440p ako će mi monitor dati FHD izlaz.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...
medvedovski kaže...
lobotomac90 kaže...

Imate li preporuku nekog monitora za ps 5? trenutno se igram na Samsungu UJ590, ali me vuče malo 120 hz. Zanima me ima li smisla žrtvovati 4k 32 inča ekran recimo sa nekim FHD 27 ili 24 inča sa 144hz? Ima li netko spojen ps 5 na FHD monitor i kako izgleda to?

 Navodno dobar 2k monitor 144hz može primati 4k signal i pretvarati ga u 2k pomoću super sampling tehnologije što bi trebalo značiti da rade u 2k60hz i fhd120. Frend ima LG ultragera gn850 i prezadovoljan je. A ja ga imam u košarici dok ne dođe plejka :D

 

 

Puno mi para to, ima za oko 3000 famozni DELL S2721DGF, ali ciljam na nešto do 2000 kn FHD 120fps-a ili ostati na ovom većem 4k, u gadnoj sam dilemi. 1440p nije službeno podržana tako da je i to kocka, džabe dati preko 3k za 1440p ako će mi monitor dati FHD izlaz.

 FHD 120hz ima iz iste linije gn650 ako se ne varam. Ja osobno gledam sve igrati u performance modeu koji kod određenih igara ide preko fhd u 120 fps-a tako da 4k vjerojatno u mom slučaju će biti manje korišten. A i uvijek postoji šansa da sony kroz firmware update doda podršku za 2k. Nemoguće da sve/većina igara na xboxu imaju podršku 2k120fps a sony da ostane na ovom dugoročno.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Imate li preporuku nekog monitora za ps 5? trenutno se igram na Samsungu UJ590, ali me vuče malo 120 hz. Zanima me ima li smisla žrtvovati 4k 32 inča ekran recimo sa nekim FHD 27 ili 24 inča sa 144hz? Ima li netko spojen ps 5 na FHD monitor i kako izgleda to?

 Imam TV sa 120HZ podrskom, u svakoj igri koja to podrzava sam upalio da vidim, i iako se osjeti veca fluidnost ipak ne vrijedi toliko zrtvovati grafiku jer se dobro osjeti sta sve pogase da bi dobili 120Hz tako da rado igram na 60Hz uz bolje graficke postavke. Vjerujem da 120Hz realno ima smisla samo onima koji igraju kompetetivno online igre pa tu dobiju sitnu prednost.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Kontam, zato i jesam u dilemi jer mi na ovom monitoru koji imam odlično izgleda u 4k, a opet idem logikom da mogu spojiti na TV kada mi je do grafike, a kada mi je do FPS-a na monitor, pa imam i jedno i drugo. Jedino je sranje što je žena dobrim dijelom na TV-u pa se u većini slučajeva igram na monitoru. Iako sada gledam nema ništa od igara što bih igrao da može ps 5 pogoniti u 120 fpsa osim Cold War-a, pa ne znam isplati li se uopće prodavati ovaj 4k monitor s kojim sam zadovoljan i uzeti neki FHD 144hz do 2000kn. Možda mi mi je najpametnije pričekati pa vidjeti koliko će igara uopće imati podršku za 120 fpsa, a nadam se da i 2.1 hdmi monitori dođu na tržište pa budem pametniji.

9 godina
offline
Sony PlayStation 5

Počeo je Mega March Sale na PS Store

Crash Bandicoot 4 325KN

Werewolf Apocalypse 227KN

FIFA 21 260KN

NFS Heat 150Kn

Anthem 112kn

RIDE 4 317KN

WRC9 180KN

 

Deal Of The Week je SW Jedi Fallen Order 198KN

 

HOT DEALS SALE

Medievil 100kn

Forest 58kn

Saints Row 4 30kn

 

Ništa pretjerano posebno ovaj tjedan, bolje je pričekati Spring Sale koji bi trebao početi 1.4.

Tu bi trebalo biti hrpa AAA igara i PS Plus na popustu

Moj PC  
10 0 hvala 7
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...

Počeo je Mega March Sale na PS Store

Crash Bandicoot 4 325KN

Werewolf Apocalypse 227KN

FIFA 21 260KN

NFS Heat 150Kn

Anthem 112kn

RIDE 4 317KN

WRC9 180KN

 

Deal Of The Week je SW Jedi Fallen Order 198KN

 

HOT DEALS SALE

Medievil 100kn

Forest 58kn

Saints Row 4 30kn

 

Ništa pretjerano posebno ovaj tjedan, bolje je pričekati Spring Sale koji bi trebao početi 1.4.

Tu bi trebalo biti hrpa AAA igara i PS Plus na popustu

 Da, nisu bas neki popusti, FIFA 21 je nedavno bila $19.99, a Crash 4 je za Bozic bio $34.99.

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nema im smisla sad staviti nesto na veliki popust tjedan dana prije Spring Salea. Ocekujem LoU2 i Ghost of Tsushima na 50% popusta. GoT bi trebao biti prvi put na 50% off. Lou2 je vec dosao na 50%
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nema im smisla sad staviti nesto na veliki popust tjedan dana prije Spring Salea. Ocekujem LoU2 i Ghost of Tsushima na 50% popusta. GoT bi trebao biti prvi put na 50% off. Lou2 je vec dosao na 50%

 Imas tlou 2 za 200 kn.

https://svijet-igara.hr/proizvod/the-last-of-us-part-ii-ps4/

5 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

 Imam TV sa 120HZ podrskom, u svakoj igri koja to podrzava sam upalio da vidim, i iako se osjeti veca fluidnost ipak ne vrijedi toliko zrtvovati grafiku jer se dobro osjeti sta sve pogase da bi dobili 120Hz tako da rado igram na 60Hz uz bolje graficke postavke. Vjerujem da 120Hz realno ima smisla samo onima koji igraju kompetetivno online igre pa tu dobiju sitnu prednost.

 Ja baš planiram kupit 4K TV ove godine kad uštedim neku pristojnu svotu, gledam po internetu koje sve TV ima ali ne razmijem se najbolje na što da se usredotočim, valjda će mi u trgovini znat što ok preporučit.  

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
zeze88 kaže...
gamex1423 kaže...

 Imam TV sa 120HZ podrskom, u svakoj igri koja to podrzava sam upalio da vidim, i iako se osjeti veca fluidnost ipak ne vrijedi toliko zrtvovati grafiku jer se dobro osjeti sta sve pogase da bi dobili 120Hz tako da rado igram na 60Hz uz bolje graficke postavke. Vjerujem da 120Hz realno ima smisla samo onima koji igraju kompetetivno online igre pa tu dobiju sitnu prednost.

 Ja baš planiram kupit 4K TV ove godine kad uštedim neku pristojnu svotu, gledam po internetu koje sve TV ima ali ne razmijem se najbolje na što da se usredotočim, valjda će mi u trgovini znat što ok preporučit.  

 U trgovini, barem na nasim prostorima, cesto rade osobe koje nemaju pojma, odnosno znaju nesto malo vise od prosjecnog korisnika ali daleko od tog da bi ti oni dobro preporucili. Najbolje ti je na forumima se raspitati ili pogledati malo po yt recenzije ili cak i rtings pa tako sam odvagati sta ti je najbolje za tvoje potrebe.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
zeze88 kaže...
gamex1423 kaže...

 Imam TV sa 120HZ podrskom, u svakoj igri koja to podrzava sam upalio da vidim, i iako se osjeti veca fluidnost ipak ne vrijedi toliko zrtvovati grafiku jer se dobro osjeti sta sve pogase da bi dobili 120Hz tako da rado igram na 60Hz uz bolje graficke postavke. Vjerujem da 120Hz realno ima smisla samo onima koji igraju kompetetivno online igre pa tu dobiju sitnu prednost.

 Ja baš planiram kupit 4K TV ove godine kad uštedim neku pristojnu svotu, gledam po internetu koje sve TV ima ali ne razmijem se najbolje na što da se usredotočim, valjda će mi u trgovini znat što ok preporučit.  

 Za PS5 ciljaj na ovakav TV:

 

- 4k@120 sa HDMI 2.1 port(ovima) sa podrškom za VRR (variable refresh rate). Isto tako jako pazi da TV podržava VRR u što većem rasponu. Npr. Samsung ima neke modele koji imaju 120Hz, međutim podržavaju VRR u rasponu od samo 48-60Hz. Idealno je da ide od 40-120Hz. I bitna napomena; VRR preko HDMI 2.1 nije isto što i podrška za Freesync ili G-Sync. To je odvojen standard sync-anja koji PS5 koristi.

- podrška za HDR10

- podrška za ALLM (automatsko prebacivanje na nisku latenciju po detekciji konzole)

- podrška za eARC (ako koristiš vanjske zvučnike)

 

Ovako nešto imam u planu kupiti kroz godinu dana. Samo napomena da se ne zaletite; Samsung u 2021. godini prelazi kod nekih viših QLED modela na Mini LED pozadinsko osvjetljenje što bi trebalo rezultirati daleko boljom slikom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 17:43 (greysaint0).
5 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam jučer uzeo Oled LG CX 55, i mogu reći da je TV bolesno dobar, platio sam ga 10 000kn, ali vrijedi svake kune.

 
7 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
zeze88 kaže...
gamex1423 kaže...

 Imam TV sa 120HZ podrskom, u svakoj igri koja to podrzava sam upalio da vidim, i iako se osjeti veca fluidnost ipak ne vrijedi toliko zrtvovati grafiku jer se dobro osjeti sta sve pogase da bi dobili 120Hz tako da rado igram na 60Hz uz bolje graficke postavke. Vjerujem da 120Hz realno ima smisla samo onima koji igraju kompetetivno online igre pa tu dobiju sitnu prednost.

 Ja baš planiram kupit 4K TV ove godine kad uštedim neku pristojnu svotu, gledam po internetu koje sve TV ima ali ne razmijem se najbolje na što da se usredotočim, valjda će mi u trgovini znat što ok preporučit.  

 Za PS5 ciljaj na ovakav TV:

 

- 4k@120 sa HDMI 2.1 port(ovima) sa podrškom za VRR (variable refresh rate). Isto tako jako pazi da TV podržava VRR u što većem rasponu. Npr. Samsung ima neke modele koji imaju 120Hz, međutim podržavaju VRR u rasponu od samo 48-60Hz. Idealno je da ide od 40-120Hz. I bitna napomena; VRR preko HDMI 2.1 nije isto što i podrška za Freesync ili G-Sync. To je odvojen standard sync-anja koji PS5 koristi.

- podrška za HDR10

- podrška za ALLM (automatsko prebacivanje na nisku latenciju po detekciji konzole)

- podrška za eARC (ako koristiš vanjske zvučnike)

 

Ovako nešto imam u planu kupiti kroz godinu dana. Samo napomena da se ne zaletite; Samsung u 2021. godini prelazi kod nekih viših QLED modela na Mini LED pozadinsko osvjetljenje što bi trebalo rezultirati daleko boljom slikom.

 Hvala puno na ovako detaljnom odgovoru. Nisam puno gledala ali nisam ja mislim vidjela online da su sve ove specifikacije navedene, zato možda najbolje pitat u trgovini. Ako slučajno kupiš TV prije mene ili nađeš neki dobar link, pošalji mi molim te :)

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Nastavlja se Play at Home. 10 Free igara, uključujući Horizon Zero Dawn

https://blog.playstation.com/2021/03/17/play-at-home-2021-update-10-free-games-to-download-this-spring/
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nastavlja se Play at Home. 10 Free igara, uključujući Horizon Zero Dawn

https://blog.playstation.com/2021/03/17/play-at-home-2021-update-10-free-games-to-download-this-spring/

 Sad će netko kao i uvijek uletiti sa komentarom tipa "pa nisu besplatne ako moraš kupiti konzolu da ih igraš" 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Tocnije, uz konzolu moras kupiti i PS VR za neke od igara 😄
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Bok

 

skuzio sam da mi lijevi stick na dualsensu koji sam dobio uz play nekad ne radi kako treba, tipa nesto listam i pustim ga, a ono i dalje nastavi listati i sl. dok jojstick koji sam uzeo naknadno u sancti nema nikakvih problema...Play je kupljen preko t-com pa me zanima dali mi vrijedi garancija za taj problem i ako da, kome da se obratim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Nastavlja se Play at Home. 10 Free igara, uključujući Horizon Zero Dawn

https://blog.playstation.com/2021/03/17/play-at-home-2021-update-10-free-games-to-download-this-spring/

 

Lijepo da dijele i ove VR igre, Moss je dragulj, a Rez Infinite i Thumper isto... dobro da ih nisam kupio kad sam imao VR.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Poceo drift xd, garancija to pokriva, javi se odmah sd oni su generalni uvoznik  i onimdaju garanciju

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 22:14 (Marcek555).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
zaki23 kaže...

Bok

 

skuzio sam da mi lijevi stick na dualsensu koji sam dobio uz play nekad ne radi kako treba, tipa nesto listam i pustim ga, a ono i dalje nastavi listati i sl. dok jojstick koji sam uzeo naknadno u sancti nema nikakvih problema...Play je kupljen preko t-com pa me zanima dali mi vrijedi garancija za taj problem i ako da, kome da se obratim?

 

Vidim sve više ekipe prijavljuje problem sa driftom... bit će sranja sa tim DualSenseom. Previše Senseova ima, a osnovna funkcionalnost ne radi ispravno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 22:14 (Bitanga).
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
zaki23 kaže...

Bok

 

skuzio sam da mi lijevi stick na dualsensu koji sam dobio uz play nekad ne radi kako treba, tipa nesto listam i pustim ga, a ono i dalje nastavi listati i sl. dok jojstick koji sam uzeo naknadno u sancti nema nikakvih problema...Play je kupljen preko t-com pa me zanima dali mi vrijedi garancija za taj problem i ako da, kome da se obratim?

 Odnesi ga u SD i dobit ces novi Dualsense.

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Renato89 kaže...

Ja sam jučer uzeo Oled LG CX 55, i mogu reći da je TV bolesno dobar, platio sam ga 10 000kn, ali vrijedi svake kune.

 Uh, sjajan odabir..Ja nikako da se "rastegnem" i uzmem isti model, ali 65" varijantu..

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Purger155 kaže...
Renato89 kaže...

Ja sam jučer uzeo Oled LG CX 55, i mogu reći da je TV bolesno dobar, platio sam ga 10 000kn, ali vrijedi svake kune.

 Uh, sjajan odabir..Ja nikako da se "rastegnem" i uzmem isti model, ali 65" varijantu..

 

Sljedeći LG OLED će mi biti 65'', najbolji TV ikad, i softverski i hardverski.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 22:23 (Bitanga).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice