Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.747.916
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...

Ako koristiš teksturu niske rezolucije ona je takva kakva je. Prikazuje se u 4K.

 Koliko god nove konzole bile slične PC-u po arhitekturi, ipak NE funckionoraju na potpuno isti način kao desktop PC. I developeri iz zatvorenog sustava konzole uvijek izvlače više. Dok na PC-u nerijetko gledaš loše portove. Nikad se na različite arhitekture ne teeba gledati na taj način, jedan kroz jedan.

 

Pogledaj samo zadnje ekskluzive na PS4. Ako uspoređuješ PS4 hardver sa nekim PC hardverom, nema teorije da bi igra koja izgleda kao The Last of Us 2 ili Ghost of Tsushima trebala raditi na nekoj HD 7870 od prije 8 godina u tolikoj razini detalja. Ok radi u 30 fpsa, ali 1440p. Ali to su praktički fotorealistične igre na momente na tako slabom hardveru na papiru. 

 Apsolutno se slažem, samo je "potpuno isti način" ipak vrlo sličan. Naravno da će konzola izvući više iz hardwarea, to je neupitno. Da bi moj post razumio iz priče možeš PC u potpunosti izbaciti, bio je tu samo kao primjer da 4K 60 fps nije dovoljno podataka da bi se zaključilo kako igra izgleda. Stvar je u tome da ovdje ljudi povlače neke paralele između PS5 i recimo 2080ti ili 5700XT zato jer te kartice omogućavaju 4K gaming na 60-120 FPS-a a 2080ti uz to podržava i RT. Takve usporedbe jednostavno ne stoje. To su puno jače kartice nego što su u PS5 i Series X.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...
antimadridista kaže...

Ako koristiš teksturu niske rezolucije ona je takva kakva je. Prikazuje se u 4K.

 Koliko god nove konzole bile slične PC-u po arhitekturi, ipak NE funckionoraju na potpuno isti način kao desktop PC. I developeri iz zatvorenog sustava konzole uvijek izvlače više. Dok na PC-u nerijetko gledaš loše portove. Nikad se na različite arhitekture ne teeba gledati na taj način, jedan kroz jedan.

 

Pogledaj samo zadnje ekskluzive na PS4. Ako uspoređuješ PS4 hardver sa nekim PC hardverom, nema teorije da bi igra koja izgleda kao The Last of Us 2 ili Ghost of Tsushima trebala raditi na nekoj HD 7870 od prije 8 godina u tolikoj razini detalja. Ok radi u 30 fpsa, ali 1440p. Ali to su praktički fotorealistične igre na momente na tako slabom hardveru na papiru. 

 Apsolutno se slažem, samo je "potpuno isti način" ipak vrlo sličan. Naravno da će konzola izvući više iz hardwarea, to je neupitno. Da bi moj post razumio iz priče možeš PC u potpunosti izbaciti, bio je tu samo kao primjer da 4K 60 fps nije dovoljno podataka da bi se zaključilo kako igra izgleda. Stvar je u tome da ovdje ljudi povlače neke paralele između PS5 i recimo 2080ti ili 5700XT zato jer te kartice omogućavaju 4K gaming na 60-120 FPS-a a 2080ti uz to podržava i RT. Takve usporedbe jednostavno ne stoje. To su puno jače kartice nego što su u PS5 i Series X.

 Nebitno skroz. Bitno je samo kak izgledaju igre, a po viđenome ja sam zadovoljan (Ratchet i Demon's Souls).

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ekipica ma dali je istina (govore neki navodi) kako RDR2 neće dobiti update za PS5 (kupio sam ga na PS4, a plejku sam nedavno poklonio bratu) te sada čekam dolazak PS5..... ali čini se kako će biti prc

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...

 Nebitno skroz. Bitno je samo kak izgledaju igre, a po viđenome ja sam zadovoljan (Ratchet i Demon's Souls).

 Daleko smo mi još od igara koje dobro izgledaju na PS5. Da nekome neupućenom paralelno pustiš igre koje spominješ i neke (GoW, Lou2....) koje se vrte na 6 godina staroj konzoli većina bi ih rekla da ove bolje izgledaju.

Više je razloga za to.

Kad na 40-55" TV-u s 3-4 metra udaljenosti gledaš film u 1080p i 4K razlike nisu toliko uočljive. Kod igrica je to još manje izraženo. Ni Rachet ni Souls igre nisu igre koje ovise o grafici i kojima je grafika u prvom planu. Zato si takve igre mogu i dopustiti raniji izlazak jer nisu ni rađene za (tj. testirane na njemu) PS5 hardware jer taj hardware kad su one rađene nije ni postojao. Neke od igara koje ranije izađu evoluirat će vremenom. Npr. Gran Turismo je igra zbog koje se kupuje Playstation i oni si ne mogu dozvoliti kašnjenje zbog optimizacije. Igra će vremenom grafički i sadržajno evoluirati kao što je bio slučaj s Gran Turismo Sport koji je pri izlasku bio smeće a sad je grafički i igrački izvanredna simulacija.

 

9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rdr2 trenutno nema planiranu ps5 verziju, ali mozes ga normalno igrati na ps5
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
BlueMax kaže...

 Daleko smo mi još od igara koje dobro izgledaju na PS5. Da nekome neupućenom paralelno pustiš igre koje spominješ i neke (GoW, Lou2....) koje se vrte na 6 godina staroj konzoli većina bi ih rekla da ove bolje izgledaju.

Više je razloga za to.

Kad na 40-55" TV-u s 3-4 metra udaljenosti gledaš film u 1080p i 4K razlike nisu toliko uočljive. Kod igrica je to još manje izraženo. Ni Rachet ni Souls igre nisu igre koje ovise o grafici i kojima je grafika u prvom planu. Zato si takve igre mogu i dopustiti raniji izlazak jer nisu ni rađene za (tj. testirane na njemu) PS5 hardware jer taj hardware kad su one rađene nije ni postojao. Neke od igara koje ranije izađu evoluirat će vremenom. Npr. Gran Turismo je igra zbog koje se kupuje Playstation i oni si ne mogu dozvoliti kašnjenje zbog optimizacije. Igra će vremenom grafički i sadržajno evoluirati kao što je bio slučaj s Gran Turismo Sport koji je pri izlasku bio smeće a sad je grafički i igrački izvanredna simulacija.

 

 

Ja baš igram Infamous Second Son koji je bio launch naslov za PS4 i ne mogu se nadiviti koliko dobro igra izgleda (da ne govorim da koristi sve novitete koje je Dualshock 4 uveo). Za Ghost of Tsushima od istog studija sam bio uvjeren da je PS5 igra na temelju trailera, sve dok nisam vidio da je izašla?! Čini mi se da će se skok na novu generaciju najbolje opisati kao "photo mod all the time".

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
duxx369 kaže..

 

 

nadam se da informacija o 2k konzola za hrvatsku nije tocna, jer ako je onda ce na moj otocic (Malta) doci valjda 20 komada

sigurnosti radi , prednarucio sam u 3 lokalna shopa, pa cu valjda bar u jednom upasti u prvu posiljku

 Covjek kupi tri konzole samo da mozda pogodi sreca da dobije medu prvima. Svaka ćas.

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gale92 kaže...

Ekipica ma dali je istina (govore neki navodi) kako RDR2 neće dobiti update za PS5 (kupio sam ga na PS4, a plejku sam nedavno poklonio bratu) te sada čekam dolazak PS5..... ali čini se kako će biti prc

 Nisu zasad ništa rekli, ali začudilo bi me da ne dobije update. Ali svejedno ćeš ju moći igrati na PS5 preko backwarda compatibility, bar to nije jedna od onih igara kojoj treba neki patch za bolju grafiku. Mada bi bilo lijepo igrati u 60 fpsa.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Znam da mi je dizajn od nekud poznat.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 18:39 (gocc01).
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Brat je produzio ugovor sa A1. Iznos mjesecne naknade su mu smanjili za 10 kn a PS5 ce placati 150 kn mjesecno i rekli su mu da ima konzola. Da li su nekom ko je uzimao preko A1 rekli tocan datum dostave?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
djhuby kaže...

Brat je produzio ugovor sa A1. Iznos mjesecne naknade su mu smanjili za 10 kn a PS5 ce placati 150 kn mjesecno i rekli su mu da ima konzola. Da li su nekom ko je uzimao preko A1 rekli tocan datum dostave?

 Zanimljivo. Zvao sam i ja A1 i pitao za to, pa su rekli da se možeš samo predbilježiti preko neta bez da išta plaćaš, a onda kad dođe (a ne zna se kad će dobiti) će se kontaktirati ljude i rješavati plaćanje.

U svakom slučaju malo nevjerojatno da su svi ostali odmah rasprodali svoje batcheve a oni još imaju.

 

5 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jucer je jedna trgovina u Karlovcu dobila nove upute kako se ispunjavaju obrasci online sa imenom i prezimenom kupca za narudzbu

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kak je meni receno da konzolu dobivaju u A1 19.11. i da je odmah salju pa bi moglo bit kasnjenja 2-3 dana po mom misljenju. Evo citiram:Predviđeni datum isporuka uređaja je od 19.11.2020. Dostava odabrane konzole ovisit će o točnosti isporuke od strane dobavljača.
PSN:Dacho_223
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da predbiljezis se i ako imas srece oni te nazovu i ponude plejku ali moras uzet i njihov homebox net usput pa zato mozda imaju jos plejki jer ne treba svakome internet doma ak je pod ugovorom kod nekog drugog. Placas odmah a ne kasnije jer ja sam vec dobil prvu ratu za platit
PSN:Dacho_223
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dacho223 kaže...
Kak je meni receno da konzolu dobivaju u A1 19.11. i da je odmah salju pa bi moglo bit kasnjenja 2-3 dana po mom misljenju. Evo citiram:Predviđeni datum isporuka uređaja je od 19.11.2020. Dostava odabrane konzole ovisit će o točnosti isporuke od strane dobavljača.

Kad je to bilo?

3 godine
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
veliki pero kaže...

 

Ne znam zašto se trudiš dokazati da nisi u pravu? Tvoja anketa samo potvrđuje ono što sam rekao. Samo da si pratio forum vidio bi da je isti klip ovdje postavljen već dva puta. Nije daleko, samo tri ili četiri stranice ispred tvog posta i dan ranije.

 Dobro i? Proseci dalje. Otvoren je forum mogu pisati sto hocu.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Najgore je što će slati na isporuku 19.11, to je četvrtak, biti će nategnuto da će doći u petak, tako da je najverojatnije ponedeljak. Svijet medija moooožda u petak za SD nisam siguran. Odnono ne ovisi o njima nego isporučiteljima. Prošli tjedan mi je za jednu naruđbu iz SD-a stizala tri dana sms poruka stiže danas pošiljka (makar nazvali su me prvi dan i rekli kada dolaze tako da je vjerojatno neka greška). 

 

Svijet medija garantira 2-3 dana dostava. Prošli mjesec sam bio narućivao nešto u srijedu navečer, u četvrak otišlo na dostavu, u petak došlo. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...

Najgore je što će slati na isporuku 19.11, to je četvrtak, biti će nategnuto da će doći u petak, tako da je najverojatnije ponedeljak. Svijet medija moooožda u petak za SD nisam siguran. Odnono ne ovisi o njima nego isporučiteljima. Prošli tjedan mi je za jednu naruđbu iz SD-a stizala tri dana sms poruka stiže danas pošiljka (makar nazvali su me prvi dan i rekli kada dolaze tako da je vjerojatno neka greška). 

 

Svijet medija garantira 2-3 dana dostava. Prošli mjesec sam bio narućivao nešto u srijedu navečer, u četvrak otišlo na dostavu, u petak došlo. 

 Sancta domenici je prioritet isporuka ps5 na day one... isto tak i svi koji su kupili preko operatera će dobiti na day one... Sve bu spremno par dana ranije da 19.11. krene van i sve ide sa skladišta Sancte prema kupcima, neovisno kod koga se naručilo sa opcijom "dostava na adresu". Ne pitajte me kak znam, jednostavno znam :)

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gajotres kaže...

Najgore je što će slati na isporuku 19.11, to je četvrtak, biti će nategnuto da će doći u petak, tako da je najverojatnije ponedeljak. Svijet medija moooožda u petak za SD nisam siguran. Odnono ne ovisi o njima nego isporučiteljima. Prošli tjedan mi je za jednu naruđbu iz SD-a stizala tri dana sms poruka stiže danas pošiljka (makar nazvali su me prvi dan i rekli kada dolaze tako da je vjerojatno neka greška). 

 

Svijet medija garantira 2-3 dana dostava. Prošli mjesec sam bio narućivao nešto u srijedu navečer, u četvrak otišlo na dostavu, u petak došlo. 

 

Da, SD šalje sad HP Ekspresom, a to je lutrija. Većinom će biti sve ok, ali može biti da zapne danima i onda ti ni bog ne može pomoći dok se čvor u sustavu ne rasplete sam od sebe :-)

A tracking im je katastrofa, niti ne znaš da je paket predan na isporuku ni broj ni ništa. Nedavno sam baš kupovao TV preko SD-a i morao sam kontaktirati službu za korisnike nakon 2 dana da uopće dobijem broj paketa.

 

GLS je uvijek odradio sve kako treba, oni uvijek sami šalju obavijesti o preuzimanju pošiljke i na mail i na SMS o tracking numberu i sl.

Ali su očito malo skuplji.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 11:53 (Bitanga).
5 godina
offline
Sony PlayStation 5

"Sad me zvao iz A1 , sve je ok imaju konzole, onu jeftiniju nemaju vise, salju 19.11. Prije nesmiji. Tako da 2 do 3 dana moze max kasnit, konzola je sa 1yoj"

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Prednaručio u SD digitalnu verziju 18.9 u ranim jutarnjim satima. I pomirio se da neću dobiti prvi dan, ali kad sam vidio da nakon par dana opet primaju narudžbe za prvi dan, reko trebali
bi meni isporučiti prije njih. Pošaljem email kada bi mogao očekivati konzolu i dobijem odgovor: "Vaša narudžba nije ušla u prvi krug, odnosno isporuka će biti početkom 2021. godine."

 

Predivno, da sam znao mogao sam negdje drugdje uzeti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
utti kaže...

Prednaručio u SD digitalnu verziju 18.9 u ranim jutarnjim satima. I pomirio se da neću dobiti prvi dan, ali kad sam vidio da nakon par dana opet primaju narudžbe za prvi dan, reko trebali
bi meni isporučiti prije njih. Pošaljem email kada bi mogao očekivati konzolu i dobijem odgovor: "Vaša narudžba nije ušla u prvi krug, odnosno isporuka će biti početkom 2021. godine."

 

Predivno, da sam znao mogao sam negdje drugdje uzeti.

 pa objasni im kad si narucio i posto ne ulazis u prvi val trazi storno, odnosno povrat sredstava.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Bitanga  uzeo sam nešto od SD, dostavljaju HP Expressom, javili su mi ujutro u 8:45 da dolazi to jutro, u 10:15 dok sam uspio doletit doma me čekala ceduljica da sam zakasnio.

 

Po meni totalno glupo i neprofsionalno, jedina prednost je što mi je relativno blizu pošta u kojoj sam to mogao pokupiti slijedeći dan. U slučaju ostalih dostavnih službi morao bih dogovoriti drugi dan dostave, ali opet, ostale dostavne službe su su obavijestile dan ranije kada mogu očekivati dostau.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Sony PlayStation 5

Isplati li se sad uopce prednarucivat igdje, ako ce u SD doci tek pocetkom 2021, znaci da ni druge trgovine sigurno nece prije dobivat jel tako ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
RoronoaZoro kaže...

Isplati li se sad uopce prednarucivat igdje, ako ce u SD doci tek pocetkom 2021, znaci da ni druge trgovine sigurno nece prije dobivat jel tako ?

 Mogu ti bacit grah i proreć budućnost, ali ne garantiram za uspjeh.

Moguće operateri imaju i bit će sigurno njuškalo prodaje.

 

Vjerojatno je da ako do sada nisi nigdje naručio, i neideš preko operatera, da ove godine konzolu nećeš vidjet, osim preko njuškala.

 

Ipak, o svemu tome samo nagađamo, nitko zaista ne zna.

3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5

A da i mislio sam, samo nez dal da sad odem prednarucit il da cekam da nekim cudom u 1.mj 2021. je moguce otic u trgovinu i kupit ps haha, al kontam da ni to nece bit moguce iducih par mj

4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

SD je bio super dok su bili pod GLS-ovom dostavom, dostava brza i besplatna.

sad im je dostava kakav im je i web. 0

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Bitanga  uzeo sam nešto od SD, dostavljaju HP Expressom, javili su mi ujutro u 8:45 da dolazi to jutro, u 10:15 dok sam uspio doletit doma me čekala ceduljica da sam zakasnio.

 

Po meni totalno glupo i neprofsionalno, jedina prednost je što mi je relativno blizu pošta u kojoj sam to mogao pokupiti slijedeći dan. U slučaju ostalih dostavnih službi morao bih dogovoriti drugi dan dostave, ali opet, ostale dostavne službe su su obavijestile dan ranije kada mogu očekivati dostau.

 

Ma da, čudni su. Kad su mi dostavljali madrac i vešmašinu su zvali par sati ranije da provjere jel bum doma i da se dogovorimo o terminu.

A sad zadnje kad sam naručivao TV me nisu ni zvali ranije, nego tek kad je bio pred zgradom. Srećom od firme do doma imam minutu biciklom pa sam došao začas jer sam u manjem gradu, ali je ispalo nezgodno jer sam imao sastanak baš u to vrijeme kad je lik zvao.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
Evo u to sam se uvjerio neki dan. Kolega s posla je u petak preko telefona dogovorio slanje paketa. Došao lik, pokupio kod njega doma i dobio je tracking broj. Tracking je pokazivao da je paket najavljen u Gospiću, a mi smo fala bogu od Gospića dobrih 300 km. U utorak gledamo na netu, i dalje stoji Gospić. Zove on čovjeka u Rovinj, reko jeste dobili paket, veli ovaj da, još jučer (pon). Sad čeka pare jer je poslano s otkupninom, a tracking i dalje stoji na prvoj informaciji. Možda si ih je poštar prisvojio s obzirom da paket nije osiguran
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 13:23 (kbenzema).
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Vjerujte mi, sve je bolje od Overseasa... da slučajno šalju preko njih, dobili bi konzole za idući Uskrs...

Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice