PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

poruka: 1.997
|
čitano: 655.321
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Nemam PS3 bez Blu Ray-a tako da ne znam no trebao bi moči preko opcije mount u multimanu, nemogu sve igrice bez diska u pogonu

 
0 0 hvala 1
13 godina
online
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
Nikako nisam mogao priključiti externi HDD formatiran NTFS na multiman odnosno nije ga mogao prepoznati.
Jel neko uspio.Tek kad sam ga formatirao u FAT32 prepoznao ga je.
Što se tiče igre u BD pogonu: imam problema sa little big planet 2 normalno je radila kad je bio originalni DVD pro evolution soccer unutra, kad sam je probao startati bez DVD zablokirala mi je PS3 i više se neće startat svaki put moram rebootat i kaže da sam nepravilno ugasio konzolu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

NTFS DISK U MULTIMANU

Ulovio vremena pa napravio i video tutorijal kako za dvije minute dobitI NTFS disk kojeg čita Multiman

 

 

1. Idite na desktop na ikonu My Computer, odaberite Properties, zatim Device Manager.

2. U Device Manageru idite na Disk drives, odaberite vaš externi, desni klik pa Properties i odaberite Details

3. Sada u Property nađite stavku Parent i dobičete nešto kao USB\VID_058F&PID_6387\ONJHIGZO


3. Kada ste skinuli Multiman u mapi se nalazi i fajl USB.CFG, otvorite ga u Notepadu.

Dobili ste ovo: 0x13fd:0x1240:1
U redu ispod sve isto napišite,samo 13fd zamjenite sa VID vašeg diska, u ovom slučaju 058F,
i 1240 zamjenite sa PID vašeg diska, u ovom slučaju 6387, broj na kraju označava koliko particija ima na disku, ako imate tri, stavite broj tri.

Kada ste završili dobili ste:

0x13fd:0x1240:1
0x058f:0x6387:1

Sada spremite taj USB.cfg i kopirajte ga na PS3 u mapu : /dev_hdd0/game/BLES80608/USRDIR

Svaki put kad pokrečete Multiman morate stisnut Start i trokut da vam prepozna USB HDD,

Veselje je brzo splasnulo jer sa tog diska ne možete gledat filmove, na taj disk ne možete kopirat sa PS3,
znači služi jedino za prijenos sadržaja na PS3, za što je po meni bolji način mrežom,


Ja preko mreže kopiram sve na PS3 hdd i naravno vječne borbe sa prostorom

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2013 17:27 (Wontay).
 
1 0 hvala 1
13 godina
online
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Čekaj što ne možeš igrati igre sa NTFS direktno preko Multimana nego ih moraš prebaciti na interni i tek onda možeš igrati?

Onda ostajem na FAT32 sa njega mogu igrati  igre koje nemaju veliki file.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2013 11:38 (hummer0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
Wontay kaže...

Ja preko mreže koiram sve na PS3 hdd i naravno vječne borbe sa prostorom

Pa stavi veci hard unutra. Ja sam stavio 750gb i mislim da imam još kakvih 60ak slobodno. Uglavnom poprilično zadovoljan. 

13 godina
online
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
mislavgray kaže...
Wontay kaže...

Ja preko mreže koiram sve na PS3 hdd i naravno vječne borbe sa prostorom

Pa stavi veci hard unutra. Ja sam stavio 750gb i mislim da imam još kakvih 60ak slobodno. Uglavnom poprilično zadovoljan. 

Je je sad još da pljunem 500 kuna za hard.

Imam vanjski 3,5" 500 GB FAT32 formatirani većina igara ide na njega.

Kad sam jednu probao prebaciti sa velikim fail-om bez problema je to napravio, ali mi je nekako štekalo učitavanje sa harda u Multimanu sličice i igre.

Inače u plejki mi je 250GB, za sad dosta.

Wontay jesi ti instalirao Multiman stealth prije nego su te banali ili si imao običan? Možeš mi poslati odgovor na PM ako nećeš ovdje.

 

P.S, jesi napravio image harda iz PS3 pa ga prebacio na novi ili si ponovo morao presnimavati igre?

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2013 19:52 (hummer0).
14 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Ma imam ja dva Blacka od 750GB i jedan F3 od 500GB no potrebni su mi stalno, zato PS3 koristim kao mrežni disk kod manjih zahvata na nekom računalu, igram samo Black Ops, i par igri tako da mi nije problem nakon formatiranja bacit to natrag gore......

 

 

Stealth nikada nisam koristio a ban sam možda i sam skrivio, bio sam dosta aktivan jedan dan PSN-u preko PC-a, ništa loše da netko krivo ne protumači no ako imaš CFW netrebaš se ponašat kao da imaš FW {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Ne kužim čemu palci dolje, čovjek se stvarno potrudio!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
srco1978 kaže...

Ne kužim čemu palci dolje, čovjek se stvarno potrudio!

Kakvi palci dolje??

14 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Valjda na prvoj stranici, na svim postovima gdje su tutoriali? a eto , ima nas svakakvih 

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Uglavno hvala Wontay za tutorijal, zbog njega sam i kupio PS3 kad sam ga slučajno pročitao.
Sam postupak je stvarno jednostavan, lakši nego sa Wii konzolom.

Jedino ne znam jel da instaliram taj stealth ili ne, ali ne planiram ni ići online.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2013 19:50 (hummer0).
16 godina
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Pitanje: Znam da postoji opasnost od bana ako odem s jb ps3 na psn. Jel onda mogu i dalje igrati igre offline, neće mi valjda konzola zablokirati ili tako nešto? Da li je ista vjerojatnost da dobijem ban ako igram preko psn original igru ili kopiju ili kod kopije 100 % dobivam ban?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Ako se ne spajaš na PSN ne možeš dobiti ban,  ban je blokiranje konzole za spajanje na PSN

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Jel zna možda netko koji SNES emulator je najbolji?

Axtross_Hr - Origin
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Ma sve je to isto jer konzola to lako vrti, koristio sam snes9x-ps3, naravno , za Super Maria

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

uzea konzolu, ugradio black od 500 gb, stavio zadnji rogero i multiman....sve to po uputama i konzola "leti"....puuuuuno hvala Wontay !!!! 

p.s. kako ovaj stari disk od 40 gb pretvorit u externi USb disk da mogu prebacivat igre s njim?

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2013 20:52 (mucak).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Pikni si neku 2.5" ladicu za prijenosni HDD i voila!

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Ako stavljaš veći hard što moraš instalirati nakon zamjene ponovo CFW 3.55 KMEAW pa CFW ROGERO 4.40 ili drugačije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Kod nekih konzola nakon ubacivanja novog diska moras ponovo instalirat rogero i multimana a kod nekih samo multimana ali ponovo 3.55 ne triba....divota je kako je brza konzola s frisko formatiranim diskom....par godina pisanja brisanja ostavi smeca cistio sistem ili ne

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Na Rogeru 4.40 v.1.02 možete promijeniti disk i CFW če se dignuti bez ikakvih problema

 

 

Rogero izdao 4.40 v.1.03 i preporuča ažuriranje sa v.1.02 na v.1.03 sa komentarom:  

preporuča se ažurirati iz v1.02 v1.03, jer bolje je izgrađen s više mogućnosti.

 

 

IZVOR: http://www.tortuga-cove.com/forums/viewtopic.php?f=127&t=4705

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 13:22 (Wontay).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Dali se kada se kupi Flasher za Sisteme koji su na 4.21 OFW .. taj isti flasher moze koristiti poslje na drugim PS3ima ?

Mogu li ga prodati dalje ?

XBL 4200p/240kn 2100p/160kn XBL12m/220kn
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
odez999 kaže...

Dali se kada se kupi Flasher za Sisteme koji su na 4.21 OFW .. taj isti flasher moze koristiti poslje na drugim PS3ima ?

Mogu li ga prodati dalje ?

Naravno da možeš!

Maurer
12 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

mislim sto se tocno radi s flasherom ... za downgrade ? Kad se kupi kit .. dali nesto od kita (oni mini kablovi) ostanu u playstationu !?

Ili sve skupa sluzi za flasjiranje (prespajanje) .. a poslje se sve vraca u prvobitno stanje !?

 

 

XBL 4200p/240kn 2100p/160kn XBL12m/220kn
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2013 22:21 (odez999).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
Sa flasherom jailbreakas konzolu, vidi nemoj riskirati, bolje daj nekome tko zna da ti to napravi ako misliš išta praviti...
***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
12 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Ma kuzim ja da se jailbreak-a .. ali st ose tocno napravi ?

BTW .. ja sam otkljucao Xbox 360 kad je bio izasao ... trebalo je malo se poigrat s lemljenjem na nozice procesora i nesto prespojit DVD rom   itd ..

Za PSP kad je izasao isto sam ga bio otkljucao . .al tu je samo isao downgrade softwarea ... pa onda postepeno stavljanje CFW-a !

A kad sam bio dobio prije godinu i nesto drugi PSP trebalo je prespajat malo po bateriji (otvorit je .. razvalit) i prespojit pinove .. i onda je bilo moguce downgread-at ... Nakon toga vratit bateriju u prvobitno stanje ...

 

Zanima me jel se za flashiranje mora ugradit neka komponenta koja se dobije uz flasher (kabel kakvi ili nesto slicno, jer vidim dsa ima podosta kabela raznoraznih) ili je to samo alat za downgrad-anje (tj. prespajanje dok se radi downgrade) !?

 

Jel ima tko na forumu tko je radio s flasherom ? I gdje ima da se kupi a da primaju paypal ?

XBL 4200p/240kn 2100p/160kn XBL12m/220kn
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Koliko mi je poznato E3 Flasher je modul koji se flat kabelom spaja na flash čip konzole

 

Za početak posjeti njihovu službenu stranicu, vidi tko su im distributori u Europi i več češ nači flasher,

 

Ako odeš na Youtubu i napišeš E3 Flasher dobit češ stotinu rezultata pa vidi grubu sliku kako to funkcionira,

 

 

a točne upute dolaze sa samim flasherom, (pretpostavljam) , mislim da je jedina razlika koji češ FW stavit

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Pozivam nekoga tko ima flasher na suradnju, da ga posuđuje , iznajmljuje, ili da napravi downgrade po nižoj cijeni za članove foruma

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
odez999 kaže...

Ma kuzim ja da se jailbreak-a .. ali st ose tocno napravi ?

BTW .. ja sam otkljucao Xbox 360 kad je bio izasao ... trebalo je malo se poigrat s lemljenjem na nozice procesora i nesto prespojit DVD rom   itd ..

Za PSP kad je izasao isto sam ga bio otkljucao . .al tu je samo isao downgrade softwarea ... pa onda postepeno stavljanje CFW-a !

A kad sam bio dobio prije godinu i nesto drugi PSP trebalo je prespajat malo po bateriji (otvorit je .. razvalit) i prespojit pinove .. i onda je bilo moguce downgread-at ... Nakon toga vratit bateriju u prvobitno stanje ...

 

Zanima me jel se za flashiranje mora ugradit neka komponenta koja se dobije uz flasher (kabel kakvi ili nesto slicno, jer vidim dsa ima podosta kabela raznoraznih) ili je to samo alat za downgrad-anje (tj. prespajanje dok se radi downgrade) !?

 

Jel ima tko na forumu tko je radio s flasherom ? I gdje ima da se kupi a da primaju paypal ?

Ja sam downgradeao dosta PS3 radim za 300kn, ukoliko nekome treba dogovorimo se :)

***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
14 godina
neaktivan
offline
PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati

Neznam hoče li admini ovo protumačit kao neku prodaju pa obrisati post.....   a ne bi trebali.............

 

imaš flasher dooma?  otkud si? daješ garanciju na  rad?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: PS3 JAILBREAK - Sve što trebate znati
Ma to je samoreklama, valjda može ići kad se oglas ne može napraviti :D Imam flasher, Vinkovci, dajem :)
***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice