Nintendo Switch izdvojena tema

poruka: 1.431
|
čitano: 607.826
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Nintendo Switch

Uzimaš normalni ili lite switch? 

9 godina
offline
Re: Nintendo Switch
kizo-vg kaže...

Uzimaš normalni ili lite switch? 

 normalni..OLED verziju

tko zna zna tko ne zna ima ko zna
10 godina
offline
Re: Nintendo Switch

Ako planiraš većinom igrati preko tv-a bilo bi dobro uzeti kontroler jer joy-coni što dolaze sa switchom nisu baš najugodniji za igranje.

Igre Zelda, Super Mario. Trenutno u svijetu medija je 20% popusta na Diners za switch oled.

11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Nintendo Switch
guzda22 kaže...

bok..planiram si uzet switch ovih dana..kaj preporučate uzet od igri do dodataka za početak? jel treba onaj online account uopće imat? thnx na savjetima

 Pa, prvo što će ti svi preporučiti je da uzmeš pro kontroler, jer joycon služi svrsi ali nije baš za sve, a ako ne želiš imaš i jeftinijih kopija kao što je, recimo, ovaj:

https://www.instar-informatika.hr/kontroler-pdp-rock-candy-mini-cherry-zicani-nintendo-switch/155529/product/

 

Pretplata na online ti treba ako planiraš igrati igre online, a s time ti još dolaze i igre (stare; nemoj misliti da je njihova ponuda kao game pass) te mogunćnost backupa sejva na cloud - jer Nintendo bez toga ne dozvoljava backup sejvova. Nije nešto strašno, 20 eura godišnje, i manje ako imaš s kime djeliti.

Budući da Nintendo (kao i Microsoft) ne može naći Hrvatsku na karti, morat ćeš si u trgovini podesiti da kupuješ iz druge države; meni je lokacija Hrvatska, ali trgovina Njemačka.

I zapamti ovaj sajt:

https://www.dekudeals.com/

jer prate in real time sva sniženja, i tu ćeš vidjeti kako je često neka igra bila na sniženju, kako su se kretale cijene itd.

 

Ako planiraš kupovati digitalne igre, tada bi morao uzeti microSD karticu. Mislim da je tak' svejedno koju uzmeš, nije Switch izbirljiva konzola. 256 GB je sasvim ok. BTW, u slučaju da želiš napraviti backup igara sa microSD kartice na PC, taj je postupak vrlo jednostavan (najobičniji copy/paste) i potpuno legalan/odobren od strane Nintenda, tako da se nemoj plašiti nikakvog bana.

 

 

I kupi si Picross, bilo koji, i zarazi se time. 

12 godina
offline
Re: Nintendo Switch
guzda22 kaže...

bok..planiram si uzet switch ovih dana..kaj preporučate uzet od igri do dodataka za početak? jel treba onaj online account uopće imat? thnx na savjetima

 Uzeo si ja nedavno OLED verziju, 320€ na akciji. Zadnje od Nintenda šta sam imao je Wii, tako da je ovo komentar Switch nooba.

 

- prvo što sam si uzeo je zaštitno staklo za ekran jer mi je bilo skroz nelagodno stavljat ga u dock golog. Tj. uzeo torbicu s Alija s kojom je došlo i staklo, 12€.

- 8BitDo BT dongle da mogu koristit Xbox kontroler, 16€. Oboje stiglo za manje od 2 tjedna.

- micro SD karticu od 512GB za 50€

 

I to je to. 

 

Prvo što sam zaigrao je The Elder Scrolls: Blades, besplatna, realno smeće, ali okej za ubit uru navečer. Uzeo nba2k23 jer je bila 7 ipo eura na akciji, a sad igram Steamworld Heist (odlična!) i krenuo s prvom Zeldom.

14 godina
offline
Re: Nintendo Switch
guzda22 kaže...

bok..planiram si uzet switch ovih dana..kaj preporučate uzet od igri do dodataka za početak? jel treba onaj online account uopće imat? thnx na savjetima

 Kakve igre planiraš igrati? A ono standard, Mario Odyssey i Zelda ne možeš pogriješiti, odmah u startu znaj da su to najbolje igre na Switchu. Ako planiraš igrati s nekime neke tipa couch coop ili fighting igre, onda sigurno preporuka za Super Smash Bros Ultimate. Igra je čista zaraza.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch
Jel si uzeo 8bitdo v2 adapter ili onaj stariji?

Ja kupio xbox controller, ali mi ga ne zeli syncat s adapterom, pa koristim stari gamepad od ps4.

Moja preporuka je hori split pads, ili slicni, ako zelis igrat handheld vise vremena, i nemas male rucice
12 godina
offline
Re: Nintendo Switch
Gemmy kaže...
Jel si uzeo 8bitdo v2 adapter ili onaj stariji?

Ja kupio xbox controller, ali mi ga ne zeli syncat s adapterom, pa koristim stari gamepad od ps4.

Moja preporuka je hori split pads, ili slicni, ako zelis igrat handheld vise vremena, i nemas male rucice

 Nisam ni znao da ima i starija verzija. Mislim da je v2, ali je pad onaj stariji. Spojio se bez problema

12 godina
offline
Re: Nintendo Switch
Jelash13 kaže...

 Pa, prvo što će ti svi preporučiti je da uzmeš pro kontroler, jer joycon služi svrsi ali nije baš za sve,....

 Upravo ovo tražim i ja ko novi korisnik Switcha :D

Ima tu i tamo kakva akcija? (Nemam Diners  ) 

Može kad nas ili vani.

 

Htio bi original. Znam da ima onih s kojima je manja vjerojatnost drifta... ali svejedno bi Nintendov...

 

P.S. igrao je netko Bombermana na Switchu? Ja uopće zaboravio na ovu igru, to sam valjda igrao prije 20-tak godina? :D A sad sam je ugledao na nekom popisu "couch play" igara za Nintendo!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Nintendo Switch
CyberDemonVZ kaže...
Jelash13 kaže...

 Pa, prvo što će ti svi preporučiti je da uzmeš pro kontroler, jer joycon služi svrsi ali nije baš za sve,....

 Upravo ovo tražim i ja ko novi korisnik Switcha :D

Ima tu i tamo kakva akcija? (Nemam Diners  ) 

Može kad nas ili vani.

 

Htio bi original. Znam da ima onih s kojima je manja vjerojatnost drifta... ali svejedno bi Nintendov...

 

P.S. igrao je netko Bombermana na Switchu? Ja uopće zaboravio na ovu igru, to sam valjda igrao prije 20-tak godina? :D A sad sam je ugledao na nekom popisu "couch play" igara za Nintendo!

 A nezz, nabava.net kaže da imaju neki za 70ak eura, ali Nintendov pro kontroler ti inače je oko 80-90 eura. Više ti se isplati kupiti neku kopiju, ili Horijev.

 

Isto kao ona zaštitna folija za ekran. Ja je nemam. Ljudi to kupuju da ne oštete ekran kad stavljaju konzolu u dock, ali to se ne može dogoditi ako pravilno postupaš. Nemam pojma kako se uploada slika na ovaj forum, pa evo link sa sajta gdje sam uploadao:

https://ibb.co/RpttsvC

Vidiš crvene strelice, ovaj ''zadnji'' dio docka? Kad stavljaš konzolu/ekran u dock, nastoj da to konzola ''dodiruje'' taj zadnji dio i nema šanse da će ti skran strugati ili da će se oštetiti. Trust me, bro. Imam Switch od drugog dana, slikam ti večeras ekran ako ne vjeruješ. Realno, možeš i neku krpicu staviti preko gornjeg dijela docka (ne znam kako to drugačije nazvati; ovaj dio prema kojem ekran bude okrenut kad ga staviš), recimo onu za brisanje naočala, i neće ti se oštetiti.

 

Inače, ako netko nije skužio, ako vam je konzola u docku i nestane struje pa opet dođe, ili ako ste isključili utičnicu i ponovno turili u struju, Switch će se upaliti i biti na stand by / sleep modu. bar ovi prvi modeli; ne znam da li se to što promijenilo sa OLED modelima. I ako imate frenda / obitelj koji ima Switch, možete jedan akaunt dijeliti na 2 konzole. Pošaljite mi 60 eura ako želite da i to pojasnim. 

9 godina
offline
Nintendo Switch

hvala svima na savjetima za krenut..taman sam pokupio konzolu..uzeo u svijet medija na popustu i uzeo super mario odyssey za početak..tak da sad slijede slatke muke..sve podesit..proučit i malo uživat. 

kontroler ćemo s vremenom nabavit kad malo vidit kak je to..online nije neka cifra pa možemo probat kak je..ali većinom planiram single player igre 

 

ak ćete imat još kakve tips and tricks za nove članove..samo javite 

tko zna zna tko ne zna ima ko zna
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Nintendo Switch

Moja preporuka za dock je ono manje kućište, koje uzima puno manje mjesta, i lakše za staviti konzolu, nema brige oko oštečivanja ekrana. 

Amazon.com: BASSTOP Portable Dock Replacement Case for Nintendo Switch (Only The case, You Have to DIY with The Circuit Board chip from The Original Dock) (Black) : Video Games

 

Ovaj model koji imam nije na amazonu dostupan ali ima puno sličnih i nisu skupi. Treba sam rastaviti dock i pospajati u novo kučište ali je sve jako jednostavno. Odlično za one koji često nose switch sa sobom sa svom opremom jer dock baš uzima puno mjesta.

 

Pripazite samo da koristite originalni punjač od switcha, jer switch nažalost nema full kompatibilnost sa PD standardom, tako da standardni punjači mogu napraviti probleme.

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Nintendo Switch

Nisam imao pojma da je CIV 6 na Switchu. Navodno jako dobro funkcionira u handheld modu. Trenutno 6 € na akciji u shopu, taman za godišnji.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Nintendo Switch
Montezano kaže...

Nisam imao pojma da je CIV 6 na Switchu. Navodno jako dobro funkcionira u handheld modu. Trenutno 6 € na akciji u shopu, taman za godišnji.

 

Je, probao sam i skroz je igrivo, barem u početku.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Nintendo Switch

Ako je netko u potrazi za pro kontrolerom, svaka preporuka za 8BitDo Ultimate. Nije nešto puno jeftiniji od original Nintendovog, ali dolazi s dockom za punjenje i WiFi adapterom, podržava Switch i Windows.

 

Kvaliteta izrade top, oblikom je dosta sličan X-Box One, samo pinku manji.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nintendo Switch
Izgleda da postoje dvije verzije 8bitdo Ultimate kontrolera. Jedna podržava Switch a druga ne. Tako bar proizlazi iz ponude na Amazon.de.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nintendo Switch

mislim da oboje podrzavaju, jer dolaze s stickom koji je wifi i usteka se PC/switch. ja sam bio kupio samo taj njihov stick i koristio ds4 od ps4 za switch/pc.

 

dok onaj skuplji ima i bloetooth, pa se moze i preko toga spajat.

 

uglavnom je ovaj skuplji bolji, jer su stickovi radeni s nekom tehnologijom(hall effect) da nemoze doc do famoznog drifta

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nintendo Switch

Piše da podržava Switch, Windows i Steam Deck. Spaja se preko BT ili preko isporučenog adaptera, koji je u startu uštekan u dock za punjenje. Ovaj moj ima slova na tipkama za Switch. I upari se sa Switchom glatko, bez adaptera. 

Moj je došao sa ozone.hr, ali ih više nemaju.

 

Imam od prije i njihov dongle preko kojeg spajam xbox kontroler.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.8.2023 16:33 (Montezano).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nintendo Switch

Ili Gulikit Kingkong 2 pro. 

Slične igračke: halleffect gljive (i triggeri), dock za punjenje, gyro, nfc za amiibo tko ima, dodatne tipke. U osnovi je Nintendo layout ali se spaja na sve živo

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 mjeseci
neaktivan
offline
Nintendo Switch

hej planiram kupiti Switch kao rođendanski poklon nekome tko je odrastao na Gameboyu i na igricama tipa supermario i pokemoni. Pošto nisam  preveliki stručnjak što i kako dobro bi mi došli prijedlozi za neki starter pack tipa konzola plus dodatni kontroler i par igrica koje bi bile slične tematike. Koliko sam dosad dobila dojam, najbolje bi bilo uzeti oled verziju jer vjerujem da će se kombinirati igra na tvu i samo s konzolom. Ako imate ikakvih drugih savjeta i ideja, slobodno pišite :)

 
0 0 hvala 0
11 mjeseci
protjeran
offline
Re: Nintendo Switch

Koliko je stara ta osoba? Ako je baš odrasla na GameBoyu rekao bih da nije dijete, tako da mu/joj kupi Pokemone za odrasle - Shin Megami Tensei V

Picross svakome preporučam a tako i tebi, ali Picross je (koliko znam) isključivo eShop igra tj. može se kupiti samo preko Nintendovog online dućana, pa ništa od toga na disku. Fire Emblem: Three Houses je isto definitvna preporuka, Mario Odyssey bez razmišljanja, Zelda: Breath of the Wild, i Mario Kart 8.

 

Napisao bih još par igri, ali i ovo je samo po sebi skupo. Nintendo baš i ne spušta cijene, tako da računaj da je ovo barem 50 eura po igri.

9 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Nintendo Switch

Sad će 29, znači rekla bih da još uvijek prolaze i stari klasici :D

Hvala na preporuci za igre, zanima me je li pametno i odmah uzeti dodatni kontroler i micro sd? Vidjela sam da se dosta preporučaju te dvije stvari kao dodatnu opremu?

11 mjeseci
protjeran
offline
Nintendo Switch

Switchevi joyconi sami po sebi nisu toliko loši, ali su ipak maleni. Ako je ta osoba malo grublja (ne mislim pri tom da li voli udaradi šakom po kontroleru, već ako ima jači stisak) onda ne bi bilo loše da uzmeš ili Pro kontroler (koji je malo skuplji) ili neku kopiju žičanog kontrolera, tipa

https://www.instar-informatika.hr/kontroler-pdp-faceoff-deluxe-audio-power-pose-mario-zicani-nintendo/113656/product/

 

Što se kartica tiče...obični Switch dolazi sa 32 GB memorije, OLED verzija ima 64 GB meni se čini. Osim par iznimki (NBA, Final Fantasy X/X-2) sve igre su kompletne na catridgeu, nema nikakvih instalacija na tu internu memoriju, a čak i da skida sve apdejtove za sve igre koje će ikad kupiti u fizičkom obliku, nikakva mu dodatna memorijska kartica ne treba.

NO, ako bude kupovao igra sa online trgovine, trebat će. Ali o tome se nemoj zamarati sada, karticu uvijek možeš kupiti naknadno. Ako čovjek ne misli kupovati digitalne igre, dodatna kartica ti je samo nepotrebni trošak. Meni je definitivno trebala jer imam 15 fizičkih i preko 120 digitalnih. 

I prije nego li pitaš...

>Postoje li neke posebne MicroSD kartice koje moram kupiti? Da li je Switch izbirljiv po tom pitanju?

Ne. Sve radi. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2023 16:16 (Jelash13).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Nintendo Switch

Prodaje tko Xenoblade Chronicles 2 ili Pokemon Violet? Ponude u pp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nintendo Switch

I ako ima netko da se zasitio New Super Mario Bros U Deluxe nek se slobodno javi :)

 

P.S. ako netko ugleda original Pro kontrolera na akciji, bio bi zahvalan za informaciju.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Nintendo Switch

Dao sam Switch Oled da se napravi modifikacija i stvar je odlična i definitivno se isplati, s obzirom kakve su cijene igrica. Točno kako mi je netko napisao, klinac je prvo negodovao, a kada je vidio koliko i koje igrice sve ima na kartici od 512 Gb (free), sada je oduševljen. Svaka preporuka za odraditi modifikaciju. Nemam ja živaca zezati se sa kupnjom polovnih igrica preko Njuskala i onda ju kasnije prodavati. Ovako skinem klincu bilo koju on želi na netu i za par minuta ju već može igrati. 

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nintendo Switch

koliko taj servisni zahtjev kosta evrica?

12 godina
offline
Nintendo Switch

i ako moze info kako funkcionira to? dal ima neki emu firmware , dal smiješ online, kako igre skidaš?

 

ja imam v1 i homebrew gore, al me čisto s tehničke strane zanima kako funkcionira  na novijim verzijama

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Nintendo Switch

180 € je postupak za Oled verziju (isplati se definitivno). Mora se lemiti čip, zato je skuplje.

4 godine
offline
Re: Nintendo Switch

Nakon lemljenja chipa i instaliranja potrebnih programa na Microsd karticu, Switch funkcionira odlično, odnosno isto brzo kao i tvornički. Kada se upali Switch, on je automatski u modificiranom režimu rada. Kada sam pitao čovjeka koji mi je odradio modifikaciju da li smijem igrati igrice online, rekao je da ne preporuča, ne kada je modificiranom načinu rada, dok u klasičnom načinu rada radi bez frke online (ali nije zanimljivo više jer sin mi jedino ima Fortnite za online igranje, a ima ga i na PS5 tako da nam ne treba uopće mogućnost da Switch bude online).

 

 

Igre skidam na https://romslab.com, obično su sve zapakirane u rar formatu. Tinfoil koji se nalazi na Switchu je u biti browser koji služi sa prebacivanje skinutih igrica sa PC-a na Switch, a ujedno služi i za instalaciju samih igrica, sve je vrlo jednostavno. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice