CCNA u Algebri

poruka: 24
|
čitano: 14.967
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
CCNA u Algebri

Svida mi se "paket" koji ima Algebra, za 6600 Kn (mislim da je ovo sa PDVom, na stranici ne pise).

 

Preporuca li netko neku drugu obrazovnu ustanovu ili je Algebra dobra za pohadanje CCNA tecaja? Takoder, kakvi su labovi, da na kraju ne ispadne da se skoro sve radi na virtualnim okruzenjima...


Yes, No.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
Vedran kaže...

Svida mi se "paket" koji ima Algebra, za 6600 Kn (mislim da je ovo sa PDVom, na stranici ne pise).

 

Preporuca li netko neku drugu obrazovnu ustanovu ili je Algebra dobra za pohadanje CCNA tecaja? Takoder, kakvi su labovi, da na kraju ne ispadne da se skoro sve radi na virtualnim okruzenjima...


 Mislim da ti nitko ne radi u "virtualnim okruzenjima", a nebi biti trebao. Radi se iskljucivo na opremi. Za doma vjezbat imas PacketTracer ili NetLab. Poanta CCNA je da rokas po opremi, ako dodes tamo i radis po PacketTraceru i sl. onda to stvarno mozes i sam doma. Poanta je da se upoznas sa tom opremom. Ako cujes da negdje rade u PacketTracer trazi dalje.

Radi se o cijeni za gotovinu sa PDVom inace je to malo preskupo.
16 godina
neaktivan
offline
CCNA u Algebri

A gdje ima CCNA tecaj jeftinije? I koliko je zapravo realna cijena?


Yes, No.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
Vedran kaže...

A gdje ima CCNA tecaj jeftinije? I koliko je zapravo realna cijena?


Ispricavam se, nepismen sam pa smo se krivo shvatili. Smijeh

Zelio sam reci da je cijena od 6600kn korektna i da mora biti sa PDVom jer bi u suprotnom iznosila oko 8000kn sto bi bilo preskupo.

Cijene za fizicke osobe ako se placa kesom i odjednom variraju od 6000 do 7000 krznenih zivotinjica.
16 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
ontherunfromthelibians kaže...
Vedran kaže...

A gdje ima CCNA tecaj jeftinije? I koliko je zapravo realna cijena?


Ispricavam se, nepismen sam pa smo se krivo shvatili. Smijeh

Zelio sam reci da je cijena od 6600kn korektna i da mora biti sa PDVom jer bi u suprotnom iznosila oko 8000kn sto bi bilo preskupo.

Cijene za fizicke osobe ako se placa kesom i odjednom variraju od 6000 do 7000 krznenih zivotinjica.
 
Hvala, 6600 mi se cini OK.

Yes, No.
16 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
Vedran kaže...

A gdje ima CCNA tecaj jeftinije? I koliko je zapravo realna cijena?



imas jos ovdje, koliko vidim trebali bi biti jeftiniji.

 




16 godina
neaktivan
offline
CCNA u Algebri

Jedna ne loša opcija je da si sam kupiš knjige i naučiš.

Također skineš neki simulator sa interneta...Packet Tracer ili Boson....

Onda svoje znanje provjeriš sa nekim od mase testova na internetu i eto...uštedio si 6000kn!

 

Inače, nije teško ako imaš iskustava sa mrežama.

 


There's no place like 127.0.0.1
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
Trebao bi jos nesto:

Koja je "must have" oprema za vjezbanje?

Htio bi kupiti osnovnu CISCO opremu koja mi je potrebna za potrebe CCNA tecaja, sta mi je sve potrebno, molim da navedete i model pojedinog uredaja jel bi isto probao naruciti preko eBaya, ako nije preskupo.

Hvala!
16 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
Vedran kaže...
Trebao bi jos nesto:

Koja je "must have" oprema za vjezbanje?

Htio bi kupiti osnovnu CISCO opremu koja mi je potrebna za potrebe CCNA tecaja, sta mi je sve potrebno, molim da navedete i model pojedinog uredaja jel bi isto probao naruciti preko eBaya, ako nije preskupo.

Hvala!
 Ovo su ti sluzbeni bundleovi za nabavu robe za akademije: http://www.cisco.com/edu/emea/pdfs/lab_nov01.pdf pa mozes usporediti.

Ako narucujes sa eBaya ljudi ti masovno prodaju CCNA bundleove, ali postarina za tu tezinu robe mogla bi biti jednaka cijeni bundlea. Ako zelis samo CCNA mislim da ti ispadne jeftinije/bolje/brze/jednostavnije platiti tecaj, ako planiras i na CCNP, a ne mozes toliko love izvuci od firme onda razmisli da odmah uzmes CCNP lab. Ubit ces vjerojatno 2000E, ali cijena CCNA+CCNP prelazi 30 tisuca kn, tako da si jos uvijek u plusu, a i opremu lako prodas kada si gotov.
16 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
Auuu... Sta mi treba bas cijeli komplet?

Ono, mislio sam koji je recimo osnovni router s kojim bi mogao izvjezbati vecinu gradiva za CCNA, mozda ne bas sve 100% po programu ali vecinu stvari, da naucim CISCO language itd...

Trenutno sam vani pa mogu lako narucivati preko eBaya, postarina mi je kao da sam u USA, sto nije puno, pa da iskoristim priliku i da kupim nesto ako nije preveliko, te to onda lako donesem doma...
16 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
Vedran kaže...
Auuu... Sta mi treba bas cijeli komplet?

Trenutno sam vani pa mogu lako narucivati preko eBaya, postarina mi je kao da sam u USA, sto nije puno, pa da iskoristim priliku i da kupim nesto ako nije preveliko, te to onda lako donesem doma...
 Ne, ne treba ti cijeli komplet na koji ti pokazuje link. To su kompleti za 10 ili vise ljudi. Dao sam ti taj link da vidis koji modeli se obicno koriste u akademijama.

Nazalost morati ces imati najmanje 2 routera i najmanje 2 switcha. Zasto?  Zato jer za isprobavanje dinamickih routing protokola bez dva routera svarno nemas sto raditi, a slicno vrijedi i za switcheve gdje neces bas moci raditi labove ako imas samo jedan jedini komad opreme. Ajde ako bas srezes mozes se izvuci sa jednim switchem i dva routera.

Sto se tice velicine opreme ako se ne radi o 1811 i slicnima ta je oprema i velika i teska za nosit (citaj primjetit ce ti je na carini :D )

Mislim da vecinu CCNA labosa mozes raditi u PacketTraceru. Biti ces zbunjen i spor kada te stave pred prave kistre, ali ces steci bolje teorijsko znanje nego sa npr. samo jednim routerom. Odmah naglasavam da mislim da ucenje na takvim simulatorima i nije neka sreca*, ali ako imas volje....

*Koliko sam upoznat negdje sredinom sestog dolazi iduca verzija PacketTracera (5.0) koja bi trebala biti prava stvar, ali to se slusa vec godinama. Opet PT je zgodan jer vecinu CCNA labova mozes u njemu odraditi bez vecih problema. Problemi se javljaju ako pokusas odstupiti od scenarija koji se koriste u labovima.


 
16 godina
neaktivan
offline
CCNA u Algebri

Za CCNA ti je dovoljan novi PacketTracer i službene knjige.

U CCNAu ti je najveći naglasak na subnetiranju(VLSM,sumarizacija ruta, CIDR općenito). To moraš znati ko vodu piti.

Masa ljudi tu pada. Također, naredbe moraš znati napamet i što će ti dati određeni output. Ma praktički moraš znati sve, jer su pitanja koncipirana tako da te lako mogu navesti na krivi odogovor ako ne znaš baš sve!

Simulacije za 640-801 su bile također malo zahebane...i one zahtjevaju totalno razumljevanje naučenog.

 

 

Što se tiče oprememe....ako misliš ići dalje na tečajeve(CCNP,CCIE) onda uzmi opremu(lab) sa ebaya 3 routera+3 switcha.

 

 

There's no place like 127.0.0.1
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
CCNA u Algebri

eo mali OT,

 

kako to da na Elektrotenickom fakultetu u Osijeku CCNA dođe 9000kn, to je 2400 kn skuplje nego u algebri :( ?

 

http://www.etfos.hr/index.php?struka&CISCO_akademija&CISCO_akademija_studenti

www.g2top.org
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
maki kaže...

kako to da na Elektrotenickom fakultetu u Osijeku CCNA dođe 9000kn, to je 2400 kn skuplje nego u algebri :( ?

 

http://www.etfos.hr/index.php?struka&CISCO_akademija&CISCO_akademija_studenti

Akademije imaju pravo samostalno formirati cijene. Dakle ako na ETFu recimo vise placaju predavace i imaju manje grupa (pa im se oprema sporije isplacuje) neminovno je da ce biti skuplje nego u jednoj Algebri.

Nemojmo niti zaboraviti da u Osijeku ponuda CCNA akademija vjerojatno i nije neka pa je onda logicno da ETF iskoristava takvu situaciju.
16 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
maki kaže...

eo mali OT,

 

kako to da na Elektrotenickom fakultetu u Osijeku CCNA dođe 9000kn, to je 2400 kn skuplje nego u algebri :( ?

 

http://www.etfos.hr/index.php?struka&CISCO_akademija&CISCO_akademija_studenti

 Vjerojatno zato sto voucher ulazi u cijenu akademije.
No jos jednom...kupite knjige i PacketTracer pa probajte sami! Ako vam ide, ustedjet ce te dosta para.


There's no place like 127.0.0.1
16 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
DRM kaže...
 Vjerojatno zato sto voucher ulazi u cijenu akademije.
No jos jednom...kupite knjige i PacketTracer pa probajte sami! Ako vam ide, ustedjet ce te dosta para.
Hm, nije li cijena polaganja ispita 150$? Cijena polaganja ukljucena je na jos nekim akademijama.
16 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
DRM kaže...
No jos jednom...kupite knjige i PacketTracer pa probajte sami! Ako vam ide, ustedjet ce te dosta para.
 
Done by myself...nisam htio da mi poslodavac financira školovanje (da nebi bilo nismo znali) pa ljepo downloadao PDF knjigice, Boson + Packet Tracer...malo po pravoj opremi štelanja i nije bed...ako imaš dovoljno volje, strpljenja, snalažljivosti,  i znaš da google ima odgovore na sva tvoja pitanja - nije bed.
16 godina
neaktivan
offline
CCNA u Algebri

Heh, prodaja ovih cisco "labova" je biznis covjece.

Zadnja dva mjeseca sam zamijenio 20ak Cisco 2501 routera sa Juniper 2320.

Na zalost, veoma je skupo slati takvu opremu nazad meni, pa tehnicari koji instaliraju opremu za mene obicno bace, ili uzmu to sebi.

Bez obzira, evo par linkova sa ebaya sto mislim da je poprilicno jeftino

 

http://cgi.ebay.com/CISCO2611-CISCO-2611-Router-32Mb-DRAM-CCNA-CCENT-LAB_W0QQitemZ160252197266QQcmdZViewItem?hash=item160252197266&_trkparms=72%3A392|39%3A1|65%3A12&_trksid=p3286.c0.m14

 

http://cgi.ebay.com/CISCO-2610-SERIES-LAB-ROUTER-IOS-12-3-21-CCNP-CCNA_W0QQitemZ260252817432QQcmdZViewItem?hash=item260252817432&_trkparms=72%3A392|39%3A1|65%3A12&_trksid=p3286.c0.m14

 

To su vec 2 routera za 100ish dolara.

 

http://cgi.ebay.com/Cisco-WS-C3524-XL-A-Enterprise-Switch-Gigabit-CCNA-Lab_W0QQitemZ230262963080QQcmdZViewItem?hash=item230262963080&_trkparms=72%3A392|39%3A1|65%3A12&_trksid=p3286.c0.m14

 

Eto i switch.

 

Jednostavno kontaktujes prodavacha i skontate se da to posalje u Cro. Ima tona opreme na ebay sa podrskom za ios 12.x

Samo se pazi racuna za struju ;)

1337
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
CCNA u Algebri

Piše da CCNA traje 280 sati. Koliko je to vremenski? 6 mjeseci?

Jel se to dva puta na tjedan održava?

 

Koliki je "napor" potreban za to za nekog ko već ima neka osnovna znanja o mrežama?

 

 

hvala!

"Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell." Gray Fox
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri

da ne otvaram novu temu, zanima me jedna stvar

instalirao sam Packet Tracer 5.0, stvarno supr stvarčica i nabavio sam par CISCO knjiga.

s obzirom da su te knjige dosta velike, ja bi radije za početak jednu koja se baš bavi Packet Tracerom.

da li netko zna neku knjigu koja može poslužiti kao dobar tutorial, čisto da se uhodam u korištenje tog programa.

postoje tutoriali, ali to su uglavnom video tutoriali, to mi se baš i neda, pa bi radije neku knjigu ako netko ima ili zna kamo to ima.

hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2009 20:32 (The Acacia Strain).
16 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
Puhi kaže...

Piše da CCNA traje 280 sati. Koliko je to vremenski? 6 mjeseci?

Jel se to dva puta na tjedan održava?

 

Koliki je "napor" potreban za to za nekog ko već ima neka osnovna znanja o mrežama?

 

 

hvala!

 
Netko?:-)
"Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell." Gray Fox
15 godina
offline
RE: CCNA u Algebri

Kolko sam ja uspio nac na netu, nema knjige, PT je koncipiran kao simulator za rad sa uređajima, tako probaj nac knjige za rad sa routerima i swithevima, i to jednostavno primjenis u PT-u

Gigabyte GA-8I945P-G, Intel Pentium 4 531 @ 3000 MHz, 3GB RAM, NVIDIA GeForce 7600 GT , 22T33-H-ES - 20 inches, Vista Ult SP1
15 godina
offline
RE: CCNA u Algebri
The Acacia Strain kaže...

da ne otvaram novu temu, zanima me jedna stvar

instalirao sam Packet Tracer 5.0, stvarno supr stvarčica i nabavio sam par CISCO knjiga.

s obzirom da su te knjige dosta velike, ja bi radije za početak jednu koja se baš bavi Packet Tracerom.

da li netko zna neku knjigu koja može poslužiti kao dobar tutorial, čisto da se uhodam u korištenje tog programa.

postoje tutoriali, ali to su uglavnom video tutoriali, to mi se baš i neda, pa bi radije neku knjigu ako netko ima ili zna kamo to ima.

hvala

 na ovo se odnosi moj gornji post...
Gigabyte GA-8I945P-G, Intel Pentium 4 531 @ 3000 MHz, 3GB RAM, NVIDIA GeForce 7600 GT , 22T33-H-ES - 20 inches, Vista Ult SP1
14 godina
neaktivan
offline
RE: CCNA u Algebri
javi mi se na mail tomislav.cisco@gmail.com :) pa pošaljem neke stvari.


LP
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice