Huawei P30/P30 Pro izdvojena tema

poruka: 1.926
|
čitano: 564.539
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Evo vam jedan ociti BUG u PRO mode...ovo vam je live view prikaz koji inace sluzi osim za kadriranje i da vidis kakvu sliku ces dobiti...znaci u kadru imam sliku kakvu zelim, a rezultat je preeksponirana slika.
Primjetio sam da se u PRO mode AF kamere jako muci i sporo fokusira...ista stvar se ne dogadja u auto mode sto znaci da je hardware isprava i da je problem SW prirode.
Znaci u svakom mode ima neki problem...cekam update pa cemo vidjeti sto je od ovoga rjeseno.

 Evo ja sam uzeo drugu stolicu zbog boje...da vidim da li se vidi razlika.

 

Kako ti uspiješ dobit tako ogromnu razliku u boji stolice - stvarno ne kužim.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 12:05 (R36).
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Probaj to isto sa 5x uvecanjem (periskopska) u PRO mode jer meni u tom rezimu live view nije pouzdan...ako se oslonim na ono sto vidim na ekranu prije nego opalim fotku dogodi se da fotka ispadne na kraju preeksponirana ili podeksponirana.
Na slici koju sam ja stavio vidi se da je kod mene 5X...jesi update dobio regularno ili preko Hi Suite?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 12:12 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Nisi citao moj post pazljivo...znaci ostavimo AI po strani.
Ugasen AI, i aktiviran auto mode...prebacim na 5X uvecanje, pali teleskopsku kameru i par trenutaka poslije vidim da je sam prebacio na standardnu kameru koja je 1X (sjena, manje svjetla, kontra svjetlo) ...ona ima 40 MP i mob u tom momentu radi crop dijela slike i to "glumi" pravo 5X opticko uvecanje.
Znaci i kada je AI ugasen on ponekad odlucuje umjesto korisnika...u takvoj situaciji ti ostaje samo PRO mode.
PRO mode je trenutno pun bug-ova pa mi ni on nije pouzdano rjesenje.
Ovo sto ja pisem je kada ides kameru suociti sa real life...ja ne znam sto ste vi uopce koristili od svega...po pisanju bih rekao da ste korisnici koji imaju niske kriterije ako vas ovo zadovoljava.

nema potrebe pljuvati po nama da imamo niske kriterije, jer da je to slucaj ne bi kupovali P30P , vec bi se zadovoljavali sa telefonima od 1000kn

 

kao sto rekoh, nemam ovakvih problema koje ti imas, kako je na ekranu prikazano, takvu fotku i dobijem (naravno ne 100%) niti jedna fotka mi nema ovakve "blow out" histograme kao ovaj tvoj primjer

 

bit ce da ti je za tu scenu preveliki taj  ISO 400 sto si stavio, meni niti jedna fotka nema, pri takvom osvjetljenju, ISO veci od 50 

 

a i S 1/25 mi se cini preskstremno

 

ne znam, imam niske kriterije i ne kuzim se u manual, mozda zato niti nemam problema sa fotkama 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 12:17 (Timo).
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Ako je taj ISO 400 previsok, onda to i live view treba prikazati pa sam zato i stavio sliku ekrana gdje on prikazuje da bi sve trebalo biti OK...po rezultatu vidimo da nije.
11 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

ok

 

 ako sta treba za usporedbu, mogu odraditi jos danas, jer navecer vracam mob

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 12:18 (Timo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Evo 5x uvećano na Pro mod. Opet ja ne dobivam razliku u boji.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

@Ocean77 update sam odradio preko https://funkyhuawei.club/models

 

Nešto slično sammobileu.

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Evo sada sam i ja probao vani...ispala je OK...ponovo sam se vratio unutra na onu stolicu i aktivirao PRO mode i opet je preeksponirana.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Mogu reći da je verzija softwarea 153 donjela još luđu fluidnost nego što je do sad bilo. Jednostavno se sve instant otvara. Senzor otiska prsta je brži nego što je bio. 

 

Probao Dual View kameru. Stvarno fora. 

 

Ja i dalje imam samo pohvale za mob.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

savjet; zaboravite chrome najstekaviji browser ikad, probajte operu, imat cete osjecaj da ste iz stojadina sjeli u ferrari

i samsung internet je za klasu bolji od chrome, ali opera jos vise mete

 

jedino sto me zivciralo je preslagivanje teksta prilikom zoom-a, sto je po defaultu ukljuceno, ali se moze iskljuciti

 

ima svoj adblock, vpn, stalnu opciju desktop browsera, vise opcija drzeci prst duze na slici npr, pretrazivanje interneta po toj slici itd 

Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
digitall kaže...

savjet; zaboravite chrome najstekaviji browser ikad, probajte operu, imat cete osjecaj da ste iz stojadina sjeli u ferrari

i samsung internet je za klasu bolji od chrome, ali opera jos vise mete

 

jedino sto me zivciralo je preslagivanje teksta prilikom zoom-a, sto je po defaultu ukljuceno, ali se moze iskljuciti

 

ima svoj adblock, vpn, stalnu opciju desktop browsera, vise opcija drzeci prst duze na slici npr, pretrazivanje interneta po toj slici itd 

 Chrome koristim isključivo iz razloga što mi se synca sa chromeom na pc-u.

9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
thebatman kaže...
digitall kaže...

savjet; zaboravite chrome najstekaviji browser ikad, probajte operu, imat cete osjecaj da ste iz stojadina sjeli u ferrari

i samsung internet je za klasu bolji od chrome, ali opera jos vise mete

 

jedino sto me zivciralo je preslagivanje teksta prilikom zoom-a, sto je po defaultu ukljuceno, ali se moze iskljuciti

 

ima svoj adblock, vpn, stalnu opciju desktop browsera, vise opcija drzeci prst duze na slici npr, pretrazivanje interneta po toj slici itd 

 Chrome koristim isključivo iz razloga što mi se synca sa chromeom na pc-u.

 mislim da sad svi browseri imaju sync sa svim, cak i kroz chrome na pc putem dodataka.

uglavnom da chrome ima ne znam kakve opcije (a nema ni obicni adblock ni nista), ne zelim ga vise vidjet jer je svjetlosnim godinama u zaostatku.. pogotovo kad kupis mob od 7000kn i onda vidis ona mikro preskakanja prilikom skrolanja.. uzas.. dobro dosli u 2009 godinu.. mob od 800kn sa boljim browserom radi duplo bolje od tog uzasa..

 

steta, do prije par godina nije imao konkurenciju koliko je bio ispred svih, i obavezno defaultni na svim mojim uredajima

 

zaboravio sam napomenuti koliko drugi browseri usput trose manje baterije, prometa, i manje zagrijavaju uredaj

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 11:30 (digitall).
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
digitall kaže...
thebatman kaže...
digitall kaže...

savjet; zaboravite chrome najstekaviji browser ikad, probajte operu, imat cete osjecaj da ste iz stojadina sjeli u ferrari

i samsung internet je za klasu bolji od chrome, ali opera jos vise mete

 

jedino sto me zivciralo je preslagivanje teksta prilikom zoom-a, sto je po defaultu ukljuceno, ali se moze iskljuciti

 

ima svoj adblock, vpn, stalnu opciju desktop browsera, vise opcija drzeci prst duze na slici npr, pretrazivanje interneta po toj slici itd 

 Chrome koristim isključivo iz razloga što mi se synca sa chromeom na pc-u.

 mislim da sad svi browseri imaju sync sa svim, cak i kroz chrome na pc putem dodataka.

uglavnom da chrome ima ne znam kakve opcije (a nema ni obicni adblock ni nista), ne zelim ga vise vidjet jer je svjetlosnim godinama u zaostatku.. pogotovo kad kupis mob od 7000kn i onda vidis ona mikro preskakanja prilikom skrolanja.. uzas.. dobro dosli u 2009 godinu.. mob od 800kn sa boljim browserom radi duplo bolje od tog uzasa..

 

steta, do prije par godina nije imao konkurenciju koliko je bio ispred svih, i obavezno defaultni na svim mojim uredajima

 

zaboravio sam napomenuti koliko drugi browseri usput trose manje baterije, prometa, i manje zagrijavaju uredaj

 Ma to ti je do mobitela, kupi note 9 pa ces vidit kako ne šteka :D (jk ofc)

5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Mate 9 pro takodje nema stekanja.... BArem ja nisam primijetio....

9 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

na svakom mobu u zadnjih par godina sam primijetio preskakanje kod skrolanja.. vecina se ne obazire na to, ali tek kad probas nesto duplo brze onda primjecujes 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Mozda trazis dlaku u jajetu? ;) Sto je legitimno naravno ali recimo ja nisam tolika cjepidlaka i nikad nisam primijetio trzanje prilikom scrolanja....

9 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

moguće i to. 

gledam dosta frendova kako im sve steka, trzucka na sve strane na raznim uređajima, i to ih nimalo ne brine, gledaju me kao da sam s marsa pao kad im to spomenem :)

 

uglavnom, steta da jedan chrome nije na razini nerazvikane ekipe browsera

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Samo malo... Kako mislis preskocio 140 update? Kako? I da li to znaci da cu dobiti brze sledeci update? Koliko je proslo od kako si odbio 140 update? 

kiki
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 22:08 (wave90).
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
digitall kaže...

moguće i to. 

gledam dosta frendova kako im sve steka, trzucka na sve strane na raznim uređajima, i to ih nimalo ne brine, gledaju me kao da sam s marsa pao kad im to spomenem :)

 

uglavnom, steta da jedan chrome nije na razini nerazvikane ekipe browsera

 Na top modelima sigurno nema primjetnog trzanja vec godinama..... 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Posmatrač kaže...

Mozda trazis dlaku u jajetu? ;) Sto je legitimno naravno ali recimo ja nisam tolika cjepidlaka i nikad nisam primijetio trzanje prilikom scrolanja....

 Ni ja...koristim Chrome na Pixelu 2XL, Noteu 9 i sad P30 Pro. Nikad problema.

9 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

ma nisu to problemi nego to nije 60fps... ma nebitno, zaboravite.

ne gledamo na iste stvari isto, ne koristimo iste site-ove itd

onaj tko je znatiželjan probat će sam, tko nije neće i to je to, dosta smo spamali

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Chrome ne blokira reklame i to je razlika.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Sil kaže...
Chrome ne blokira reklame i to je razlika.

da, to je na nekim site-ovima ogromna razlika, dok ucita sve reklame i gluposti, potrosi vise vremena, resursa, prometa i baterije.. i onda sve to skupa prikazuje i barata s time cijelo vrijeme.. naravno da ne moze biti brzo kao neki koji to sve blokira

drugo su korisne razlike koje imaju neki browseri, vpn, baratanje slikama, videom itd.. to su osobne preference

14 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Ja sam na operi cijelo vrijeme. I pc i android. Uz već naviku ne vidim potrebu za nečim drugim.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
digitall kaže...
Sil kaže...
Chrome ne blokira reklame i to je razlika.

da, to je na nekim site-ovima ogromna razlika, dok ucita sve reklame i gluposti, potrosi vise vremena, resursa, prometa i baterije.. i onda sve to skupa prikazuje i barata s time cijelo vrijeme.. naravno da ne moze biti brzo kao neki koji to sve blokira

drugo su korisne razlike koje imaju neki browseri, vpn, baratanje slikama, videom itd.. to su osobne preference

 Jedini razlog zasto sam na chrome jeste sto podrzava geste na laptopu.... Imam HP spectre x360 i zbog toga sam napustio firefox.....

9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Posmatrač kaže...
digitall kaže...
Sil kaže...
Chrome ne blokira reklame i to je razlika.

da, to je na nekim site-ovima ogromna razlika, dok ucita sve reklame i gluposti, potrosi vise vremena, resursa, prometa i baterije.. i onda sve to skupa prikazuje i barata s time cijelo vrijeme.. naravno da ne moze biti brzo kao neki koji to sve blokira

drugo su korisne razlike koje imaju neki browseri, vpn, baratanje slikama, videom itd.. to su osobne preference

 Jedini razlog zasto sam na chrome jeste sto podrzava geste na laptopu.... Imam HP spectre x360 i zbog toga sam napustio firefox.....

 na pc sam na chrome od kad postoji. govorimo o mobitelima 

5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
digitall kaže...
....

 na pc sam na chrome od kad postoji. govorimo o mobitelima 

 Znam ali sync sa desktop browserom je velika prednost.....

16 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Slažem se. I onda moraš birati "reklame i sync" ili nešto drugo bez reklama ali gubiš sync. Pričam samo o Chrome.
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Sil kaže...
Slažem se. I onda moraš birati "reklame i sync" ili nešto drugo bez reklama ali gubiš sync. Pričam samo o Chrome.

 Iskreno i ne surfam bas toliko na mobu. Cisto na googleu nesto brzinski da nadjem. Vise gledam youtube na mobu nego sto surfam na istom....A reklame na YT na mobu se lako rijese ;)

9 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

mozes sync radit sa skoro svima, samsung internet sigurno, ima addon u chrome za njega bas za sync

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice