Huawei Mate 20 Pro izdvojena tema

poruka: 1.587
|
čitano: 353.198
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
saintmarcus9 kaže...

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/mate-20-pro-greenish-display-screen-t3859268

 

Masa ljudi ima problema sa green light bleedom nakon par dana usagea. Doduše događa se kada je svjetlina na minimumu. Ljepilo možda?

Klasika.. veliku su gresku napravili kopirajuci samsung sa zakrivljenim ekranima

Nemaju dovoljno iskustva i znanja u tome i trebali su to preskociti, bilo bi puno bolje

Iskreno mislim da ni samsung nije trebao poceti sa zakrivljenim ekranima, ali sad je vec gotovo.. nikakve konkretne prednosti nije donio taj zakrivljeni ekran

 

11 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
CrossDeath kaže...
saintmarcus9 kaže...

https://forum.xda-developers.com/mate-20-pro/help/mate-20-pro-greenish-display-screen-t3859268

 

Masa ljudi ima problema sa green light bleedom nakon par dana usagea. Doduše događa se kada je svjetlina na minimumu. Ljepilo možda?

Klasika.. veliku su gresku napravili kopirajuci samsung sa zakrivljenim ekranima

Nemaju dovoljno iskustva i znanja u tome i trebali su to preskociti, bilo bi puno bolje

Iskreno mislim da ni samsung nije trebao poceti sa zakrivljenim ekranima, ali sad je vec gotovo.. nikakve konkretne prednosti nije donio taj zakrivljeni ekran

 

 pa ne proizvode ih oni pa da nemaju iskustva 

 

koliko vidim na ovom XDA linku, a nisam sve procitao kao razlika je u BOE ili LG panelu, na jednom je ovo sranje na drugom nije

 

bumo vidli ne 

9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

Možda je taj gluegate samo za halloween,zgleda hebački :D

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
saintmarcus9 kaže...

Možda je taj gluegate samo za halloween,zgleda hebački :D

 

Unikatno.. kao i notch sa strane kod Pixel 3

 

Covjek bi ocekivao bolju provjeru kvalitete sa napretkom tehnologije, i cijenama koje placamo za nove mobitele...

 

 

 

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro

Ja se dvoumim između M20Pro i Note9, cjenovno su tu negdje. Cijena za uređaj bez ugovorne obveze na 24 mj je 41.5€.

All truly great thoughts are conceived by walking.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Timo kaže...

ne radi im stranica pa ti ne mogu screen shot napravit

 

na webu im je za M20P "default" ponuda ovako: ne znam tocan iznos mislim da je oko 5900kn uredaj, 200 kn web popust na uredaj, 199kn pretplata L na 24 mj i uredaj 160kn na 36 mj  sa 0 kuna odmah

 

onda odes na "promjeni" i prebacis sa 36 mj. uredaj na 24. mj uredaj i dobijes 5900kn uredaj, 200kn web popust, 199kn pretplata L na 24 mj i uredaj 240kn na 24 mj sa 0 kn odmah

 

i posto imam jos 80kn popusta na uredaj zbog Magenta 1 jer imam triple play fiksnu uslugu, popust na uredaj je 280 umjesto 200, i onda se ovih 240kn za uredaj smanjuje za 80kn na 160kn sa 24 mj i 0 kn odmah

 

uglavnom tako je meni bilo, kada sam gledao na webu, nakon sto sam zvao agenta jer sam gledao ponudu i od A1 koja je bila bolja, isao sam pitati da li mogu ponuditi isto, pa mi je agent rekao za ovih 80 kn popusta

 

da nisam offtopic, M20P je stigao na kucnu adresu prije 10 min, tako da oni koji su ga narucivali preko hr telekoma, a napravili su preorder prosli tjedan, ocekujte ga danas ili u petak 

 

 

 Evo ne kužim i dalje...

Produljenje pretplate Najbolja L (mislim da je ona obiteljska) na postojećem broju za 24 mjeseca, uz Magenta 1 popust (mislim neki obiteljski), 24 mjeseca otplata uređaja cijena je 240 kn mjesečno.I naravno dodatnih 160 kn mjesečno je tarifa, ali tarifu plaćaš svakako pa nju ne računamo naravno u cijenu uređaja.

Znači ti imaš na to još mjesečnih popusta 80 kn na uređaj zbog triple play?

 

Jer vidim sve je tu neš drukčije, Najbolja L je kod mene 159 kn a ne 199 i to tako već više od 2 godine ja mislim.

 

Ovo boldano? Za kojih 80 kn popusta ti je rekao agent? Jel to tih 80 kn mjesečno na uređaj popust ili 80 kn ukupno na cifru?

13 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Ovo je velika pogreska za huawei,nadam se da nije veliki postotak tiskan sa takvom greskom

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Da li je netko kao movi korisnik u A1 uspio dobiti uređaj po cijeni od 1699kn jednokratno + 160kn mjesečno u tarifi mobilna M ?? Bio sam danas u A1 centru i zvao sam agente u szk, i kažu mi da kao novom korisniku koji nije bio u njihovoj mreži, tj. ne koristi njihove usluge (a korisnik sam Tomato mreže godinu dana) i kao mladoj osobi (imam 31.g pa sam to shvatio kao kompliment) ne mogu dati te uvijete, nego uređaj mogu platiti jednokratno 3200kn i 100kn mjesečno. Uzaš, ne znam kako s takvom politikom misle privući nove korisnike. :(

Galaxy S8+ :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
goranbm kaže...

Da li je netko kao movi korisnik u A1 uspio dobiti uređaj po cijeni od 1699kn jednokratno + 160kn mjesečno u tarifi mobilna M ?? Bio sam danas u A1 centru i zvao sam agente u szk, i kažu mi da kao novom korisniku koji nije bio u njihovoj mreži, tj. ne koristi njihove usluge (a korisnik sam Tomato mreže godinu dana) i kao mladoj osobi (imam 31.g pa sam to shvatio kao kompliment) ne mogu dati te uvijete, nego uređaj mogu platiti jednokratno 3200kn i 100kn mjesečno. Uzaš, ne znam kako s takvom politikom misle privući nove korisnike. :(

 Tako je isto i u t koma

Ako si novi korisnik, prvi uredaj ne mozes dobiti tipa za 1 kn ili 100 kn (ili kako vec odrede), nego moras platiti mislim 50% cijene uredaja, a ostatak na rate

12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro

Meni ističe ugovor u tmobile-u i mogu uzeti za 1699 kn i 160 kn mjesečno, samo sam im morao na mail poslati potvrdu o zadnjem plaćenom računu tmobile-a. Na kraju me ispadne 1699 mobite + 160kn svaki mjesec  i 139 kn tarifa M.

quieter you become the more u are able to hear
15 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro

Što je sa ovim ekranom??

Čini mi se gornji rub ekrana da je zelenkast...nije to čista bijela...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 10:44 (monkeymoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Imaš o tome u prijašnjim postovima. Gluegate.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Da mi se ovo dogodi na 1000€ uredaju

pa jebem ti kontrolu kvalitete

https://phoneradar.com/several-huawei-mate-20-pro-users-reporting-green-tint-problem/

Samsung S8+
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 11:45 (pasko).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Bravo za huawei,ali bitno da oni dižu cijene u nebesa

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
pasko kaže...

Da mi se ovo dogodi na 1000€ uredaju

pa jebem ti kontrolu kvalitete

https://phoneradar.com/several-huawei-mate-20-pro-users-reporting-green-tint-problem/

a da ti se dogodi na uredaju od 1000kn onda bi sta bilo ok?

 

to sto nesto kosta pun k love, ne garantira savrsenstvo

 

niti prvi niti zadnji telefon, koji dolazi sa nekakvom greskom u proizvodnji, sasvim normalna stvar kada nemas proizvodnju svakog dijela in house

 

huawei ce se naplatiti od onoga ko mu je radio taj dio, korsinici ce dobiti ili povrat novca ili nove uredaje, i za par dana nikome nista

 

vec videno bezbroj puta, ekrani, baterije, utori za sim, kuciste itd itd

 

nema svrhe se zivcirati oko toga

 

jedina bitna stvar je kako ce se i koliko brzo rjesavati kupci, i ako to ne bude na nivou renomea kompanije, onda ide drvlje i kamenje i ne kupujes vise taj proizvod ako je support smece

 

 

11 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

jucer sam kasno dosao, tako da nisam imao prilike nesto puno se igrati sa telefonom

 

ovako na brzinu, izgled, izrada, ergonomija, materijali vrhunski, sto je i ocekivano

 

EMUI, najlosiji android skin i dalje, iako su ga malo popravili, jos uvijek je to iOS , medutim nakon Oxygena meni su ionako svi drugi Androidi jadni

 

citac otiska prstu u ekranu, nista posebno, dovoljno brz i responzivan, meni osobno su bolji ovi standardni i da su odozada a ne naprijed

 

faceunlock je puno bolja stvar, turbo brz je i jos ga nisam uspio ne otkljucati u bilo kojim uvjetima i kako god da okrenem glavu

 

Huawei gesture su totalno razocaranje, bas su onako smece, naravno nakon OP6 gesti, ovo je stvarno bljak, tako da sam prisiljen koristiti tipkne na ekranu, jer su geste meni jednostavno ne upotrebljive, i to mi je za sada najvece razocaranje kod telefona

 

AoD i dalje samo pokazuje vrijeme i bateriju, nema notifikacija za whatsup, viber, mailove i slicno, bar ja nisam jos uspio skuziti gdje se aktiviraju da ih pokazuje, ako to uopce postoji, a mislim da ne, vidjet cemo

 

danas cu se poigrati malo vise, i fotkati nesto pa javim

 

edit: nisam bio ljubitelj edge ekrana ni na samsungu, nisam ni sada na huaweiu. Iako to izgleda prekrasno i ekstagavantno, funkcionalno je hell i vise stete nego koristi. pogotovo kod full screen sadrzaja kao youtube ili igre

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 14:34 (Timo).
Moj PC  
7 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro

Ima jedna strogo čuvana tajna kako se riješiti najlošjeg android skina....nova launcher 

11 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
saintmarcus9 kaže...

Ima jedna strogo čuvana tajna kako se riješiti najlošjeg android skina....nova launcher 

 to i koristim, nova prime, ali svejedno ti ne moze promjeniti neke sistemske stvari, pogotovo settings meni i gestures od EMUI

 

 

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Imam vec godinu i pol edge ekran na s8+ a prije toga godinu na s6 edge plus i super mi je tako da mi to uopce nije mana a emui mi izgleda super brz i ako mi samsung luncher bio ok onda vjerujem da ce i ovaj
Samsung S8+
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Timo kaže...

jucer sam kasno dosao, tako da nisam imao prilike nesto puno se igrati sa telefonom

 

ovako na brzinu, izgled, izrada, ergonomija, materijali vrhunski, sto je i ocekivano

 

EMUI, najlosiji android skin i dalje, iako su ga malo popravili, jos uvijek je to iOS , medutim nakon Oxygena meni su ionako svi drugi Androidi jadni

 

citac otiska prstu u ekranu, nista posebno, dovoljno brz i responzivan, meni osobno su bolji ovi standardni i da su odozada a ne naprijed

 

faceunlock je puno bolja stvar, turbo brz je i jos ga nisam uspio ne otkljucati u bilo kojim uvjetima i kako god da okrenem glavu

 

Huawei gesture su totalno razocaranje, bas su onako smece, naravno nakon OP6 gesti, ovo je stvarno bljak, tako da sam prisiljen koristiti tipkne na ekranu, jer su geste meni jednostavno ne upotrebljive, i to mi je za sada najvece razocaranje kod telefona

 

AoD i dalje samo pokazuje vrijeme i bateriju, nema notifikacija za whatsup, viber, mailove i slicno, bar ja nisam jos uspio skuziti gdje se aktiviraju da ih pokazuje, ako to uopce postoji, a mislim da ne, vidjet cemo

 

danas cu se poigrati malo vise, i fotkati nesto pa javim

 

edit: nisam bio ljubitelj edge ekrana ni na samsungu, nisam ni sada na huaweiu. Iako to izgleda prekrasno i ekstagavantno, funkcionalno je hell i vise stete nego koristi. pogotovo kod full screen sadrzaja kao youtube ili igre

 

 

 Koliko vidim, više si nezadovoljan nego zadovoljan. Imam Mate 10 Pro i nisam previše impresioniran dok su recenzije bile više na njegovoj strani. Huawei je napravio "iskorak" no još uvijek su zeleni, trebati će oni još 5,6 godina se usavršavati da bi to bilo zadovoljavajuće, pogotovo opravdano cijenom, što još uvijek nije. Taj dvostruki NPU isto može biti marketing ako u korištenju ne dolazi do nekog izražaja, tad može biti i peterostruki. Nisam fan nijednog brenda, volim i samsung i lg, no uvijek sam objektivan. 

11 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
matrix777 kaže...

 

 

 Koliko vidim, više si nezadovoljan nego zadovoljan. Imam Mate 10 Pro i nisam previše impresioniran dok su recenzije bile više na njegovoj strani. Huawei je napravio "iskorak" no još uvijek su zeleni, trebati će oni još 5,6 godina se usavršavati da bi to bilo zadovoljavajuće, pogotovo opravdano cijenom, što još uvijek nije. Taj dvostruki NPU isto može biti marketing ako u korištenju ne dolazi do nekog izražaja, tad može biti i peterostruki. Nisam fan nijednog brenda, volim i samsung i lg, no uvijek sam objektivan. 

imao sam i M10P (i N8 i OP6 i U11+ u zadnjih 2 godine :), znam ga u dusu, i NPU mi je bio jedan od najbolji stvari na njemu, a i generalno top 5 mobitela ikad.

 

 

ovo je samo prva impresija za M20P nakon malo igranja sa njime.  Sada ide hardcore koristenje pa cemo vidjeti.

 

sto se tice softvera, tko god koristi Oxygen i nakon njega bilo sto drugo, tesko moze biti zadovoljan sa nekim drugim softverima, to je jednostavno tako.

 

takoder pokusavam biti objektivan sto je moguce vise, tako da necu biti milostiv niti prema ovom uredaju 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Timo kaže...
saintmarcus9 kaže...

Ima jedna strogo čuvana tajna kako se riješiti najlošjeg android skina....nova launcher 

 to i koristim, nova prime, ali svejedno ti ne moze promjeniti neke sistemske stvari, pogotovo settings meni i gestures od EMUI

 

 

Za geste se slažem slažem,ali prosječni korisnik u settinzima provodi otprilike 0.1% vremena korištenja a na desktopu i appovima oko 99,9% ....to nebi trebalo biti neki minus.

 

Osobno sam bivši vlasnik OP6 te sadašnji Mate 10 pro i uz novu ne primjećujem neke razlike. Dovraga koristio sam i Novu na OP6 :) 

 

 

JAvi dal bu ti rubovi ekrana postali radioaktivno zeleni na low brightnessu ....

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 16:37 (saintmarcus9).
9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 20 Pro


Citam po forumima da Huawei tvrdi da je to sto se dogada normalno za zakrivljen oled ekran.
Sto naravno nije normalno. Javlja se sve vise i vise ljudi pa iz cijelog svijeta i prijavljuju iste simptome,

pocevsi od Kine. Nekima su uredaji zamjeniti, nekima nisu. Oni kojima je zamjenjeno vec javljaju da im

i na tim uredajima dolaze isti simptomi. S obzirom da se cini kako se ovo jako siri, mogao bi biti udarac za huawei,

pogotovo ako ne priznaju gresku. 

Uistinu steta, mobitel se cini odlican, kupci ga hvale, osim naravno problema sa ekranom.

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
saintmarcus9 kaže...

 

 

Za geste se slažem slažem,ali prosječni korisnik u settinzima provodi otprilike 0.1% vremena korištenja a na desktopu i appovima oko 99,9% ....to nebi trebalo biti neki minus.

 

Osobno sam bivši vlasnik OP6 te sadašnji Mate 10 pro i uz novu ne primjećujem neke razlike. Dovraga koristio sam i Novu na OP6 :) 

 

 

JAvi dal bu ti rubovi ekrana postali radioaktivno zeleni na low brightnessu ....

slazem se, ali mi koji ucestvujemo u ovim temama i raspavama, nismo prosjecni korisnici

 

kao sto si i sam rekao za veliku vecinu korisnika je i EMUI odlican

 

koliko vidim treba pricekati nekoliko dana da se pojavi to sranje sa bleedom svjetlosti ili sta vec je, pa bumo vidli

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
Timo kaže..

slazem se, ali mi koji ucestvujemo u ovim temama i raspavama, nismo prosjecni korisnici

 

kao sto si i sam rekao za veliku vecinu korisnika je i EMUI odlican

 

koliko vidim treba pricekati nekoliko dana da se pojavi to sranje sa bleedom svjetlosti ili sta vec je, pa bumo vidli

  Slažem se i za to,ali onog ko bulji u menue settingsa većinu vremena treba u Vrapče po kratkom postupku,to ipak malo nadilazi nas geekove koji sudjelujemo u ovim raspravama i prelazi u pacjente kandidate za Thorazine :) 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 19:41 (saintmarcus9).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro

Kako si dobio 15 gb u M tarifi ? jeli to privatna ili poslovna ?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
R36 kaže...
Sil kaže...

@R36, ekipa ti je samo htjela ukazati da si vjerojatno uzeo neku "jaču" tarifu i da je zato cijena mobitela takva kakva je. Da li ti treba ta tarifa, tvoja odluka. Nekad su skoro poklanjali mobitele uz veće tarife...

 Kolega pojedinac je htio nešto pametno reći a ne ekipa.

 

Nastavno na tarifu - uzeo sam tarifu koja meni potpuno odgovara. Uzimat tarife skuplje od 150kn meni nema smisla. Ja sam uzeo M tarifu za 149kn s 15Gb neta, a imali su i L tarifu za 249kn s 40GB neta. 249kn neda za tarifu.

 

Imao sam prije Bonbon i za 120kn sam imao 1000min,1000 sms i 20GB neta. Minute i sms me nisu zanimali nego samo internet., a 20GB mi je bilo dovoljno. tako da misli da će mi i kod Vipa biti dovoljno

 

Da sam mogao kupit mob u slobnodnoj prodaji s satom i svim dodacima za 4300kn, ne bi uopće uzimao tu tarifu. Inaće sam do sad uvijek uzimao na keš mobitele i prvi put nakon 10 godina imam ponovno pretplatu i neku tarifu.

 

U svakom slučaju ako se za 2god VIP neće pojačat tarifa s 15GB na 30Gb., lako se ja prebacim natrag na bonbon.

 

Kažem da nije A1 imao tako složen paket - ne bi uopće uzimao Mate 20 Pro.

 

Tele 2 nisam uopće uzimao na razmatranje jer im je sve kompletno u k... Bliža rodbina mi ima 2 tarife TELE 2 na pretplatu i jedu sam baš jučer prebacio na Bonbon a drugu ću početkom sljedeće godine.

Zašto - pa zato jer su oba dva broja već 10 godina na pretplati i popusti na mobitele su smiješni. S tim da je na flat internetu nekad brzina 1mbps a nekad 50mps., zavisi gdje si tj u kojem djelu države. Jednostavno takav flet internet me kod Tele 2 ne zanima.

Kako si dobio 15 gb u M tarifi ? jeli to privatna ili poslovna ?

12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
taumant kaže...

Kako si dobio 15 gb u M tarifi ? jeli to privatna ili poslovna ?

 Privatna. 10gb + 5gb jer imam njihovu optiku(fiksnu uslugu). Ista ti je priča s L tarifu 30+10gb ako imaš njihovu fiksnu uslugu)

10 godina
offline
Huawei Mate 20 Pro

Danas sam vidio jedan Mate 20 PRO sa zelenim rubovima.

Steta, treba zaobici ovu prvu seriju.

Vjerojatno ce to ispraviti kasnije.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 20 Pro
ocean77 kaže...

Danas sam vidio jedan Mate 20 PRO sa zelenim rubovima.

Steta, treba zaobici ovu prvu seriju.

Vjerojatno ce to ispraviti kasnije.

 Lg oled ekrani stvaraju te probleme., ista priča kao i na Pixelima prošle godine. Sve zavisi kakve si sreće.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice