Program za pravljenje crtanih filmova?!

poruka: 12
|
čitano: 20.795
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Program za pravljenje crtanih filmova?!

Kako ste :)?..Već imam jako dosta iskustva sa radom u AE i Sony Vegas programima tj.što se tiče video obrade, trenutno mi je zatrebalo da radim crtane,bez obzira da  li oni bili 3D ili ne. Znam da mogu raditi u AE crtane ali mi nije baš nešto:(..čitajući po netu vidio sam da za 3D crtane trebao bih koristiti  3D max ili Maya (možda i blender), moj problem je taj što još nisam koristio nijedan. Našao sam mnoštvo tutorijala koje planiram , ako Bog da, preći. Ono što meni treba od vas bugovaca jeste da mi (ako imate) date linkove tutorijala za cartoon editing u jednom od ovih programa i da mi vi kažete koji mi je najbolje da koristim za pravljenje crtanih filmova, s obzirom da sam početnik. Hvala unaprijed.Prijatno vam bilo :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Program za pravljenje crtanih filmova?!
FFORI kaže...

 Našao sam mnoštvo tutorijala koje planiram , ako Bog da, preći.

...samo da se nadovežem, mnoštvo basic tutorijala, tj.za početnike, meni trebaju striktno za crtane ništa više :D, po mogućnosti da se ne plaćaju :(

12 godina
offline
Program za pravljenje crtanih filmova?!

Ako hoces za 3d crtane onda idi za blender posto je besplatan i poprilicno dobar za besplatni program ali samo da znas ucenje 3d programa i 3d dizajna moze potrajati par godina ali trebao bih da naucis osnove za nekih 2-3 mjeseca :).

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 10:19 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Program za pravljenje crtanih filmova?!

hvala na odgovoru..ja sam svjestan toga itekako..jer sam nekoliko godinaucio i after effects i sony vegas..:)..

12 godina
neaktivan
offline
Program za pravljenje crtanih filmova?!

ToonBoom - profi program stvoren bas za animacije/crtane filmove. Osobno nisam previše radio u njemu, no moja poznanica je u medijskoj školi učila u njemu radit animacije... Ima mnogo mogucnosti i pontencijala. Slobodno bi rekao jedan od respektabilnijih softwareskih paketa za izdradu 2D animacija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 11:01 (redline).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Program za pravljenje crtanih filmova?!
redline kaže...

ToonBoom - profi program stvoren bas za animacije/crtane filmove. Osobno nisam previše radio u njemu, no moja poznanica je u medijskoj školi učila u njemu radit animacije... Ima mnogo mogucnosti i pontencijala. Slobodno bi rekao jedan od respektabilnijih softwareskih paketa za izdradu 2D animacija.

Pogledat ću inšaAllah..a d emi recite šta mislite o Adobe Flash creatoru?da li je on ovako kvalitetan za izradu lijepo-izgledajućih crtanih filmmova? Hvala na preporuci ovog programa, u njemu ću da radim :)..samo ako možete da mi malo pomognete u potrazi tutorijala od basic do advanced itd :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 11:24 (FFORI).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Program za pravljenje crtanih filmova?!
FFORI kaže...
redline kaže...

ToonBoom - profi program stvoren bas za animacije/crtane filmove. Osobno nisam previše radio u njemu, no moja poznanica je u medijskoj školi učila u njemu radit animacije... Ima mnogo mogucnosti i pontencijala. Slobodno bi rekao jedan od respektabilnijih softwareskih paketa za izdradu 2D animacija.

Pogledat ću inšaAllah..a d emi recite šta mislite o Adobe Flash creatoru?da li je on ovako kvalitetan za izradu lijepo-izgledajućih crtanih filmmova? Hvala na preporuci ovog programa, u njemu ću da radim :)..samo ako možete da mi malo pomognete u potrazi tutorijala od basic do advanced itd :)

U Flashu se neces proslavit. On je dobar za jednostavnije stvari, npr. bannere itd.

 

Na youtubeu i googleu imas puno tutoriala, pdf knjiga itd... dovoljno je googlat "toonboom tutorials"

Npr. 

toonboom.com/products/toon-boom-studio/how-to/

toonboomtutorials.com

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Program za pravljenje crtanih filmova?!

Za 2D animaciju, pogledaj i Synfig Studio.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Program za pravljenje crtanih filmova?!

U izradu crtića treba uložiti golemi napor,ali ako za to nećemo biti plaćeni,onda se ne treba mučiti da ih izrađujemo jer je njihova izrada jedan velik i težak posao koji treba pošteno platiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 19:09 (Tehno-Istraživač).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Program za pravljenje crtanih filmova?!

U redu... znači zaključak je ne raditi ništa za što nisi plaćen?

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
10 godina
protjeran
offline
Re: Program za pravljenje crtanih filmova?!

Nisam to rekao. Svaka se osoba može baviti nekim hobijem bez obzira da li je plaćena za to ili ne,ali samo pod uvjetom da ta osoba ima dobre prihode od nekog drugog posla,jer ne možete se istovremeno baviti hobijem i gladovati. Ako ste nezaposleni,jasno je da ćete tražiti način da zaradite na bilo čemu,pa čak i na svom hobiju,ako to bude moguće. Dakle,ja ne govorim da treba odustati od svojih snova samo zato što se čini da ih je nemoguće ostvariti. Trebamo pokušati,jer nikad ne znamo kada možemo uspjeti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Program za pravljenje crtanih filmova?!

Zabrijao si. Stara tema + brineš tuđu brigu :P

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice