Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali izdvojena tema

poruka: 505
|
čitano: 226.351
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Slika je napravljena u a4 formatu znaci 210x297 mm, ukoliko ne ispadne moze samo da bude do hosta, u tom slucaju javi se zipovacu je i uploadovati na sendspace.

Pomoc, Photoshop Tutoriali GFX/VFX zona Forum podrske samo za vas www.photoshop-channel.info
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
PhotoShopChannel kaže...

Slika je napravljena u a4 formatu znaci 210x297 mm, ukoliko ne ispadne moze samo da bude do hosta, u tom slucaju javi se zipovacu je i uploadovati na sendspace.

Pri kojem PPI-u (DPI-u)?

13 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

240 DPI

Pomoc, Photoshop Tutoriali GFX/VFX zona Forum podrske samo za vas www.photoshop-channel.info
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
PhotoShopChannel kaže...

240 DPI

Hoster ti je spustio na ekranskih 72 (PPI).

13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pa da tako sam i mislio .. kao sto sam i rekao zapakovacu zip i hostovati na sendspace.
EDIT
Evo linka za download (Uradio sam ti malo polja izmedju slika sad su preciznija.
http://www.sendspace.com/file/g4od62 

Pomoc, Photoshop Tutoriali GFX/VFX zona Forum podrske samo za vas www.photoshop-channel.info
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2011 12:21 (PhotoShopChannel).
13 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

sorry na gnjavaži, no čini mi se da su sličice malo mutnije sada...

 

i koji si font koristio?

 

hvala na pomoći, dobrog sam čovjeka našao...{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2011 12:36 (Paulinjo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pa normalno da su mutnije kad ti je slika male rezolucije, font je Reboard

Pomoc, Photoshop Tutoriali GFX/VFX zona Forum podrske samo za vas www.photoshop-channel.info
13 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

i kakvu onda sliku trebam poslati da nakon fotošopiranja ispadne jednake oštrine?

 

jel ovakva dobra?

http://oi53.tinypic.com/20jiz55.jpg

 

ili će to nakon printanja izgledati ok?

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2011 13:03 (Paulinjo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Nisam siguran ali mislim da ce i ova da bude mutna ovo je 96 DPI 1114 x 793. Po meni bi najbolje resenje bilo da nadjes slike svakog od igraca posebno (velika rezolucija) i da ih sklopis u ovakvu kompoziciju.

Pomoc, Photoshop Tutoriali GFX/VFX zona Forum podrske samo za vas www.photoshop-channel.info
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

evo završio sam cijeli ovaj cirkus.

 

http://i963.photobucket.com/albums/ae115/Paulinjo/liverpoolFC1.jpg

 

fala puno na pomoći!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Paulinjo kaže...

evo završio sam cijeli ovaj cirkus.

 

http://i963.photobucket.com/albums/ae115/Paulinjo/liverpoolFC1.jpg

 

fala puno na pomoći!

Mogao si da se zahvalis i preko opcije ispod posta, ali nema veze... drago mi je da sam pomogao.

Pomoc, Photoshop Tutoriali GFX/VFX zona Forum podrske samo za vas www.photoshop-channel.info
12 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

pozdrav ekipi!!! imam jedno pitanje, pa ako mi tko moze pomoci bio bih zahvalan. Da li u ps cs3 extended ima koji alat za 3d oblikovanje i ako ima gdje mogu naci neki tutorijal za upute o koristenju?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Zanima me koliko ljudi ima ovdje koji ulazu u radna okruzja na racunalu? I koje su alati nedavno kupili? Moj zadnji je iznosio 2400kn - licenca + komercijalna uporaba bez subvencija i znakova izdavaca u proizvodnji za trziste. Brijem nakon faksa da budem pokrenuo nesto svoje, ali ne u Hrvatskoj. Ima tko slican, ulazete li zaradjeni novac u nove tehnologije i alate ili ostajete na nelicenciranim verzijama... kakve planove opcenito imate u vezi sebe i posla?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 19:39 (dotNET).
16 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Može li mi netko objasniti i napraviti da se ova kuglica sjaji?

PSD

Lipstick junkie be funky all he wanty
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Moze li netko pomoci pri izradi ovog covera za vlastiti timeline ??

P: Koliko programera treba da se promjeni žarulja? O: Nijedan - to je čisto hardverski posao:
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
dotNET kaže...

Zanima me koliko ljudi ima ovdje koji ulazu u radna okruzja na racunalu? I koje su alati nedavno kupili? Moj zadnji je iznosio 2400kn - licenca + komercijalna uporaba bez subvencija i znakova izdavaca u proizvodnji za trziste. Brijem nakon faksa da budem pokrenuo nesto svoje, ali ne u Hrvatskoj. Ima tko slican, ulazete li zaradjeni novac u nove tehnologije i alate ili ostajete na nelicenciranim verzijama... kakve planove opcenito imate u vezi sebe i posla?

nikakve. uzmi AI licencirani i radi na crno..plakate i logove

Work like you don't need money, love like you've never been hurt, dance like no one's watching And SEED LIKE THERE IS NO BANDWIDTH LIMIT
16 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
legaart kaže...

pozdrav ekipi!!! imam jedno pitanje, pa ako mi tko moze pomoci bio bih zahvalan. Da li u ps cs3 extended ima koji alat za 3d oblikovanje i ako ima gdje mogu naci neki tutorijal za upute o koristenju?

 

Hvala.

http://www.video-tutes.com/packages/Photoshopcs3.php, pa ča je teško upisat pojam u google?

Work like you don't need money, love like you've never been hurt, dance like no one's watching And SEED LIKE THERE IS NO BANDWIDTH LIMIT
16 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Bazen21 kaže...

Moze li netko pomoci pri izradi ovog covera za vlastiti timeline ??

ne kužim, hoćeš plakat ili logo?

Work like you don't need money, love like you've never been hurt, dance like no one's watching And SEED LIKE THERE IS NO BANDWIDTH LIMIT
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Sto se tice photoshop tutoriala, promatranja radova, i ucenja na tudjim radovima, preporucam vam novi "facebook za umjetnike".. svi membere mogu komotno stavljati svoje radove, radionice itd.. boze zvucim kao neka spam reklama (ne, nisam i site je engleski:))) uglavnom toplo preporucam http://www.spraygraphic.com/

 
0 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

evo jedan odlican tutorial za digital painting

http://vimeo.com/1715081

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Evo izašao je stabilni CS6! Ima li ovdje Web dizajnera da su ga isprobali... Meni se osobno sviđa tamno sučelje i mogućnost Auto Recoverya...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2012 21:07 (david7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Imam jedno pitanje, kako napraviti ovaj desni dio zatamljen? ovdje gdje je tekst. 
Tražio sam tutorial i na interentu ali nisam nigdje mogao naći 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Liverpool1892 kaže...

Imam jedno pitanje, kako napraviti ovaj desni dio zatamljen? ovdje gdje je tekst. 
Tražio sam tutorial i na interentu ali nisam nigdje mogao naći 

Hm,, možda nije dobro..

Ali ja bih napravio pravokutnik iste veličine kao i ovaj ispod teksta..

I onda bih taj pravokutnik obojao gradijentom tako da definiram par točaka različitih nijansi, a nijanse uzmem "color picker" alatom sa ovog pravokutnika di je tekst..

 

EDIT: upsss.. čini se da sam krivo shvatio... mislio sam da želiš prekriti tekst da se ne vidi..

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 15:41 (Hrvojeee).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Liverpool1892 kaže...

Imam jedno pitanje, kako napraviti ovaj desni dio zatamljen? ovdje gdje je tekst. 
Tražio sam tutorial i na interentu ali nisam nigdje mogao naći 

open
duplicate layer
Rectangluar Marguee tool(select)
Image-Adjusment-Britness il štagod ti paše
Deselect
Shift+Ctrl+E
save
naj lakše

Work like you don't need money, love like you've never been hurt, dance like no one's watching And SEED LIKE THERE IS NO BANDWIDTH LIMIT
12 godina
odjavljen
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

pratim ovaj tutorial i zapeo sam na samom početku,naime na 7:48 radi novi krug i kasnije kaze "I am gonna mask it out" ali ja kad pokusavam napraviti isto meni se pojavi drugacije,jel netko zna sto radim krivo,nikako mi ne uspijeva po ovom tutorialu napraviti

http://cgcookie.com/concept/2011/10/17/texture-creating-metal-surfaces-in-photoshop/

meni ovako izgleda : / meni ovako izgleda : /
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Zanima me koja je razlika između  cs6 extended verzije i  cs6 extended portable verzije?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

ako slikam u RAW zašto moram otvarat Lightroom pa prebacivat u cs5?

krepala krava
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Imam Photoshop Elements 3. Ono što mi je čudno je da se kist nekada pojavi u jednom obliku, a drugi put u drugom. Uvijek je podešen na "default", a svejedno se mijenja, a ne znam kako i zbog čega. Znam da je ovo malo čudno i nisam dobro objasnila. 

 

Nekad je onako kao obična crta, a drugi put kao elipsa. Morat ću staviti slike kako to izgleda, ali sada mi se ne da pokretati program. Budem sutra.

Zanimam se za web dizajniranje pa vas molim da sve korisno što znate i linkove podijelite sa mnom. Može na pm ili na temama na kojima sudjelujem. Hvala!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
micho0305 kaže...

ako slikam u RAW zašto moram otvarat Lightroom pa prebacivat u cs5?

 CS5 nije kompatibilan s Camera raw 7, podrzan je u CS6 i Lightroom 4

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 4:50 (Hardwhelper!!!).
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Ne mogu se crtati ilustracije u Photoshopu? Za to mi baš treba Illustrator, zar ne?

Obrisi se rade kao vektori, a onda se slika ispunjava bojom u Photoshopu?

To mi nije bilo jasno sve do sada. Još sam se čudila kako ljudi postižu lijepe linije bez ikakvih nedostataka.

Imam grafički tablet, ali ni s njim ne mogu dobiti liniju kao što se to može sa Illustratorom.

Zanimam se za web dizajniranje pa vas molim da sve korisno što znate i linkove podijelite sa mnom. Može na pm ili na temama na kojima sudjelujem. Hvala!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice