Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali izdvojena tema

poruka: 505
|
čitano: 225.264
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

ovisno je koliko si vješt, prinicp je onako ugrubo takav kako sam rekao...naravno možeš i oburno radit, tako što ćeš prvo duplirat layer da imaš dva komada, jedan original a na drugom primjeni blur preko cijele slike (odredi koliko je dovoljno blura), zatim smanji layer opacity na nekih 50ak posto da vidiš ispod tog blura, uzmi ili lasso, gumicu i jednostavno obriši blur preko tog objekta, kad završiš vrati ponovo opacity na 100 i dobio si izoliran objekt...to ti je samo primjer, većina neradi tako ali se može, pitanje je i preciznosti i tog prijelaza između oštrog i bluranog...

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Nisam nigdje našao, ili neznam kako na engleskom postaviti upit, no zanima me kako napraviti mat boju kože znači da se ne sja u photoshopu?

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Zvjerkan kaže...

Nisam nigdje našao, ili neznam kako na engleskom postaviti upit, no zanima me kako napraviti mat boju kože znači da se ne sja u photoshopu?

Označiš kožu i smanjiš kontrast? Prigušiš svijetle tonove (levels, curves)? A baš da uopće ne sjaji - tu bi možda trebalo ići "krpati" kožu.

14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Kako se zove ovaj font sa slike dole (ovo je font, ne neki shape itd)

 

http://img580.imageshack.us/img580/5610/sp1copy.png

http://vukajlija.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
pirat01 kaže...

Kako se zove ovaj font sa slike dole (ovo je font, ne neki shape itd)

 

http://img580.imageshack.us/img580/5610/sp1copy.png

Izvuci siluetu tog znaka i daj je na obradu servisu poput http://new.myfonts.com/WhatTheFont/

13 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Na koj su način ovdje zgrupirani kistovi?

Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.7.2011 0:17 (ROFLOLMAO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Moze li neko reci kako da malo pojasnim ova slova, ili da mi neko procita, probao sam sharpati, medjutim nista

 

http://img31.imageshack.us/img31/7306/dsc2237.png

 

 

U zdravom hardveru zdrav softver
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
pirat01 kaže...

Moze li neko reci kako da malo pojasnim ova slova, ili da mi neko procita, probao sam sharpati, medjutim nista

 

http://img31.imageshack.us/img31/7306/dsc2237.png

Obrati se CSI-ju Miami. LOL.

 

Probaj se igrati s krivulajma - znači, stavi više točaka i vuci ih gore-dolje, da ostvariš kontrast samo na mali rasponima boja (valnih duljina). Međutim, odmah ću ti reći da ti je rezolucija jednostavno preniska i da nećeš uspjeti toliko popraviti sliku da bi pročitao tekst.

15 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

haha, tak mene frendovi mole da im prociscavam slike, misle da je ono kaj vide na CSI-ju sasvim normalno i moguce {#}

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Unaprijed se ispričavam na off topic-u... Molio bi pomoć u vezi par slika.

Može li se ikako ova slika convertirati da bude u boji?

Može li mi netko ovu sliku malo urediti (izbriše crnilo)?

Kako ispraviti ovu sliku? Ne mogu je ponovo skenirati jer sam izgubio skriptu...

 

When all else fails - crowbar the fucker
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
username kaže...

Unaprijed se ispričavam na off topic-u... Molio bi pomoć u vezi par slika.

Može li se ikako ova slika convertirati da bude u boji?

Ne može. Informacija o boji je izgubljena i to je to. Može se eventualno ručno obojati, ali s tim u biti "pogađaš" boje.

 

username kaže...
Može li mi netko ovu sliku malo urediti (izbriše crnilo)?

Uzmi Paint.Net (ili neki drugi uređivač slika) i igraj se s krivuljama, dok ti slika ne bude jasnija i dok ti osjetan dio zamrljanja ne nestane. Potom jednostavno uzmi kist (brush), odaberi bijelu boji i prefarbaj zamrljanja.

 

username kaže...
 Kako ispraviti ovu sliku? Ne mogu je ponovo skenirati jer sam izgubio skriptu...

Mislim da ti se s tim uopće ne isplati zafrkavati. Jednostavnije ti je to nacrtati (po moguććnosti u nekom vektorskom programu tipa Inkscape, ali u konačnici tako nešto možeš napraviti i recimo u Wordu - to su jednostavni vizualni elementići).

12 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
username kaže...

Unaprijed se ispričavam na off topic-u... Molio bi pomoć u vezi par slika.

Može li se ikako ova slika convertirati da bude u boji?

Može li mi netko ovu sliku malo urediti (izbriše crnilo)?

Kako ispraviti ovu sliku? Ne mogu je ponovo skenirati jer sam izgubio skriptu...

 

Evo ti ova druga malo počišćena.

Facebook going down ^.^ jadne loodache
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2011 15:38 (OriginalEXE).
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Nisam znao gde da ovo stavim, ali valjda ovde ne smeta. Dakle, ova slika je relativno mala, i ako je postavim npr na fb dosta se rasiri te izgubi na kvaliteti, e mene interesuje kako da 'fixiram' na odredjenu velicinu da se ona ne menja?

Човек је човеку одувек био вук / А вук вуку никад човек јер не мења ћуд..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Odi na Image - Image size te tu namjesti parametre koje zelis. No ako od male slike ides prosirivat na puno veci format naravno da ce izgubiti kvalitetu.

 

 

http://tragumjetnosti.net/
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Jel mi može netko reći kako se dobije ovakav kontrast slike i ako mi možete preporućit program sa kojim bi to mogao ostvariti, što jednostavniji to bolji, jer ne namjeravam ništa ozbiljno raditi,samo me zanima kako od obićne slike slikane fotoaparatom dobiti kontrast poput ovoga na slikama

 

 
 
 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
ovo je dijelom HDR napbrijavanje fotke... ne znam da li je umjetno proizvedeno u PS-u ili ufotkano više fotki u različitoj ekspoziciji pa još dorađeno... pogledaj malo po gglu što je HDR Image ili HDR photography
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Zanima me kko da u photoshopu promjenim boju očiju? Imam samo obican PhotoScape , pa ako netko zna kako da se u njemu promjeni boja ociju a da izgleda realno? ili ako ne , jel zna netko besplatni program neki? Hvala :D

Nevjeruj nikome i nitko te neće iznevjeriti ! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
ficosime kaže...

Zanima me kko da u photoshopu promjenim boju očiju? Imam samo obican PhotoScape , pa ako netko zna kako da se u njemu promjeni boja ociju a da izgleda realno? ili ako ne , jel zna netko besplatni program neki? Hvala :D

U photoshopu to možeš u dvije minute, jedan od najlakših stvari, sad bi ti mogao objasniti ali jednostavnije ti je nači video tutorial na YTu i lagano.

Za Photoscape neznam.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
13 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Ako zelis da promenis boju ociju to mzoes uraditi i za minut, najlakse ti je da uzmes i napravis novi layer uzmes brush ofarbas npr u plavu boju oci i prebacis mod layera u soft lights.
Mozes takodje da izvrsis selekciju ociju npr sa poligonal laso-m a mozes i sa elipsom zatim ides hue and saturation ctrl+u stavis color mod i igras se klizacima.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
PhotoShopChannel kaže...

Ako zelis da promenis boju ociju to mzoes uraditi i za minut, najlakse ti je da uzmes i napravis novi layer uzmes brush ofarbas npr u plavu boju oci i prebacis mod layera u soft lights.
Mozes takodje da izvrsis selekciju ociju npr sa poligonal laso-m a mozes i sa elipsom zatim ides hue and saturation ctrl+u stavis color mod i igras se klizacima.

da ali ja nemam abobe cs photoshop ili neki napredni , imam samo obicni PhotoScape ,Picasu i Paint.net , jedino ako netko zna bas neki program koji ima mogucnost mjenjanja ociju , da se moze besplatno skinut, a da nije piratsko ili torrent

Nevjeruj nikome i nitko te neće iznevjeriti ! :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2011 13:09 (ficosime).
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Jedna molba ako netko ima malo slobodnog vremena. Treba mi napisano " I. gimnazija Osijek" ali da bude napisano nekim text effectom. Netražim ništa specijalno. Ako netko ima malo slobodnog vremena bio bi zahvala :)

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

zna netko gdje mogu pronaći template za kratke hlaće nogometnog dresa? ubio sam se googlajući i svuda su samo majice... Bio bih vam zahvalan.

http://www.powerplaymanager.com/r802803/ sportski menađer. probaj i uživaj!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
ficosime kaže...
da ali ja nemam abobe cs photoshop ili neki napredni , imam samo obicni PhotoScape ,Picasu i Paint.net , jedino ako netko zna bas neki program koji ima mogucnost mjenjanja ociju , da se moze besplatno skinut, a da nije piratsko ili torrent

Paint.Net ili Gimp su ti sasvim dovoljni za to. Ili isto dodaš novi sloj (layer), obojaš željenom bojom tamo gdje je šarenica i onda podesiš prozirnost, odnosno odabereš željeni mod miješanja sa slojem ispod. Ili jednostavno selektiraš šarenice pa ideš na Adjustments > Hue/Saturation.

13 godina
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

jednom davno sam napravio ovu tu sliku sa ovakvom pozadinom...

http://i963.photobucket.com/albums/ae115/Paulinjo/Liverpool_2-1.jpg

 

sada bih to ponovno htio učiniti ali sa izmjenjenim igračima, ali više se ne sjećam kako sam dobio ovu pozadinu i to sve ukomponirao sa sličicama...

http://i963.photobucket.com/albums/ae115/Paulinjo/LiverpoolNOVO.jpg

 

može pomoć?

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 23:49 (Paulinjo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Pazi pozadina to je gradient, znaci napravis gradient koji ti odgovara (to predpostavljam da znas?)
Zatim ubaci ovu sliku sa novim igracima, posto zelis da ti se vidi pozadina koju sam napravis znaci moras obrisati ovo belo, to mozes najlakse sa magic wand alatom (w) samo klikni na belo polje izmedju slicica i zatim klikni delete ili obrisi gumicom E.
Na taj nacin ces dobiti slicice igraca na transparentnoj podlozi i mocices da ih stavljas na koju god hoces pozadinu. 
Ako imas nekih nejasnoca kazi. 

Pomoc, Photoshop Tutoriali GFX/VFX zona Forum podrske samo za vas www.photoshop-channel.info
13 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

a u kojem to programu radim? 

 

ACDsee photomanager nije dobar jel?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 8:36 (Paulinjo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Ovo se konkretno odnosi na Photoshop, zna se da je on najbolji za obradu slika u tom smislu. 

Pomoc, Photoshop Tutoriali GFX/VFX zona Forum podrske samo za vas www.photoshop-channel.info
13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
1BIT kaže...

Jel mi može netko reći kako se dobije ovakav kontrast slike i ako mi možete preporućit program sa kojim bi to mogao ostvariti, što jednostavniji to bolji, jer ne namjeravam ništa ozbiljno raditi,samo me zanima kako od obićne slike slikane fotoaparatom dobiti kontrast poput ovoga na slikama

 

  

 Ovo se garant moze izvesti u Photoshopu, postoje dodatci (Filteri) koji mogu napraviti taj efekat, Magic Bullet moze uraditi to sto zelis.

Pomoc, Photoshop Tutoriali GFX/VFX zona Forum podrske samo za vas www.photoshop-channel.info
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 10:35 (PhotoShopChannel).
13 godina
neaktivan
offline
Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

Evo tebi Liverpool samo nisam imao isto font kao na prosloj slici al okej je i ovako
http://www.dodaj.rs/f/37/O4/3BJNcJEN/liverpool.png 

Pomoc, Photoshop Tutoriali GFX/VFX zona Forum podrske samo za vas www.photoshop-channel.info
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

odlično izgleda ali imam samo jedno pitanje.

 

hoće li to kod printanja ispasti u A4 formatu?

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop image (galerija slika)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice