Photoshop image (galerija slika) izdvojena tema

poruka: 2.995
|
čitano: 577.383
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
šta ženi uradi s licem... bolje lice je bilo na orginalu.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
Volvox kaže...
Slash 666 kaže...
Volvox kaže...

Evo moja prva slika napravljena u photoshopu, za frenda logo neki sam napravio. Pozadina je skinuta sa wallbase, font isto skinut i sve sam to ukomponirao, pošto mi je ovo valjda 2 put da radim u photoshopu nemojte bit grubi:) Ali kritizirajte da vidim gdje sam pogrješio

Prva kritika ti nema veze sa iskustvom u Photoshopu, probaj pogledat sliku kao treća osoba, za koju slika nije namijenjena niti ju je ta osoba napravila.
Prvo što ćeš primjetiti da je font loš, slične je boje kao i pozadina i zato je skroz nečitljiv, a ni ovaj efekt ne pomaže baš. 
Ovaj blur dole na misketama je dobar, ali probaj staviti da se smanjuje kako ide prema kraju mikseta, dobit ćeš bolji osjećaj dubine. 

Ma to sam namjerno napravio tako, probat cu samo malo rubove druge boje da bude lakse citljivo:)

Mi mozes preporucit neke stranice di mogu skidat fontove?

I kako npr. pod filters, kad odem u blur i odaberem, on meni to na cijelu sliku applya, a ja bi zelio samo dio sliku, na ovoj slici miksetu npr. a on meni cijeli sliku blura sa naglaskom na sredinu. Znam za blur tool, ali u njemu nema kolko sam vidio ono motion blur, radial blur i tako to.

 

EDIT, e da, i kako napravit nekakav lagani 3d efekt, nači ne previše, nego tek onako da izgleda koda su slova naljepljena na to, da su malo izbočena.

nemoj samo rubove, probaj cijeli font, ako ti moze pomoći pogledaj complementary colours (slika 1)

 

za filtere pogledaj Lens Blur filter (slika 2)

 

za 3d slova ima dosta toga na graphicriver.com, (slika 3) doduše sve komericijalinih dodataka za photoshop ali ne i preskupih

slika 1 slika 1
slika 2 slika 2
slika 3 slika 3
13 godina
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
eterna luchar kaže...
šta ženi uradi s licem... bolje lice je bilo na orginalu.

Slažem se

11 godina
neaktivan
offline
Photoshop image (galerija slika)

evo jos 2 moje slike.....na ovoj drugoj nisam mogao naci nikakav drugi 3D tekst osim SAMPLE ali nema veze....btw napravljeno po yt-u {#}

2 Loše
5 Dobro
9 Vrlo Dobro
2 Odlično
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2013 18:37 (kazo26).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Photoshop image (galerija slika)

Jel sad bolje?

 

gjurki
Moj PC  
1 8 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
Volvox kaže...

Jel sad bolje?

 

Dobro je, ali nabaci kontra blur, znaci da su udaljeniji djelovi mixete zamagljeni. Bit ce prirodnije.

daniel
16 godina
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
dado16 kaže...

orginal i uredena

 Sorry na uplitanju, mala vježba. Snješka sam izrendao na brzinu jednog mog starog.

dakle tvoje Uređena i uređena uređena:)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
overhaul kaže...
dado16 kaže...

orginal i uredena

 Sorry na uplitanju, mala vježba. Snješka sam izrendao na brzinu jednog mog starog.

dakle tvoje Uređena i uređena uređena:)

odlično izgleda, možda još samo perspective shadow

16 godina
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
McD kaže...
overhaul kaže...
dado16 kaže...

orginal i uredena

 Sorry na uplitanju, mala vježba. Snješka sam izrendao na brzinu jednog mog starog.

dakle tvoje Uređena i uređena uređena:)

odlično izgleda, možda još samo perspective shadow

 tenks,ma ima sjenkicu, izrendalo ju, ali je vrlo blaga a ja bio u žurbi pa nisam pojačao:)
-evo jedna stara glupost bez cilja da mi post nebude pust.
Slika rendana sa VUe, post ps.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2013 3:38 (overhaul).
12 godina
neaktivan
offline
Photoshop image (galerija slika)

Evo ja i frendovi u maškarama bili vojnici pa sam probao složit nešto:) Nije ništa posebno ali evo za drugu sliku u ps-u ja sam sasvim zadovoljan:D

Još samo da mi je znat one narančaste crte ko na pravom battlefield coveru napravit bilo bi jos bolje:D

EDIT: ovo je zezancija, ništa ozbiljno, ali sam pomoću ove slike naučio dosta korisnih alata, magnetic laso tool, kopiranje layere sa jednog taba u drugi, uređivanje fontova, clone stamp, blur tool, crop tool itd:)

gjurki
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2013 18:21 (Volvox).
Moj PC  
1 27 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
Volvox kaže...

Evo ja i frendovi u maškarama bili vojnici pa sam probao složit nešto:) Nije ništa posebno ali evo za drugu sliku u ps-u ja sam sasvim zadovoljan:D

Još samo da mi je znat one narančaste crte ko na pravom battlefield coveru napravit bilo bi jos bolje:D

Whoa..

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
Slash 666 kaže...
Volvox kaže...

Evo ja i frendovi u maškarama bili vojnici pa sam probao složit nešto:) Nije ništa posebno ali evo za drugu sliku u ps-u ja sam sasvim zadovoljan:D

Još samo da mi je znat one narančaste crte ko na pravom battlefield coveru napravit bilo bi jos bolje:D

Whoa..

Dude...

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop image (galerija slika)

..

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
6 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Photoshop image (galerija slika)

Dobro imate šta konstruktivno za napisat? Kako da naučim radit u ps-u ako ne krećem od zaje*ancije? Svakom slikom koju napravim/montiram naučim ponešto, jer je velik program i ima jako jako puno opcija, to biste i samo znali da ga koristite, početnik sam i očito da se na ovom forumu nemože dobit nikakva podrška, samo ismijavanje od pametnjakovića koji samo čekaju nekog koga mogu sprdat, sve skupa radim možda 6-7 sati u photoshopu i jako sam se namučio za ovu sliku, pa nemogu odmah radit slike ko neznam fila ili overhaul, doć će s vremenom, a pošto neznam šta radit, pokušavam nešto totalno bezveze samo da naučim sve mogućnosti photoshopa.

gjurki
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
Volvox kaže...

Dobro imate šta konstruktivno za napisat? Kako da naučim radit u ps-u ako ne krećem od zaje*ancije? Svakom slikom koju napravim/montiram naučim ponešto, jer je velik program i ima jako jako puno opcija, to biste i samo znali da ga koristite, početnik sam i očito da se na ovom forumu nemože dobit nikakva podrška, samo ismijavanje od pametnjakovića koji samo čekaju nekog koga mogu sprdat, sve skupa radim možda 6-7 sati u photoshopu i jako sam se namučio za ovu sliku, pa nemogu odmah radit slike ko neznam fila ili overhaul, doć će s vremenom, a pošto neznam šta radit, pokušavam nešto totalno bezveze samo da naučim sve mogućnosti photoshopa.

ako ideš s manipulacijom, kreni s nečim jednostavnim.

nađeš neku perspektivu koja ti je lagana(dakle, dvije slike koje su sličnih perspektiva).

uzmeš za početak neke jednostavne detalje i dodaješ ih na veliku sliku. uređuješ osvjetljenje i boju(levels, curves, hue&saturation...), gledaš da manipulacija bude realna.

probaj koristiti pen tool za izrezivanje osobe, detalje malo središ kasnije preko layer maskinga.

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
djdomi kaže...

ako ideš s manipulacijom, kreni s nečim jednostavnim.

nađeš neku perspektivu koja ti je lagana(dakle, dvije slike koje su sličnih perspektiva).

uzmeš za početak neke jednostavne detalje i dodaješ ih na veliku sliku. uređuješ osvjetljenje i boju(levels, curves, hue&saturation...), gledaš da manipulacija bude realna.

probaj koristiti pen tool za izrezivanje osobe, detalje malo središ kasnije preko layer maskinga.

E to već može, svaka kritika je dobrodošla:)
Pen tool? a bojim se da će mi to ispast dosta neprecizno, jer ovaj lasso sam označava, pa je nekako lakše.

gjurki
15 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
Volvox kaže...
djdomi kaže...

ako ideš s manipulacijom, kreni s nečim jednostavnim.

nađeš neku perspektivu koja ti je lagana(dakle, dvije slike koje su sličnih perspektiva).

uzmeš za početak neke jednostavne detalje i dodaješ ih na veliku sliku. uređuješ osvjetljenje i boju(levels, curves, hue&saturation...), gledaš da manipulacija bude realna.

probaj koristiti pen tool za izrezivanje osobe, detalje malo središ kasnije preko layer maskinga.

E to već može, svaka kritika je dobrodošla:)
Pen tool? a bojim se da će mi to ispast dosta neprecizno, jer ovaj lasso sam označava, pa je nekako lakše.

pen tool je za maksimalnu kontrolu, svaki detalj možeš izabrati, točku po točku(drži i pomiči miš za lukove).

lasso ne valja baš.

 

nisam ni ja baš nešto u photoshopu, al teoriju otprilike znam. 

Win7 je glupost ziva.....neke jako dobre igrice nemogu na njega zato sto je prenov...za nekih 2-3 god. ce bit dobro imat -Atom
12 godina
neaktivan
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
djdomi kaže...

pen tool je za maksimalnu kontrolu, svaki detalj možeš izabrati, točku po točku(drži i pomiči miš za lukove).

lasso ne valja baš.

 

nisam ni ja baš nešto u photoshopu, al teoriju otprilike znam. 

Joj ja mislio da govoris za pencil tool, tek sad vidim da postoji pen tool :) Da, dobra stvar, budem probao:)

gjurki
16 godina
offline
Photoshop image (galerija slika)

Mali offtopic: iranci i njihov nevidljivi lovac :)
http://www.jutarnji.hr/iranski--nevidljivi-lovac--qaher-snimljen-kako-leti----uz-pomoc-photoshopa-/1084853/

Da nebude totalni offtopic, stavio sam i ja jednu svoju prastaru fotoštoplin u tom stilu:)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Photoshop image (galerija slika)
1 Extra
6 Dobro
6 Ok
0 Pa i nije nesto
0 Batali se fotosopa
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop image (galerija slika)

Evo jedan moj pokusaj kopiranja fifing logota :)

 

Moj logo , Original

Ako sam ti pomogao pretisni gumb HVALA!
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop image (galerija slika)

Evo jedna moja losija izvedba fotomanupilacije, jos ju i bug malo ofuco :(

 

EDIT: Ima ko kakav dobar stock pack? moze link.

Ako sam ti pomogao pretisni gumb HVALA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2013 18:56 (Encyanix).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Photoshop image (galerija slika)

Neki moj napravljen wallpaper.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 18:31 (overhaul).
Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Photoshop image (galerija slika)
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 15:33 (Pimp017).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Photoshop image (galerija slika)

Prvi rad sa tabletom {#}

Trebao bi predstavljati cover page za research paper, odnosno dokumentaciju gdje opisujemo kako smo radili projekt igru, šta smo koristili i sl.

Prijedlozi, kritike, sugestije, dajte nešto :D

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Photoshop image (galerija slika)

Opet ja sa jednim od mojih wallpapera. Ovaj je dakle kastom-mejd sa mog amd stroja.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Photoshop image (galerija slika)

Dakle, našao na kompu započeto 
staro pola godine, pa si odlučio doraditi.
Možda je sad i gotovo, što god to bilo.

Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Photoshop image (galerija slika)

Malo mobitel unakazijo crtež al ok :)

Oko Oko
Ako sam ti pomogao pretisni gumb HVALA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 20:39 (Encyanix).
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Photoshop image (galerija slika)
Encyanix kaže...

Malo mobitel unakazijo crtež al ok :)

Pročitaj naslov teme.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice