Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.626
|
čitano: 5.588.034
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Slažem se, seriju 4XXX kompletno preskočiti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Donosiš zaključak na temelju jedne igre u kojoj u pravilu refleksije čine svoje. Također igra koja je loše optimizirana.

Rtx 4000 serija do sada je izbacila itekako moćne kartice suppor igara je taj koji koči i koji kolje fps kada uključiš rt.

To se vrlo dobro vidi kako neke igre šljakaju super a neke muče karticu na jednostavnim djelovima igre jer je optimizacija u banani. Jedino zašto bi se složio s tobom za preskakanje serije jesu cijene.

No s obzirom da ne očekujem ništa vao od 5000 serije u performansama i s još većom cijenom upitno je koliko smo u pravu... Usporedba 3060 i 4090 ne postoji, kad je izašla 3060 nije bila dovoljna za 1080p ultra tek za neki 70 posto igara.

Msm mozda je nekom fluidno igrat na na 40-50 fpsa neke igre.

Ne želim po nikome udarat ali treba i realan bit. Svi udaraju po karticama nitko po smdljivim developerima koji izbacuju smeća u beti pod 1.0 verzijom te fixaju igru iduće dvije godine da bi tek nakon treče došla sebi. Onaj tko je nedavno igrao cp2077 može skužit da na toj igri ima još more posla što se nikad neće riješit. Ne podržavam piratsvo ali nikad mi nije bilo draze sto sam igru skinuo nego kad sam zaigra cp jer ne želim podrzat mrtvi cd project i kupovat tad 60 eura betq verziju doslovno. 

Pljujte po meni ali nikom draze nego meni da svaku igru koja u takvom stanju izađe crack uju. Jbt kao da je Plenki zajedno s Pupovcem radio igru

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...

Slažem se, seriju 4XXX kompletno preskočiti.

 4070ti je još najbolje kupnja ako tko ide na HE.

 

Ništa iz suprotniog tabora ili las gena nije ni blizu.

 

https://www.caseking.de/asus-geforce-rtx-4070-ti-tuf-12g-12288-mb-gddr6x-gcas-529.html?sPartner=117&utm_source=idealo&utm_medium=comparison&utm_campaign=PC-Komponenten+>+Grafikkarten+>+NVIDIA&campaign=psm/idealo&wt_mc=preisvergleich.idealo.feed

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2023 11:28 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Po meni je soma eura za grafu iz srednjeg tabora previše, pogotovoo jer će već za godinu dana biti popišana novom serijom.

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma i neovisno o novoj seriji je previše.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Najbolje pričekat deset godina i kupit 4090, garant bit će full jeftina. Samo čekaj i čekaj i čekaj i čekaj ičekaj i čekaj i čekaj i čekaj i čekaj ičekaj i čekaj.... i čekaj i čekaj i čekaj ičekaj i čekaj... Te fore sa čekanjem i isplativosti . Učlani se u neku gradsku knjižnicu i kad sve pročitaš kupi 4070Ti... ili pričekaj da padne još koji cent...

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Koji je smisao ovog odgovora?
Da se podrzava drzanje cijena kao da je jos uvjek minig groznica? Da neka mid range grafa treba biti barem 600 eura jer je jensen tako rekao?
Radi ovakvih kao ti koji kupuju overpriced proizvode, cijene su takve kave jesu.
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gemmy kaže...
Koji je smisao ovog odgovora?
Da se podrzava drzanje cijena kao da je jos uvjek minig groznica? Da neka mid range grafa treba biti barem 600 eura jer je jensen tako rekao?
Radi ovakvih kao ti koji kupuju overpriced proizvode, cijene su takve kave jesu.

 A smisao je: da kupiš blo koju stavr koja te čini sretnim ako imaš love za nju i uživaš. A opet da zbog tog ne patiš i ne žališ ni ti, ni netko drugi ili treći. Sve što se tiće novih pc kompneti preeeeeeeessssssskuupo, al opet... Ni cijene bilo kakovih usluga nisu više jeftine.

  Ništa je ne podržavam niti se ikome i ičemu protivim, samo se trudim živjeti u sadašnjosti s mislima o budučnosti.

 

Evanđelje po:

 

"rokonji"

Bug.hr » Forum» Hardver» Grafičke kartice» str.1325, red 28

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2023 20:41 (rokonja).
3 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Stvarno neki ovdje na forumu žive u oblacima. Pa šta je to pojeftinilo ikad. Sve ide samo gore. Otkud samo zamišljaju da će serija rtx 5000 , 6.... biti jeftinija. Živimo u KAPITALIZMU. Nisu u nvidiji i amd,u ludi da nešta poklanjaju. Njima je cilj izvući max profit. Je.... se njima što mi nemamo para za 4090....kako je razlika u rtx 3000 i rtx 4000 recimo 50% a i cijena viša za 40% očekujte da će isto biti i sa sljedećom generacijom.

Sjećam se kad mi je prijatelj kupio nokiu n73 za 380 eur i to je tad bio drugi model iza n95 koji je bio 480 eur. Ja sam tad govorio kako nije normalan , dati tolike novce za mobitel....a sad top modeli telefona su 1500. Osrednji samsung a53 je blizu 400 eura. Za 2 godine če normala biti 2000 za top modele. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2023 22:16 (dovla1977).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Vec rekoh, nikad, nigdje vise high end. Jednom probao, vidio, ne hvala.

Mid range garantira vise zabave nego frustracija a i zdraviji je za novcanik.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
9 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...

Po meni je soma eura za grafu iz srednjeg tabora previše, pogotovoo jer će već za godinu dana biti popišana novom serijom.

Kako to da je 4070ti srednji rang?!

Damir22 kaže...
Vec rekoh, nikad, nigdje vise high end. Jednom probao, vidio, ne hvala.

Mid range garantira vise zabave nego frustracija a i zdraviji je za novcanik.

Ima smisla, koju si imao High END.?

defiant
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako nije kaj je onda rtx 4080 i 4090?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Mislim da je 4090 neki entuzijast shit.

 

 

defiant
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gforce 4460ti onomad, nesto kasnije 8800ultra..... ;)

Da, zastario sam, nisam u toku, znam...,
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Damn pa to je bilo u pocetku, tad si bio high end ili nisi bio nista! :)

 

Dobar si, u toku si jos, konfa je moderna iako nije Top.

 

Jesi zadovoljan?

defiant
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A cuj, to sam dva puta nasjeo i uzeo "najskuplje i najbolje trenutno dostupno".... i ubio se od muke par mjeseci kasnije, kad je najskuplje i najbolje bilo daleko bolje od moga, a i drasticno jeftinije.... i rekao, nikad vise.

 

S ovom konfiguracijom? Naravno, sve radi, vrhunski 1080p gaming, cak i 1440 gdje fps nije toliko bitan, story, single, sto uglavnom i igram. Radi bez greske.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
9 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok, imam LG 34UC88-B UltraWide QHD IPS Curved 3440 x 1440, 60 Hz. Koja grafička bi bila dovoljna da se na toj rezoluciji mogu igrati prvenstveno RDR 2, Witcher 3, a i novije igre na high settings? Ray tracing mi nije bitan. Mozda 6750XT ili treba 6800? Hvala

 

P.S. Svjestan sam da kanta u Moj PC nije dobra za to, planiram kupiti novi komp, ali monitor ostaje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 13:38 (12uk4ndj1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Za 60Hz može bez problema i RX 6750 XT, ali ako možeš do RX 6800, onda se protegni.  Za buduće igre je naravno bolje što jača grafa, ako želiš uživati u što boljoj grafici.

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
12uk4ndj1 kaže...

Bok, imam LG 34UC88-B UltraWide QHD IPS Curved 3440 x 1440, 60 Hz. Koja grafička bi bila dovoljna da se na toj rezoluciji mogu igrati prvenstveno RDR 2, Witcher 3, a i novije igre na high settings? Ray tracing mi nije bitan. Mozda 6750XT ili treba 6800? Hvala

 

P.S. Svjestan sam da kanta u Moj PC nije dobra za to, planiram kupiti novi komp, ali monitor ostaje.

3060Ti

 

ako gledas na svaku kunu onda je best buy definitivno 5700XT

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Misliš 6700XT...

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
12uk4ndj1 kaže...

Bok, imam LG 34UC88-B UltraWide QHD IPS Curved 3440 x 1440, 60 Hz. Koja grafička bi bila dovoljna da se na toj rezoluciji mogu igrati prvenstveno RDR 2, Witcher 3, a i novije igre na high settings? Ray tracing mi nije bitan. Mozda 6750XT ili treba 6800? Hvala

 

P.S. Svjestan sam da kanta u Moj PC nije dobra za to, planiram kupiti novi komp, ali monitor ostaje.

 Rx 6750xt svakako za tu wide 1440p rezoluciju.

kradem mine iz minskog polja
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Izzy kaže...

Misliš 6700XT...

mislim na 57000XT, za 200 EUR nema bolje kartice, zato rekog ako nije pri lovi

 

pored nvidia grafi, 6700XT nemre nikak bit best buy 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kako ne kad je "jača" grafa s više Vram-a. 

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Trebam savjet

Imam GTX Gigabyte 1660s

Trebam zamjenu, Gledam ARC 750, RTX 3060 ili RX6600  ?

Ili slično njima u tom cjenovnom rangu

BF4 & BF1 - Tonyhrv [url=https://www.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/][img]https://cache.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/b_560_95_1.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Šta zezate čovjeka izjasinio se lijepo. Itomic mu je lijepo dao odgovor maksr se ne slažem uvijek s njim ali sad je u pravu...

Lijepo navedeno nebitan rt....

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
tonik kaže...

Trebam savjet

Imam GTX Gigabyte 1660s

Trebam zamjenu, Gledam ARC 750, RTX 3060 ili RX6600  ?

Ili slično njima u tom cjenovnom rangu

 Ja osobno bi za Intel rađe pričekao 2. generaciju, pa ako nastave u dobrom smjeru uzeo, nego sad ovu prvu. A od ove dvije, RX 6600 ako gledaš što povoljnije ili ako se možeš rastegnuti onda RTX 3060/RX 6650 XT. 

11 godina
suspendiran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
tonik kaže...

Trebam savjet

Imam GTX Gigabyte 1660s

Trebam zamjenu, Gledam ARC 750, RTX 3060 ili RX6600  ?

Ili slično njima u tom cjenovnom rangu

 

Pogledaj si i RX6700 10GB, cijenom blizu RTX3060 a performansama blizu RTX3060Ti.

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
tonik kaže...

Trebam savjet

Imam GTX Gigabyte 1660s

Trebam zamjenu, Gledam ARC 750, RTX 3060 ili RX6600  ?

Ili slično njima u tom cjenovnom rangu

 

Pogledaj si i RX6700 10GB, cijenom blizu RTX3060 a performansama blizu RTX3060Ti.

 ovisi šta igraš, ako to nisu kompetitivne pucačine DLSS je odlična stvar i tu 3060ti pojede 6700 što se tiče fps-a.

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Igram sve. Od Pubg-a, COD, Fifa...

BF4 & BF1 - Tonyhrv [url=https://www.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/][img]https://cache.gametracker.com/server_info/108.61.102.138:28016/b_560_95_1.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Glej u sirovim performansama je blago 6700 bolji izbor ali nažalost to nije sve kod grafičnih kartica. Na kraju dana se gleda koliko fps gurne grafična i sa DLSS-om će ih 3060ti gurnit dosta više, plus da se nemraš sekirat oko stabilnosti drivera. Tako da nažalost zeleno govno nudi više i to znaju i oni, i zato i deru sa cijenama a AMD samo gubi tržište sa svakom novom generacijom - u biti mi je nevjerovatna njihova ležernost oko toga. Po zadnjim podacima imaju 8% a Nvidia 88% - i jeb... Intel ima 4% a tek su izbacili prvu generaciju kartica. Ako nešto ne poprave ovim tempom AMD neće više ni proizvodit grafične za cca 2-3 godine što je tragično za sve nas pošto će zeleno govno tek onda napucat cijene.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2023 20:02 (nikonja).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice