Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.845
|
čitano: 5.760.590
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

bla, bla covjek je trazio best-buy karticu, i lijepo sam rekao i dao konkretne argumente zasto Amd-ov r9 290, ako zeli dati 1000kn vise slobodno neam nista protiv njegov novac! neznam koji ti dio mog teksta nije bio razumljiv samo sam iznijo stvari kako trenutno stoje a ne povrsne informacije, znam da to ponekad neiskusnima jako zna zasmetati no ne treba se ljutiti radi toga!{#}LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

bla, bla covjek je trazio best-buy karticu, i lijepo sam rekao i dao konkretne argumente zasto Amd-ov r9 290, ako zeli dati 1000kn vise slobodno neam nista protiv njegov novac! neznam koji ti dio mog teksta nije bio razumljiv samo sam iznijo stvari kako trenutno stoje a ne povrsne informacije, znam da to ponekad neiskusnima jako zna zasmetati no ne treba se ljutiti radi toga!{#}LP

Kad toliko voliš tu R9 290 od srca ti želim da ti u konfu sleti jedna referentna R9 290, pa da vidimo koliko će ta ljubav trajati. {#} 

Čovjek je jednostavno pitao najbolja kartica do 3k kn i on mu je točno rekao..

12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ja ne volim tu karticu neznam od kud ti to uopce{#}, no za 2400kn Trixov ultra nabrijani model nema konkurencije u toj kategoriji!

evo citiram:

Zanima me najbolja kartica za oko 3000 kn, ako je velika razlika u preformansama mogao bih dodati još 300 kn. Tako da mi je najbitnije omjer uzloženo/dobiveno.

i ponavljam ako zeli dati 1000kn vise za iste ili u ovom slucaju mozda cak i losije perfomanse( jer u pitanju je najjaca izvedba doticnog r9 290 cipa) slobodno!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 18:56 (Stjepanj).
Moj PC  
4 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

ja ne volim tu karticu neznam od kud ti to uopce{#}, no za 2400kn Trixov ultra nabrijani model nema konkurencije u toj kategoriji!

 

Zasto se uopce trudis kad ne zele shvatit. Njima je best buy nesto od 3300kn naspram neceg jednako jakog il mrvicu slabijeg od 2400kn onda nemamo o cemu pricat.
nista mi se neda
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

800 kn je trenutno razlika. I još k tome u pitanju je asusova kartica koja je u pravilu skuplja od ostalih. Kad se ponuda upotpuni sa ostatkom ekipe, cijena će biti 2800-3000 za msi, gigabyte modele, a inno3d i jeftinije. Ne treba ni izostaviti da 970 dolazi sa upola manjom potrošnjom, hdmi 4k60hz (uhd tv se prodaju već od 5000 kn), dsr itd.

Moj PC  
9 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
isus12345 kaže...

Ja imam procesor intel core i5 3470 i maticnu MSI h77MA-G43, 8gb ram, i 500 wata napajanja... Sad koja bi bila graficka najbolja za cijenu do otp 2000, ajde maksimalo 2200 kn i jel mi napajanje dosta za http://www.magazinrs.hr/graficka-sapphire-r9-280x-dual-x-oc-3gb-gddr5-bulk/sap-r9-280x-dxf-oc-b? I jel treba bit graf od MSI, ako je maticna od MSI ili to nema veze?? hvala

a koje tocno napajanje, jer samo W nije najvažnije...marka,model?

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

da vas pitam kad je vec rasprava oko tih kartica..

koja je najbolja graficka od ovih spomenutih

 

gtx 780ti

r9 290x

gtx 970

 

ili ima neka bolja od tih..uzmite u obzir samo performanse, ne cijenu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
tonix8 kaže...

da vas pitam kad je vec rasprava oko tih kartica..

koja je najbolja graficka od ovih spomenutih

 

gtx 780ti

r9 290x

gtx 970

 

ili ima neka bolja od tih..uzmite u obzir samo performanse, ne cijenu..

Normalno da ima boljih :D ... od ovih 3 koje si naveo... bez razmisljanja gtx 970...

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 22:00 (Sandro HR Zagorje).
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ne racunam ove po 5-6k kuna..pitam za ove ''PRISTOJNIH'' cijena

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

gtx 780 ili gtx 970 ili r9 290

 

ili sačekati jaču gtx 980 nereferentnu

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
FakeDeath kaže...

gtx 780 ili gtx 970 ili r9 290

 

ili sačekati jaču gtx 980 nereferentnu

 

Cijene u Linksu su fantazija {#}

twice the pride double the fall
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kazite mi kakva su iskustva u uparivanju  non OC i OC verzija u SLI. Razmisljam da dodam jos jednu 660 u SLI, medjutim nasao sam povoljno OC verziju pa nesto razmisljam da ne bi dolazilo do kakvog konflikta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

nema to veze, ako je isti model grafe neces imati problema

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
infeqt0r kaže...

Kazite mi kakva su iskustva u uparivanju  non OC i OC verzija u SLI. Razmisljam da dodam jos jednu 660 u SLI, medjutim nasao sam povoljno OC verziju pa nesto razmisljam da ne bi dolazilo do kakvog konflikta.

obje ce ti raditi na istom taktu(onom nizem) ili mozes i sam manualno namjestiti svaku posebno u nekom oc softweru tipa afterburner,asus gpu tweak itd...LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

U mene je trebutbo Palitova izvedba gtx 660 a ovo je cini mi se asus 660 oc. Drzao bi palita clockanog na nivou ove OC verzije recimo.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Na mobu sam pa neznam koji model od palita no znam da 99% istih treba izbjegavati, tako da palit da radi na nivou asusice tesko da bu islo..cisto zbog hladenja pa tek onda ostalo!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kurblica kaže...

Citam ovu temu i vidim da je netko napisao da ima AMD Athlon X2 3.0 Ghz i ja ga imam a me zanima kakva bi graficka kartica trebala za njega...Ako se to neisplati kakve su cijene procesora,kojeg nebi kupovao ako bi mogao

nekako ugurati 1Gb graficku karticu sa bar 128 bit-a...

Covjek postavi 2x pitanje u niko ga neferma, bitno da vi vodite raspravu o best buy kartici do 3500kn a te karice cete kupit kad budu kostale 1200kn za 2 godine ...

 

Kurblica: kupi hd 7750 za taj procesor.

FPS / RPG
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

CORSAIR CX500

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,jel moze brzi savjet za kupnju grafičke. Dakle msi r9 270x gaming 2gb ili hawk r9 270x ??? napajanje mi je krama ali je do sad bez problema drzalo navedenu konfu u moj pc,pretpostavljam da bi neki xfx 550 bio bolji. Dok sam sad upisivao podatke za moj pc sam skužio da sam jos na ddr2 memoriji pa cu vjerojatno i to trebat doradit. Ove dvije kartice su u mom cjenovnom rangu pa bih volio savjet od vas koji se kužite bolje.Inače pc služi za gaming,ali ne patim od ultra detalja :). Monitor je 24 incha,1920x1080. Gracias unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lucky13 kaže...

Pozdrav,jel moze brzi savjet za kupnju grafičke. Dakle msi r9 270x gaming 2gb ili hawk r9 270x ??? napajanje mi je krama ali je do sad bez problema drzalo navedenu konfu u moj pc,pretpostavljam da bi neki xfx 550 bio bolji. Dok sam sad upisivao podatke za moj pc sam skužio da sam jos na ddr2 memoriji pa cu vjerojatno i to trebat doradit. Ove dvije kartice su u mom cjenovnom rangu pa bih volio savjet od vas koji se kužite bolje.Inače pc služi za gaming,ali ne patim od ultra detalja :). Monitor je 24 incha,1920x1080. Gracias unaprijed

hawk je malo "brza" dok je gaming povoljnija, neces pogrijesiti sta god da odaberes

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Na ovo napajanje ni slucajno r9 270x pogotovo od msi-a jer one imaju tdp od preko 180w 

Probaj nabavit gtx 660ti ako mozes jer ona ima tdp od 150w a jaca je od r9 270x

Ako ces kupit novo napajanje onda uzmi r9 280 - jer je best buy u tom segmentu

 

 

FPS / RPG
Moj PC  
3 3 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

I da sto je picajzla napisao iznad, bez novog napajanja nema ni grafike.

Razmisli o kupovini napajanja i recimo r7 260X graficke

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Steve Jobs kaže...

Na ovo napajanje ni slucajno r9 270x pogotovo od msi-a jer one imaju tdp od preko 180w 

Probaj nabavit gtx 660ti ako mozes jer ona ima tdp od 150w a jaca je od r9 270x

Ako ces kupit novo napajanje onda uzmi r9 280 - jer je best buy u tom segmentu

 

 

svakako da nesmije stavljati 270x bez obzira na proizvodaca na to napajanje, no govoriti da je 660ti jaca od 270x su ciste lazi..dakle ako neznas na pamet ili nisi imao te kartice rade provjeri triput pa onda preporucuj...

a evo i da se sam uvjeris u 16 gaming testova 660ti uzima pobjedu u samo njih 3 i to za par fps-a..!{#} i 660ti trosi 20w manje, za ubit se...LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 16:55 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lucky13 kaže...

napajanje mi je krama

Ta stara kartica ti je manje trošila struje, dok je kod nove veća potrošnja.

Moja je preporuka da ako ideš u kakvu god nadogradnju da si svakako promjeniš napajanje

na npr. Fortron Hexa + 500W ili imaš na akciji i Fortron Hyper 600W s dužom garancijom te

GOLD certifikatom, XFX 550W ili Fortron Raider 550W su isto tako dobri odabiri.

 

Evo kolege su me pretekle.

{#}

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act ---- 29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 16:59 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ma za to mu je i dovoljan odlican cx430m od 300+kn, cak i za buducu nadogradnju ak je svaka kuna potrebna, evo ja na njemu vrtim daleko jacu 7970ghz+i7( naravno nesmijem ocati do maxa onda se gasi no eto cisto radi usporedbe)lp

edit. jače je vec na putu;)

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 18:24 (Stjepanj).
Moj PC  
1 5 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dececi ja sam dao savjet u kombinaciji sa kupnjom i bez kupnje napajanja, ako ce kupovati napajanje onda nista ispod 550w dobra marka - jer ovo sa 430w je smjesno sto predlaze stjepanj jer nema smisla ulagati u tako slabo napajanje i da onda slusas kondenzatore kak ciće.

FPS / RPG
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 17:41 (Steve Jobs).
Moj PC  
4 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Steve Jobs kaže...

Dececi ja sam dao savjet u kombinaciji sa kupnjom i bez kupnje napajanja, ako ce kupovati napajanje onda nista ispod 550w dobra marka - jer ovo sa 430w je smjesno sto predlaze stjepanj jer nema smisla ulagati u tako slabo napajanje i da onda slusas kondenzatore kak ciće.

 

Stevan Jobs se okrice u grobu ka rotor na busilici kad vidi kakvi lumeni koriste njegovo ime
nista mi se neda
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

ma za to mu je i dovoljan odlican cx430m od 300+kn, cak i za buducu nadogradnju ak je svaka kuna potrebna, evo ja na njemu vrtim daleko jacu 7970ghz+i7( naravno nesmijem ocati do maxa onda se gasi no eto cisto radi usporedbe)lp

edit. jače je vec na putu;)

nadam se nečemo jos dugo čitati to tvoje super napajanje šta ono može a šta ne :D

 

nek kupi u linksu used gp3 650w za 300kn, on more držati dva takva kompa što ti imaš ;)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 20:06 (FakeDeath).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
FakeDeath kaže...

nadam se nečemo jos dugo čitati to tvoje super napajanje šta ono može a šta ne :D

 

nek kupi u linksu used gp3 650w za 300kn, on more držati dva takva kompa što ti imaš ;)

a gle napajanje je super to i sam znas, evo nebum vise spominjo{#} no slazem se ak moze uzeti tog LC za 300kn odlicno! oces reci da je moj komp slab? :)

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 20:14 (Stjepanj).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

je... cx430 je jedno od boljih jeftinijih napajanja, tiho, hladno, ne kvari se samo tako, super kablovi itd...

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 20:16 (FakeDeath).
Moj PC  
3 0 hvala 3
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice