Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.888
|
čitano: 607.664
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ljudi, zanimaju me grafe, RTX3070, e sad, gledam MSI Ventus 2X OC, navodno se te grafe dost griju, al kolko vidim, ekipa uspješno undervolta grafe bez bojazni od pada performansi a benefiti su niže temperature.

Jel ima ko od vas tu grafu i zanima me koje su vam temp.u gejmanju i dal su ventovi bučni?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2023 13:55 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
zvonac kaže...

Ljudi, zanimaju me grafe, RTX3070, e sad, gledam MSI Ventus 2X OC, navodno se te grafe dost griju, al kolko vidim, ekipa uspješno undervolta grafe bez bojazni od pada performansi a benefiti su niže temperature.

Jel ima ko od vas tu grafu i zanima me koje su vam temp.u gejmanju i dal su ventovi bučni?

 

 Ne znam koliko je reprezentativna usporedba, ali imam model Ventus 3X. Svoju sam bez problema undervoltao i ne mogu reći da sam primijetio neki gubitak u igrama. A to mi je jedino i bitno. Tokom igranja se ventovi ne čuju, a temperatura ide do max 65 stupnjeva. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
zvonac kaže...

Ljudi, zanimaju me grafe, RTX3070, e sad, gledam MSI Ventus 2X OC, navodno se te grafe dost griju, al kolko vidim, ekipa uspješno undervolta grafe bez bojazni od pada performansi a benefiti su niže temperature.

Jel ima ko od vas tu grafu i zanima me koje su vam temp.u gejmanju i dal su ventovi bučni?

 

 

 Sve preko 3060 treba gledati 3 vent modele... imho

11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
miki_the_pirat kaže...

 Sve preko 3060 treba gledati 3 vent modele... imho

 da, pogotovo ako je lošije kućište

moj fractal arc ima dosta restriktivne filtere i 3080 se grije kao luda, iako je odličan msi gaming z trio model

tek s dobrim undervoltom spustio sam je sa 80+ na 70+ stupnjeva, tako će ostati do promjene kućišta

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

U tom kucistu nisu problem filteri nego nepostojeci usis friskog zraka.

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
elvis again kaže...

U tom kucistu nisu problem filteri nego nepostojeci usis friskog zraka.

 kako misliš nepostojeći?

ima metalni mesh s prednje strane u kojem je taj spužvasti filter, iza njega su dva 120mm venta 

kod mene su fractalovi zamijenjeni sa be quiet silent wings koju direktno tuku na grafu 

slika je dolje, malo se slabije vidi jer mob ima lošu kameru

13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
picajzla0707 kaže...
elvis again kaže...

U tom kucistu nisu problem filteri nego nepostojeci usis friskog zraka.

 kako misliš nepostojeći?

ima metalni mesh s prednje strane u kojem je taj spužvasti filter, iza njega su dva 120mm venta 

kod mene su fractalovi zamijenjeni sa be quiet silent wings koju direktno tuku na grafu 

slika je dolje, malo se slabije vidi jer mob ima lošu kameru

 Mislim da bi bilo bolje kad bi i ventilator sa procesora puhao prema zadnjoj strani odnosno da zamjeniš ovaj što imaš. Postojeći samo mješa topli zrak unutar kućišta.

https://www.adm.hr/arctic-cooling-freezer-34-esports-duo-edition-white-acfre00061a/56151/product/

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2023 15:17 (hummer0).
11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
hummer0 kaže...

 Mislim da bi bilo bolje kad bi i ventilator sa procesora puhao prema zadnjoj strani odnosno da zamjeniš ovaj što imaš ovaj samo mješa topli zrak unutar kućišta.

https://www.adm.hr/arctic-cooling-freezer-34-esports-duo-edition-white-acfre00061a/56151/product/

 ne ne, to je top flow hladnjak koji je tu namjerno, ništa se tu ne miješa nego zadnji vent vuče van iz tog prostora

doduše, to je ferceralo tako sa slabijom grafom, fercera donekle i sad kad je ova undervoltana, a u novom kućištu će ići dva venta za ispuh (jedan odozada, drugi iznad cpu hladnjaka) i tri za upuh sprijeda, sa više mjesta unutra, tako da bi to trebalo biti ok

 

taj esports s jednim ventom imam u dječjem kompu na rajzenu, ovdje će ići još jači top flow dark rock

16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Videl sa da ima onaj kavez za hdd-ove na prednjem dijelu al nisam skuzil da se moze maknut

https://c1.neweggimages.com/ProductImageCompressAll1280/11-352-008-15.jpg

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
elvis again kaže...

Videl sa da ima onaj kavez za hdd-ove na prednjem dijelu al nisam skuzil da se moze maknut

https://c1.neweggimages.com/ProductImageCompressAll1280/11-352-008-15.jpg

 može da, onaj srednji izvadio sam još prije 7-8 godina jer mi nije trebalo više od 3 hdd, a onda jedan vent puše nesmetano i za gtx 1070 je bilo dosta propuha

donji sam kavez maknuo kad sam uzeo ovu 3080, ionako imam dva nvme ssd-a, no opet unutra je premalo mjesta od napajanja koje djelomično blokira pola grafe + pregusti filter

temperatura grafe padne za 10-15 stupnjeva čim maknem filter, ali onda je prašina problem, zato idem na novo kućište uskoro

16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Kratko pitanjce.....
sto je bolje,,,,,s 2 ili 3 vemtoöatpra ?

ova verzija je dugacka oko 25cm

MSI RX 6750 XT MECH 2X OC, Radeon RX 6750 XT, 12GB GDDR6, PCI-Express (V399-004R)

kostalo 350 eura

 

ova verzija je dugacka 34cm

MSI RX 6750 XT GAMING X TRIO, Radeon RX 6750 XT, 12GB GDDR6, PCI-Express (V399-003R)

cirka 430 eura.

Naravno, sad su cijene normalne, visoke,::

 

Meni je prva varijanta bolja,, manje zauzima prostor i bolja cirkulacija zraka unutar pc kucista,,
sad ,,,,ima li tu negdje kvaka ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Jebodiah kaže...

Meni je prva varijanta bolja,, manje zauzima prostor i bolja cirkulacija zraka unutar pc kucista,,
sad ,,,,ima li tu negdje kvaka ?

 kvaka je u tome jel ti smeta veća temperatura grafe i viša buka te kolika je razlika u cijeni

cirkulacija zraka u tome ima minimalnu ulogu, bolje hlađenje grafe je jednostavno veća prednost

manje zauzimanje prostora također je bezvezan argument, ili imaš prostora u kućištu za veću grafu ili nemaš - ako imaš, više praznog prostora nije nikakva prednost, nije to dnevna soba da imaš koristi od viška prostora

16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Jebodiah kaže...

Kratko pitanjce.....
sto je bolje,,,,,s 2 ili 3 vemtoöatpra ?

ova verzija je dugacka oko 25cm

MSI RX 6750 XT MECH 2X OC, Radeon RX 6750 XT, 12GB GDDR6, PCI-Express (V399-004R)

kostalo 350 eura

 

ova verzija je dugacka 34cm

MSI RX 6750 XT GAMING X TRIO, Radeon RX 6750 XT, 12GB GDDR6, PCI-Express (V399-003R)

cirka 430 eura.

Naravno, sad su cijene normalne, visoke,::

 

Meni je prva varijanta bolja,, manje zauzima prostor i bolja cirkulacija zraka unutar pc kucista,,
sad ,,,,ima li tu negdje kvaka ?

 MSI je imao 5700XT sa (barem naizgled) identičnim hladnjakom, bila je nestvarno glasna (mogli su se softverski usporiti ventilatori, ali su tada temperature išle gore). Potraži neki review na YT.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Sto se tice kucista,, imam serversko.. Zalman GS1000, cini mi se

Mada nekako razmisljam, da nabavim manjeg formata.

 

Ovo me zanimalo... ista firma ima komponentu s istim chipom ali razlicite dimenzije ploce...

Hvala da ste mi napomenuli to,,,,
Steta, da nisu rjeseni ti porblemi s ventovima..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 mjeseci
neaktivan
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Čitam po netu da su novi driveri za AMD grafe napravili problem za same grafe, navodno specifično za 6800 i 6900 seriju. Upravo iščekujem novi PC koji će doć sa 6800 XT pa me zanima jel AMD napravio kakav fix za to ili da jednostavno držim grafu na starijim driverima?

 

Ugl. navodno je bilo slučajeva da grafa jednostavno krepa i da se ne može popravit ili se odjednom javi coil whine ili random problem..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Instaliraj driver koji JE namjenjen za tvoju grafu i nema problema. Koliko sam vidio, problem je bio što su ljudi instalirali drivere koji NISU za RX 6000 seriju, nego za RX 7000. Mada mi je i to nečuveno, ali eto. Uglavnom, instaliraj službene drivere koji su supported za tvoju grafu i sve cool.

14 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Bio je problem zato sto su ljudi navodno stavljali drivere za 7000 seriju na svoje 6000 seriju grafe. Nije bilo nikakve zastite da sprijeci stavljanje drivera za 7000 na seriju 6000. Tako da si siguran, odaberes na AMD svoj model kartice i izbacit ce ti drivere za nju i miran si.

15 mjeseci
neaktivan
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Odlično. Hvala na brzim odgovorima.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Itomic jel možeš veću glupost izvalit??

Konstatno gluposti pišeš kao da nešto znaš, propo si kao žeton.

Netko tko je tek kupio karticu, instalirat će trenutne drivere ne stare. 

To što je AMD ispao neozbilja iliti ne profesionalan je postao ne samo njihov već i korisnički problem.

Takve stvari se ne bi smjele događati.

Čemu žurba ako nešto nije gotovo.

Kupiš novu karticu i odmah reklamacija radi AMD a kojeg penis boli.

Bero
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Bero_ng95 kaže...

 

 Nisam ih ja pravdao niti ih pravdam, samo sam naveo ono što sam vidio da se dešava, što su preneli ljudi koji to prate. A ti malo pripazi na svoju kulturu, odnosno popravi svoju nekulturu ili me inače ne prozivaj.

10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Naveo si točno "ljudi koji to prate" i dalje je među korisnicima dobar dio laika koji pale igraju/rade. Što se kulture tiče ne gine mi bon ton!🤣🤣

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Germani vole amd i najdraže su im najslabiji gpu-ji:

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 18:09 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Koju graficku uzeti za video obradu?za vegas,da vinci,premier pro itd

6900xt,3080ti ili 3070ti,6800xt ako nije velika razlika u perf za tu namjenu.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
hrka11 kaže...

Koju graficku uzeti za video obradu?za vegas,da vinci,premier pro itd

6900xt,3080ti ili 3070ti,6800xt ako nije velika razlika u perf za tu namjenu.

 Ja bih isao na 3080 ti ili ako vec imas kesha i 4080 cak jer vecina programa za video obradu je bolje optimizirana za nvidia kartice

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
3080Ti jer je najjača od zelenih koji imaju bolji SW support kod Premiera(za druge ne znam).
Jednostavno AMD GPU nejde u produkciju.
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Da i ja postavim pitanje pa mozda mi netko pomogne da se odlucim. 

Kod mene je trenutno u racunaru Vega 56 Red Devil verzija u paru sa Ryzen 1700 i radi ok, nisam neki gamer, ponekad se zna nesto zaigrati ali pretezno je to World of Tanks, nekada GTA V onako random ludiranje dok ne dosadi, skoro sam poceo prelaziti ove nove Wolfenstein naslove, uglavnom ne igram nista od bas najnovijih naslova koji su graficki malo zahtijevniji. 

Igra se na 1440p monitoru @75 Hz. 

 

Koliko sam upratio ove novije igre kako koja izlazi postaju bas gladne sto se tice hardware-a pa sam poceo razmatrati neki manji upgrade grafe i dilema mi je trenutno izmedju 6700 xt i 3070. Koliko sam vidio nije neka razlika i sve se svodi na tu podrsku DLSS i i FSR-a gdje je nvidia u boljem polozaju dok opet AMD grafa ima vise svoje memorije. 

 

Ili mozda cekati jos jedno godinu dana, obzirom da idalje sve ovo sljaka na postojecoj konfiguraciji, pa ici na full novu konfu AM5, DDR5 i ostale djidje midje.

 

Koja je po vama najbolja opcija:

 

 

7 RX 6700 xt
2 RTX 3070
16 Cekati godinu za novu konfu
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Najbolje je cekati ako ti sve radi kako treba,ali moras bit svjestan da ces onda iduce godine morat iskesirat dobru lovu za sve novo. Ovisi koliko ce jos cijene ici dole.

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Nemet0n kaže...

Čitam po netu da su novi driveri za AMD grafe napravili problem za same grafe, navodno specifično za 6800 i 6900 seriju. Upravo iščekujem novi PC koji će doć sa 6800 XT pa me zanima jel AMD napravio kakav fix za to ili da jednostavno držim grafu na starijim driverima?

 

Ugl. navodno je bilo slučajeva da grafa jednostavno krepa i da se ne može popravit ili se odjednom javi coil whine ili random problem..

 

itomic009 kaže...

Instaliraj driver koji JE namjenjen za tvoju grafu i nema problema. Koliko sam vidio, problem je bio što su ljudi instalirali drivere koji NISU za RX 6000 seriju, nego za RX 7000. Mada mi je i to nečuveno, ali eto. Uglavnom, instaliraj službene drivere koji su supported za tvoju grafu i sve cool.

 

rocko9 kaže...

Bio je problem zato sto su ljudi navodno stavljali drivere za 7000 seriju na svoje 6000 seriju grafe. Nije bilo nikakve zastite da sprijeci stavljanje drivera za 7000 na seriju 6000. Tako da si siguran, odaberes na AMD svoj model kartice i izbacit ce ti drivere za nju i miran si.

 Ovaj lik je čudo, tako je to kad se kupuje sa istoka iz mining rigova:

Znači nije problem u driverima ni grafama.

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 14:13 (dery).
13 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Bero_ng95 kaže...

Itomic jel možeš veću glupost izvalit??

Konstatno gluposti pišeš kao da nešto znaš, propo si kao žeton.

Netko tko je tek kupio karticu, instalirat će trenutne drivere ne stare. 

To što je AMD ispao neozbilja iliti ne profesionalan je postao ne samo njihov već i korisnički problem.

Takve stvari se ne bi smjele događati.

Čemu žurba ako nešto nije gotovo.

Kupiš novu karticu i odmah reklamacija radi AMD a kojeg penis boli.

 Pa u inf fajlu drivera su navedeni hardware ID podržane grafičke, klijent nemože skinuti krivi driver nikako, to jest može, ali installer mora reći da je ne podržan hardware i instalacija se prekida(osim ako ideš gurat na silu preko device manager što ljudi nisu radili)

 

To se na nvidiji nemože dogoditi, nekoliko serija unatrag nebitno što ti odabereš na njihovoj driver stranici ionako ti skida identični exe file koji u sebi ima sve serije do nekog trena unatrag podržane i instalira se jedino ako je stvarno podržan.

 

Isto je i sa AMD, samo su nešto očito usrali sada.

 

Skoro sam i pomišljao da prvi put kupim AMD grafičku, sad nema šanse, uvijek bili i bit će problemi sa driverima(a i samim hardwerom po zadnjim vijestima).

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 18:18 (ivicask).
6 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...

Germani vole amd i najdraže su im najslabiji gpu-ji:

 Da, evo, zbilja si ne mogu  predočit zašto bi netko iskeširao 950 eura za proizvod koji ima mehaničke probleme. 4070 Ti je bezobrazno skupa, ali radi savršeno. Vjerojatno ne informiranje od strane kupca. Naravno da amd kartice 7xxx serije rade, ali ne na taktu i performansama na kojima bi trebale radit. I nije svaka sa prisutnim problemom, ali kako riskirat 950 eura i nadat se da će radit, usto zezat se sa reklamacijom ako ne radi... AMD ima neke probleme sa hladnjakom, tko nije u toku. Stvarno je teško opravdat tako nešto. Cijena približno ista nvidia karticama. Performanse u mnogo slučajeva bolje ili tu negdje. Međutim, nvidia nudi dlss, bolji rt, kome treba te je cijelo porodično stablo ako se bilo tko misli bavit bilo kojim poslom obrade videa, fotografija. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice