NVIDIA - Topic o driverima izdvojena tema

poruka: 2.921
|
čitano: 698.506
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

Po forumima govore da definitivno ima ubrzanja u Mafij 2.

 

No, ionako mi igra radi sasvim OK i prešao sam je, tako da cu cekat finalnu verziju.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
15 godina
offline
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
Weky kaže...

Po forumima govore da definitivno ima ubrzanja u Mafij 2.

 

No, ionako mi igra radi sasvim OK i prešao sam je, tako da cu cekat finalnu verziju.

Evo testirao sam dva puta i mogu reći da su ti novi driveri lošiji od prethodnih.

Dobijam 4 fps-a manje nego na prijašnjim 258.96

 

Radi se o 64-bitnim driverima za Windows 7

 

Postavke Postavke
NVIDIA 258.96 Win 7 64 bit NVIDIA 258.96 Win 7 64 bit
NVIDIA 259.32 NVIDIA 259.32
NVIDIA 259.32 drugi puta NVIDIA 259.32 drugi puta
Radio, ne radio, svira radio!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2010 19:32 (boxer).
16 godina
offline
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

260.52

našao na guru3d forumu

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
Morag kaže...

Kakva je situacija sa ovim driverima?

Vidim da su beta, ima li kakvih poboljšanja?

 

Edit

Jedni prijavljuju ubrzanje u Mafiji, dok drugi kažu da je sporije. Izgleda ovisi od modela grafičke kartice. Probat ću kasnije benchmark.

Radio, ne radio, svira radio!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2010 1:09 (boxer).
16 godina
offline
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
boxer kaže...
Morag kaže...

Kakva je situacija sa ovim driverima?

Vidim da su beta, ima li kakvih poboljšanja?

 

Edit

Jedni prijavljuju ubrzanje u Mafiji, dok drugi kažu da je sporije. Izgleda ovisi od modela grafičke kartice. Probat ću kasnije benchmark.

morao sam van tak da sam samo stavio link. Provjerio sam Bad Company 2 i na maksimumu sve na 60fps. Jedino je OpenCL smrdan tj za sad ne radi u GPU Caps Viewer-u...kasno je sad pa nadopisem dojmove tokom dana...

15 godina
offline
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

Malo sam testirao ove nove drivere 260.52 što ih je Morag postavio, i preporučujem da se stave za Mafiju 2.

Driveri donose poboljšanja u Mafiji za 1-2 fps na konačni Average skor, ali u globalu su dosta bolji od prethodnih jer testirajući 2-3 puta primijetio sam da daju dosta stabilniji framrate u igri nego što daju konačni skor u benchmarku.

Ako niste primijetili ugrađeni benchmark i nije baš previše točan da bi bio mjerilo jer sam primijetio da svaki puta daje različiti konačni Average fps koji se razlikuje u rasponu par fps-a.

 

Nadalje, novi driver donosi novi grafički interfejs u crno-zelenom fazonu i dosta lješe izgleda, pruža mogućnost instalacije 3 komponente po izboru (Custom način instalacije).

Također sa novim driverom dolazi i nova verzija PhysX-a ver. 9.10.0514 koja je vjerovatno doprinosi stabilnijem fps-u u Mafiji i sa njegovom instalacijom NEMA problema kao što sam ja prije par dana imao.

Moram spomenuti i jednu novost koja me je iznenadila, a to je da prilikom updejta sa ver. 258.96 na ver. 260.52 nije tražen restart kompjutera.

 

Pošto nisam imao vremena da detaljnije benchmarkam a imam i samo dvije igre instalirane na kompjuteru (Mafija 2 i CoD2) nisam u mogućnosti da detaljnije opišem poboljšanja.

Screenshoti nisu validni jer za razliku od prethodnih dobijam boost od 50-70 fps sa isključenim VSync u nekim djelovima benchmarka.

Ako ste dovoljno iskusni vezano za jačinu hardwera možete procjeniti MOJ PC i činjenicu da tek pred kraj benchmarka Average fps pada na 29-30 fps dok ostali dio konstanto drži iznad 30.

Radio, ne radio, svira radio!
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
online
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
Morag kaže...
boxer kaže...
Morag kaže...

Kakva je situacija sa ovim driverima?

Vidim da su beta, ima li kakvih poboljšanja?

 

Edit

Jedni prijavljuju ubrzanje u Mafiji, dok drugi kažu da je sporije. Izgleda ovisi od modela grafičke kartice. Probat ću kasnije benchmark.

morao sam van tak da sam samo stavio link. Provjerio sam Bad Company 2 i na maksimumu sve na 60fps. Jedino je OpenCL smrdan tj za sad ne radi u GPU Caps Viewer-u...kasno je sad pa nadopisem dojmove tokom dana...

jel ima poboljsanja u bad companyju 2 u odnosu na stare?

16 godina
offline
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

Nakon stavljanja ovih drivera sami problemi. Slika mi nikada nebi bila onakvnog kontrasta i boje kakav sam namjestio u nVidia Cntrol Panelu već sva izbljeđena, niti sam mogao postić željenu sliku. Naime nakon šta bi išao povećat kontrast u contorl panelu, sve boje bi se deformirale kao da je grafička otišla. Isto tako, kada bih uključio "Other applications cojntrol color settings" slika bi bila bljeda i sva točkasta bez ikakvih boja. Povećavanjem "Digital vibrance-a" promjena u boji bi bila minimalna kada bi digao i do 100% dok mi sada boje izgledaju odlične i na 60%, Nakon povratka na 258.96 svi ti problemi su nestali. Očito je nVidia sa razlogom zatražila od guru3d-a da ih makne sa download-a. Dok to ne svane na nVidia stranicama... no interested - grafička je GTX460...

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2010 3:46 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
Ja nisam primijetio nikakve probleme.
Radio, ne radio, svira radio!
16 godina
online
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
doktor1 kaže...

Nakon stavljanja ovih drivera sami problemi. Slika mi nikada nebi bila onakvnog kontrasta i boje kakav sam namjestio u nVidia Cntrol Panelu već sva izbljeđena, niti sam mogao postić željenu sliku. Naime nakon šta bi išao povećat kontrast u contorl panelu, sve boje bi se deformirale kao da je grafička otišla. Isto tako, kada bih uključio "Other applications cojntrol color settings" slika bi bila bljeda i sva točkasta bez ikakvih boja. Povećavanjem "Digital vibrance-a" promjena u boji bi bila minimalna kada bi digao i do 100% dok mi sada boje izgledaju odlične i na 60%, Nakon povratka na 258.96 svi ti problemi su nestali. Očito je nVidia sa razlogom zatražila od guru3d-a da ih makne sa download-a. Dok to ne svane na nVidia stranicama... no interested - grafička je GTX460...

ja nisam primjetio nikakve probleme isto,ali definitivno mi je cudno da driveri nisu jos nakon vec par dana odkako su na guru3d forumu izasli na nvidijinim stranicama ni kao beta inacica, to samo govori da su jos jako nedoradjeni

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2010 17:03 (crozoki).
15 godina
online
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

Novi Forceware 260.63 beta driveri:

 

Win 7/Vista 64: http://www.nvidia.com/object/win7-winvista-64bit-260.63-beta-driver.html

Win 7/Vista 32: http://www.nvidia.com/object/win7-winvista-32bit-260.63-beta-driver.html

Win XP 64: http://www.nvidia.com/object/winxp64-260.63-beta-driver.html

Win XP 32: http://www.nvidia.com/object/winxp-260.63-beta-driver.html

 

This is the first driver release from the Release 260 family of drivers . This driver package supports GeForce 6, 7, 8, 9, 100, 200, 300, and 400-series desktop GPUs as well as ION desktop GPUs.

 

New in Release 260.63

 

New GPU Support

Adds support for the newly released GeForce GTS 450 GPU.

 

Performance

 

Increases performance for GeForce GTX 400 Series GPUs in several PC games vs. v258.96 WHQL drivers. The following are examples of some of the most significant improvements measured. Results will vary depending on your GPU and system configuration:

 

GeForce GTX 480:

Up to 10% in StarCraft II (2560x1600 4xAA/16xAF Ultra)

Up to 14% in S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (1920x1200 4xAA/16xAF)

Up to 16% in S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (SLI – 2560x1600 4xAA/16xAF)

Up to 6% in Aliens vs. Predator (SLI – 1920x1200 noAA – Tessellation on)

 

GeForce GTX 460:

Up to 19% in StarCraft II (SLI – 1920x1200 4xAA/16xAF Ultra)

Up to 15% in Battlefield Bad Company 2 (SLI – 2560x1600 4xAA/16xAF)

Up to 12% in S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (2560x1600 noAA)

Up to 9% in Aliens vs. Predator (1680x1050 4xAA/16xAF – Tessellation on)

Up to 7% in Metro 2033 (1680x1050 noAA – Tessellation on)

Up to 11% in Dirt 2 (SLI – 2560x1600 4xAA/16xAF)

Up to 12% in Crysis:Warhead (SLI – 1920x1200 4xAA/16xAF Gamer)

Up to 13% in Far Cry 2 (2560x1600 4xAA/16xAF)

Up to 12% in H.A.W.X (SLI – 1920x1200 4xAA/16xAF SSAO Very High)

Up to 5% in Just Cause 2 (1920x1200 4xAA/16xAF)

Up to 22% in Riddick: Assault on Dark Athena (1920x1200 noAA)

Up to 5% in 3DMark Vantage (Extreme Preset)

 

HD Audio

Upgrades HD Audio driver to version 1.1.9.0.

 

Installation

New driver installer with enhanced user interface and new Express and Custom installation options.

Express – one-click installation

Custom – customized installation

Option to perform a clean installation (completely removes older drivers from your system prior to installing the new driver).

Option to choose which driver components (ie. PhysX or 3D Vision) to install.

Improved installation time for multi-GPU PCs.

 

Other Improvements

Upgrades PhysX System Software to version 9.10.0514.

Includes numerous bug fixes. Refer to the release notes on the documentation tab for information about the key bug fixes in this release.

Users without US English operating systems can select their language and download the International driverhere.

 

Additional Information:

Supports the new GPU-accelerated features in Adobe CS5.

Supports GPU-acceleration for smoother online HD videos with Adobe Flash 10.1. Learn more here.

Supports the new version of MotionDSP's video enhancement software, vReveal, which adds support for HD output. NVIDIA customers can download a free version of vReveal that supports up to SD output here.

Supports OpenCL 1.0 (Open Computing Language) for all GeForce 8-series and later GPUs.

Supports OpenGL 3.3 for GeForce 8-series and later GPUs.

Supports single GPU and NVIDIA SLI technology* on DirectX 9 and OpenGL.

Supports GPU overclocking and temperature monitoring by installing NVIDIA System Tools software.

 

*Note: The following SLI features are only supported on Windows Vista and Windows 7: Quad SLI technology using GeForce 9800 GX2 or GeForce GTX 295, 3-way SLI technology, Hybrid SLI, and SLI multi-monitor support.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2010 8:01 (Mauro).
Moj PC  
0 0 hvala 3
16 godina
offline
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

Probao ove drivere... Identični problemi sa podešavanjem slike (slika1), automatski je fiziku prebacilo da je izračunava CPU (slika2)! Na slične probleme se žale i na guru3d forum raspravi! Odvrtio bench u Far Cry 2 i Batmanu i za razliku od prijašnjih drivera avarage FPS je u oba dva slučaja bolji za kakvih 3, FPS-a.

1 1
2 2
ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

danas sam stavio drivere i 1000 problema s njima..u COD 4 mi fps bude 30 :S:S:S ,mafiu nemogu pokrenut itd,slika se gubi itd

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
Breksi kaže...

danas sam stavio drivere i 1000 problema s njima..u COD 4 mi fps bude 30 :S:S:S ,mafiu nemogu pokrenut itd,slika se gubi itd

Hebiga, ja još uvijek za 9800 GT koristim 197.xx, ne znam točno koji, ali nemam razloga za prelazak na nove drivere, kad mi s ovima sve radi uredu.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
14 godina
odjavljen
offline
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
Breksi kaže...

danas sam stavio drivere i 1000 problema s njima..u COD 4 mi fps bude 30 :S:S:S ,mafiu nemogu pokrenut itd,slika se gubi itd

  Nešto tebe zeza jer meni sa svakom novom verzijom drivera sve bolje i bolje ide.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
14 godina
offline
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
Weky kaže...
Breksi kaže...

danas sam stavio drivere i 1000 problema s njima..u COD 4 mi fps bude 30 :S:S:S ,mafiu nemogu pokrenut itd,slika se gubi itd

  Nešto tebe zeza jer meni sa svakom novom verzijom drivera sve bolje i bolje ide.

Beta je bet, ali je nevidim razlike sa između starih i novih driver-a.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
14 godina
odjavljen
offline
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

Uglavnom kod mene je isto ili 1-2 FPS gore, nikad pogoršanja nisam imao.

 

Recimo zadnji driveri su dosta popravili perfomanse (frame dropove, ne konkretno veci fps) u Metro 2033.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
Weky kaže...

Uglavnom kod mene je isto ili 1-2 FPS gore, nikad pogoršanja nisam imao.

 

Recimo zadnji driveri su dosta popravili perfomanse (frame dropove, ne konkretno veci fps) u Metro 2033.

Slžem se, najviše se vidi poboljšanje u neoptimiziranim igrama, te GPU ovisnim igrama.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
16 godina
offline
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

Zanimljivo. Badaboom software mi kaže da nemam grafičku karticu koja podržava CUDA i kada pokrenem SysChek kaže mi da imam 158.xx drivere, a meni instalirani 258.96. Nakon toga sam instaliro drivere koje sam dobio sa grafičkom karticom no ništa se nije promjenilo. Tada sljedi instalacija one nikakve bete i problem ostao. I ponovo instalirao 258.96 drivere da bi se onda Badaboom instalirao bez problema i napokon prepoznalo najnovije drivere...

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

u mene je ovo physik na auto.. na sto je bolje staviti

radi se o grafiskoj gts 250  1 gb

RAZOR
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
tpg kaže...

u mene je ovo physik na auto.. na sto je bolje staviti

radi se o grafiskoj gts 250  1 gb

Stavi na CPU (ipak je to solidan quad), a i grafa nije nešto za render+PissX (bar ne bez OC-anja)

 

Mogao bi i OC CPU

14 godina
neaktivan
offline
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

a sta dobivam sa tim ako stavim na CPU ili ako je na auto

RAZOR
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
tpg kaže...

a sta dobivam sa tim ako stavim na CPU ili ako je na auto

CPU-procesor računa fiziku in game

GTS250- grafička rendera i računa fiziku (pissX ako ima) in game

Auto- nisam siguran... vjerojatno sam odabire GPU (?)

 

U biti, GTS250 nije dovoljno jaka za igranje na višim postavkama na višoj rezi s AA i AF + PissX (bar u ovim novijim igrama koji podržavaju PissX-mafia II, metro 2033...) bar ne bez poštena OC-anja shadera i GPU-a

16 godina
offline
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

Nakon višegodišnjeg iskustva moje 'zlatno pravilo' je sljedeće: Ako ti sa trenutačnim driverima (pa makar i verzija od prije godinu dana) sve radi kako treba - ne nadograđuj na noviju verziju! Namigiva

(jer što je 2,3 dodatna frame-a po sekundi u usporedbi sa svim potencijalnim problemima koji mogu usljediti..)

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

e o vako uradio ssam mali test sa mafia2

znaci kad stavim na CPU-ono u drajverima

vrtimi oko 35-36 frajmova

GTs250 32-32 frajma

i AUTO  29-33 i tako neizmjenicno

znaci da se je bolje pokazalo kad je na CPU .

igra je bila sve na high na rezi od 1920x1080 sa physih na high znaci sve do kraja

 

et toliko znaci da se bolje ponasaju igre ako je na CPu

RAZOR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

CPU uvijek računa fiziku ma bila ono podešeno GPU only i sve na GPU.

 

 

Uvjek se ogroman dio u igri izvodi na CPU.

// OFP Forever Fan // PM isključen zbog izuzetno dosadnih likova koji pitaju glupa pitanja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
Dado_ZG78 kaže...

Nakon višegodišnjeg iskustva moje 'zlatno pravilo' je sljedeće: Ako ti sa trenutačnim driverima (pa makar i verzija od prije godinu dana) sve radi kako treba - ne nadograđuj na noviju verziju! Namigiva

(jer što je 2,3 dodatna frame-a po sekundi u usporedbi sa svim potencijalnim problemima koji mogu usljediti..)

 

ja godinama nadogradjujem drivere za graficku i to redovito, tesko da sam koju verziju drivera preskocio.

i sve radi apsolutno savrseno.nikad nisam imao nikakvih problema,ali hebiga ja sam imao samo nvidijine kartice :) za ostale neznam niti me zanima :)

 

edit:i sad sam na ovoj najnovijoj beta verziji,takodjer nikakvih problema.

nove drivere instaliram direktno preko starih

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2010 15:11 (crozoki).
15 godina
protjeran
offline
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

Ja sam danas ugradio GT240. Imam Win7 i windowsi su sami instalirali drajver.

Sad zanima me jer to najnoviji drajver ili treba ići na nvidia web sajt i skinut ručno?

Ili da pustim ovako?Neodlučan Inače sve radi i igre..

load up on guns bring your friends its fun to loose..
16 godina
online
RE: NVIDIA ForceWare - Topic o driverima
stoncin3 kaže...

Ja sam danas ugradio GT240. Imam Win7 i windowsi su sami instalirali drajver.

Sad zanima me jer to najnoviji drajver ili treba ići na nvidia web sajt i skinut ručno?

Ili da pustim ovako?Neodlučan Inače sve radi i igre..

nije najnoviji vjerojatni.skini novi i instaliraj direktno preko starog

15 godina
protjeran
offline
NVIDIA ForceWare - Topic o driverima

ja vozim na beti trenutno i odlicni su!!!!!!!Belji se go nvidia lol

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice