NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 714.759
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Da, ali treba naglasti ne bilo koja nvidija, nego skupa nvidija. Npr witcher 3 RT uspješno vrte damo nvidije za 12 000 i 17 000 kn jer podržavaju FPS generator

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Da, ali treba naglasti ne bilo koja nvidija, nego skupa nvidija. Npr witcher 3 RT uspješno vrte damo nvidije za 12 000 i 17 000 kn jer podržavaju FPS generator

Da,nazalost krenuli su rijesavat neoptimizacije CPU iskoristenosti pomocu frame generacije.

Tako da smo mi koji to nemamo pusiona za sad....

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...

 

itomic009 kaže...
Horned Reaer kaže...

 nije li ova radeonka 7900xtx nešto brža od Rtx 4080?

 Tako je, brža je. 

 Nije nas baš uvjerio u tu brzinu ovaj fail od gpu-a. Upalimo li rejtrejs nečemo ni komentirat.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2022 13:38 (dery).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...
Horned Reaer kaže...

 

itomic009 kaže...
Horned Reaer kaže...

 nije li ova radeonka 7900xtx nešto brža od Rtx 4080?

 Tako je, brža je. 

 Nije nas baš uvjerio u tu brzinu ovaj fail od gpu-a. Upalimo li rejtrejs nečemo ni komentirat.

Fail je radi cijene,da kosta 800eu prica bi bila drukcija ali nazalost......

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Fail je radi cijene,da kosta 800eu prica bi bila drukcija ali nazalost......

 Fail je odmah u startu kako su je imenovali "7900xtx" to je trebalo biti nešto uber killer a natječe se sa rtx4080. AMD marketinško sapunanje big time. Nevidija također to radi ali ovo je nadmašilo sve do sada.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...
MEGATAMA kaže...

Fail je radi cijene,da kosta 800eu prica bi bila drukcija ali nazalost......

 Fail je odmah u startu kako su je imenovali "7900xtx" to je trebalo biti nešto uber killer a natječe se sa rtx4080. AMD marketinško sapunanje big time. Nevidija također to radi ali ovo je nadmašilo sve do sada.

Da to si u pravu,i po najavama/glasinama smo ocekivali ipak nesto jace.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

 

 

Hvala na svakom dodatnom infou.

Po onome sto sam vidio Lumen ne moze naprimjer odratit vise refleksija unutar refleksija,dali je to tocno?

Ali u konacnici mi igramo igre danas i bitno je kako se one vrte danas kroz niz platformi a tu je U5 najbolje sto trenutacno imamo.

Da to je tocno,  ima dosta toga sto Lumen ne moze, naravno. Ogranicen je, isto kao sto je RT ogranicen hardverom.

 

Bitan je krajnji rezultat, koji mi kao igraci, ne razaznajemo u konacnici vizualno, kada igras igru, neces to vidjeti, osim u detaljnim analizama gdje ti netko bude ukazao na odredenu scenu, tipa evo vidis ovdje ovaj tu dio oko lampe, potoka se vidi razlika kako ima vise ripple kod RT nego kod Lumena, tako nesto, ali to nece nitko skuzit nikada osim ako ti netko ne ukaze na to, to jest usporedi istu scenu sa jednom i drugom tehnologijom

 

Vizualno su razlike nevidljive, ono sto vidis, i osjetis je performance razlika, ako je recimo ista scena sa Lumenom u 144FPS a sa RT 50FPS, siguran sam da bi to vecina skuzila, to je velika prednost Lumena

 

Jos uz to svi kojii imaju graficke prije 2000 serije, mogu uzivati u blagodatim RT efekata, u igrama koje ce biti bazirane na UE 5te generacije, sto je veliki plus, jos ako uparis FSR, koji radi na svemu, imas graficku staru 5 godina, koja moze rokat sve igre nove generacije i produzuje joj se trajanje, sto je super za korisnike

 

cilje je igrati sve sto zelis/mozes za sto manje novaca zar ne, e pa to omogucuje UE, kad vec AMD zadnjih nekoliko godina, i Intel trenutno, ne mogu konkurirati nvidiji, dobro je sto imamo bar game engine koji je tu da pomogne napacenom narodu :)

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Timo kaže...
MEGATAMA kaže...

 

 

Hvala na svakom dodatnom infou.

Po onome sto sam vidio Lumen ne moze naprimjer odratit vise refleksija unutar refleksija,dali je to tocno?

Ali u konacnici mi igramo igre danas i bitno je kako se one vrte danas kroz niz platformi a tu je U5 najbolje sto trenutacno imamo.

Da to je tocno,  ima dosta toga sto Lumen ne moze, naravno. Ogranicen je, isto kao sto je RT ogranicen hardverom.

 

Bitan je krajnji rezultat, koji mi kao igraci, ne razaznajemo u konacnici vizualno, kada igras igru, neces to vidjeti, osim u detaljnim analizama gdje ti netko bude ukazao na odredenu scenu, tipa evo vidis ovdje ovaj tu dio oko lampe, potoka se vidi razlika kako ima vise ripple kod RT nego kod Lumena, tako nesto, ali to nece nitko skuzit nikada osim ako ti netko ne ukaze na to, to jest usporedi istu scenu sa jednom i drugom tehnologijom

 

Vizualno su razlike nevidljive, ono sto vidis, i osjetis je performance razlika, ako je recimo ista scena sa Lumenom u 144FPS a sa RT 50FPS, siguran sam da bi to vecina skuzila, to je velika prednost Lumena

 

Jos uz to svi kojii imaju graficke prije 2000 serije, mogu uzivati u blagodatim RT efekata, u igrama koje ce biti bazirane na UE 5te generacije, sto je veliki plus, jos ako uparis FSR, koji radi na svemu, imas graficku staru 5 godina, koja moze rokat sve igre nove generacije i produzuje joj se trajanje, sto je super za korisnike

 

cilje je igrati sve sto zelis/mozes za sto manje novaca zar ne, e pa to omogucuje UE, kad vec AMD zadnjih nekoliko godina, i Intel trenutno, ne mogu konkurirati nvidiji, dobro je sto imamo bar game engine koji je tu da pomogne napacenom narodu :)

 

Da,u konacnici je najbitnije da u tome moze uzivat sto vise gamera a ne sacica sa najskupljim hardverom.

Unreal 5 je realno revolucija i bas me zanima kako ce ostali odgovorit.....EA,Ubisoft,Rockstar itd.....

16 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Da se sve može odraditi softverski, ovog trenutka bi RT jezgre postale nepotrebne.

Međutim, radi se o nizu trikova i shortcuta, bar koliko sam ja shvatio.

Npr. kroz U5 engine se može sjenčiti (rejtrejsati) samo statične dijelove

slike (što je jednostavnije jer unaprijed zbaš gdje je što) dok se pomični dijelovi

ne mogu obraditi na taj način...to ovako na brzinu što sam vidio, sigurno ima toga još

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2022 15:38 (segregator).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
segregator kaže...

Da se sve može odraditi softverski, ovog trenutka bi RT jezgre postale nepotrebne.

Međutim, radi se o nizu trikova i shortcuta, bar koliko sam ja shvatio.

Npr. kruz U5 engine se može sjenčiti (rejtrejsati) samo statične dijelove

slike (što je jednostavnije jer unaprijed zbaš gdje je što) dok se pomični dijelovi

ne mogu obraditi na taj način...to ovako na brzinu što sam vidio, sigurno ima toga još

pe realno, ako govorimo o igrama, nepotrebne su, posto na konzolama nema takvog hardvera, za sada

 

zato i je nastao UE da to rjesava softverski zbog potreba developera koji rade igre za konzole, a to su manje vise svi.

 

Vidi, nvidija je toliko jaka, da RTX filozofija ne ide nikuda sigurno dok god ce oni to gurati, jer imaju i bazu korisnika, i partnera i sredstava za PC trziste, na konzolama su ionako ne postojeci.

 

 

Sto Lumen moze i ne moze vidis i procitas ovdje

 

S poslovne strane, meni je u interesu da RTX zivi vjecno :)

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
segregator kaže...

Da se sve može odraditi softverski, ovog trenutka bi RT jezgre postale nepotrebne.

Međutim, radi se o nizu trikova i shortcuta, bar koliko sam ja shvatio.

Npr. kroz U5 engine se može sjenčiti (rejtrejsati) samo statične dijelove

slike (što je jednostavnije jer unaprijed zbaš gdje je što) dok se pomični dijelovi

ne mogu obraditi na taj način...to ovako na brzinu što sam vidio, sigurno ima toga još

Zato sam napisao da je naprimjer vec Portal RTX tehnicki nemoguce odradit bez path tracea jer ima pomicne djelove,pa portale kroz koje dolazi osvijetljenje iz drugih soba pa refleksiju u refleksiji,distorzije na staklu itd itd.

Unreal 5.1 moze cuda ali poprilicno sam siguran da ne moze u real time odradit sve sto moze path trace.

 

Path trace se u biti ponasa u svijetu igre kao sto se fotoni ponasaju u stvarnom svijetu i ne znam da ce ikakva hibridna varijanta moc ikad replicirat takvo nesto uz ustedu na performansama.

Uostalom vi koji imate jace RTX grafe skinite Portal RTX pa pogledajte tu interakciju svijetla,sjene,boja itd...kao u stvarnom svijetu.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Timo kaže...
segregator kaže...

Da se sve može odraditi softverski, ovog trenutka bi RT jezgre postale nepotrebne.

Međutim, radi se o nizu trikova i shortcuta, bar koliko sam ja shvatio.

Npr. kruz U5 engine se može sjenčiti (rejtrejsati) samo statične dijelove

slike (što je jednostavnije jer unaprijed zbaš gdje je što) dok se pomični dijelovi

ne mogu obraditi na taj način...to ovako na brzinu što sam vidio, sigurno ima toga još

pe realno, ako govorimo o igrama, nepotrebne su, posto na konzolama nema takvog hardvera, za sada

 

zato i je nastao UE da to rjesava softverski zbog potreba developera koji rade igre za konzole, a to su manje vise svi.

 

Vidi, nvidija je toliko jaka, da RTX filozofija ne ide nikuda sigurno dok god ce oni to gurati, jer imaju i bazu korisnika, i partnera i sredstava za PC trziste, na konzolama su ionako ne postojeci.

 

 

Sto Lumen moze i ne moze vidis i procitas ovdje

 

S poslovne strane, meni je u interesu da RTX zivi vjecno :)

Imas na konzolama RT hardver koji naravno nije jak kao na RTX3080 ali rade cuda sa tim hardverom.

 

Spiderman Remaster i Miles Morales,Rachet and Clanck naprimjer a vjerujem da ce nadolazeci Spiderman 2 to pogurat jos jace.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...
Horned Reaer kaže...

 

itomic009 kaže...
Horned Reaer kaže...

 nije li ova radeonka 7900xtx nešto brža od Rtx 4080?

 Tako je, brža je. 

 Nije nas baš uvjerio u tu brzinu ovaj fail od gpu-a. Upalimo li rejtrejs nečemo ni komentirat.

 S tim da 4080 možeš OCat, a sa 7900xtx ocanjem još gubiš perfomanse lol.

 

Jedna je užasna kupnja, a druga je još užasnija. Potrošnju rt i dlss neću ni spominjat.

 

Te kartice trebaju bit max 7 keka.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2022 16:43 (DarthMarkus).
8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Fortnite lumen na konzolama je bez HW RT, a na PC-u ima lumen HW RT

 

Na konzolama jedino onaj Matrix demo ima HW RT lumen.

 

Stavite na 19:50

Software Lumen vs Hardware Lumen

https://m.youtube.com/watch?v=O6GC8TZbJmI

 

Ili gledajte cijeli video

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Santana kaže...

Fortnite lumen na konzolama je bez HW RT, a na PC-u ima lumen HW RT

 

Na konzolama jedino onaj Matrix demo ima HW RT lumen.

 

Stavite na 19:50

Software Lumen vs Hardware Lumen

https://m.youtube.com/watch?v=O6GC8TZbJmI

 

Ili gledajte cijeli video

Da to sam napisao u prijasnjoj raspravi da na PCu ima i hw Lumen,nazalost prezahtijevan je na kompu.

Barem na rtx3080,mozda to mogu jos optimizirat.

11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Sad me sin pitao da igra malo Fortnite na kompu jer inace uvjek igra na XsX.

Jako cudna situacija,iskljucio sam hw Lumen,postavke su max na 4k i igra radi 40-50fps....ocekivao sam daleko vise.

Koristim onaj njihov in game upscale na quality postavkama,ne znam kakva je to interna reza...1440p...vise...manje.

 

Uglavnom uzas da je igra toliko zahtijevna na kompu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Sad me sin pitao da igra malo Fortnite na kompu jer inace uvjek igra na XsX.

Jako cudna situacija,iskljucio sam hw Lumen,postavke su max na 4k i igra radi 40-50fps....ocekivao sam daleko vise.

Koristim onaj njihov in game upscale na quality postavkama,ne znam kakva je to interna reza...1440p...vise...manje.

 

Uglavnom uzas da je igra toliko zahtijevna na kompu.

 Preslab ti komp uloži 5000€ u njeg pa da vidiš.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...
MEGATAMA kaže...

Sad me sin pitao da igra malo Fortnite na kompu jer inace uvjek igra na XsX.

Jako cudna situacija,iskljucio sam hw Lumen,postavke su max na 4k i igra radi 40-50fps....ocekivao sam daleko vise.

Koristim onaj njihov in game upscale na quality postavkama,ne znam kakva je to interna reza...1440p...vise...manje.

 

Uglavnom uzas da je igra toliko zahtijevna na kompu.

 Preslab ti komp uloži 5000€ u njeg pa da vidiš.

🤣🤣🤣

Ali bez zajebancije ocekivao sam vise fps kad vec tako dobro radi na Ps5 i XsX.

 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Ja bas gledam sad kupit God of War i bacit preko praznika na TV u dnevnoj..zanima me kako ce to izgledat na 4K HDR rtx 3080..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Uglavnom uzas da je igra toliko zahtijevna na kompu.

 Procesor ti je pregazilo vrijeme.

13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

@Megatamo uzmi novi procesor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
volegradele kaže...
Ja bas gledam sad kupit God of War i bacit preko praznika na TV u dnevnoj..zanima me kako ce to izgledat na 4K HDR rtx 3080..

Pa izgledat ce fantasticno,ja imam komp spojen na televizore vec desetljecima.

Na cemu igras inace?

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...
volegradele kaže...
Ja bas gledam sad kupit God of War i bacit preko praznika na TV u dnevnoj..zanima me kako ce to izgledat na 4K HDR rtx 3080..

Pa izgledat ce fantasticno,ja imam komp spojen na televizore vec desetljecima.

Na cemu igras inace?

 Monitor 27" Philips..da mi se docepat 27" ili 32" OLEDa da ne kosta ko sv.Petra kajgana..

AUDIOFIL
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
volegradele kaže...
MEGATAMA kaže...
volegradele kaže...
Ja bas gledam sad kupit God of War i bacit preko praznika na TV u dnevnoj..zanima me kako ce to izgledat na 4K HDR rtx 3080..

Pa izgledat ce fantasticno,ja imam komp spojen na televizore vec desetljecima.

Na cemu igras inace?

 Monitor 27" Philips..da mi se docepat 27" ili 32" OLEDa da ne kosta ko sv.Petra kajgana..

Ohh nice :) Bit ce dobar skok,kada spojis i odigras nesto,napisi dojmove.

Uskoro bi ti se mogle ostvarit zelje posto doslovno svi pripremaju svoje oled monitore pa ce i cijene dolje.

16 mjeseci
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Dabogda ne prodali nijednu. 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

1000 do 1200$ znači min. 1200€ pa naviše, veliki je hajp ludnica kampira se.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-4070-ti-now-up-for-preorder-in-china-for-same-price-as-canceled-rtx-4080-12gb

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Tko vam je kriv kad ste navalili da se otkaže 4080 12gb... sad bi ova morala biti cijenom ispod, ali obzirom da je ostalo prazno mjesto... jbg

8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
miki_the_pirat kaže...

Tko vam je kriv kad ste navalili da se otkaže 4080 12gb... sad bi ova morala biti cijenom ispod, ali obzirom da je ostalo prazno mjesto... jbg

 Nisu nist otkazali. To ti je doslovno ono isti drek drugo pakovanje.

4070ti nebi nit bilo nego valjda prvo 4070 kak to i obicno ide. Ti kartice dolaze kasnije.

Naravno da bi ta 4070ti bila slabija nego ova sad

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ma znam... vidiš smile na kraju... zezam se

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice