NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 715.018
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Neki igraju cloud brzine neta 1gigabit a  baba Rada u jednom selu između Pakraca i Požege još struju nije dočekala.

Kod nas je infstruktura u penisu sem većigmh gradova.

Mjenjaj ip igraj preko druge zemlje

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Nvidia prodaje manje ali zarađuje više..to je osnovni cilj svih proizvođaća i trgovaca..zasto zato jer mogu i nemamo alternative..i da Intel nekim cudom u skoroj buducnosti pocme konkurirat isto ce pratit cijene glavnih konkurenata..
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Bas ce ljepo zeznut DLSS3 sve koji ga nemaju,igra nije optimizirana....upali DLSS3.

 

Ovo je ocito buducnost PC gaminga.

 

https://wccftech.com/nvidia-fps-increasing-dlss-3-tech-is-about-to-get-even-better-major-improvements-image-quality-in-games/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Rtx4070ti bolji izbor nego 7900xt, manje gladna struje , slične performanse dok u rej trejsu joj je 7900xt dosta blizu.Amd šta god da izbaci od nove serije izgleda neće biti konkurentni. Gigabyte napravio najbolji posao glede hlađenja.

Stevo kaže čista pobjeda nevidije kako god gledali:

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2023 16:31 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...

Rtx4070ti bolji izbor nego 7900xt, manje gladna struje , slične performanse dok u rej trejsu joj je 7900xt dosta blizu.Amd šta god da izbaci od nove serije izgleda neće biti konkurentni. Gigabyte napravio najbolji posao glede hlađenja.

Stevo kaže čista pobjeda nevidije kako god gledali:

 Bolji izbor? Nimalo, oboje su šit izbor.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Mad Ant kaže...
dery kaže...

Rtx4070ti bolji izbor nego 7900xt, manje gladna struje , slične performanse dok u rej trejsu joj je 7900xt dosta blizu.Amd šta god da izbaci od nove serije izgleda neće biti konkurentni. Gigabyte napravio najbolji posao glede hlađenja.

Stevo kaže čista pobjeda nevidije kako god gledali:

 Bolji izbor? Nimalo, oboje su šit izbor.

Nije pitanje kakav su izbor nego koji je bolji.

Kakvo je laganje bilo od strane amd-a za 7900, nevidija je nenadmašiva sa ovom 4070ti. Ne može se amd sa njima u laganju ni zamislit.

 

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ali opet cijena...

 

Pazi to je cijena 3080 koja je bila vrh ponude pretprošle godine uz preskupu 3090 (i tad smo se pjenili).

 

Ovo je ipak 4090 > 4080 > 4070ti. 

 

Doslovno su digli cijeli nivo guljenja kože.

 

Iako bih volio imati jednu 4090, ovo je stvarno bolesno koji reket.

 

N E D A M...

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2023 19:21 (DarthMarkus).
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

A vise ne vrijedi ni ono..cekat cu 6 mjeseci godinu dana da cijena padne pa onda kupit.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

A vise ne vrijedi ni ono..cekat cu 6 mjeseci godinu dana da cijena padne pa onda kupit.

 

 

 E to je AMD usrao sa svojim egzibicijama i cijenama.

Nvidia i dalje diktira cijenu i tržište.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2023 21:03 (evincar).
9 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Moji gameri komotno mozete ovako reagirati na ekipu koja je digla kredit  za 4090, koja je na kreditnu uzela, scalperima i kojima su roditelji ili treća osoba iz financirali.

Ebem mu mater koliko lud moras biti? Hajde što ste s*ebali nas ali koliko ste sebe??

Preko 2000eura za komad hardwera koji ti neće bit u stanju idućih 6 godina šljakat na 4k zbog novog engina.

Cijene 5000 serije će bit tolike da će ovo izgledat bagatela.

Samo zato jer su kurčeviti baje išli dokazat sebi i drugima da moraju imat najbolje sad i odmah uz njih u tri lijepe šaljem i scalpere koji su ga pocuclali hvala Bogu. Mene zaboli za cijene jer ih ne planiram financirat ali zao mi je da je doslo vrijeme gdje si gamer ne moze prisustit pc ispod 1500eura na kojem će uživat bez smanjivanja detalja i trzanja igre...

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kakav je ovo drlog ova rtx4070ti....kad se sjetim da su ju isli uvalit kao 4080....

Bez DLSS3 to je cista nula.

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx
Bero_ng95 kaže...

Moji gameri komotno mozete ovako reagirati na ekipu koja je digla kredit  za 4090, koja je na kreditnu uzela, scalperima i kojima su roditelji ili treća osoba iz financirali.

Ebem mu mater koliko lud moras biti? Hajde što ste s*ebali nas ali koliko ste sebe??

Preko 2000eura za komad hardwera koji ti neće bit u stanju idućih 6 godina šljakat na 4k zbog novog engina.

Cijene 5000 serije će bit tolike da će ovo izgledat bagatela.

Samo zato jer su kurčeviti baje išli dokazat sebi i drugima da moraju imat najbolje sad i odmah uz njih u tri lijepe šaljem i scalpere koji su ga pocuclali hvala Bogu. Mene zaboli za cijene jer ih ne planiram financirat ali zao mi je da je doslo vrijeme gdje si gamer ne moze prisustit pc ispod 1500eura na kojem će uživat bez smanjivanja detalja i trzanja igre...

 

 

Mislim da takvi pojedinci ne mogu previše diktirati cijenu.

Većina kupaca 4090 su profići koji će je uzeti preko firme i dobiti je za dosta niži iznos, npr. u hr bi to bilo oko 12.500 kn što je već podnošljivo budući da će se vrlo brzo otplatiti (3D rendering i sl.)

Tako da sav promet koji sad ostvaruju sa serijom 4 su uglavnom entuzijasti, scalperi i creatori.

Kad se oni namire, slijedi suša sa prodajom a budući da su rezervirali velike kapacitete u tsmc-u za seriju 4 i neminovno padanje cijena.

 

Osim ako sav taj višak kartica ne ulupaju u cloud gaming i dodatno pumpanje Geforce Now.

 

logic sense of no sense.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 0:33 (Saryne).
 
1 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Pa kaj kad ove sve nove rejtrejsaju, nema više GTX-a za sirotinju.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Hahah, koja je ovo komedija od grafe i cijene. Grafa ko grafa je naravno dobra, ali ovo s pravljenjem debila od kupaca i prodajom muda pod bubrege te omalovažavanjem zdravog razuma je baš ono dno dna. Katastrofa, baš mi je dragp da su ih aklamativno popljuvali a sada bi to trebali napraviti i kupci pa nek si Huang zabije ove nove grafe u čmar. 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Kakav je ovo drlog ova rtx4070ti....kad se sjetim da su ju isli uvalit kao 4080....

Bez DLSS3 to je cista nula.

 

 

 

 Ta nova serija RTX praktički samo naplaćuje DLSS 3.0, mimo toga nema tu upgrade

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
itomic009 kaže...

Hahah, koja je ovo komedija od grafe i cijene. Grafa ko grafa je naravno dobra, ali ovo s pravljenjem debila od kupaca i prodajom muda pod bubrege te omalovažavanjem zdravog razuma je baš ono dno dna. Katastrofa, baš mi je dragp da su ih aklamativno popljuvali a sada bi to trebali napraviti i kupci pa nek si Huang zabije ove nove grafe u čmar. 

U ovom videu sto sam linkao rtx4070ti(4080) ispada prosjecno samo 15% brza od rtx3080,negdje 6% brza negdje 30% .

Mislim da je toj grafi velik problem na 4k uska sabirnica i samim time poprilicno slaba propusnost.

 

Mislim da je Nvidia prije 2 dana reklamirala tu rtx4070ti kao 3 puta brzu od rtx3090ti...ispravite me ako sam pogresno zapamtio.

 

Znaci bez dlss3 ovo je realno najmanji skok gen to gen od kada pamtim smjene generacija....a najvisi skok u cijenama ikad.

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Cijena dobrog modela asus ili gigabyte rtx4070ti je 1470 eura poprilično daleko od msrp-a , konkurencija odličan model xfx merc 7900xt 1250 eura. 220 eura razlike odluka je očita. Rekoh da je ovaj rtx bolji izbor kad bi cijena bila približna.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 11:24 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže... 

Znaci bez dlss3 ovo je realno najmanji skok gen to gen od kada pamtim smjene generacija....a najvisi skok u cijenama ikad.

 loše pamtiš...

rtx 2xxx je bila dosta lošija gen to gen, neke radeonke da ne spominjemo poput rx 390 ili rx 580 koje su napredovale po 10%

 

ono što je izuzetno loše je price/performance napredak

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže... 

Znaci bez dlss3 ovo je realno najmanji skok gen to gen od kada pamtim smjene generacija....a najvisi skok u cijenama ikad.

 loše pamtiš...

rtx 2xxx je bila dosta lošija gen to gen, neke radeonke da ne spominjemo poput rx 390 ili rx 580 koje su napredovale po 10%

 

ono što je izuzetno loše je price/performance napredak

Opet ti..?....zasto.....

Gtx1080 vs rtx2080 vs rtx3080

 

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

https://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-gaming-oc-12gb-gddr6x-pcie-40/207124?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Znači fail žešći...dakle i obična rtx 4070 kada izađe ne bude ispod 1000 eura sigurno.

Mislim da će komp ladno ići na prodaju, uzmem laptop, peglam ps 5, a nek ih mama njihova financira s tim cijenama.

Iskreno za Ti verziju sam očekivao neku cijenu od 1000-1100 eura kod nas (što je i dalje puno, te ju ne bih kupio), ali ovo je baš dno dna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 15:02 (lobotomac90).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Očekivano jer je jaka ko rtx3090ti za 100 eura jeftinija eto smatraj to poklonom od nevidije ahahahah.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ma nije jaka kao rtx 3090 ti, nego je tri puta jača, zapravo je Nvidia nama napravila uslugu za poželjet, samo mi to ne kontamo 

 

EDIT: https://www.futura-it.hr/gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-eagle-oc-12gd-gddr6x-12gb192bit/190106/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Evo i Futura ih dobila po pristupačnijoj cijeni, iako meni je i dalje sve što je  1000 + eura za grafu previše...realno ovu rtx 4070 ti bih čak i kupio da se nađe za nekih 900 eura.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 15:12 (lobotomac90).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
lobotomac90 kaže...

Ma nije jaka kao rtx 3090 ti, nego je tri puta jača, zapravo je Nvidia nama napravila uslugu za poželjet, samo mi to ne kontamo 

 

EDIT: https://www.futura-it.hr/gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-eagle-oc-12gd-gddr6x-12gb192bit/190106/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Evo i Futura ih dobila po pristupačnijoj cijeni, iako meni je i dalje sve što je  1000 + eura za grafu previše...realno ovu rtx 4070 ti bih čak i kupio da se nađe za nekih 900 eura.

 E ta je cijena ok 1100 ojra naspram rx 7900xt uz to da je gigabyte eagle odlično napravljen. Kupuj to nema se mislit.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 15:18 (dery).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...
lobotomac90 kaže...

Ma nije jaka kao rtx 3090 ti, nego je tri puta jača, zapravo je Nvidia nama napravila uslugu za poželjet, samo mi to ne kontamo 

 

EDIT: https://www.futura-it.hr/gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-eagle-oc-12gd-gddr6x-12gb192bit/190106/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Evo i Futura ih dobila po pristupačnijoj cijeni, iako meni je i dalje sve što je  1000 + eura za grafu previše...realno ovu rtx 4070 ti bih čak i kupio da se nađe za nekih 900 eura.

 E ta je cijena ok 1100 ojra naspram rx 7900xt uz to da je gigabyte eagle odlično napravljen. Kupuj do ima nema se mislit.

 

Ma nema šanse, spreman sam dati do 1000 eura za grafu i to je to...doslovno da na lotu dobijem ne bi euro više dao iz principa, a ne iz perspektive nekog prosječnog stanovnika RH što se tiče primanja (tu ne mislim na prosjek koji šupci iz vlade kažu da je, nego relalan onaj narodski) 

15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Doći će ona brzo ispod 1000 ojra.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Opet ti..?....zasto.....

 što opet ja i zašto?

zato jer pričaš gluposti

 

 

jel 4070ti jača od 3090ti - jest

jel 2070 bila jača od 1080ti - nije, a kamo li da bi bila jača od titana koji je tada bio kao danas 3090ti

 

jel radeonka 390 bila jača cca 10% od 290 - jest, ne više od toga

jel rx 580 bila toliko jača od prethodne 480

 

kak onda je 4070ti najgori gen to gen napredak

em ti je pamćenje loše, em te matemotika nejde i još pitaš zašto

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

Opet ti..?....zasto.....

 što opet ja i zašto?

zato jer pričaš gluposti

 

 

jel 4070ti jača od 3090ti - jest

jel 2070 bila jača od 1080ti - nije, a kamo li da bi bila jača od titana koji je tada bio kao danas 3090ti

 

jel radeonka 390 bila jača cca 10% od 290 - jest, ne više od toga

jel rx 580 bila toliko jača od prethodne 480

 

kak onda je 4070ti najgori gen to gen napredak

em ti je pamćenje loše, em te matemotika nejde i još pitaš zašto

Kao sto rekoh,opet ti.

To je rtx4080 koju su preimenovali u rtx4070ti.

Ne da mi se opet u budalastine sa tobom,uvjek ispadnu budalastine.

Imas gen to gen napredak u videu koji sam stavio 🥂

9 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Gdje ima za kupiti vani RTX 4080 VENTUS 3x posto je to jedini rtx koje ide u kuciste sff a4H2O lian li, gledam na idealo.de computerse universe , case king mind factory cijena 10500 kn ,kod nas 15000 kn standard,,mislio rtx 4070 TI ali cijene sto kod nas sto vani previsoke za to sto nudi,xtx je preskup i pretopal previse struje,tako da rtx ventus po svim testovima jedna od hladnijih graficki sa malom potrosnjom struje,dajte neke linkove gdje da kupim,austrija,njemacka, ili nesto trece,hvala 

Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice