NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 744.554
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
suspendiran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ja kad vidim ovako nešto ne bi iz principa kupio njegov proizvod i hranio njegovu gramzivost. Vidjet čete kada amd izbaci konkurentan proizvod po manjoj cijeni promijenit će priču ovaj trol.

Ako amd ne uradi tako onda su idioti koji ne znaju uzet što im se nudi na pladnju.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2022 19:25 (dery).
Moj PC  
6 0 hvala 0
22 mjeseca
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ha neznam kako se uspoređuje ali da ti dam za primjer, čistio sam jednu turbo.prašnjavu konfu koja se nije pola godine čistila uopce, radijator i ventovi su bili tolko puni prašine da se nije vidjelo kroz njih i sa ovime sam trebao masku staviti na lice dok sam ispuhivao koliko je jako letjela prašina ma sve strane i onaj talog ko blato.

Nakon toga samo prešao penzlom još preko svih površina i picikato.

 

Naravno ako mislis da trebas nes jace imas BOSCH Professional GBL 18V-120 Solo on ide do 270kmh samo pazi da ne strgaš nekaj s tim 

 

Pogledaj si ovdje od 7:32min kako roka

 

 

 
3 0 hvala 1
3 godine
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

jedva cekam grafu, 2000eurica i corsair hx1200 cekaju 

 
0 10 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Cijena jest itekako paprena, no kada se stvari pogledaju iz malo drugačije perspektive, poslovnim korisnicima kojima treba takvo što se itekako isplati. Zarada im je mnogostruko veća u odnosu na ovaj ulog, barem onima koji to stvarno rade a ne iz nekakvog hobija.

 

Osobno idem na 4090 jer sam osoba koja će jednom dati više novca i biti miran godinama. GTX 1080 me služi sada već preko 6 godina i itekako se isplatila i privatno i poslovno, a ide i novi monitor u setup.

 

Po meni osoba koja ima karticu iz 3000 serije ne mora niti razmišljati o upgradeu minimalno do iduće generacije, jer 80 i 90 vrte sve, pa i 4K naslove na jako dobrim postavkama i tako će i ostati još neko vrijeme.

 

Kada se razmišlja o RTX 4000, moramo uzeti u obzir i činjenicu o novim napajanjima, jer nitko od nas ne zna kako će se sve odvijati i hoće li biti problema sa starim generacijama.

 

Osobno znam da ću promijeniti napajanje prije zamjene grafičke, jer ne želim riskirati potencijalne probleme. Pogotovo zato što mi računalo služi za posao.

 

Ovo je po meni namjenjeno nama koji koristimo Pascal, jer su skokovi u performansama na svim poljima enormni.

 

Očekujem 10-15% višu cijenu od aftermarket varijante 3090Ti, što je i za očekivati s obzirom da se radi o najnovijoj tehnologiji.

 

Običan korisnik vrti sve i sa 3070 bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2022 21:42 (softwaremaniac).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
softwaremaniac kaže...

Cijena jest itekako paprena, no kada se stvari pogledaju iz malo drugačije perspektive, poslovnim korisnicima kojima treba takvo što se itekako isplati. Zarada im je mnogostruko veća u odnosu na ovaj ulog, barem onima koji to stvarno rade a ne iz nekakvog hobija.

 

Osobno idem na 4090 jer sam osoba koja će jednom dati više novca i biti miran godinama. GTX 1080 me služi sada već preko 6 godina i itekako se isplatila i privatno i poslovno, a ide i novi monitor u setup.

 

Po meni osoba koja ima karticu iz 3000 serije ne mora niti razmišljati o upgradeu minimalno do iduće generacije, jer 80 i 90 vrte sve, pa i 4K naslove na jako dobrim postavkama i tako će i ostati još neko vrijeme.

 

Kada se razmišlja o RTX 4000, moramo uzeti u obzir i činjenicu o novim napajanjima, jer nitko od nas ne zna kako će se sve odvijati i hoće li biti problema sa starim generacijama.

 

Osobno znam da ću promijeniti napajanje prije zamjene grafičke, jer ne želim riskirati potencijalne probleme. Pogotovo zato što mi računalo služi za posao.

 

Ovo je po meni namjenjeno nama koji koristimo Pascal, jer su skokovi u performansama na svim poljima enormni.

 

Očekujem 10-15% višu cijenu od aftermarket varijante 3090Ti, što je i za očekivati s obzirom da se radi o najnovijoj tehnologiji.

 

Običan korisnik vrti sve i sa 3070 bez problema.

Ove grafe su namjenjene igranju i tako ih i reklamiraju i iz te perspektive se i recenziraju.

Za profi korisnike postoje profi varijante.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ma jasno, ali i profi korisnici mogu koristiti te kartice i raditi sasvim fino. Gaming je svakako fokus i tu brilijiraju s velikim upliftom.

10 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Znači inno3d, kf2, palit 24 mjeseca(2 godine) garancije.

Asus, gigabyte, msi i pny 36 mjeseci (3 godine) garancije

I junak Zotac koji je u na 3000 seriji pokazao koliko može kaskat 60 mjeseci (5 godina) garancije.

Taktovi su dosta slični ajmo reći da me je ugodno iznenadila 4090 palit  palit game rock oc sa taktom od 2610mhz

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Javljam se za otkup GPUa
22 mjeseca
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Evo za pocetak kako sam i tvrdio za 3 x TDP spikeove demantiran prvi od debilnih mitova i ocekivanja za takvo funkcioniranje rtx 40 serije...

 

Nvidia redizajnirala vrm na fe karticama kako bi uklonila power spikeove poznate iz Ampere serije. Kazu da nece biti nikakvih problema sa starim napajanjima i adapterima (nema ni na 3090ti). 

Vidimo da su AIB modeli sa po 24+ faze uglavnom tako da ce tamo jos bolje popeglati stvari takve prirode.

 

NVIDIA Details GeForce RTX 4090 Founders Edition Cooler & PCB Design, new Power Spike Management

 

Sada cekam polako ostale bisere da se demantiraju 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2022 11:56 (Avalanche).
 
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Znam da ima ekipe koja uvjek mora imati najnoviji hw pogotovo proc i gpu.. eto nek je netko nedavno ubo novi proc,mbo i gpu.. Nije li debilno da osim gpu koji ces platit 2k ojra moras novo napajanje kupit? ja sam do prosle g imo napajanje iz 2014g.
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2022 17:18 (R3nchi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
R3nchi kaže...
Znam da ima ekipe koja uvjek mora imati najnoviji hw pogotovo proc i gpu.. eto nek je netko nedavno ubo novi proc,mbo i gpu.. Nije li debilno da osim gpu koji ces platit 2k ojra moras novo napajanje kupit? ja sam do prosle g imo napajanje iz 2014g.

Tehnologija napreduje.
Kako misliš da nešto napreduje ako napredak ne implicira odbacivanje nečeg starijeg?


Ako netko tko kupuje grafičku za 2k €, nije problem dodati 200-300 za takvo i napajanje da gura tu beštiju.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
R3nchi kaže...
Nije li debilno da osim gpu koji ces platit 2k ojra moras novo napajanje kupit?

 nije.

12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

oce li biti dovoljno napajanje od sesonica 750w za 4080 12GB varijantu kartice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Hoće bez brige.

Najveća mudrovanja u vezi napajanja su oko 4090

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
snake1kl kaže...

oce li biti dovoljno napajanje od sesonica 750w za 4080 12GB varijantu kartice?

Bez ikakvih problema jer je to dosta slabije od 16gb verzije.

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
snake1kl kaže...

oce li biti dovoljno napajanje od sesonica 750w za 4080 12GB varijantu kartice?

 To je graficka potrosnje kao 3070ti ispod 300w tako da bez problema.

6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Avalanche kaže...
snake1kl kaže...

oce li biti dovoljno napajanje od sesonica 750w za 4080 12GB varijantu kartice?

 To je graficka potrosnje kao 3070ti ispod 300w tako da bez problema.

 Ovisi koji model i šta je sve ostalo u kutiji, jer ako imaš npr 12900k na OC skupa sa 4080 znaju spajkovi biti debelo preko što to može napajanje izdržat duže vrijeme... kao primjer, meni 12700K sa jadnom 1060 u full loadu zna čupat oko 400W, od toga na grafulju pada mislim da oko 100W....

22 mjeseca
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

U kojem multiverzumu tebi 12700k u gamingu po tome potegne preko 200w? Šta igraš, imas li SS monitoringa da vidimo te spajkove...

 

U apsolutno svakoj recenziji u gamingu ni 12900k klokani nejde preko 100w... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 0:05 (Avalanche).
 
1 0 hvala 0
10 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Kolega nije naveo gaming međutim u gamingu niti jedan od procesora nece prelazit 100w e sad kod raznih programcica hoće sigurno.

 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Bero_ng95 kaže...

Kolega nije naveo gaming međutim u gamingu niti jedan od procesora nece prelazit 100w e sad kod raznih programcica hoće sigurno.

 

 Nemam overclockane komponente, sve je stock i pc koristim prvenstveno za igranje. Pc komponente koje imam su u mojem profilu.

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
nikonja kaže...
Avalanche kaže...
snake1kl kaže...

oce li biti dovoljno napajanje od sesonica 750w za 4080 12GB varijantu kartice?

 To je graficka potrosnje kao 3070ti ispod 300w tako da bez problema.

 Ovisi koji model i šta je sve ostalo u kutiji, jer ako imaš npr 12900k na OC skupa sa 4080 znaju spajkovi biti debelo preko što to može napajanje izdržat duže vrijeme... kao primjer, meni 12700K sa jadnom 1060 u full loadu zna čupat oko 400W, od toga na grafulju pada mislim da oko 100W....

Ovisi jedino ako od igara preferiras prime+furmark kombinaciju. Al to vecina ne igra...

 

Ja sa 390W 3080-kom i clockanim 12600K ne mogu povuc preko 500W u gamingu, to mi je max... 8 godina staro 750W napajanje je u pitanju...

12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Znaci u globalu da zakljucimo ..kupnja novog 3.0 psu je potrebna jedino ako se kupuje 4090..to necu svakako..4070 ili 4080 bi trebale radit na Seasonic 850W gold..hoce grafe non stop vuc maximum ili?!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
volegradele kaže...
Znaci u globalu da zakljucimo ..kupnja novog 3.0 psu je potrebna jedino ako se kupuje 4090..to necu svakako..4070 ili 4080 bi trebale radit na Seasonic 850W gold..hoce grafe non stop vuc maximum ili?!

Nije problem snaga tvog napajanja nego adapter i nemogucnost "inteligentne" raspodjele po svim kablovima koji idu u adapter.

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
volegradele kaže...
Znaci u globalu da zakljucimo ..kupnja novog 3.0 psu je potrebna jedino ako se kupuje 4090..to necu svakako..4070 ili 4080 bi trebale radit na Seasonic 850W gold..hoce grafe non stop vuc maximum ili?!

U pravilu ne, ali ovisi o hrpi stvari - power limit, procesor, rezolucija, v-sync itd... 

 

14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Po ovim prvim grafovima od Nvidije RTX 4090 u DLSS 3.0 vuče manje nego RTX 3090 TI uz daleko bolje performanse...

 

Izgleda da padaju u vodu oni insajderski "provjereni" info o 700 w potrošnje i sl. barem kad se koristi DLSS 3.0 a ne vidim zašto ga ne koristiti u u ray tracing igrama zbog kojih se i kupuje ova grafa...brijem da ju nitko nebi kupovao da bi na njoj prvenstveno igrao novi COD koji pokreče i digitron.

Moj PC  
1 0 hvala 1
22 mjeseca
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

4090 ima 450w TDP to sam vam vec pisao prije mjesec i pol se znalo.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Po ovim prvim grafovima od Nvidije RTX 4090 u DLSS 3.0 vuče manje nego RTX 3090 TI uz daleko bolje performanse...

 

Izgleda da padaju u vodu oni insajderski "provjereni" info o 700 w potrošnje i sl. barem kad se koristi DLSS 3.0 a ne vidim zašto ga ne koristiti u u ray tracing igrama zbog kojih se i kupuje ova grafa...brijem da ju nitko nebi kupovao da bi na njoj prvenstveno igrao novi COD koji pokreče i digitron.

Pa Nvidija je na prezentaciji koristila potrosnju uz DLSS 3 u marketinske svrhe tako da je tu sve jasno.

 

Koliko trosi u igrama koje ne podrzavaju DLSS 3?....a to je 99.99% igara na pc trzistu 🥂

Samo malo razmislit prije nego se krsne piskarat....

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 12:30 (MEGATAMA).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Lista podrške je velika

 

Here are all of the games that will support Nvidia DLSS 3 | Digital Trends

 

Ak misle prodavati nove grafe, podrška mora pratiti. To pišem nakon što sam malo razmislio...

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Lista podrške je velika

 

Here are all of the games that will support Nvidia DLSS 3 | Digital Trends

 

Ak misle prodavati nove grafe, podrška mora pratiti. To pišem nakon što sam malo razmislio...

35...ukljucujuci demoe i engine....velika?

Znaci u svemu ostalom nece se moc spustat potrosnja pomocu DLSS 3,a i vidi se da i sami kuze koliko ta grafa nenormalno trosi kada idu reklamirat manju potrosnju uz DLSS.....

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...
forumaš kaže...

Lista podrške je velika

 

Here are all of the games that will support Nvidia DLSS 3 | Digital Trends

 

Ak misle prodavati nove grafe, podrška mora pratiti. To pišem nakon što sam malo razmislio...

35...ukljucujuci demoe i engine....velika?

Znaci u svemu ostalom nece se moc spustat potrosnja pomocu DLSS 3,a i vidi se da i sami kuze koliko ta grafa nenormalno trosi kada idu reklamirat manju potrosnju uz DLSS.....

 Kak u svemu ostalome kad je po difoltu pofržan Unreal Engineer 4 & 5? 

 

  • A Plague Tale: Requiem
  • Atomic Heart
  • Black Myth: Wukong
  • Bright Memory: Infinite
  • Chernobylite
  • Conqueror's Blade
  • Cyberpunk 2077
  • Dakar Desert Rally
  • Deliver Us Mars
  • Destroy All Humans! 2 - Reprobed
  • Dying Light 2 Stay Human
  • F1 22
  • F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch
  • Frostbite Engine
  • HITMAN 3
  • Hogwarts Legacy
  • ICARUS
  • Jurassic World Evolution 2
  • Justice
  • Loopmancer
  • Marauders
  • Marvel's Spider-Man Remastered
  • Microsoft Flight Simulator
  • Midnight Ghost Hunt
  • Mount & Blade II: Bannerlord
  • Naraka: Bladepoint
  • NVIDIA Omniverse
  • NVIDIA Racer RTX
  • PERISH
  • Portal with RTX
  • Ripout
  • S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
  • Scathe
  • Sword and Fairy 7
  • SYNCED
  • The Lord of the Rings: Gollum
  • The Witcher 3: Wild Hunt
  • THRONE AND LIBERTY
  • Tower of Fantasy
  • Unity
  • Unreal Engine 4 & 5
  • Warhammer 40,000: Darktide
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 13:04 (forumaš).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice