NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.794.150
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Odakle ovi nasi dovlace te rtx3080(nemacka) ako itko zna 😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

3080Ti - $1200

3070Ti - $600

 

3080Ti ima isti die kao i 3080/3090, što znači da ako die nije dobar za 3090, neće postati 3080 za $700 (na papiru), nego 3080Ti za $1200 (na papiru)...A razlika u snazi će valjda biti 10%...

 

Jedva čekam da vidim prave cijene.

 

Otišla ova industrija u kurac.

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Di ste zelenasi??

Amd lagano gazi sve pred sobom.

Imamo svoju verziju DLSSa koja ce podrzavat i nvidiu,lol

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

Di ste zelenasi??

Amd lagano gazi sve pred sobom.

Imamo svoju verziju DLSSa koja ce podrzavat i nvidiu,lol

 Čini mi se da AMD gazi samog sebe.

Mi "zelenaši" imamo svoju verziju DLSS-a a dobićemo i vašu verziju DLSS-a tako da ne znam tko koga gazi

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
2 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

Di ste zelenasi??

Amd lagano gazi sve pred sobom.

Imamo svoju verziju DLSSa koja ce podrzavat i nvidiu,lol

Za FRS ce se moci da postoji tek kad bude zastupljen u nekim vaznijim igrama, kad bude na nivou trenutnog DLSS-a i kad bude ustiman bez bugova i sl su koji su zastitni znak AMD-a. Bojim se da ce do tad izaci i nove generacije kartica i da cemo dozivjeti jos 3 crypto ludnice.

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

Najavljene nove RT+DLSS igre te obnova trenutnih naslova.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 6:25 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

Di ste zelenasi??

Amd lagano gazi sve pred sobom.

Imamo svoju verziju DLSSa koja ce podrzavat i nvidiu,lol

 Super ti je Godfall, vrhunska igra. 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma samo se vi tjesite. Zaboravite vise grafe zelene boje ispod 1000e,al eto Amd vam se smilovo pa ce vam. I u 10x seriju bit udahnut nov zivot..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ovo ko kad se djeca svadaju u vrticu ciji je tata jaci.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ekipa ako niste uspjeli popratiti izašle su nove 3070Ti i 3080Ti.
Ako vas zanima imate članak na portalu :D

Nvidia 3070Ti i 3080Ti

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ne nisu 3080ti izlazi sutra u 15:00 po nasem vremenu a 3070ti 10og.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...
Ma samo se vi tjesite. Zaboravite vise grafe zelene boje ispod 1000e,al eto Amd vam se smilovo pa ce vam. I u 10x seriju bit udahnut nov zivot..

 Mene je ova moja u domaćem shopu korštala 3900 kn, i boli me tuki pogotovo uz dva DLSS-a 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Ponovi još koji put koliko si platio, neces tako stici MEGATAMU nikada.

On je svojom nabavom naspamao cili forum. 

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 17:28 (metallic).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...

3080Ti - $1200

3070Ti - $600

 

3080Ti ima isti die kao i 3080/3090, što znači da ako die nije dobar za 3090, neće postati 3080 za $700 (na papiru), nego 3080Ti za $1200 (na papiru)...A razlika u snazi će valjda biti 10%...

 

Jedva čekam da vidim prave cijene.

 

Otišla ova industrija u kurac.

 

 

Ništa nije otišlu k vragu.
Uzmi 2.000€ i kupi si grafičku, šta kmečiš tu kao mala curica kojoj su joj uzeli omiljenu barbiku. I ja štedim za ovo čudo, pa ne kmečim kao ti kako je industrija optike otišla k vragu.

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

Ništa nije otišlu k vragu.
Uzmi 2.000€ i kupi si grafičku, šta kmečiš tu kao mala curica kojoj su joj uzeli omiljenu barbiku. I ja štedim za ovo čudo, pa ne kmečim kao ti kako je industrija optike otišla k vragu.

Ja nisam budala. 

9 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

2000 eura!? Pa za tu cifru vi u bosni morate raditi čitavu godinu

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Bome Tech Isus nije zadovoljan sa rtx 3080 ti 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

Bome Tech Isus nije zadovoljan sa rtx 3080 ti 

 pa tko može biti zadovoljan, fol su radili nekakve low hashrate grafe da bi gejmeri mogli kupiti grafe po normalnoj cijeni i onda sami nabiju cijenu da se usereš, za razliku u perfomansama koju bez frapsa nemereš skužiti

nekad je xx80ti bila itekako dobra razlika u odnosu na xx80, sad je to smijurija

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 21:41 (picajzla0707).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Navodno da hash rate uopce nije zakljucan

 

hahahahahahahhahaha

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nisma ni očekivao, priča da rade za gamere je priča za malu djecu. Njihova noćna mora ja pad kripto tržita i preprodaja polovnih grafa, to je jedino što njih brine. Trenutno se kupaju u parama.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R3nchi kaže...

Navodno da hash rate uopce nije zakljucan

 

hahahahahahahhahaha

 Ma limitirana mos si mislit. Radi 58 mhs-a rudari sretni, nvidia obecava kojekakve magle spasavamo vas gamere. A evo kladim se i dajem rok od misec-dva najkasnije da ce se i taj limit moci nekako zaobiciti. Nerazumijem uopce tko pada na taj marketing? Eto 3080 je dosla kao navodno 700 dolara sa 10 GB-a a, a sada naplacuju 8 GB 700 dolara. Mislim nesto tu nestima, 3080ti i 3070ti su tu samo radi AMD FSR-a tako je ocito. Samo nerazumijek kaj jednoj tako velikoj nvidiji to smeta, di su vremena kad je AMD obecavao brda i doline sa vegom pa smo dobili najbolju karticu svih vremena - 1080ti. Nabijem ih oboje na svoj krasni visuljak, a pogotovo nvidiju vidi se da ce zavrsiti ka intel, ovaj AMD nemisli stati: MCM graficka nagodinu, 3d kes na sam DIE isto nagodinu, mislim pricamo o AMD-u, hoce jos dinamo uzeti ligu prvaka pa bi rekao ajde spavam.  

16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

Nisma ni očekivao, priča da rade za gamere je priča za malu djecu. Njihova noćna mora ja pad kripto tržita i preprodaja polovnih grafa, to je jedino što njih brine. Trenutno se kupaju u parama.

Profit je najbitniji, i dobro je poznato ili javna tajna da Nevidija grafe prodaje direktno velikim majnerima.Ako ti dođe Ruski oligarh pa kaže(to se događalo), eto ja oču kupit RTX 3080 za ukupno 5 milja dolara tu za Nevidiju nema razmišljanja.

 

https://wccftech.com/nvidia-allegedly-sold-175-million-worth-ampere-geforce-rtx-30-gpus-to-miners/

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 22:37 (rambox).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nvidia sigurno ne prodaje direktno minerima, ja znam da ti jako volis srat bez pokrica al dosta te je. Ako netko prodaje to su onda sigrno AIB i distributeri. Koja je poanta da nvidia sad izbaci nove modele onda? Izbacuje ih zato da moze skuplje naplatit graficke cipove u ovom trenutku, to sigurno nebia radila da te iste cipove prodaje minerima. Jel trenutno svi u opskrbnom lancu zaraduju vise od njih na ovoj situaciji a doslovno ne proizvode nista.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Promster kaže...
Envy kaže...

Ništa nije otišlu k vragu.
Uzmi 2.000€ i kupi si grafičku, šta kmečiš tu kao mala curica kojoj su joj uzeli omiljenu barbiku. I ja štedim za ovo čudo, pa ne kmečim kao ti kako je industrija optike otišla k vragu.

Ja nisam budala. 

Pa šta radiš ovdje sa tim 1600 CPU-om i HD5000 serije iz 2009. - desetljeće stare grafike? Rekao sam ti.. 1€ kod kineza kupi si UNO. Ovo je Ampere 30xx tema.
 

Spitfire_zg kaže...

2000 eura!? Pa za tu cifru vi u bosni morate raditi čitavu godinu

Da, ali ako radiš za minimlani 406 KM (200€) onda ne moraš raditi cijelu godinu, nego cijelih 10 mjeseci i još ostane ti 2 mjeseca plaće za pive češke.. Ali ako radiš primjerice klime - dovoljno je 15-tak Invert klima da postaviš (a možeš za jedan 3 postaviti) and.. you do the math.

Broj od 2000€ je simboličan, može si kupiti nešto od 999€ ili 499€ i opet će mu ostati 1€ za UNO kod kineza... ako plaća gotovinom.

15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Fantasticna tema, o svem se pise sam ne o onome cem treba. Ovaj gore pacijent shilla AMD ko da mu zivot o tome ovisi, a ovaj dole pise svima kak nemaju para jel ne servisiraju klime i frizidere ko on?!

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hmmm kak vec u adm imaju konfe s 3080ti???!!!

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Pa launch je danas u 15:00 tak da nevidim razlog zasto ne...

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo ih i na ebay.de cijene su u prosjeku oko 3000 eura,ima par komada za oko 2800eu i nesto komada do 3500eu.

Ovisno o modelu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
R4zOR229 kaže...

Fantasticna tema, o svem se pise sam ne o onome cem treba. Ovaj gore pacijent shilla AMD ko da mu zivot o tome ovisi, a ovaj dole pise svima kak nemaju para jel ne servisiraju klime i frizidere ko on?!

Nemam ni ja para, ali ono što mogu svojim rukama i znanjem uraditi i naplatiti - a bila to montaža Klima, ili 2 tone kamena da prenesem tetki iz dijaspore ili sada da uklanjam FRP na Huaweiu Tabletu - to ću i uraditi a ne kmečati.
Samo sam odgovorio tko šta želi nek si i kupi. Naveo sam primjer 80-200mm f/2.8 FL Nikkora, navodim ga već od kada je prestavljen i (verzija prije njega, i ona verzija prije nje) ali hoću li ga imati i naredne dvije godine veliki je znak pitanja. U jednom trenutku je to znak želje (pojavi se ali ja kažem ma ne treba mi) a u drugom trenutku kada imam jaku želju - nemam para.

I svaki, ali svaki put zelenim slovima markiram, jer je Nvidija zelena, da je ovo Ampere tema... ali nitko ne sluša.

O čemu da pričamo? Daj neke prijedloge, ja što god sam kolegu kojem život zavisi o AMD-u nešto upitam, šuti kao zaliven. Otiđite na https://videocardz.com/ i tamo čitajte - nema potrebe ovdje C/P sa jednog portala na drugi raditi.

Grafička ima.. Apere 30xx - tko voli neka izvoli a ne da kuka kako je to skupo, kao dolazi ljuta crvena konkurencija... bla bla.. što sada da ja kažem? Stiže Intel DG2 u Q1 2022. grafičih kartica na kraju 2022. će da bude kao pljeve. (Arhivirajte ovaj post tko mi ne vjeruje).

Uređivano: Kod Nvidije sam stekao dojam u zadnje 4 generacije da sve što prestavi je bolje od konkurencije pa ako bi išta u životu na slijepo kupio - kupio bih Nvidiu. Znaju to svi ovdje, ne znam zašto se nisu preordali za $1,199.99 a ne biti general poslije bitke.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 16:28 (Envy).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice