Koje su razlike između proizvođača VGA?

poruka: 5
|
čitano: 2.209
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koje su razlike između proizvođača VGA?

 koliko  vidim ima nekoliko proizvođača VGA tipa sa sapphire, gigabyte, XFX i ostalih ?

recite mi koji su im plusevi a koji minusevi ...

 

hvala punooo

nema gaaa...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koje su razlike između proizvođača VGA?

na to pitanje je tesko odgovoriti, svi su otprilike jednaki, najveca razlika je u dodatnoj opremi i naljepnici eventualno hlađenju kod kojih svi imaju referenttna i nereferentna

http://downloadzona.blog.hr/ http://hardwarezona.blog.hr/
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2009 20:18 (igy).
15 godina
offline
Koje su razlike između proizvođača VGA?

Više manje isto, razlika u dodatnoj opremi/hlađenju neki proizvođači znaju izbacit iste modele ali sa većom memorijom(tipa ati 4890 sa 2GB memorije od saphira)neki rade overclock modele. Gigabyte na svojim grafama također stavlja nešto kvalitetnije čipove i slično(obično za taj model piše da ima "ultra durable" komponente i sl). I naravno razlika je u cijeni i garanciji.

 

Ja sam prije ima 8800gts od albatrona koja je riknula pa dobio zamjensku 9800gt od gigabyte(još OC-model)sa kojim sam dosta zadovoljan nakon što sam mu maknuo glupi hladnjak od zalmana koji je očajno hladio(grijala se na 94 stupnjeva)i sad se dobro kloknulaSmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koje su razlike između proizvođača VGA?

Nekada je bila razlika u D-A konvertoru, odnosno kvaliteta slike je znala prilicno varirati od proizvodjaca do proizvodjaca.

 

 

Danas su se razlike doslovno svele na dodatnu opremu, eventualni tvornicki overclock i kolicinu memorije, dakle nista sto se ne moze iscitati vec iz cjenika ili nakon 5 minuta guglanja.

 

 

 

16 godina
offline
Koje su razlike između proizvođača VGA?

Vidim da je i jedna dosta važna stavka ostala nenabrojana...

Različiti proizvođaći uglanom daju i različite duljine jamstva. 12 mjeseci, 24 mjeseca pa i 36 mjeseci.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice