HD7850 overclockiranje

poruka: 13
|
čitano: 2.826
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
hd7850

pozdrav, ima li tko iskustva sa overclockiranjem HD7850? s tim da imam sapphire HD7850 i nije OC edicija... moze li se to uopce clockati i ima li smisla? ostale komponente su pod moj PC...

onaj koji jesam
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HD7850 overclockiranje

hvala bogu da se moze, na ovoj kartici to povecava performanse drasticno, prestize i gtx580.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD7850 overclockiranje

ajd jel bi mi mogao dat neki link ili nesto di ima o tome, nisam bas na ti sa OC grafickih kartica?

onaj koji jesam
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HD7850 overclockiranje

sto tutorial za ocanje? pa imas opciju u catalystu, samo povuces slider. ili skini msi afterburner i tamo napravi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD7850 overclockiranje

da, evo nasao sam taman... a kak mogu voltazu povecavati? mislim, kak da znam di su granice? po tome kak se grije ili? nebi se bas previse htio zaje*avati na svoju ruku da ne skurim, pa jbga, pitam...

onaj koji jesam
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HD7850 overclockiranje

Pa pogledaj na netu na kojoj radi stabilno i tu stavi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HD7850 overclockiranje

Voltazu mozes povecat u ASUS GPU Tool-u , preporuca se da se neide preko 1.225mV . Koliko ja znam nemozes pokvarit grafu OC-anjem osim ako joj ne maknes hladnjak pa izgori :) 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: HD7850 overclockiranje
shadowlapy kaže...

Voltazu mozes povecat u ASUS GPU Tool-u , preporuca se da se neide preko 1.225mV . Koliko ja znam nemozes pokvarit grafu OC-anjem osim ako joj ne maknes hladnjak pa izgori :) 

 

Možeš, bez brige. PCB kartice sadrži tisuće komponenata, ne samo jezgru prekrivenu hladnjakom.

Faith divides us. Death unites us.
15 godina
offline
HD7850 overclockiranje

naravno da ju mozes unistit. pa evo moja gtx570 je na pocetku imala problema s ocanjem tj dostal judi ju je skurilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD7850 overclockiranje

jos jedno pitanje... znaci niti u catalystu niti u afterburneru ne mogu povecati (odnosno ne mogu opce mijenjati) voltazu na GPU, sto bi znacilo da je zakljucana? core clock ide max 1050mhz a memory clock do 1450mhz, voltazu mi niti ne ocitava... pitanje, jel to max voltaza ili ima nacin da ju povecam?

 

u MSI afterburneru ima i neki power limit, što je to?

onaj koji jesam
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2012 3:29 (shimeface).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HD7850 overclockiranje

Neki korisnici su se žalili na stranim forumima da nemaju otključanu voltažu također, isto je Sapphire 7850OC model bio u igri. Pokušaj EVGA Precision instalirati, ako ne ide sa MSi-jem, također i TRiXX, ne znam jesi njega probao?

Faith divides us. Death unites us.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HD7850 overclockiranje

Stimanje napona za Sapphire Radeon HD 7850 radi samo u Trixx-u.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: HD7850 overclockiranje
shimeface kaže...

jos jedno pitanje... znaci niti u catalystu niti u afterburneru ne mogu povecati (odnosno ne mogu opce mijenjati) voltazu na GPU, sto bi znacilo da je zakljucana? core clock ide max 1050mhz a memory clock do 1450mhz, voltazu mi niti ne ocitava... pitanje, jel to max voltaza ili ima nacin da ju povecam?

 

u MSI afterburneru ima i neki power limit, što je to?

 

Vidi ovdje > http://500fsb.wordpress.com/2012/06/17/how-to-overclock-radeon-hd-7850-beyond-1050mhz/

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2012 14:00 (Vojnik).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice