Gtx 1660s problem

poruka: 72
|
čitano: 7.796
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem

Nije to do kucista, taman da ga staviš u najgore neprozračno govno od kućišta bez ikakvog protoka zraka GTX1660S nebi smijela ići na 90c jer je nikakav potrošač, postavi fan onako kako sam ti postavio i pokreni igru, ako opet budu divlje temperature pogledaj ispod grafe da vidiš dali se ventovi uopće vrte, možda ti ventilatori na grafi uopće ne rade

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem
Tornjo kaže...

Izgleda da se ovo popravilo ne ide preko 70

 .

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem
Izzy kaže...
Tornjo kaže...

primjetio sam kad sam u nekoj zahjtevnijoj igri da ventilator kao da cvrči ili je ovo normlano kad ga zaustavim drugi normlano radi nema taj zvuk temperatura u GTA V 75C u mirnom hodu 50C .. ispod video pa pogledaj te

 

 Imam isto hlađenje, samo na RTX 2060 Super i od početka mi se čuje takav zvuk. Da, to ventilator malo struže po plastici ili vibrira. Jer kada se vrti brže ne čuje mi se taj zvuk. Hlađenje inače nije nešto, ali je tiho (izuzev tog zvuka i ponekad tzv. "Coil whine-a"). Ljeti temperature idu do 85 °C.

 

 

Stavi u msi afterburner sped fan 100 i aplay

10 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem
Tornjo kaže...

Stavio sam vec da radi na 100 ono sto pise 100% i sad temp u gta na skoro sve ultra ne ide preko 70 stepeni a prije cim udjem u gta V odma 88 stepeni 90

 Cekaj malo, 100% vent i ide na 90 stupnjeva u igri ? Yeah... Te sve probleme sad snimi (velika temperatura na 100% vent i zapinanje) i reklamiraj grafu. Covjece pa 100% je negdje cca 3500rpma, tu bi ti grafa trebala tokom igre bit na cca 40-50 stupnjeva.

 

Vidio poruku opet, 70 stupnjeva je opet daleko previse za 100% fan speed 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 22:17 (hahhaajaads).
8 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem
Tornjo kaže...

 

A procesor ryzen 5 2600 vrti se u gta v isto oko 68 stepeni nez trebal tu sta pojacat il je to okej..

 

Nesto mi nije jasno, imas cpu usage preko 60% na r5 2600? Ok, temp je donekle jasan u lose prozracenom kucisti i sa stock coolerom, ali ovaj usage mi nije jasan nikako....

 

Koja rezolucija?

 

Evo kod mene, 2560x1440, sve na max, pogledaj cpu usage, a procesor je r5 1600..... 


Ako se ne vidi dobro, usage je 19%, varira od 15-25%, s time da u pozadini jos svira youtube, i vrti utorrent....

 

PS. nisam ni skuzio da mi je vsinc enejblan.... 

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 22:20 (Damir22).
11 godina
offline
Gtx 1660s problem

ma nešta tu nije u redu, kao što rekoh taman da drži grafu u željeznom lijesu od kućišta ta grfa nebi smijela ići na 90c

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem
Damir22 kaže...
Tornjo kaže...

 

A procesor ryzen 5 2600 vrti se u gta v isto oko 68 stepeni nez trebal tu sta pojacat il je to okej..

 

Nesto mi nije jasno, imas cpu usage preko 60% na r5 2600? Ok, temp je donekle jasan u lose prozracenom kucisti i sa stock coolerom, ali ovaj usage mi nije jasan nikako....

 

Koja rezolucija?

 

Evo kod mene, 2560x1440, sve na max, pogledaj cpu usage, a procesor je r5 1600..... 


Ako se ne vidi dobro, usage je 19%, varira od 15-25%, s time da u pozadini jos svira youtube, i vrti utorrent....

 

PS. nisam ni skuzio da mi je vsinc enejblan.... 

 

 

 

 

Nez koju graficku imas ti i kolkko stepeni

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem
ibme74 kaže...

ma nešta tu nije u redu, kao što rekoh taman da drži grafu u željeznom lijesu od kućišta ta grfa nebi smijela ići na 90c

 

 

Sad pisem gore stavio sam fan sped 100posto da rado najbrze i ne ide preko 70 71 stepen a prije dok sam uso bilo 90

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem
Test
10 godina
offline
Gtx 1660s problem

Ne smije radit na tolko. Znaci ja imam malko losiji model od te gigabyte (ghost oc 1660ti), kloknuta je i meni isto na 99% dotakne 70 stupnjeva ali na 55% fan speeda (tj. negdje oko 2000 rpma), na 100% fan speeda mi se spusti na 45-50 stupnjeva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gtx 1660s problem

Grafika je rx580, no to nije bitno, tvoja je novija i jaca kartica, ono sto zelim reci je da ti je cpu usage previsok, u mom slucaju, usage 19%, temperaturu zanemari, jer nije stock cooler, ali primjerice 40C

 

Grafika 70C, fan speed 37%, a mislim (mozda se varam) da se rx580 daleko vise grije i daleko vise struje vuce....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

Kako usage 19% u gta v mislis imas?

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

vidis kad sam stavio auto sped fan i onda pojaco na max pojacaj zvuk kad ssam stisno aplay pojaco se sped na max kad sam stavio na 100 i opet ono cvrcanje.. 

i mislim da sam zato imao 90 stepeni jer je sped fan bio uvijek na jednoj brzini nit auto samo jedna brzina oko 50 radilo..

 

e sad ovo cvrcanje kad smanjivam brzinu i to opet ima i kad stavim auto na trenutke dolazi kad se povecava smanjiva temperatura ili sped fan kad je auto a kad sam stavio bio na 100 nije se culo cvrcanje mozda sto se nije sama povecavala brzina 

 

https://youtu.be/odC53FB2NZQ 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

vidis kad sam stavio auto sped fan i onda pojaco na max pojacaj zvuk kad ssam stisno aplay pojaco se sped na max kad sam stavio na 100 i opet ono cvrcanje.. 

i mislim da sam zato imao 90 stepeni jer je sped fan bio uvijek na jednoj brzini nit auto samo jedna brzina oko 50 radilo..

 

e sad ovo cvrcanje kad smanjivam brzinu i to opet ima i kad stavim auto na trenutke dolazi kad se povecava smanjiva temperatura ili sped fan kad je auto a kad sam stavio bio na 100 nije se culo cvrcanje mozda sto se nije sama povecavala brzina 

 

5 godina
offline
Gtx 1660s problem

Jel' to uopce tvoja kartusa od pocetka ili si kupio polovnu ?

Bas gledam kad si je zaustavio. Pa nakupilo ti se podosta prasine na tim ventilatorcicma dok ne vidim okolo bas. Doduse i kvaliteta snimke bas i nije nesto.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

Nova je 5mj je kod mene i prije je to bilo al nisam obraco paznju na to

prasine ima nesta nisam cistio al ne mislim da moze imat ovaj zvuk cvrčenja kad se povecava brzina ventilatora

temperatura je bolja jer mi nije bilo na auto ovo

5 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem
Tornjo kaže...

Nova je 5mj je kod mene i prije je to bilo al nisam obraco paznju na to

prasine ima nesta nisam cistio al ne mislim da moze imat ovaj zvuk cvrčenja kad se povecava brzina ventilatora

temperatura je bolja jer mi nije bilo na auto ovo

 Pa sto nije bila na auto ? Nvidia driveri su gotovo "idiotproof". Samo za 5 mjeseci ti se nakupilo podosta prasine.

6 godina
neaktivan
offline
Gtx 1660s problem

Znaci rjesili smo ovako kad stavim u MSI afterburner ventilator na auto u igri sam kontrolira brzinu kad se dize temperatura i lagano ide preko 70 71 72 73 75  on se brze vrti i tako ispusta taj zvuk,, a prije toga sam imao 90stepeni uvijek jer mi nije bilo na auto vec da radi na 50% uvijek

a kad sam stavio ventilator na 100% da vrti nabrze sto moze tempratura se nije dizala vise od 70 71 30min, i tako je uvijek bila ista brzina 100 30min i nije bilo nikakvog zvuka.. Znaci mislim da kad se on ubrzava da ispusta taj zvuk kao gore i na videu 2 posta iznad..  e sad ko zna do cega je nek pise i ko je skontao,,, 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Gtx 1660s problem

Nisi ti nista rijesio. Sada je hladno. Kada opizdi ljeto i temperatura na 35+ ima da se ovo rusi brze nego one dominekockice naslagane u nizu. Pravo je pitanje koliko ovo traje. Jel' ti ovako bilo i preko ljeta ili ?

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem
SamoPitam3 kaže...

Nisi ti nista rijesio. Sada je hladno. Kada opizdi ljeto i temperatura na 35+ ima da se ovo rusi brze nego one dominekockice naslagane u nizu. Pravo je pitanje koliko ovo traje. Jel' ti ovako bilo i preko ljeta ili ?

 

Isto je bilo i kad je ljeto 90stepeni jer nije bilo valjda na auto al sad kad stavim da radi ventilator na 100% temp je 70 kakva treba bit.. a kad je auto mislim da ga ne hladi kako treba jer ono opet ide do 75 nisam ni nastavio dalje gledat ocel se spustit.. 

5 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem
Tornjo kaže...

 

Isto je bilo i kad je ljeto 90stepeni jer nije bilo valjda na auto al sad kad stavim da radi ventilator na 100% temp je 70 kakva treba bit.. a kad je auto mislim da ga ne hladi kako treba jer ono opet ide do 75 nisam ni nastavio dalje gledat ocel se spustit.. 

 Pa, ako je isto bilo preko ljeta, a onda je bilo na auto. Tada je bila visa temperatura, danas niza i isto se kao grije na ovaj zimski "auto, ako tako kazes. Mozda sam senzor divlja. Sa 100% si zaobisao ulogu senzora. Problem je sto se ne rusi, pa ne mozes ostvariti garanciju. Samo sto nisi to zamijenio kada si kupio ? Grije se kao fermica.

10 godina
offline
Gtx 1660s problem

Ja ne znam kak ces trpit 3500rpma ak ostavis grafu... Ono, dok gejmas i imas sluske jos nekak, ali soba ce ti se doslovno cut kao avion.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem

Vidis u mene kad dodje do 70% fan speda i oko 2000rpma tad pocne onaj zvuk lagano kad ubrazava fan sped od 69% pa lagano prema gore tad pocinje cvrcakanje a kad sam stavio na 100% fan spedd nije bilo tog zvuka jer nije se ubrzavao sam ventilator 

i ne znam zasto mi je fan sped tako velik sad bas gledam i po yt ova graficka svakom skoro 35-40 fan speed

 

gta fan sped koliki je i rpm

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=o-bzKgXgt5c 

 

 

i kad snimas ovako kako se cuje izvana los kvaliter slab internet 

 

https://www.youtube.com/watch?v=EezKXn4Y3Hc

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 0:11 (Tornjo).
3 godine
offline
Gtx 1660s problem

To crvcanje venta iz prvog posta kod te grafe je nazalost normalno i pojavi se na skoro svim gigabyte karticama sa takvim coolerom, na nekom rasponu brzine venta jednostavno pocne proizvodit taj zvuk, najcesce oko 70-75%, nes su fulali u oklopu tog coolera sa vrbracijama ili zrakom, ako stavis grafu u okomit polozaj neces nista cuti. Imas ispod tog drugog venta 3 sarafica pa ih probaj malo stegnuti ili cak otpustiti, moguce da ti prestane zujati vent ili ti krene zujati na nekim drugom postotku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem
hahhaajaads kaže...

Ja ne znam kak ces trpit 3500rpma ak ostavis grafu... Ono, dok gejmas i imas sluske jos nekak, ali soba ce ti se doslovno cut kao avion.

 

Koji je razlog velikog fan speda

 

 

Vidis u mene kad dodje do 70% fan speda i oko 2000rpma tad pocne onaj zvuk lagano kad ubrazava fan sped od 69% pa lagano prema gore tad pocinje cvrcakanje a kad sam stavio na 100% fan spedd nije bilo tog zvuka jer nije se ubrzavao sam ventilator 

i ne znam zasto mi je fan sped tako velik sad bas gledam i po yt ova graficka svakom skoro 35-40 fan speed

 

gta fan sped koliki je i rpm

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=o-bzKgXgt5c 

 

 

i kad snimas ovako kako se cuje izvana los kvaliter slab internet 

 

https://www.youtube.com/watch?v=EezKXn4Y3Hc

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 0:19 (Tornjo).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem
dokmaa kaže...

To crvcanje venta iz prvog posta kod te grafe je nazalost normalno i pojavi se na skoro svim gigabyte karticama sa takvim coolerom, na nekom rasponu brzine venta jednostavno pocne proizvodit taj zvuk, najcesce oko 70-75%, nes su fulali u oklopu tog coolera sa vrbracijama ili zrakom, ako stavis grafu u okomit polozaj neces nista cuti. Imas ispod tog drugog venta 3 sarafica pa ih probaj malo stegnuti ili cak otpustiti, moguce da ti prestane zujati vent ili ti krene zujati na nekim drugom postotku.

 

Hvala ima li to negdje zapisano da je bas tako? 

Imam li pravo na zamjenu na servisu

 

I znas li razlog velikog ovako fan speda a drugima je 30-40%

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 0:19 (Tornjo).
3 godine
offline
Gtx 1660s problem

Proslo mi je kroz ruke jedna obicna 1660 i dvije 1660S, jednu sam cak skroz rastavio i sastavio u nadi da ce prestat zujat.. Sve su imale slicnu stvar. Imas pun internet toga upisi gigabyte gtx fan rattle, puno modela je zahvaceno, od 1660 do 2060, imas rasprava po forumima i yt-u, svasta su ljudi radili da ih utisaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Gtx 1660s problem

Sto se tice fan speeda tih 30-40% ti je uglavnom ako iskljucis pasivan mod i ventovi ti se stalno vrte pa u mirovanju bude tolko, u zahtjevnim igrama temp dode do 74°, a vent uglavnom do 80% dode nakon nekog vremena igranja. 

 

Sto se tice zamjene velika vjerojatnost je da ce ti je zamjenit ali vec nakon tjedan dana ce ti i nova krenut to radit, jedino ako uspijes nazicat nekog drugog proizvodaca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem
dokmaa kaže...

Proslo mi je kroz ruke jedna obicna 1660 i dvije 1660S, jednu sam cak skroz rastavio i sastavio u nadi da ce prestat zujat.. Sve su imale slicnu stvar. Imas pun internet toga upisi gigabyte gtx fan rattle, puno modela je zahvaceno, od 1660 do 2060, imas rasprava po forumima i yt-u, svasta su ljudi radili da ih utisaju.

 

Hvala nasao sam dosta ovog da li je ovo fabricka greska imam li pravo da se zalim i trazim sta novo drugo da prave? jer imam garanciju 3godine sta da im kazem da prihvate il zamjene sta da trazim drugo? hvala na odgovru

a znas li sto je velik fan sped brzina ventilatora isto pogledaj klipove gore ako se razumijes u to drugima sam gledao isto npr njima je fan sped 40% i 68-70 stepeni a meni je toliko stepeni a fan spedd na AUTO I brzina je 70% 

12 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem
Tornjo kaže...
dokmaa kaže...

To crvcanje venta iz prvog posta kod te grafe je nazalost normalno i pojavi se na skoro svim gigabyte karticama sa takvim coolerom, na nekom rasponu brzine venta jednostavno pocne proizvodit taj zvuk, najcesce oko 70-75%, nes su fulali u oklopu tog coolera sa vrbracijama ili zrakom, ako stavis grafu u okomit polozaj neces nista cuti. Imas ispod tog drugog venta 3 sarafica pa ih probaj malo stegnuti ili cak otpustiti, moguce da ti prestane zujati vent ili ti krene zujati na nekim drugom postotku.

 

Hvala ima li to negdje zapisano da je bas tako? 

Imam li pravo na zamjenu na servisu

 

I znas li razlog velikog ovako Rpma a drugima je 30-40%

 dokmaa ima pravo, to je tipičan problem gigabyte modela kartica...imao dva ovakva slučaja, prvi na GTX 1060, drugi sad na GTX 1660Ti...1060 mi priznali garanciju tek kad je vent prozujao na svim brzinama, a sad na GTX 1660Ti mi ne priznaju garanciju (Asbis) - kartica nenormalno zuji od 80% pa na više fan speed-a...slao ju u Asbis preko HGSpota gdje je i kupljena prije godinu dana, dobili smo odgovor da oni ne čuju zujanje i da kartica radi kako treba...inače sve što sam slao na garanciju, na odgovor Asbisa sam čekao po mjesec dana, u ovom slučaju odgovor je došao u roku 4 dana...i to dva puta...vratili mi karticu, ubacio ju u komp, ona zuji i dalje, sutradan ju vratim nazad i vrlo brzo se vrati kartica opet meni sa istim odgvorom servisa...ako ideš na garanciju, nemoj dirati šrafiće kako dokmaa savjetuje da ne bi imao problema (ja svoje nisam dirao, ali eto opet imam problem sa servisom)

trenutno sam podesio fan curve preko afterburnera da vent ne prlazi 75% brzine vrtnje, skočila mi temperatura za nekih 6 stupnjeva pa guram tako dok ne krene zujati i na ovoj brzini pa ćemo vidit što ćemo dalje

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice