Gtx 1660s problem

poruka: 72
|
čitano: 7.819
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem
dokmaa kaže...

Sto se tice fan speeda tih 30-40% ti je uglavnom ako iskljucis pasivan mod i ventovi ti se stalno vrte pa u mirovanju bude tolko, u zahtjevnim igrama temp dode do 74°, a vent uglavnom do 80% dode nakon nekog vremena igranja. 

 

Sto se tice zamjene velika vjerojatnost je da ce ti je zamjenit ali vec nakon tjedan dana ce ti i nova krenut to radit, jedino ako uspijes nazicat nekog drugog proizvodaca.

 

Kako je bolje imat to pasivno ili da uvijek vrti acitvni,, cudno da fan speed u igri kako se dize temperatura tako i to npr 60 stepeni 60% fan sped a na yt drukacije ako bi mogao pogledat hvala jel i drugima isto i zasto nije i ako znas engeslki vidi jel priznaju tu gresku da trazim sta drugo..

I ako znas sta o procesoru imam ryzen 5 2600 40 stepeni ima u praznom hodu u igrama 60-70%  i sta mislis o kucistu gore je slike imaju vrjedil ubacit naprjed ventilatore kakve iako nije otvoren naprjed HVALA PUNO

14 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem
Tornjo kaže...
dokmaa kaže...

Sto se tice fan speeda tih 30-40% ti je uglavnom ako iskljucis pasivan mod i ventovi ti se stalno vrte pa u mirovanju bude tolko, u zahtjevnim igrama temp dode do 74°, a vent uglavnom do 80% dode nakon nekog vremena igranja. 

 

Sto se tice zamjene velika vjerojatnost je da ce ti je zamjenit ali vec nakon tjedan dana ce ti i nova krenut to radit, jedino ako uspijes nazicat nekog drugog proizvodaca.

 

Kako je bolje imat to pasivno ili da uvijek vrti acitvni,, cudno da fan speed u igri kako se dize temperatura tako i to npr 60 stepeni 60% fan sped a na yt drukacije ako bi mogao pogledat hvala jel i drugima isto i zasto nije i ako znas engeslki vidi jel priznaju tu gresku da trazim sta drugo..

I ako znas sta o procesoru imam ryzen 5 2600 40 stepeni ima u praznom hodu u igrama 60-70%  i sta mislis o kucistu gore je slike imaju vrjedil ubacit naprjed ventilatore kakve iako nije otvoren naprjed HVALA PUNO

 Nešto ovako manje više 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem
dreadmoore kaže...
Tornjo kaže...
dokmaa kaže...

Sto se tice fan speeda tih 30-40% ti je uglavnom ako iskljucis pasivan mod i ventovi ti se stalno vrte pa u mirovanju bude tolko, u zahtjevnim igrama temp dode do 74°, a vent uglavnom do 80% dode nakon nekog vremena igranja. 

 

Sto se tice zamjene velika vjerojatnost je da ce ti je zamjenit ali vec nakon tjedan dana ce ti i nova krenut to radit, jedino ako uspijes nazicat nekog drugog proizvodaca.

 

Kako je bolje imat to pasivno ili da uvijek vrti acitvni,, cudno da fan speed u igri kako se dize temperatura tako i to npr 60 stepeni 60% fan sped a na yt drukacije ako bi mogao pogledat hvala jel i drugima isto i zasto nije i ako znas engeslki vidi jel priznaju tu gresku da trazim sta drugo..

I ako znas sta o procesoru imam ryzen 5 2600 40 stepeni ima u praznom hodu u igrama 60-70%  i sta mislis o kucistu gore je slike imaju vrjedil ubacit naprjed ventilatore kakve iako nije otvoren naprjed HVALA PUNO

 Nešto ovako manje više 

 zasta je to sta se dobija sa tim

3 godine
offline
Gtx 1660s problem

Ako ides pod jamstvo reci im da ti se lezajevi ispod drugog venta cuju na nekoj odredenoj brzini i ako ti uvaze jamstvo da bi rade nekog drugog proizvodaca jer si naso na netu da je dosta cesta ta greska kod tog modela pa da ustedis i svoje i njihovo vrijeme i zivce. Instar je na frendovu 1660 to uvazio i dao mu msi ventus, s tim da je to bilo u onom roku od 14 dana kupnje pa mozda zato.

 

Al probaj i te sarafice ispod venta, moja 1660S je skoro i prestala to radit nakon sto sam blago zatego vijke, doslovno na 50-52% to radi sto je zanemarivo jer je na tim postotcima jako kratko, par sekundi kad krene neka igra pa dok se grafi dize temp. A dvije sekunde tog zvuka neces ni skuzit.

 

Ja ju drzim u pasivnom modu s tim da mi ponekad neki program koji za prikaz koristi gpu ili zahtjevnija web stranica sa videom znaju dic temp grafe do 50 stupnjeva sto je trigger za vent pa se zna upalit na koju sekundu sekundi, naravno to se da drugacijom krivuljom rijesit, no meni su prosla ta vremena sa zajebancijom oko toga, drzim sve na default i ne razmisljam o tome.

 

Prednjim ventom ces dobit koji stupanj nize temp u mirovanju, a u igrama ces tak i tak nakon nekog vremena doc do vec spomenutih temperatura jer nisu to bas nesto vruce komponente da ce se pregrijavati bez pravog protoka zraka kroz kuciste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem
dokmaa kaže...

Ako ides pod jamstvo reci im da ti se lezajevi ispod drugog venta cuju na nekoj odredenoj brzini i ako ti uvaze jamstvo da bi rade nekog drugog proizvodaca jer si naso na netu da je dosta cesta ta greska kod tog modela pa da ustedis i svoje i njihovo vrijeme i zivce. Instar je na frendovu 1660 to uvazio i dao mu msi ventus, s tim da je to bilo u onom roku od 14 dana kupnje pa mozda zato.

 

Al probaj i te sarafice ispod venta, moja 1660S je skoro i prestala to radit nakon sto sam blago zatego vijke, doslovno na 50-52% to radi sto je zanemarivo jer je na tim postotcima jako kratko, par sekundi kad krene neka igra pa dok se grafi dize temp. A dvije sekunde tog zvuka neces ni skuzit.

 

Ja ju drzim u pasivnom modu s tim da mi ponekad neki program koji za prikaz koristi gpu ili zahtjevnija web stranica sa videom znaju dic temp grafe do 50 stupnjeva sto je trigger za vent pa se zna upalit na koju sekundu sekundi, naravno to se da drugacijom krivuljom rijesit, no meni su prosla ta vremena sa zajebancijom oko toga, drzim sve na default i ne razmisljam o tome.

 

Prednjim ventom ces dobit koji stupanj nize temp u mirovanju, a u igrama ces tak i tak nakon nekog vremena doc do vec spomenutih temperatura jer nisu to bas nesto vruce komponente da ce se pregrijavati bez pravog protoka zraka kroz kuciste.

 

Ja je vec imam 5mj nisam ni na to toliko obrcao paznju  nisam puno igrao igrice najvise internet bio, i zanima me kako je moguce da u mirnom hodu ima 50 stepeni a kad sam stavio na 100% fan speed ide na 40% 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 1660s problem
Lord_of_destruction kaže...
Tornjo kaže...
dokmaa kaže...

To crvcanje venta iz prvog posta kod te grafe je nazalost normalno i pojavi se na skoro svim gigabyte karticama sa takvim coolerom, na nekom rasponu brzine venta jednostavno pocne proizvodit taj zvuk, najcesce oko 70-75%, nes su fulali u oklopu tog coolera sa vrbracijama ili zrakom, ako stavis grafu u okomit polozaj neces nista cuti. Imas ispod tog drugog venta 3 sarafica pa ih probaj malo stegnuti ili cak otpustiti, moguce da ti prestane zujati vent ili ti krene zujati na nekim drugom postotku.

 

Hvala ima li to negdje zapisano da je bas tako? 

Imam li pravo na zamjenu na servisu

 

I znas li razlog velikog ovako Rpma a drugima je 30-40%

 dokmaa ima pravo, to je tipičan problem gigabyte modela kartica...imao dva ovakva slučaja, prvi na GTX 1060, drugi sad na GTX 1660Ti...1060 mi priznali garanciju tek kad je vent prozujao na svim brzinama, a sad na GTX 1660Ti mi ne priznaju garanciju (Asbis) - kartica nenormalno zuji od 80% pa na više fan speed-a...slao ju u Asbis preko HGSpota gdje je i kupljena prije godinu dana, dobili smo odgovor da oni ne čuju zujanje i da kartica radi kako treba...inače sve što sam slao na garanciju, na odgovor Asbisa sam čekao po mjesec dana, u ovom slučaju odgovor je došao u roku 4 dana...i to dva puta...vratili mi karticu, ubacio ju u komp, ona zuji i dalje, sutradan ju vratim nazad i vrlo brzo se vrati kartica opet meni sa istim odgvorom servisa...ako ideš na garanciju, nemoj dirati šrafiće kako dokmaa savjetuje da ne bi imao problema (ja svoje nisam dirao, ali eto opet imam problem sa servisom)

trenutno sam podesio fan curve preko afterburnera da vent ne prlazi 75% brzine vrtnje, skočila mi temperatura za nekih 6 stupnjeva pa guram tako dok ne krene zujati i na ovoj brzini pa ćemo vidit što ćemo dalje

 

I meni isto se to pojavljiva na oko 70 brzine vrtenja, poslao sam im email zivim u Sloveniji poslao sam dokaze tamo gdje sam kupio i email offical servisu za ove graficke, napisao sam odgovor da zelim novac nazad pa cu vidjet sta ce rec ako mi i ponude istu uzet cu. 

Samo me zanima kako je moguce da na Yt igraju istu igricu kao ja i imaju 40-50 vrtenja a men prelazi cak 70 jel to do hladjenja kucista ili? 

6 godina
neaktivan
offline
Gtx 1660s problem

Dobio sam odgovor da donesem graficku valjda ce popravit

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 9:30 (Tornjo).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Gtx 1660s problem

Odnio sam na servis valjda cu dobit novi.ventilator oko 14 dana sam bez kompa hvala svima

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gtx 1660s problem

Imam 1660 Super ali Gainwardov, i kad se fan naglo rampa na 60-70% krene neki rattle koji kroz 10 sec se stiša i nema ga više dok iduci put ne rampam tako. Jako cudno, da je ležaj stalno bi krčalo

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Gtx 1660s problem

 

doslo je sa servisa ne vidim razlike temperature zrak kao da se na trenutke cuje isti bila je 3 sedmice izvan drzave

 

Evo rezultati poslje 5min procesor ide na 90stepeni

a graficka oko 74 stepena kao i u gta samo sto ventilator radi na 80% nez sto ne ide na 100%
kuciste nema toliko protoka naprjed je zatvoreno ima mjesto za ventilatore al nez kuda bi ulazio zrak kuciste slika evo prva dole..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gtx 1660s problem

Sasvim normalno

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
neaktivan
offline
Gtx 1660s problem

Imao sam identican problem na R9 380 4GB, gigabajt modelu i da stvar bude gora, kada bi pratom nekad zaustavio i pustio stala bi zujati, nakon cc 2 mjeseca ventilator je sve jace i jace cak u idle-u poceo zezati. Ako imas isto gigabajt model nista cudno, ima na aliexpressu za narucit rezervni ventilator ili reklamirati.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice