Grafička pregorjela?

poruka: 13
|
čitano: 1.975
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Grafička pregorjela?

Pozdrav,

 

Buraz je danas igrao BF3 i kaže da mu se odjednom komp samo ugasio i više se nije htio upaliti. Nakon što sam ga par puta restartao jer je poslije onog windows loga bio samo crni ekran, došlo mi je ''windows did not start properly''. Nakon malo googlanja sam pokrenuo komp u safe modu, deinstalirao drajvere i maknuo grafičku iz Device manager-Dispay adapters. Tamo je sad samo integrirana grafička. Komp se nakon toga uspio upaliti ali primjetio sam da ima zelene crte po cijelom ekranu. Kada probam instalirati drajvere instalacija dođe do kraja i samo je crni ekran. Znači li to da mi je grafička riknula? Imam Gigabyte HD7850 2GB, stara već jedno 5 godina. Prilažem sliku na kojoj se vide zelene smetnje i kako program pokazuje samo integriranu grafičku.

 

Ako je grafička riknula, možete li mi predložiti koju da kupim da bude isto toliko jaka ili može i slabija.

Imam CPU i5-3570K 3.4GHz, Napajanje Corsair 500W CX, Asrock Z77 Pro3 - Intel Z77 matičnu i 8GB rama.

 

Unaprijed hvala,

Tomislav.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Grafička pregorjela?

Naravno mi te zelene smetnje ne vidimo, jer si udario SS, a ne slikao sa nekim foticem

Ili sam ja corav. Treceg nema...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička pregorjela?

Haha ima smisla :P evo mobitelom

15 godina
odjavljen
offline
Re: Grafička pregorjela?
avira159 kaže...

Haha ima smisla :P evo mobitelom

Cudan problem. Inace bi rekao da je problem sa memorijom na grafickoj, ali buduci da ti se ovo dogadja na integriranoj...

Ja bi probao instalirati sve od nule sa integriranom, a onda, ako je sve u redu, stavio 7850icu i vidio.

 

P.S. Sada kada sam jos jednom procitao nije mi jasno. Jesi li ti prestekao monitor na integriranu ili si ga ostavio na 7850ici nakon sto si 'maknuo' drivere ?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2017 18:50 (Mrgud Veliki).
11 godina
neaktivan
offline
Grafička pregorjela?

Monitor mi je uštekan u grafičku, nisam probao uštekati na integriranu jer nemam kabel koji paše.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Grafička pregorjela?
Otisla grafa, no da bi bio 100% siguran moras probati drugu, gtx1050ti ti je nekakva solidna nadogradnja, polovna gtx960 4gb za 900-1200kn jos puno, puno bolja!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Grafička pregorjela?
avira159 kaže...

Pozdrav,

 

Buraz je danas igrao BF3 i kaže da mu se odjednom komp samo ugasio i više se nije htio upaliti. Nakon što sam ga par puta restartao jer je poslije onog windows loga bio samo crni ekran, došlo mi je ''windows did not start properly''. Nakon malo googlanja sam pokrenuo komp u safe modu, deinstalirao drajvere i maknuo grafičku iz Device manager-Dispay adapters. Tamo je sad samo integrirana grafička. Komp se nakon toga uspio upaliti ali primjetio sam da ima zelene crte po cijelom ekranu. Kada probam instalirati drajvere instalacija dođe do kraja i samo je crni ekran. Znači li to da mi je grafička riknula? Imam Gigabyte HD7850 2GB, stara već jedno 5 godina. Prilažem sliku na kojoj se vide zelene smetnje i kako program pokazuje samo integriranu grafičku.

Ako je grafička riknula, možete li mi predložiti koju da kupim da bude isto toliko jaka ili može i slabija.

Imam CPU i5-3570K 3.4GHz, Napajanje Corsair 500W CX, Asrock Z77 Pro3 - Intel Z77 matičnu i 8GB rama.

 Probaj ovo, možda ti pomogne. Bar dok ne skupiš lovu za bolju.

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/popravak-graficke-kartice-koristenjem-pecnice/67886.aspx

 

P.S. možda uništi i do kraja, budi i na to spreman :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Grafička pregorjela?

Slican problem sa r9 270x. Sivi ekran. Ni makac, reset ne pomaze. Sa ddu napravio clear drivere na stock. I tek onda daje sliku sa 2 zelene crte. Cim pokusam instal orig drivere stane, zablokira pc. Kupio drugu sve radi ok.

 

Zakljucak osla grafa.

12 godina
offline
Re: Grafička pregorjela?
Ivan_cno kaže...

Slican problem sa r9 270x. Sivi ekran. Ni makac, reset ne pomaze. Sa ddu napravio clear drivere na stock. I tek onda daje sliku sa 2 zelene crte. Cim pokusam instal orig drivere stane, zablokira pc. Kupio drugu sve radi ok.

 

Zakljucak osla grafa.

 Da, ovo je školski primjer, sa zelenim crtama. Vjerojatno memorija. :D

 

Isto probaj ono gore. Al ju nemoj prodavat ako ti uspije, nije fer.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Grafička pregorjela?

Frend mi ima isti problem sa GTX 570, blue screen, driveri crashaju windowse, čim se očiste sa DDU, komp se boota i uđe u windowse, ali čim se instaliraju bilo koji driveri, isti crash i ništa... znači otišla grafa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Grafička pregorjela?
Unimatrix 007 kaže...

Frend mi ima isti problem sa GTX 570, blue screen, driveri crashaju windowse, čim se očiste sa DDU, komp se boota i uđe u windowse, ali čim se instaliraju bilo koji driveri, isti crash i ništa... znači otišla grafa...

 Ovo ne mora biti.

Vjerojatno je. Al ne mora biti....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Grafička pregorjela?
CyberDemonVZ kaže...
Unimatrix 007 kaže...

Frend mi ima isti problem sa GTX 570, blue screen, driveri crashaju windowse, čim se očiste sa DDU, komp se boota i uđe u windowse, ali čim se instaliraju bilo koji driveri, isti crash i ništa... znači otišla grafa...

 Ovo ne mora biti.

Vjerojatno je. Al ne mora biti....

 Iskreno, prvi puta se susrećem s ovakvim problemom, nemam ideja što više isprobati ali probao sam grafičku i u drugom kompu, baca sliku i uđe u windowse normalno sve do instalacije drivera, a onda crasha komp čak i na svježe instaliranim windowsima tako da je vjerojatno otišla...

13 godina
offline
Re: Grafička pregorjela?

Ja nisam imao gdje isprobati grafu. Al sa novom gtx 1060 komp radi normalno. Tako da nemam sta drugo zakljuciti nego da je grafa. Iako su se spominjali driveri kao problem itd. Ali nisam imao prije tog problema update drivera.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice