AMD Radeon R9 300/Fury Series

poruka: 6.870
|
čitano: 560.068
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

imam hd 6950 koji bi upgrejdo i nadem fury x https://www.centro.hr/sapphire-r9-fury-x-4gb-hbm-hdmi-dp-dx12.aspx za 2500kn jel to predobro da bi bilo istinito?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
psyko444 kaže...

imam hd 6950 koji bi upgrejdo i nadem fury x https://www.centro.hr/sapphire-r9-fury-x-4gb-hbm-hdmi-dp-dx12.aspx za 2500kn jel to predobro da bi bilo istinito?

Dobra je ponuda, naruci, nema nista ni blizu tim performansama za te novce..

10 godina
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

Sad vidio r9 fury nano u centro.hr za 2500 kn dok je u futuri ista takva 4700,jel to neka zajebancija?

 

I zanima me ako je stvarno 2500kn dali je bolje uzet r9 fury nano ili rx 480? i moze li ovo moje napajanje izdrzat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Acex kaže...

Sad vidio r9 fury nano u centro.hr za 2500 kn dok je u futuri ista takva 4700,jel to neka zajebancija?

 

I zanima me ako je stvarno 2500kn dali je bolje uzet r9 fury nano ili rx 480? i moze li ovo moje napajanje izdrzat. 

 Zašto bi bila zajebancija? Ja sam malo više od tog platio svoju Fury prije koji mjesec. Nano je zbog slabijeg hlađenja osjetno slabija od Fury Xa ali je opet jača od RX 480 i ovaj Fury X je apsolutni best buy u svojoj kategoriji. Tople preporuke.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2017 13:03 (Prince-Artas).
10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Prince-Artas kaže...
Acex kaže...

Sad vidio r9 fury nano u centro.hr za 2500 kn dok je u futuri ista takva 4700,jel to neka zajebancija?

 

I zanima me ako je stvarno 2500kn dali je bolje uzet r9 fury nano ili rx 480? i moze li ovo moje napajanje izdrzat. 

 Zašto bi bila zajebancija? Ja sam malo više od tog platio svoju Fury prije koji mjesec. Nano je zbog slabijeg hlađenja osjetno slabija od Fury Xa ali je opet jača od RX 480 i ovaj Fury X je apsolutni best buy u svojoj kategoriji. Tople preporuke.

 Hoce li ovo moje napajanje biti dosta za Nano i ostatak builda?

16 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

Nano bi tu bio knap a za Fury X neznam baš.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Acex kaže...

Sad vidio r9 fury nano u centro.hr za 2500 kn dok je u futuri ista takva 4700,jel to neka zajebancija?

 

I zanima me ako je stvarno 2500kn dali je bolje uzet r9 fury nano ili rx 480? i moze li ovo moje napajanje izdrzat.

 najbolje da sam procitas:

http://www.anandtech.com/show/9390/the-amd-radeon-r9-fury-x-review/25

cca 400w u gamingu s i7, Fury-x je gladan struje i to tvoje napajanje bi sigurno vecinu vremena bilo pod poprilicnim opterecenjem kao i taj tvoj cpu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Stjepanj kaže...
Acex kaže...

Sad vidio r9 fury nano u centro.hr za 2500 kn dok je u futuri ista takva 4700,jel to neka zajebancija?

 

I zanima me ako je stvarno 2500kn dali je bolje uzet r9 fury nano ili rx 480? i moze li ovo moje napajanje izdrzat.

 najbolje da sam procitas:

http://www.anandtech.com/show/9390/the-amd-radeon-r9-fury-x-review/25

cca 400w u gamingu s i7, Fury-x je gladan struje i to tvoje napajanje bi sigurno vecinu vremena bilo pod poprilicnim opterecenjem kao i taj tvoj cpu!lp

 Nisam mislio uzimat fury x nego Nano koji trosi nesto manje struje.

Sad bas gledam review i vidim da Nano trosi max 220w pod opterecenjem,a i5 6500 trosi 65w,cijeli sistem pod opterecenjem nebih trebao prelaziti 350w sad ne znam moze li moje napajanje toliko isporuciti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2017 14:05 (Acex).
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

pise cca 400w, nema sanse da ti to sve radi u loadu, mozda jedno vrijeme dok nesto ubrzo ne crkne!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Acex kaže...
Stjepanj kaže...
Acex kaže...

Sad vidio r9 fury nano u centro.hr za 2500 kn dok je u futuri ista takva 4700,jel to neka zajebancija?

 

I zanima me ako je stvarno 2500kn dali je bolje uzet r9 fury nano ili rx 480? i moze li ovo moje napajanje izdrzat.

 najbolje da sam procitas:

http://www.anandtech.com/show/9390/the-amd-radeon-r9-fury-x-review/25

cca 400w u gamingu s i7, Fury-x je gladan struje i to tvoje napajanje bi sigurno vecinu vremena bilo pod poprilicnim opterecenjem kao i taj tvoj cpu!lp

 Nisam mislio uzimat fury x nego Nano koji trosi nesto manje struje.

Sad bas gledam review i vidim da Nano trosi max 220w pod opterecenjem,a i5 6500 trosi 65w,cijeli sistem pod opterecenjem nebih trebao prelaziti 350w sad ne znam moze li moje napajanje toliko isporuciti.

Nece ti to u igrama ici preko 300W nikad...

7 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

jel ima kakva caka sa instalom fury x s radijatorom u kuciste? imam thermaltake element s,napajanje corsair gs 800-to ok za fury x?

ostalo

 i5 2500k

ashrock z68 pro3-m

8g ddr 3  1333mhz

to sam slozio prije 5 godina,pa me zanima oce bit ok za fury x buduci da je 2500kn(uzet cu i ssd 240g)

oce bit kakvog bottlenecka?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

Iako je ova Fury strasan komad techa i cjena je vrhunska treba uzet u obzir da je Vega na vratima i da postoji mogucnost da slabiji model Vege bude u slicnom cjenovnom rangu a "daleko" nepredniji po potrosnji,temps itd......

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

cemu ovo "daleko" u navodnicima?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series

Tek su izdali rx480, teško da će trpat još jednu karticu u taj cjenovni rang. Vega će vjerovatno biti jača a s tim i skuplja kartica kao odgovor na 1070/1080. Osim ako ne izdaju čitavu novu seriju no nekako sumljam da će to biti tako brzo.

8 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

Ova Fury X je strava ponuda za 2500kn 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

Prosla baba sa kolacima, nova cijena 6.143,43 kn 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Lucidius kaže...

Prosla baba sa kolacima, nova cijena 6.143,43 kn 

 Ja jučer u protisu naručio, tj napravio narudžbu na tih 2500 kn.

Imam print screenove njihovog webshopa, moje narudžbe, i danas mi pošalju ponudu na 6xxx kn..

 

Vidjet ćemo što će mi odgovorit... Mislim da ću ovo uputiti prema nadležnim institucijama.

8 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

Bit ce toga jos, ovo je samo pocetak najave rusenja cijena i rijesavanja preostalih kolicina iz stare serije. Realno ti nemres njima nista, oni su na vrijeme reagirali i poslali ponudu sa drugom cijenom, mogu reci jednostavno daje bila greška u radu, tako je vec bilo nekih slucajeva u Uzi shopu u vezi RAM-a kada je 8GB islo po 180kn, kasnije su svima stornirali narudzbe i rekli  aje bila greska do stranice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

Ja sam u tom trenutku pogledao na nabavu, i puno dućana je imalo tu karticu za 2500,  i neke nano za oko 2350. Još uvijek ima u nekim lijevim dućanima doduše. Ali na nekima kad se uđe piše 6100 lol. fail...

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Lucidius kaže...

Bit ce toga jos, ovo je samo pocetak najave rusenja cijena i rijesavanja preostalih kolicina iz stare serije. Realno ti nemres njima nista, oni su na vrijeme reagirali i poslali ponudu sa drugom cijenom, mogu reci jednostavno daje bila greška u radu, tako je vec bilo nekih slucajeva u Uzi shopu u vezi RAM-a kada je 8GB islo po 180kn, kasnije su svima stornirali narudzbe i rekli  aje bila greska do stranice.

 Greska se dogada na jednoj stranici ne jiih jos 4 zar ne?

 

8 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

Da, al ti pricas o Protisu, kako znas da u ostalim ducanima nisu isle bas po toj cijeni... ocito je da su kolicine bile ogranicene, prvi koju su narucili grafu dobili su po toj cijeni, ostali koji su bili sporiji su dobili obavijest o vecoj cijeni zato jer grafe koje su isle po manjoj cijeni kod jednog dobavljaca su rasprodane pa su vam onda ostale one po vecoj od nekog drugog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Lucidius kaže...

Da, al ti pricas o Protisu, kako znas da u ostalim ducanima nisu isle bas po toj cijeni... ocito je da su kolicine bile ogranicene, prvi koju su narucili grafu dobili su po toj cijeni, ostali koji su bili sporiji su dobili obavijest o vecoj cijeni zato jer grafe koje su isle po manjoj cijeni kod jednog dobavljaca su rasprodane pa su vam onda ostale one po vecoj od nekog drugog.

 Stari ja sam narucio po cijeni od 2500 kn a dobio kiflu čisto informativno.Imam print screenove narudzbe sve..

Čim je došla cijena ja sam uletio unutra...

8 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

To je nes drugo, ko zna mozda je bio samo komad il dva pa u tom slucaju tko je prvi vidio taj je i ugrabio. Strpi se do Vege ili da dođe gtx 1080ti, to ce sigurno porusiti cijene za 10 posto

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

Vidi, ovo što Luci kaže je vjerojatno istina, imali su samo par komada po tim cijenama. Ista stvar se meni dogodila kada sam, srećom, pokupio doslovno zadnje primjerke, prvo Nano u Linksa za 2700kn ovo ljeto, zatim obični Fury za iste novce u IQ Centru ove jeseni. Treba sačekati da se ostali kupci jave, vjerojatno nisi jedini koji je pokušao odraditi narudžbu.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
Lucidius kaže...

To je nes drugo, ko zna mozda je bio samo komad il dva pa u tom slucaju tko je prvi vidio taj je i ugrabio. Strpi se do Vege ili da dođe gtx 1080ti, to ce sigurno porusiti cijene za 10 posto

 Sve 5. S obzirom da sam proda obje rxice ne mislim davati više od 3000 kn za novu.

Mozda nadem neku gtx 1070/fury x na njuskalu

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 18:18 (toxic).
16 godina
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

Uskoro Fury X u vlasništvu :)

Kada dođe biti ce slikice

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series

Prošlo pod 2550kn?

16 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series
_mark0_69 kaže...

Prošlo pod 2550kn?

 aha

11 godina
offline
Re: AMD Radeon R9 300/Fury Series

Ajde neka je sa srećom, osjetan pomak u odnosu na jednu 480 i to za istu cijenu.

8 godina
protjeran
offline
AMD Radeon R9 300/Fury Series

Kako si na kraju rijesio situaciju u svoju korist?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice