AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.640.459
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
Emilio Estavez kaže...

Hardware Unboxed je izdao zanimljivi video: Top 5 Best GPUs, Radeon vs. GeForce: February 2022 Update ...

 da probam pogodit, AMD wins 

 Pa ne baš. RTX 3090 je nedodirljiva zvijer. Po performansama i cijeni . Generalni zaključak je da je RTX 3000 serija preskupa ...

Emilio Estavez
6 godina
offline
Re: AMD Navi
Emilio Estavez kaže...

 Pa ne baš. RTX 3090 je nedodirljiva zvijer. Po performansama i cijeni . Generalni zaključak je da je RTX 3000 serija preskupa ...

hm, cudno da su preskupe, a oko 80% kupaca kupuje nvidiju

 

rekao bih da je generalni zakljucak da HU sere po nvidiji svakom prilikom, od kada im ne salju besplatne graficke, pa moraju sami kupovat 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
Emilio Estavez kaže...

 Pa ne baš. RTX 3090 je nedodirljiva zvijer. Po performansama i cijeni . Generalni zaključak je da je RTX 3000 serija preskupa ...

hm, cudno da su preskupe, a oko 80% kupaca kupuje nvidiju

 

rekao bih da je generalni zakljucak da HU sere po nvidiji svakom prilikom, od kada im ne salju besplatne graficke, pa moraju sami kupovat 

 

Zbilja? 80%?

 

https://338855-1043895-2-raikfcquaxqncofqfm.stackpathdns.com/wp-content/uploads/2021/11/PR_MW-Q321-001.png.webp

6 godina
offline
Re: AMD Navi

e bas ti hvala sto si me ispravio, evo sa istog izvora kojega si linkao

 

ispricavam se na gresci, 83% je:

 

"Discrete GPU attach rates, on the other hand, are only fought over by AMD and Nvidia — at least until Intel launches its Arc lineup of discrete graphics cards. If Intel had introduced its graphics products this quarter, the company would have to contend with an 83% market share for Nvidia, with the remaining 17% going to AMD. "

 

kad se vec pravimo glupi 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...

e bas ti hvala sto si me ispravio, evo sa istog izvora kojega si linkao

 

ispricavam se na gresci, 83% je:

 

"Discrete GPU attach rates, on the other hand, are only fought over by AMD and Nvidia — at least until Intel launches its Arc lineup of discrete graphics cards. If Intel had introduced its graphics products this quarter, the company would have to contend with an 83% market share for Nvidia, with the remaining 17% going to AMD. "

 

kad se vec pravimo glupi 

 

Na tvoju žalost, 60% od tih 83% otpada na drloge tipa gt710 ili 1030, za one koji su se zeznuli pa kupili procesore bez integrirane grafičke...znači isti kufer

kao da si kupio integriranu, nisam gledao ali moguće da su integrirke već jače

 

Mogli bi reći da je AMD žrtva vlastitog uspjeha, jer za razliku od nekih, mora trošiti zakupljene wafere na desktop, mobilne i server procesore, grafičke i na čipove za konzole

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 23:44 (segregator).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
3dfx kaže...

e bas ti hvala sto si me ispravio, evo sa istog izvora kojega si linkao

 

ispricavam se na gresci, 83% je:

 

"Discrete GPU attach rates, on the other hand, are only fought over by AMD and Nvidia — at least until Intel launches its Arc lineup of discrete graphics cards. If Intel had introduced its graphics products this quarter, the company would have to contend with an 83% market share for Nvidia, with the remaining 17% going to AMD. "

 

kad se vec pravimo glupi 

 

Na tvoju žalost, 60% od tih 83% otpada na drloge tipa gt710 ili 1030, za one koji su se zeznuli pa kupili procesore bez integrirane grafičke...znači isti kufer

kao da si kupio integriranu, nisam gledao ali moguće da su integrirke već jače

 

Mogli bi reći da je AMD žrtva vlastitog uspjeha, jer za razliku od nekih, mora trošiti zakupljene wafere na desktop, mobilne i server procesore, grafičke i na čipove za konzole

  Pazi šta govoriš jer će bolesnici eksplodirat. Nema druge riječi za takve. 

kradem mine iz minskog polja
9 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...

e bas ti hvala sto si me ispravio, evo sa istog izvora kojega si linkao

 

ispricavam se na gresci, 83% je:

 

"Discrete GPU attach rates, on the other hand, are only fought over by AMD and Nvidia — at least until Intel launches its Arc lineup of discrete graphics cards. If Intel had introduced its graphics products this quarter, the company would have to contend with an 83% market share for Nvidia, with the remaining 17% going to AMD. "

 

kad se vec pravimo glupi 

 Ne znam od kud vam ti postoci. Gledam graf i vidim da je za 3ci kvartal 2021. sljedeći udio: 18% AMD (tamno plavo), 62% Intel (srednje plavo), 20% nvidia (svijetlo plavo). Znaći da Intel još uvijek ima primat u prodaji GPU-ova (jer se računaju i integrirani), na drugom mjestu je nvidia s 20% i treći je AMD s 18% (i tu su integrirane kartice ukljućene). Što se slaže i s drugim grafovima na netu. Ovih 83% se odnosi na diskretne GPU-e što je točno! Nvidiu u zapadnim zemljama mnogo više kupiju od AMD-a...

Znam da je većina ljudi na forumu nabrijana na gejming i na top kartice, ali najviše GPU-a i računala općenito guta realan i javni sektor, a njima su i integrirane dobre 

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2022 19:34 (Emilio Estavez).
14 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Zasto nam Rambo nije javio da je RDNA2 gpu u novom Exynosu ispao nekonkurentno sranje?

Odbijam vjerovat da on siri samo pozitivne stvari vezane za AMD....

Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Emilio Estavez kaže...

Hardware Unboxed je izdao zanimljivi video: Top 5 Best GPUs, Radeon vs. GeForce: February 2022 Update ...

Daj link trulog mi granja!

Uređivano: PS: Aaaaaa Hardware Unboxed, pa to treba na Firewallu blokirati da nitko ovdje ne može nitša linkovovati od njih.

Uređivano2: Evo linka: 

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 16:13 (Envy).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...
Emilio Estavez kaže...

Hardware Unboxed je izdao zanimljivi video: Top 5 Best GPUs, Radeon vs. GeForce: February 2022 Update ...

Daj link trulog mi granja!

Uređivano: PS: Aaaaaa Hardware Unboxed, pa to treba na Firewallu blokirati da nitko ovdje ne može nitša linkovovati od njih.

Uređivano2: Evo linka: 

Teza sprdacina od liste, stevo prodana dusa 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Envy kaže...
Emilio Estavez kaže...

Hardware Unboxed je izdao zanimljivi video: Top 5 Best GPUs, Radeon vs. GeForce: February 2022 Update ...

Daj link trulog mi granja!

Uređivano: PS: Aaaaaa Hardware Unboxed, pa to treba na Firewallu blokirati da nitko ovdje ne može nitša linkovovati od njih.

Uređivano2: Evo linka: 

Teza sprdacina od liste, stevo prodana dusa 

Ne samo to, video sam pogledao do pola i onda sam skužio da sam gladan! Bolje sići i jesti ili dignuti u zrak noge nego gledati ovaj video.

Prvi test za Low-End grafulje pokazuje CP2077 na LOW postavkama u rezolucij i 1080p. Zašto ne 720p u srednjim ili visokim postavkama.
U polovici teska priča nešto, i spominje RTX 3070 ali nigdje nikakvih grafikona.

Ja ne vjerujem da su ovi ljudi plaćeni od strane AMD-a (možda od strane fanbojeva kao što je rambox) ali da je najdebilniji kanal za CPU/GPU - definitivno jeste!

A pazi dalje. Najbolje grafičke za veljaču/februar - kao da iste izlaze na mjesečnoj razini. 

Iskreno divim se ovim ljudima ako od ovakvih videa zarađuju pare! Možda da i ja izmislim toplu vodu.
Jer 5500 XT košta $200,00 kao i 6800 XT. Prvi ima tj.. ma da ne objašnjavam: 



Valjda ova verzija 5500 CT od 8 GB RAM-a košta 200 USD a ova 6500 XT isto tako 200 USD koja ima samo 4 GB RAM-a. Kao što rekoh debilana.

Because anything Korea does, Japan does it better.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...

Ne znam zasto, ali zasto dezurni dusebriznici dodu pa pricaju prodike o nekome Stevi koji je stavio listu GPU grafa po necemu i pametuju ovo ili ono? Jel ti se svida ili ne? Ako ne, preskoci i gledaj dalje sto ti odgovara...

 

Hoces nam ti napraviti bolju listu? Ajde, davaj, cekamo...

 

Nikad nisi imao Navi, niti prvu seriju niti drugu, ali bitno da tu pametujes po temi, spominjes Ramboxa, a gori si od njega, blago nama...

 

Prosetaj, uhvati malo svjezeg zraka, i pusti ljude koji imaju Navi da pisu iskustva (a ima ih dovoljno da pisu i bez tebe)...Ovo mlacenje prazne slame je kao dezurna baba u tvom selu koja prica nesto sto joj je netko rekao, pa ispada na kraju, rekla kazala ili ti ga "vodu vari vodu ladi"...

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 1:26 (Tomo53nja).
6 godina
offline
AMD Navi

Dolaze vjerovatno zato sto im odgovara ovakva forma komunikacije kao sto je forum.

 

Gdje se moze lijepo iznositi razlicita misljenja o temi u kojoj se raspravlja, sto je sasvim u redu.

 

Medutim to sto netko nesto misli, je samo misljenje, puno je bolje potkrijepiti odredena misljenja sa cinjenicama, jer je to puno vrijednije ljudima koji ne ucestvuju u raspravi, vec samo citaju i onda na temelju necijih misljenja, bez cinjenica, donesu krive odluke i kupe AMD Navi.

 

Zato se koristi BUG forum, ne samo ova tema vec cijelokupni forum, inace da se to ne radi bilo bi opce mrtvilo.

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Nemojte kenjkat stevo je lijepo prikazao šta je bolje u omjeru cijene i performansi trenutno. To šta je nevidija bolja i ima kompletniji proizvod istina je ali sad po ovim cjenama nikako.

Jedina nevidija koja je bolja kupovina jest malo skuplja rtx3070ti naspram 6800 koje su po performansama podjednake i tu se stevo složio sa time. Ovo sve ostalo je prodavanje magle za hardware manijake koji svršavaju na rey trejs i dlss.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
mene zanima dal su ispeglali drivere za Amd? i po testovima 6800 je malo brza od 3070ti..
R33mba#2892
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Nemojte kenjkat stevo je lijepo prikazao šta je bolje u omjeru cijene i performansi trenutno. To šta je nevidija bolja i ima kompletniji proizvod istina je ali sad po ovim cjenama nikako.

Jedina nevidija koja je bolja kupovina jest malo skuplja rtx3070ti naspram 6800 koje su po performansama podjednake i tu se stevo složio sa time. Ovo sve ostalo je prodavanje magle za hardware manijake koji svršavaju na rey trejs i dlss.

3060 Ti je dosta jeftinija od 6700 kao sta je i 3070 Ti jeftinija od 6800-ke... I 3060 Ti je bolja kupnja od 6700 kao i 3070 Ti u odnosu na 6800....

10 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
mene zanima dal su ispeglali drivere za Amd? i po testovima 6800 je malo brza od 3070ti..

 Jesu, nazalost sad je nvidia ta koja treba popeglat drivere, ali izgleda nejde im nesto najbolje...

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Na kraju je sve to isti kur samo treba gpu da radi i ne zajebaje. Meni se rey trejs crveno auto u bfV sjaji jednako na nevidiji i amd-u.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Na kraju je sve to isti kur samo treba gpu da radi i ne zajebaje. Meni se rey trejs crveno auto u bfV sjaji jednako na nevidiji i amd-u.

 

Pa to i je razlog sto sam prodo 6800, zajebavala u 2 igre koje igram.

Inace stvarno nisam fanboy niciji.osim svog novcanika.. 

R33mba#2892
10 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
dery kaže...

Na kraju je sve to isti kur samo treba gpu da radi i ne zajebaje. Meni se rey trejs crveno auto u bfV sjaji jednako na nevidiji i amd-u.

 

Pa to i je razlog sto sam prodo 6800, zajebavala u 2 igre koje igram.

Inace stvarno nisam fanboy niciji.osim svog novcanika.. 

 Kao i ja sa nevidijom samo je malko vise od 2 igre, ma prodo bi je ja kad bi se naslo ista za normalne novce...

16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Na kraju je sve to isti kur samo treba gpu da radi i ne zajebaje. Meni se rey trejs crveno auto u bfV sjaji jednako na nevidiji i amd-u.

 

Upravo tako...umjesto da se gleda igrivost, ljudi pod povećalom gledaju kvalitetu odsjaja okoline u kromiranom braniku auta

Tetris je bio OK i na mono monitoru

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
dery kaže...

Na kraju je sve to isti kur samo treba gpu da radi i ne zajebaje. Meni se rey trejs crveno auto u bfV sjaji jednako na nevidiji i amd-u.

 

Upravo tako...umjesto da se gleda igrivost, ljudi pod povećalom gledaju kvalitetu odsjaja okoline u kromiranom braniku auta

Tetris je bio OK i na mono monitoru

Logicno je da se u ovoj temi ne pise o igrivosti nego grafici...

16 godina
offline
AMD Navi

AMD FSR 2.0 stiže uskoro, i eto navodno je vrlo dobar a dalje bumo videli nakon službenog lansiranja.

 

https://videocardz.com/newz/amd-fsr-2-0-might-be-announced-soon-impressive-performance-and-image-quality

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Navi

AMD FSR 2.0 ‘next-level temporal upscaling’ officially launches Q2 2022, RSR launches March 17th

 

The information in this post is based on official slides, hence we will only report on what is confirmed thus far. AMD is announcing its FSR 2.0 technology on March 17th. This announcement comes 6 days ahead of the official GDC 2022 showcase where next-generation upscaling technology will be discussed.

The FSR 2.0 will offer better image quality in all presents and resolutions, but AMD does not confirm anything about performance benefits. This technology will be based on temporal data, and it will feature optimized anti-aliasing. In this regard, it will be a proper competitor for NVIDIA DLSS 2.0.

AMD confirms FSR 2.0 will not require dedicated Machine Learning hardware.

So what is confirmed: FSR 2.0 is using temporal data, has built-in antialiasing, and it will offer higher image quality than FSR.

What we can’t confirm yet: open-source code and support for non-AMD hardware. The slides are only a teaser of the GDC 2022 session, so the vast majority of news will be presented on March 23rd, it seems. With Intel XeSS going open-source, one could not imagine locking FSR 2.0 code though.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2022 13:58 (X-Wind).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
X-Wind kaže...

AMD FSR 2.0 ‘next-level temporal upscaling’ officially launches Q2 2022, RSR launches March 17th

 

The information in this post is based on official slides, hence we will only report on what is confirmed thus far. AMD is announcing its FSR 2.0 technology on March 17th. This announcement comes 6 days ahead of the official GDC 2022 showcase where next-generation upscaling technology will be discussed.

The FSR 2.0 will offer better image quality in all presents and resolutions, but AMD does not confirm anything about performance benefits. This technology will be based on temporal data, and it will feature optimized anti-aliasing. In this regard, it will be a proper competitor for NVIDIA DLSS 2.0.

AMD confirms FSR 2.0 will not require dedicated Machine Learning hardware.

So what is confirmed: FSR 2.0 is using temporal data, has built-in antialiasing, and it will offer higher image quality than FSR.

What we can’t confirm yet: open-source code and support for non-AMD hardware. The slides are only a teaser of the GDC 2022 session, so the vast majority of news will be presented on March 23rd, it seems. With Intel XeSS going open-source, one could not imagine locking FSR 2.0 code though.

 

 

Da znatno bolja vizualna kvaliteta na FSR 2.0, ili recimo ovo dole onak malo precizniji primjer.

 

https://twitter.com/CapFrameX/status/1503334843236687874

AMD,........is that Epyc or what?
8 godina
offline
AMD Navi

Kad ce bit ono kaj su najavili da ce se moc fsr ukljucit preko drivera za sve igre ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...

Kad ce bit ono kaj su najavili da ce se moc fsr ukljucit preko drivera za sve igre ?

 https://videocardz.com/newz/amd-teases-tomorrows-adrenalin-graphics-driver-with-radeon-super-resolution-launch

 

Sutra izlazi.

16 godina
offline
AMD Navi

Službena najava, ili u realnoj praksi klasično očekivanje FSR 2.0 stiže uskoro.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
X-Wind kaže...
Santana kaže...

Kad ce bit ono kaj su najavili da ce se moc fsr ukljucit preko drivera za sve igre ?

 https://videocardz.com/newz/amd-teases-tomorrows-adrenalin-graphics-driver-with-radeon-super-resolution-launch

 

Sutra izlazi.

 ja instalirao, gledam, tražim, kopam po postavkama i nema rsr opcije da ga hebeš, kad ono nije podržano za još uvijek aktualnu igpu...

 

First, you'll need a Radeon RX 5000 or RX 6000 series GPU, based on the RDNA or RDNA2 graphics architectures. The older "Vega" or "Polaris" architectures don't support it. "Vega" is still a current architecture, given that Ryzen 5000 series processors with Radeon Graphics, use a "Vega" based iGPU. 

 

8 godina
offline
AMD Navi

Ja cim dođem doma idem to stavit i probat kak radi imam taman jednu igru kojoj bi to dobro doslo

 

 

Al da apsurdno je da to ne radi na starijim gpu kojim to najvise i treba

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice