AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.636.564
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
AMD Navi

Dali rade normalno 2x rx 6700xt za povremeno igranje? Mislim ih staviti da rudare ali da mogu igrati ponekad?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

Pa možeš odabrat 1 za rad, kaj ne? Ne znam naravno kako, ali 2. ne mora radit u paru sa prvom.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Pa možeš odabrat 1 za rad, kaj ne? Ne znam naravno kako, ali 2. ne mora radit u paru sa prvom.

 Niti moze...

6 godina
offline
AMD Navi

Aaa, super. 

  1. NOTE! Radeon™ VII and Radeon™ RX 5000 Series graphics do not support AMD CrossFire™ 

https://www.amd.com/en/support/kb/faq/dh2-018
Maaalo kasnim.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Aaa, super. 

  1. NOTE! Radeon™ VII and Radeon™ RX 5000 Series graphics do not support AMD CrossFire™ 

https://www.amd.com/en/support/kb/faq/dh2-018
Maaalo kasnim.

 

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6800-xt-tested-in-multi-gpu-configuration

14 godina
offline
AMD Navi

Nasao sam na netu da su ljudi uparili dvije 6700xt u mGPU i da radi. Bas cu testirati

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
CroVandal kaže...

Nasao sam na netu da su ljudi uparili dvije 6700xt u mGPU i da radi. Bas cu testirati

Kakav mGPU, zaboravi to, niti radi, niti je ikad radilo kako treba...

14 godina
offline
Re: AMD Navi

Znam ali posto cu svejedno imati 2 za rudarenje dode mi na isto. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
AMD Navi

E da, ali bitno da se često laprda kak ti AMD GPU driveri ne valjaju.

 

https://twitter.com/3DCenter_org/status/1510331480827904002

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi

 "This technology required support from the game developers and 5 years later no one is using it." 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

 "This technology required support from the game developers and 5 years later no one is using it." 

 

Pročitaj bolje, odnosi se na miksanje kartica različitih proizvođača kroz DX12

11 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

E da, ali bitno da se često laprda kak ti AMD GPU driveri ne valjaju.

 

https://twitter.com/3DCenter_org/status/1510331480827904002

 

 

 pa i ne valjaju, opet im treba par godina uštimavanja da iskoristiš pun potencijal grafe 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Nvidija driver overhead nebu nikada riješila...mene zaboli imam dobar cpu ali sramota je da RX 5700xt ispadne jača od RTX 3070 kad koristiš slabiji cpu
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Nvidija driver overhead nebu nikada riješila...mene zaboli imam dobar cpu ali sramota je da RX 5700xt ispadne jača od RTX 3070 kad koristiš slabiji cpu

Dobra sala...

14 godina
offline
Re: AMD Navi

Na žalost nije šala nego nvidijna nesposobnost i sramota, o kojoj se iz nekog razloga šuti.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2022 9:10 (forumaš).
6 godina
offline
Re: AMD Navi

Ja o kruškama, ti o jabukama. Nema veze, bitno da sam naučio da su ugasili podršku za crossfire. I da postoji nova implementacija, koja isto, btw, ne radi.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

Na žalost nije šala nego nvidijna nesposobnost i sramota, o kojoj se iz nekog razloga šuti.

 

To je kao dokaz neceg, jedan test, jedna igra, jedne postavke... I da, to je teski cpu bound scenarij (1080p medium), ako ganjas nisku rezoluciju i postavke i visoki framerate, onda ces valjda uzet i procesor koji tome sluzi. 

 

U svakom slucaju, taj jedan graf svakako nije dokaz da ikakvog problema ima. 

 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
forumaš kaže...

Na žalost nije šala nego nvidijna nesposobnost i sramota, o kojoj se iz nekog razloga šuti.

 

To je kao dokaz neceg, jedan test, jedna igra, jedne postavke... I da, to je teski cpu bound scenarij (1080p medium), ako ganjas nisku rezoluciju i postavke i visoki framerate, onda ces valjda uzet i procesor koji tome sluzi. 

 

U svakom slucaju, taj jedan graf svakako nije dokaz da ikakvog problema ima. 

 

 Ako pogledaš video budeš vidio da nije taj jedan graf. Taj jedan graf je nadrastičniji primjer a kompletan test je detaljan, meni sasvim dovoljan dokaz da je nevidija nesposobna riješiti taj problem godinama.

Tak sam i morao riješiti problem nvidje, kupovinom jačeg procesora. Inače 1080p i niže se uredno koristi kroz DLSS, tak da taj problem i te kako utječe ako nemaš jak procesor.

 

edit; druga igra ista stvar, RX 5700XT bolje performanse nego RTX 3070 na slabijim procesorima. Pogledaj koliko je je bolja RX 6900XT na slabijim procesorima od RTX 3090 koja je parktički na performansama RX 5700XT.

edit2, jako žalosna situacija za nvidia korisnike, pogotovo jer se ovo gura pod trepih. Ak nešto valja treba pohvaliti (DLSS), ali kao nešto ne valja treba to hračnut (driver overhead).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2022 13:00 (forumaš).
9 godina
offline
AMD Navi

No i kaj sad. Nvidia ima loš driver, AMD trenutno ima bolji, prije je bilo drukčije. Tko ima stariji/slabiji proc, bolje mu se isplati kupiti low level AMD karticu od high end nvidije. Super je da to znamo! Zaključak, ako imaš stariji/slabiji proc kupi AMD... 

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2022 13:10 (Emilio Estavez).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Ja o kruškama, ti o jabukama. Nema veze, bitno da sam naučio da su ugasili podršku za crossfire. I da postoji nova implementacija, koja isto, btw, ne radi.

 

Opet krivo, implementacija itekako radi, samo je ekipa koja piše igre ne koristi...osim tih par

igara koje su testirali na kojima sasvim uredno radi

16 godina
offline
AMD Navi

Zanimljive prodajne GPU brojke, ili prošli tjedan RX 6700XT najprodavanjia grafa na Mindfactory.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1513400998496280577

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Zanimljive prodajne GPU brojke, ili prošli tjedan RX 6700XT najprodavanjia grafa na Mindfactory.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1513400998496280577

Naravno kad su je cijenom spustili ispod 3060 Ti da ih se rijese jer dolazi refresh...

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2022 15:34 (ansha).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
rambox kaže...

Zanimljive prodajne GPU brojke, ili prošli tjedan RX 6700XT najprodavanjia grafa na Mindfactory.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1513400998496280577

Naravno kad su je cijenom spustili ispod 3060 Ti da ih se rijese jer dolazi refresh...

Nista tu nije naravno nazalost.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
AMD Navi
AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 19:49 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Navi

Znači smanjili su driver problem na DX 11 sa cpu overheadom nakon 100 godina. Nadajmo se da će nvidia uspjeti riješiti isti problem ali na DX12 "malo" brže.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

AMD FSR 2.0 Quality & Performance Review - The DLSS Killer

 

AMD has achieved the unthinkable—the new FidelityFX Super Resolution FSR 2.0 looks amazing, just as good as DLSS 2.0, actually DLSS 2.3 (in Deathloop). Sometimes even slightly better, sometimes slightly worse, but overall this is a huge win for AMD. Take a look at our comparison images—there's a huge improvement when comparing FSR 1.0 to FSR 2.0. The comparison to "Native" or "Native+TAA" also always looks worse than FSR 2.0, which is somewhat expected. When comparing "DLSS Quality" against "FSR 2.0 Quality" it is possible to spot minor differences, but for every case that I found I'd say it's impossible to declare one output better than the other, it's pretty much just personal preference, or not even that.

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Super vijesti, nadam se FSR 2 u svakoj igri, ovo je odlično. Nikad bolja tehnologija u gaming povijesti
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
X-Wind kaže...

AMD FSR 2.0 Quality & Performance Review - The DLSS Killer

 

AMD has achieved the unthinkable—the new FidelityFX Super Resolution FSR 2.0 looks amazing, just as good as DLSS 2.0, actually DLSS 2.3 (in Deathloop). Sometimes even slightly better, sometimes slightly worse, but overall this is a huge win for AMD. Take a look at our comparison images—there's a huge improvement when comparing FSR 1.0 to FSR 2.0. The comparison to "Native" or "Native+TAA" also always looks worse than FSR 2.0, which is somewhat expected. When comparing "DLSS Quality" against "FSR 2.0 Quality" it is possible to spot minor differences, but for every case that I found I'd say it's impossible to declare one output better than the other, it's pretty much just personal preference, or not even that.

Bome!! Svaka cast e.

Survivor - eye of the tiger
5 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Sada obzirom na FSR 2, isplati li se RX6600 ili RTX3060 kad su u pitanju novije igre na 1080p  sa raytracingom?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Ako ti je bitan raytracing onda nevidija ili se strpi do nove serije radeonki, jer aktualna serija crvenih je jad i bijeda po pitanju rt-a
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice