AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.682.048
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Radije cu istrpiti vecu buku dok su mi svakako slusalice na usima nego da me jebu sa driverima bez prestanka. Zadnja AMD grafa koju sam imao prije ove je bila 7850. Koje su to drame bile sa driverima, pa to je cudo. I ja glupan povjerujem da tih problema vise nema. Od 10. mjeseca 2019. kad sam kupio 5700xt nisu izdali ni jedne drivere koji su normalno radili. Ali bas svaki su nesto sjebali.

Jasno je da postoje 2 zivotna pravila:

Zuti snijeg ne smije u usta

AMD graficka ne smije u kuciste

 

Drzi se toga i nemas brige

Ajde sada nam konkretno prikazi svoje problema i potkrijepi dokazima, stavi malo ss-ova iz igara i temperature da vidimo kako se "dere" grafa iz kucista na +90 stupnjeva...

 

Pola od toga su "trla baba lan da joj prode dan", tako i kod tebe, igras se sat vremena po danu, i onda je problem grafa, naravno...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 17:50 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
rokonja kaže...
 

 

 

 

Radije cu istrpiti vecu buku dok su mi svakako slusalice na usima nego da me jebu sa driverima bez prestanka. Zadnja AMD grafa koju sam imao prije ove je bila 7850. Koje su to drame bile sa driverima, pa to je cudo. I ja glupan povjerujem da tih problema vise nema. Od 10. mjeseca 2019. kad sam kupio 5700xt nisu izdali ni jedne drivere koji su normalno radili. Ali bas svaki su nesto sjebali.

Jasno je da postoje 2 zivotna pravila:

Zuti snijeg ne smije u usta

AMD graficka ne smije u kuciste

 

Drzi se toga i nemas brige

 Eh.. ja imam 2 u jedan.. i buku i probleme sa driverima a to sigurno nemres nadmasit 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Tomo53nja kaže...

Ajde sada nam konkretno prikazi svoje problema i potkrijepi dokazima, stavi malo ss-ova iz igara i temperature da vidimo kako se "dere" grafa iz kucista na +90 stupnjeva...

 

Pola od toga su "trla baba lan da joj prode dan", tako i kod tebe, igras se sat vremena po danu, i onda je problem grafa, naravno...

 

Koji kurac?

Da ti dokazujem nesto?? Nisam citao forumska pravila vec neko vrijeme. Jesu dodali aneks da se svaka tvrdnja mora potkrijepiti dokazima? Ako kazes da je grafa A toplija ili bucnija od grafe B onda moras potkrijepiti video dokazima i ovjeriti kod biljeznika?

Isto kao sto si ti prije tri mjeseca dokazao kako 5700xt mora ici dolje na 350 eura?

Sta ti uopce znaci "igras se sat vremena po danu"? Jel to malo, puno? Jel problem sto je dan? Po noci 5700xt proizvodi manje buke ili sta?

 

Ova djeca danasnja...

 

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
Friday kaže...

 Koji kurac?

Da ti dokazujem nesto?? Nisam citao forumska pravila vec neko vrijeme. Jesu dodali aneks da se svaka tvrdnja mora potkrijepiti dokazima? Ako kazes da je grafa A toplija ili bucnija od grafe B onda moras potkrijepiti video dokazima i ovjeriti kod biljeznika?

Isto kao sto si ti prije tri mjeseca dokazao kako 5700xt mora ici dolje na 350 eura?

Sta ti uopce znaci "igras se sat vremena po danu"? Jel to malo, puno? Jel problem sto je dan? Po noci 5700xt proizvodi manje buke ili sta?

 

Ova djeca danasnja...

 

Pa zamisli da sad sve sto procitas na internetu je relevatno, a ti mi reci jel je ili nije? Ja znam da nije i ne moze biti, a tako te i uce, da na internetu ima korisnih stvari, ali iste trebas i naci, nije sve korisno, gluposti ima jos vise...

 

Isto tako je i sa forumom, tko sto napise i tko ce to isto doci i procitati i jos povjerovati (kao i ove tvoje tvrdnje)? Vjerujem dosta "ne bugovaca", klinaca, pa ce reci mami i tati, e onaj tamo neki Friday napisao da to ne valja ja to necu, a roditelji sad gledaju tko je to u pravu...Isto kao da ja napisem da mi se nesto ne svida zapravo, ali u stilu to mi ne "valja" ili to je "smece", dode netko i to prenese dalje tako, a to zapravo nije "smece" nego se meni jednostavno ne svida...Poantu si valjda shvatio...

 

I meni su ljudi za to gore tvoje navedeno trebali povjerovati? Naravno da nisu, nego su eto docekali da iste grafe odu na 800+ eura sto je win win situacija za sve njih, a i za mene, a u ovom kontekstu se ista stvar desila i sa 3060ti, otisla u nebesa, pa ne vidim kakvo to veze ima s ovim kako grafa radi jer bez obzira na cijenu, i tada za 350 eura i sada za 800 eura grafa radi jednako dobro i sto onda?

Ne znam ja sto tebi znaci igranje, ali igrat se sat vremena, a na sva zvona govorit grafa je smece, ovo ono, nije nikakva ozbiljna prica, nego prica za tu danasnju djecu, koja ce u sve to povjerovat nazalost...

 

Nego eto isti model samo Nitro+ SE verzija htjela se ugusit koliko je tiha bila u r6 kucistu, zamisli to, e, jel to "nenormalno" mozda za tebe? Ili da je posaljem kod tebe u Irsku mozda bude 10-15 stupnjeva toplija i ne bude bila "dobra"?

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 18:36 (Tomo53nja).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Tomo53nja kaže...

Ne znam ja sto tebi znaci igranje, ali igrat se sat vremena, a na sva zvona govorit grafa je smece, ovo ono, nije nikakva ozbiljna prica, nego prica za tu danasnju djecu, koja ce u sve to povjerovat nazalost...

 

Cek, cek...

 

Kakve veze uopce igranje ima? Ja sam nekoliko puta vec napisao da grafa kao takva nije losa i da tjera igre na solidnom framerate-u. Nego driveri zbog kojih na svakom restartu/startupu moram otici u Radeon Software i smanjiti napon sa 1.2V na 1.079 i podesiti taktove. Driveri zbog kojih se postavke ventilatora sjebu cesce nego sto obavljam veliku nuzdu. Driveri zbog kojih takt memorije kuri na maksimumu ako je spojen jos jedan monitor (oba na 60 Hz). Driveri zbog kojih u zadnjoj verziji memorija radi na maksimalnom taktu bez obzira koliko monitora je spojeno na grafu.

I ti onda meni kazes da ja nisam kadar donijeti zdrav sud o kartici jer se igram samo sat vremena dnevno? Zato sto nemam gamersku karijeru kao ti?

Tom logikom onda mozemo popljuvati Linusa i ostale relevantne review-ere jer sta oni koji kurac imaju pisat review-ove a ne stignu se ni igrati nego samo odvrte demo?

Sa koje si ti planete covjece? Kakvom logikom se ti vodis? Tko kaze da se jednom Fridayu na Bug forumu mora vjerovati? Pa ovdje smo da iznosimo iskustva, pa kome pravo kome krivo. Ja sam sa 2080 presao na 5700xt jer sam bio sucker naivcina. I pazi sad se ono sto ja pisem dovodi u pitanje jer sigurno imam neki skriveni motiv ili sta?

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Kakve veze uopce igranje ima? Ja sam nekoliko puta vec napisao da grafa kao takva nije losa i da tjera igre na solidnom framerate-u. Nego driveri zbog kojih na svakom restartu/startupu moram otici u Radeon Software i smanjiti napon sa 1.2V na 1.079 i podesiti taktove. Driveri zbog kojih se postavke ventilatora sjebu cesce nego sto obavljam veliku nuzdu. Driveri zbog kojih takt memorije kuri na maksimumu ako je spojen jos jedan monitor (oba na 60 Hz). Driveri zbog kojih u zadnjoj verziji memorija radi na maksimalnom taktu bez obzira koliko monitora je spojeno na grafu.

I ti onda meni kazes da ja nisam kadar donijeti zdrav sud o kartici jer se igram samo sat vremena dnevno? Zato sto nemam gamersku karijeru kao ti?

Tom logikom onda mozemo popljuvati Linusa i ostale relevantne review-ere jer sta oni koji kurac imaju pisat review-ove a ne stignu se ni igrati nego samo odvrte demo?

Sa koje si ti planete covjece? Kakvom logikom se ti vodis? Tko kaze da se jednom Fridayu na Bug forumu mora vjerovati? Pa ovdje smo da iznosimo iskustva, pa kome pravo kome krivo. Ja sam sa 2080 presao na 5700xt jer sam bio sucker naivcina. I pazi sad se ono sto ja pisem dovodi u pitanje jer sigurno imam neki skriveni motiv ili sta?

Cek cek...

Ajmo redom, boldat cu...

 

1. Bravo, a zasto to nisi nekako isto puta spomenuo kao i ove probleme, nego uvijek probleme bacas u prvi plan da bi sve ocrnio?

2. Ne znam kako to kod tebe ne radi, ali ja sam sebi napravio profil za tuning tj. performanse, saveao profil na desktop i mislim da je bilo problema oko tog ucitavanja na pocetku (necu tvrditi sada tocno jer nisam siguran), ali poslije nekog vremena mi je grafa bez problema i bez ikakvog resetiranja radila na tom profilu bez da sam ga morao stalno ispocetka loadat...

3. Bez obzira na sve oko ventilatora, a pogotovo sto se tebe tice, nisi cuo za custom fan curve editor? Mislim, koristio sam i Trixx od Sapphirea, ali preko MSI Ab-a od pocetka namjesten fan curve kako meni pase i nikako drugacije...Tebi je to problem jednom namjestit i mir? Ako je, onda ok...

4. Nemam tih problema s jednim monitorom koji je g-snyc i na 166 Hz, s 2 necu nista tvrditi jer isto nisam imao spojeno...

5. Linusa ne trebamo pljuvati, ali da ga trebamo gledati manje relevantno nego prije da, jer kakve je prije "neovisne recenzije" radio, ove sada su relativne..

6. Pa ti sam po napisanome hoces da ti se ostro vjeruje, i nikako drugacije, nikakve druge "ispravne" 5700XT nisu dobre, smece su, how yes no...Iskustva donositi, ali koliko relevantna iskustva je veliko pitanje, pogotovo od strane iskusnih forumasa...Ovaj prijelaz sa 2080 na 5700XT necu komentirat, tvoja zelja i tvoja odluka, ali opet moras biti svjestan onoga sto bi neki rekli, probao pa se us.ao...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 0:34 (Tomo53nja).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Tomo53nja kaže...
Friday kaže...

 

 E to se zove diskusija ili ti rasprava. A ja i neću nikome dat ni + ni -. Slažem se s jednim i drugim, mislim s jednim malo više...  Ni jedna nova grafika nije smeće.

 

15 godina
suspendiran
offline
AMD Navi

Tomonja, problem sa driverima i klokom memorije i sejvanjem konfiguriranih profila im se vuće još od polarisa. Svaka serija isti problem treba im dugo da ga poprave. Nema vjere više u njih.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
Tomo53nja kaže...

Ne znam ja sto tebi znaci igranje, ali igrat se sat vremena, a na sva zvona govorit grafa je smece, ovo ono, nije nikakva ozbiljna prica, nego prica za tu danasnju djecu, koja ce u sve to povjerovat nazalost...

 

Cek, cek...

 

Kakve veze uopce igranje ima? Ja sam nekoliko puta vec napisao da grafa kao takva nije losa i da tjera igre na solidnom framerate-u. Nego driveri zbog kojih na svakom restartu/startupu moram otici u Radeon Software i smanjiti napon sa 1.2V na 1.079 i podesiti taktove. Driveri zbog kojih se postavke ventilatora sjebu cesce nego sto obavljam veliku nuzdu. Driveri zbog kojih takt memorije kuri na maksimumu ako je spojen jos jedan monitor (oba na 60 Hz). Driveri zbog kojih u zadnjoj verziji memorija radi na maksimalnom taktu bez obzira koliko monitora je spojeno na grafu.

I ti onda meni kazes da ja nisam kadar donijeti zdrav sud o kartici jer se igram samo sat vremena dnevno? Zato sto nemam gamersku karijeru kao ti?

Tom logikom onda mozemo popljuvati Linusa i ostale relevantne review-ere jer sta oni koji kurac imaju pisat review-ove a ne stignu se ni igrati nego samo odvrte demo?

Sa koje si ti planete covjece? Kakvom logikom se ti vodis? Tko kaze da se jednom Fridayu na Bug forumu mora vjerovati? Pa ovdje smo da iznosimo iskustva, pa kome pravo kome krivo. Ja sam sa 2080 presao na 5700xt jer sam bio sucker naivcina. I pazi sad se ono sto ja pisem dovodi u pitanje jer sigurno imam neki skriveni motiv ili sta?

 Friday otkud tebi pravo proturječit takvom renomiranom stručnjaku (AMD fanboy) pa valjda on bolje od tebe zna kako radi TVOJA grafa.

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
nicky.sl kaže...

 Friday otkud tebi pravo proturječit takvom renomiranom stručnjaku (AMD fanboy) pa valjda on bolje od tebe zna kako radi TVOJA grafa.

 

Nicky, grafu istu sam imao, problema nisam imao, zato se i javljam, a javljao sam se davno prije nego vi na ovoj temi, ne znam o cemu pricamo ovdje...Nemoj da krenemo o koristenju tvoje 6900XT, koliko si ju koristio 1 ili 2 dana? Bravo za tebe, nisi ti ni imao Navi...

 

Takoder sve svoje tvrdnje gore od Fridaya sam lijepo i konstruktivno objasnio, tvoj problem ako ti to na taj nacin ne mozes konstruktivno raspravit, nego napisat ovo je smece, ovo ne valja nista i sl...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 19:35 (Tomo53nja).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Po to baš Nicky veli i ja se slažem "šnjime".

 

Netko tko dođe prvi dan i pročita od Hahe da uzme b450 i Ballistrix memoriju, ne dira tajminge i digne samo takt memorije popušio je debelo i dugačko jer to može izjavit samo osoba koja nikad nije klokala memoriju. Doslovno lutrija IMC-a može bit svakakva. Da te jedan subtiming jebe do kraja npr. a da sve ostalo štima. 

 

Ili npr. Riotove monologe o manjku VRAMA, što zapravo ne predstavlja nikakav problem osim na papiru.


Sere po Golfu, vozi Punta, hvali Renault.

 

Oces mene prosvijetlit sta fali b450 plocama?

Ja mora da sam svijetski glupan

em imam b450 plocu , em sam kupio rx6800

cudi me da mi se pc upali.. 

 

@p.S:  Ja stvarno ne znam kakve vi sisteme imate i sta sve igrate al ja ni s rx5700

nisam imao nikakvih problema.. Al ja ono igram 5-6 mainstream igara i te su radile bez beda..

Danas bila 3060ti na mindfactoryu za 750e

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 19:41 (R3nchi).
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
dery kaže...

Tomonja, problem sa driverima i klokom memorije i sejvanjem konfiguriranih profila im se vuće još od polarisa. Svaka serija isti problem treba im dugo da ga poprave. Nema vjere više u njih.

Jasno Dery, ima ih, bilo je i sve, ali ne mozes doci i napisati nesto je "smece" jer eto meni ne radi, boli me briga sto kod drugih radi...Isto i ja necu reci za sebe, super, uber, kul, itd itd, nego cu realno reci, na jednu i na drugu stranu sto ne valja, a sto valja, sto treba izbjeci i sl, bit je bit malo realno konstruktivan i napisati to u starom "štihu" kako su to prije radili iskusni bugovci, a ne ovako kao djeca mala kada im se ne svida "povrce" koje im mama i tata daju, fuj to...Ja problema sa profilima nisam imao, klokom memorije takoder, od 2. mjeseca do 12. mj. 2020. eto...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 19:45 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Tomonja, problem sa driverima i klokom memorije i sejvanjem konfiguriranih profila im se vuće još od polarisa. Svaka serija isti problem treba im dugo da ga poprave. Nema vjere više u njih.

 A sta bi nvidija onda trebala rec ? Ono, stara igra i odma nema supporta, gubis teksture i igra ti se rusi jer su to stare igre koje nitko nebi trebao igrat.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Tomo53nja kaže...
nicky.sl kaže...

 Friday otkud tebi pravo proturječit takvom renomiranom stručnjaku (AMD fanboy) pa valjda on bolje od tebe zna kako radi TVOJA grafa.

 

Nicky, grafu istu sam imao, problema nisam imao, zato se i javljam, a javljao sam se davno prije nego vi na ovoj temi, ne znam o cemu pricamo ovdje...Nemoj da krenemo o koristenju tvoje 6900XT, koliko si ju koristio 1 ili 2 dana? Bravo za tebe, nisi ti ni imao Navi...

 

Takoder sve svoje tvrdnje gore od Fridaya sam lijepo i konstruktivno objasnio, tvoj problem ako ti to na taj nacin ne mozes konstruktivno raspravit, nego napisat ovo je smece, ovo ne valja nista i sl...

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 19:59 (nicky.sl).
14 godina
offline
AMD Navi

OldGamesReshade RTGI (PC igre) @ Bug.hr Forum

 

Alfredo nr.2 što ti kažeš, kakav je nvdia driverska podrška za stare igre?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi

Istina nemože se tako gadit jer ima i nevidija problema. Ovo sa memorijom im se događa opet i opet koji im je k.... . Kad tako nešto postane pravilo onda nije baš svejedno izabrati ih ubuduće.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
DarthMarkus kaže...

Po to baš Nicky veli i ja se slažem "šnjime".

 

Netko tko dođe prvi dan i pročita od Hahe da uzme b450 i Ballistrix memoriju, ne dira tajminge i digne samo takt memorije popušio je debelo i dugačko jer to može izjavit samo osoba koja nikad nije klokala memoriju. Doslovno lutrija IMC-a može bit svakakva. Da te jedan subtiming jebe do kraja npr. a da sve ostalo štima. 

 

Ili npr. Riotove monologe o manjku VRAMA, što zapravo ne predstavlja nikakav problem osim na papiru.


Sere po Golfu, vozi Punta, hvali Renault.

 

Oces mene prosvijetlit sta fali b450 plocama?

Ja mora da sam svijetski glupan

em imam b450 plocu , em sam kupio rx6800

cudi me da mi se pc upali.. 

 

@p.S:  Ja stvarno ne znam kakve vi sisteme imate i sta sve igrate al ja ni s rx5700

nisam imao nikakvih problema.. Al ja ono igram 5-6 mainstream igara i te su radile bez beda..

Danas bila 3060ti na mindfactoryu za 750e

Daj pročitaj cijeli post.

 

 

nicky.sl kaže...
Friday kaže...
Tomo53nja kaže...

Ne znam ja sto tebi znaci igranje, ali igrat se sat vremena, a na sva zvona govorit grafa je smece, ovo ono, nije nikakva ozbiljna prica, nego prica za tu danasnju djecu, koja ce u sve to povjerovat nazalost...

 

Cek, cek...

 

Kakve veze uopce igranje ima? Ja sam nekoliko puta vec napisao da grafa kao takva nije losa i da tjera igre na solidnom framerate-u. Nego driveri zbog kojih na svakom restartu/startupu moram otici u Radeon Software i smanjiti napon sa 1.2V na 1.079 i podesiti taktove. Driveri zbog kojih se postavke ventilatora sjebu cesce nego sto obavljam veliku nuzdu. Driveri zbog kojih takt memorije kuri na maksimumu ako je spojen jos jedan monitor (oba na 60 Hz). Driveri zbog kojih u zadnjoj verziji memorija radi na maksimalnom taktu bez obzira koliko monitora je spojeno na grafu.

I ti onda meni kazes da ja nisam kadar donijeti zdrav sud o kartici jer se igram samo sat vremena dnevno? Zato sto nemam gamersku karijeru kao ti?

Tom logikom onda mozemo popljuvati Linusa i ostale relevantne review-ere jer sta oni koji kurac imaju pisat review-ove a ne stignu se ni igrati nego samo odvrte demo?

Sa koje si ti planete covjece? Kakvom logikom se ti vodis? Tko kaze da se jednom Fridayu na Bug forumu mora vjerovati? Pa ovdje smo da iznosimo iskustva, pa kome pravo kome krivo. Ja sam sa 2080 presao na 5700xt jer sam bio sucker naivcina. I pazi sad se ono sto ja pisem dovodi u pitanje jer sigurno imam neki skriveni motiv ili sta?

 Friday otkud tebi pravo proturječit takvom renomiranom stručnjaku (AMD fanboy) pa valjda on bolje od tebe zna kako radi TVOJA grafa.

 

 Činjenica je da AMD fanboyi sa potpuno drugim HW-om više znaju od vlasnika.

 

Uvijek je tako bilo.

 

Friday i ti mrzite sve crveno i mrzite Lisu Su.

 

Pouzdano znam da Petko drži Rižu Eco modu iz čiste objesti.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 20:28 (DarthMarkus).
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

Tomonja, problem sa driverima i klokom memorije i sejvanjem konfiguriranih profila im se vuće još od polarisa. Svaka serija isti problem treba im dugo da ga poprave. Nema vjere više u njih.

 A sta bi nvidija onda trebala rec ? Ono, stara igra i odma nema supporta, gubis teksture i igra ti se rusi jer su to stare igre koje nitko nebi trebao igrat.

 Ja sam se opekao sa ovom rx580 u bf3 baca sjene, dok ova gtx1050ti sve stare igre žvaće. Više sam problema imao sa amd grafama nego nevidijinim.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 20:22 (dery).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže..

Po to baš Nicky veli i ja se slažem "šnjime".

 

Netko tko dođe prvi dan i pročita od Hahe da uzme b450 i Ballistrix memoriju, 

Daj pročitaj cijeli post.

 

 

 

Ne procito sam pola.. I dalje ne kuzim sta fali b450 kad je ona bas navedena.. 

R33mba#2892
10 godina
offline
Re: AMD Navi
AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 20:37 (nicky.sl).
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
nicky.sl kaže...

 

Bravo za tebe, 2 dana "iskustva"...

 

Nemoj vise pliz...

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 20:37 (Tomo53nja).
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

 Činjenica je da AMD fanboyi sa potpuno drugim HW-om više znaju od vlasnika.

 

Uvijek je tako bilo.

 

Friday i ti mrzite sve crveno i mrzite Lisu Su.

 

Pouzdano znam da Petko drži Rižu Eco modu iz čiste objesti.

Ajde malo citiraj i ono gore sto sam lijepo potkrijepio cinjenicama, a ne samo ovo sto tebi i ostatku pase, molim lijepo...

 

Ja sam fanboy da, a isti hardver ne posjedujem, ili nisam mjerodavan jer ga imam vise od 6 mjeseci ili godinu dana, a vi sto isti imate par dana ste mjerodavni, kako da ne... A da pogledas malo moj pc?

 

Ryzen imam vise od 3 godine za razliku od tebe koji ga imas koliko, 3 mjeseca, ili sam puno rekao?

 

Vratite se vi na mracnu stranu i mirni mi ovdje u Navi temi, a jos mirniji vi na mracnoj strani...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 0:38 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Tomo53nja kaže...
nicky.sl kaže...

 

Bravo za tebe, 2 dana "iskustva"...

 

Nemoj vise pliz...

 

 Bila je u kućištu 7-8 dana previše.

Jedna ura je bila dovoljna da uvidim kolika je greška što sam uzeo taj drlog

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
nicky.sl kaže...

 Bila je u kućištu 7-8 dana previše.

Jedna ura je bila dovoljna da uvidim kolika je greška što sam uzeo taj drlog

Cek, jel ja ne znam brojat ili sam glup? Od 15.2 ili 16.02 do 18.02 ili 19.02 je 7-8 dana?

 

Bome za 1 sat ni gore spomenuti revieweri od Friday-a ti nisu ravni...Bravo...

 

Zanimljiva teorija u svakom slucaju, ovo je za neku posebnu temu, a ne Navi...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 20:46 (Tomo53nja).
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Tomo53nja kaže...
DarthMarkus kaže...

 Činjenica je da AMD fanboyi sa potpuno drugim HW-om više znaju od vlasnika.

 

Uvijek je tako bilo.

 

Friday i ti mrzite sve crveno i mrzite Lisu Su.

 

Pouzdano znam da Petko drži Rižu Eco modu iz čiste objesti.

Ajde malo citiraj i ono gore sto sam lijepo potkrijepio cinjenicama, a ne samo ovo sto tebi i ostatku pase, molim lijepo...

 

Ja sam fanboy da, a isti hardver ne posjedujem, ili nisam mjerodavan jer ga imam vise od 6 mjeseci ili godinu dana, a vi sto isti imate par dana ste mjerodavni, kako da ne... A da pogledas malo moj pc? Ryzen imam vise od 3 godine za razliku od tebe koji ga imas koliko, 3 mjeseca, ili sam puno rekao?

 

Vratite se vi na mracnu stranu i mirni mi ovdje u Navi temi, a jos mirniji vi na mracnoj strani...

 Šta jebe vas kritika omiljene kompanije ?

 

Neka.

 

AMD drajveri su smeće i Lisa Su nosi vojne čizme sa žutim čepom.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 20:49 (DarthMarkus).
3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Kakvi su to problemi sa driverima i nestabilnoscu? Meni se evo u 3 miseca jos nije restartao komp radi graficke. Cak 2 6800 rudare zadnja 2 tjedna 24/7 memorija na max neprelazi 80ºC, stoje u istom kucistu jedan ispod druge. Uparene su sa 8700k i jos se nije stvorila crna rupa.

Ako nekog zanima, RED DRAGON je bolji hladnjak od nitro+.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Ivan Majstorovic kaže...

Kakvi su to problemi sa driverima i nestabilnoscu? Meni se evo u 3 miseca jos nije restartao komp radi graficke. Cak 2 6800 rudare zadnja 2 tjedna 24/7 memorija na max neprelazi 80ºC, stoje u istom kucistu jedan ispod druge. Uparene su sa 8700k i jos se nije stvorila crna rupa.

Ako nekog zanima, RED DRAGON je bolji hladnjak od nitro+.

 Svi

nvidia - bugovito smece
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

 Šta jebe vas kritika omiljene kompanije ?

 

Neka.

 

AMD drajveri su smeće i Lisa Su nosi vojne čizme sa žutim čepom.

Ne, dapace, smetaju me neistine, a to je totalno druga stvar razlicita od "kritika"...

 

Neka to vase "neka" bude prijelaz nazad na Nvidiu i svi sretni, kao sto sam vec rekao, vise mi nego vi...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Tomo53nja kaže...
Friday kaže...

Kakve veze uopce igranje ima? Ja sam nekoliko puta vec napisao da grafa kao takva nije losa i da tjera igre na solidnom framerate-u. Nego driveri zbog kojih na svakom restartu/startupu moram otici u Radeon Software i smanjiti napon sa 1.2V na 1.079 i podesiti taktove. Driveri zbog kojih se postavke ventilatora sjebu cesce nego sto obavljam veliku nuzdu. Driveri zbog kojih takt memorije kuri na maksimumu ako je spojen jos jedan monitor (oba na 60 Hz). Driveri zbog kojih u zadnjoj verziji memorija radi na maksimalnom taktu bez obzira koliko monitora je spojeno na grafu.

I ti onda meni kazes da ja nisam kadar donijeti zdrav sud o kartici jer se igram samo sat vremena dnevno? Zato sto nemam gamersku karijeru kao ti?

Tom logikom onda mozemo popljuvati Linusa i ostale relevantne review-ere jer sta oni koji kurac imaju pisat review-ove a ne stignu se ni igrati nego samo odvrte demo?

Sa koje si ti planete covjece? Kakvom logikom se ti vodis? Tko kaze da se jednom Fridayu na Bug forumu mora vjerovati? Pa ovdje smo da iznosimo iskustva, pa kome pravo kome krivo. Ja sam sa 2080 presao na 5700xt jer sam bio sucker naivcina. I pazi sad se ono sto ja pisem dovodi u pitanje jer sigurno imam neki skriveni motiv ili sta?

Cek cek...

Ajmo redom, boldat cu...

 

1. Bravo, a zasto to nisi nekako isto puta spomenuo kao i ove probleme, nego uvijek probleme bacas u prvi plan da bi sve ocrnio?

2. Ne znam kako to kod tebe ne radi, ali ja sam sebi napravio profil za tuning tj. performanse, saveao profil na desktop i mislim da je bilo problema oko tog ucitavanja na pocetku (necu tvrditi sada tocno jer nisam siguran), ali poslije nekog vremena mi je grafa bez problema i bez ikakvog resetiranja radila na tom profilu bez da sam ga morao stalno ispocetka loadat...

3. Bez obzira na sve oko ventilatora, a pogotovo sto se tebe tice, nisi cuo za custom fan curve editor? Mislim, koristio sam i Trixx od Sapphirea, ali preko MSI Ab-a od pocetka namjesten fan curve kako meni pase i nikako drugacije...Tebi je to problem jednom namjesti? Ako je, onda ok...

4. Nemam tih problema s jednim monitorom koji je g-snyc i na 166 Hz, s 2 necu nista tvrditi jer isto nisam imao spojeno...

5. Linusa ne trebamo popljuvati, ali da ga trebamo gledati manje relevantno nego prije da, jer kakve je prije "neovisne recenzije" radio, ove sada su relativne...

6. Pa ti sam po napisanome hoces da ti se ostro vjeruje, i nikako drugacije, nikakve druge "ispravne" 5700XT nisu dobre, smece su, how yes no...Iskustva donositi, ali koliko relevantana iskustva je veliko pitanje, pogotovo od strane iskusnih forumasa...Ovaj prijelaz sa 2080 na 5700XT necu komentirat, tvoja zelja i tvoja odluka, ali opet moras biti svjestan onoga sto bi neki rekli, probao pa se us.ao...

 

1. Pa brate mili popusti nekako taj entuzijazam nakon nekog vremena. Jebes se jedan dan sa driverima, pa drugi dan, pa treci dan, pa onda nakon 6 mjeseci jebanja i isprobanih nekoliko verzija drivera ti shvatis da i dalje kod svakog restarta sve biva sjebano. Nakon N clean instalacija. Pa ti onda nekako i nije vise do hvaljenja kartice (iako, opet napominjem - kartica je posve nelosa, driveri su smece)

2. Ja evo nakon godinu i pol, prije koji dan opet ucitavao sve. Sad vise skoro ni ne gledam jer se ne igram pa nema smisla da se zivciram. Tek tu i tamo cujem kako se ventilator zavrti jer zbog rama na maksimalnom taktu cijeli PCB se ugrije pa GPU ode preko 60 stupnjeva i onda se ventilator ukljuci. I to ne ukljuci se na nekih razumnih 1000 okretaja nego on odmah ode na 2000 i onda se polako spusta iducih 20-30 sekundi. A krivulju za fan kako god podesim - ono uglavnom udara po svome. Pa iz cista mira pocnu nestajati opcije za ventilator u Radeon Software. Jedan dan imam zero fan opciju, drugi dan nemam. Onak, kako je raspolozeno taj dan valjda.

3. Naravno da sam isprobao AB, bavim se ovime znatno duze nego ti. I naravno da AB uopce nije htio raditi. Opet - to samo naglasava koliko je Radeon paket kao takav totalno smece. Jer built-in opcije uopce ne rade i moras koristiti 3rd party alate da bi podesavao banalne stvari poput vrtnje ventilatora. Samo sto ni 3rd party ne radi bas najbolje jer jebat mu mater

4. Blago tebi

5. Recenzije gledam iskljucivo prije kupnje hardvera i ako mi se nesto ucini zanimljivim. Vise gledam stvari na STH forumu nego ove neke mainstream stvari. Kod kuce se puno vise zabavljam sa serverima, virtualizacijom, NAS-om, i takvim stvarima. A vecinu tih recenzenata svejedno smatram ego tripovima, pogotovo Linusa.

6. Pa ja uopce ne inzistiram na tome da mi se vjeruje, jebe mi se zivo. A s obzirom da su moji tekstovi bili objavljeni i na bug portalu i u pisanom izdanju - tim vise me boli kurac. Ja sam svoj ego davno zadovoljio. Ovdje dodjem pickarati i pljuvati kad nesto ne valja, da. Neka ljudi znaju ako se netko sa necime opekao. A potiho citam savjete jer uvijek dobro dodju (osim ako ih je Stjepanj pisao).

 

Da, probao sam i usrao se. Ali nije mi zao. 2080-ku sam prodao za jako dobru cijenu (dan nakon prodaje se na OCUK pojavila nova za te novce) a na 5700xt sam masno zaradio. Kupio sam ju kao contractor i kostala me izmedju 300 i 350 eura. Upravo je izvadjena iz kucista i ujutro dolazi lik po nju za 800. Odlicna vijest je da mi komp radi bez problema bez grafe (upravo pisem ovo preko RDP-a). Stari mi sutra ide u links uzeti GT710 za 400 kn i ta ce me vjerojatno sluziti do jeseni. Ako onda bude nekih dobrih kartica za do 1000 eura uzet cemo. Ako ne - uzet cemo nesto da se moze igrati PoE. Ako me bas udari velika zelja igrati novi BF onda cu istresti hrpu love na grafu tipa 3070/3080 i dobro... Na zapadu smo, moze se

Freak Show Inc.
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Pa evo, memorija ludi u idleu da, ali to se da sa dva-tri klika u windowsima narediti. Malo je naporno da priznajem, svaki puta tako, ali postoji mogucnost pa nemogu se toliko ljutiti. 

I da, jos uvijek metro se rusi sa ray tracingom, gnjavaza.

Ficeri su opet druga stvar i tu je AMD ukenjao. RT bez dlss-a neide, i nekuzim cemu se prica o tome kada ga izgleda neplaniraju implementirati(nisu dosad nece ni odsad). Ali opet s druge strane kada usporedim AMD-ove naslove sa RT-om, nekako su ipak u prednosti spram nvidie(wow, dirt5, rift breaker) sada i vrlo vjv resident evil... eto mozda AMD ni nema u planu dlss ako im svaka igra iz njihove produkcije radi bolje nego je nvidia RT iskreno na pocetku radio(BF5).

Iskreno i briga me, imam sony5, ove graficke ce zaradjivati nesto totkom ove godine, kada ode sve u zaborav jednu prodam, drugu dam necaku. A vi se dalje koljite palite koji americki brend bolje muzi pare iz mene, ali cinjenica je i da nema lose "nove" graficke trenutno.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice