Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.320
|
čitano: 1.448.013
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
10 godina
neaktivan

Postalo napeto na ovom forumu :)

Puža je u travi teško uslikati i sa pravim aparatom. Takve sitne objekte ili sam negdje postaviš ili pričekaš da dođu do mjesta koje nije tolko gužvovito...

Što se pravila trećina tiče - meh... nekada pali nekada ne. Ovisi o smjeru gledanja subjekta i simetričnosti scene.

1 0 hvala 0
9 godina

Dali na ovakvoj slici puno smeta Chromatic Aberration?

sup bro?
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

smeta ona crvena točka koja privlači pozornost a ne vidi se što je. i imaš dva subjekta od kojih je jedan zamućen. ljudski um pokušava uspoređivati predmete ako se nalaze dva u sceni. slikaj neparne brojeve dominantnih subjekata kada god možeš.

9 godina
Trickortreat kaže...

smeta ona crvena točka koja privlači pozornost a ne vidi se što je. i imaš dva subjekta od kojih je jedan zamućen. ljudski um pokušava uspoređivati predmete ako se nalaze dva u sceni. slikaj neparne brojeve dominantnih subjekata kada god možeš.

Hvala, znaci neparni broj dominantnih subjekata, to su te dvije spage ili? Takodjer, zasto je fotic zamutio bijelo crijevo u pozadini onako nekako izgleda siroko?

sup bro?
11 godina
Strm kaže...

gdje je tu CA

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
10 godina
neaktivan
Mitch kaže...

gdje je tu CA

skroz pri vrhu nefokusirane niti :)

10 godina
neaktivan
Strm kaže...

Hvala, znaci neparni broj dominantnih subjekata, to su te dvije spage ili? Takodjer, zasto je fotic zamutio bijelo crijevo u pozadini onako nekako izgleda siroko?

yep - to su te dvije špage, staviš 3 sa jednom u fokusu ili samo jednu. a zamutio je jer pri određenim žarišnim duljinama i otvorima blende imaš samo usko područje dubinske oštrine, ako staviš na manju žarišnu duljinu (nešto oko 18mm) i povećaš otvor blende (na npr. f8) više toga će biti fokusirano (pri tim postavkama najvjerojatnije i cijeli kadar).

A to na koji način ti zamuti nefokusirane dijelove scene - to ti takožer ovisi o otvoru blende, tj. na datoj žarišnoj duljini, čim ti je blenda više otvorena tim će više disperzirati nefokusirane dijelove kadra.

9 godina
Trickortreat kaže...
Strm kaže...

yep - to su te dvije špage, staviš 3 sa jednom u fokusu ili samo jednu. a zamutio je jer pri određenim žarišnim duljinama i otvorima blende imaš samo usko područje dubinske oštrine, ako staviš na manju žarišnu duljinu (nešto oko 18mm) i povećaš otvor blende (na npr. f8) više toga će biti fokusirano (pri tim postavkama najvjerojatnije i cijeli kadar).

A to na koji način ti zamuti nefokusirane dijelove scene - to ti takožer ovisi o otvoru blende, tj. na datoj žarišnoj duljini, čim ti je blenda više otvorena tim će više disperzirati nefokusirane dijelove kadra.

F/1.8, ISO80, 1/120 sam stavio

sup bro?
12 godina
moderator

Danas napravio nosač za svjetiljku od snjegobrana pa išao isprobati taj hi-tech setup :)

3,3:1 macro uvećanje

7 0 hvala 0
9 godina
DrNasty kaže...

Danas napravio nosač za svjetiljku od snjegobrana pa išao isprobati taj hi-tech setup :)

3,3:1 macro uvećanje

Daj fotkaj i taj setup da vidimo, i koji je to objektiv tj. s čim fotkaš. Ja sam jednu prljavu muhu fotkal, naravno ovo nije iz ruke nego stack od 6 fotki.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 21:38 (Dud).
9 godina
Mitch kaže...
Strm kaže...

gdje je tu CA

U vrhu desnog konopca.

9 godina

Dali je pametno ugasenu stavit u fokus, a van fokusa upaljene?

sup bro?
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
Strm kaže...

Dali je pametno ugasenu stavit u fokus, a van fokusa upaljene?

E, ovaj kadar ti možda ima potencijala :)

Igraj se! Ne možemo mi točno znati kako će izgledati.

Probaj s trećinama, probaj sa zlatnim rezom (makar mislim da ti je to malo preteško), probaj mjenjati fokus. Pazi da staklenke ne izlaze mrvicu iz kadra... druge kuteve...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
11 godina

komentari ,kritike poželjni 

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 21:28 (loky4i4).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
loky4i4 kaže...

komentari ,kritike poželjni 

Po meni, ovo s maslacima nije bas nesto, na 1. i na 3. slici imas dio koji ti je van fokusa a treba bit u fokusu, dok je 2. dosadna. Onda 4. po meni isto nije nis specijalno. 5. slika je kompozicijski super, po meni malcice ekspoziciju dolje, iako je to diskutabilno jer su drveca na kraju dosta tamna a ovo na pocektu dosta svijetlo sto bi znacilo da ultimativno slika sasvim uredu. 6. slika je isto kompozicijski odlicna, b&w je sjeo ko budali samar stvarno bez zamjerki. 7. slika je isto super, b&w joj nekako bolje sjeda nego da je u boji, mozda bih se probao poigrat tako da vlak bude mutan...8. mi nevalja, imas taj neki zamuceni predmet koji blokira glavni predmet na slici, a onda vidim dolje grafite koji su necitljivi jer su onak "fuzzy", bolje il da se vide ili da su van fokusa nego to..

sup bro?
11 godina

Ova zadnja mi je fora zato sto je stup upao u kadar slucajno tokom voznje iz vlaka ...hvala na kritikama :)

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

sljedeći tjedan mi stiže Samsung NX3000 pa vam se pridružujem sa slikama :D

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 12:25 (Gremlin144).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
shranilo kaže...

još par portreta....nadam se da nisam dosadan

modeli su: Ivana, Mateja i Bojana :)

oprema: canon 50d i 500d, 50mm f1.8, sigma 70-300 i tamron 17-50 f 2.8

dosvjetljivač, blicevi.....ima toga :)

komentari poželjni :)

hm....ne kužim zašto toliko izgube fotke na kvaliteti kod uploada :(

uploudaj na google disk pa link stavi pod dodaj sliku s weba. Ovako izgubi jer na forumu štede prostor na disku

http://www.youtube.com/user/Brzi559
11 godina
neaktivan

Za produženi vikend sam se vratio doma na otok Cres, uz namjeru da se odmorim od faksa, ali da i malo slikam. Kako sam nedavno kupio si polovni olympus E-420 čisto iz razloga da imam manji DSLR od moje E-3-ke (a ne mogu si trenutno priuštiti nešto novije i bolje iz mirroless svijeta), a radi jednako dobre slike kao i ta mrcina. Uzeo sam samo jedan objektiv sa sobom a to je logično bio 12-60 zuiko :) Izdvojio sam neke koje su mi se činile okey pa da ih podjelim ovdje :D

Velika rezolucija slika i EXIF ako nekog zanima neka pogleda ovdje: https://www.flickr.com/photos/132494178@N06/sets/72157651927149808/

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina

.....

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 15:39 (Mitch).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan

:)

In principio erat verbum et verbum erat apud deum et deus erat verbum..
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan

jedna b&w

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 21:57 (RyuKai).
Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina

2 from the ground

Šta bih mogao napraviti sa ovim crnilom ispod katedrale (drvećem)?

Isto tako sam htio nekako napraviti zrake svjetlosti ali nisam znao kako a da dobro izgleda.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina

b&w (kritike komentari poželjni kao i uvijek)

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
odjavljen

Da ubacim malo black/white/blue amaterizma :)

skOOrvy
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 17:21 (skorvy).
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina

Kad smo vec kod B&W

sup bro?
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina

Smooth

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
neaktivan

Ovakva kompozicija samog kadra se meni dopada, vidimo liniju vodilju koja od ugasene svjetiljke vodi do upaljenih + to sto je ugasena svjetiljka na trecini. Jedino sto bi ja promjenila su ove svjetlece staklenke kojima je rezano dno. Dakle kod samog namjestanja kadra i kadriranja valjda paziti na to da staklenke ne diraju rub kadra, a jos manje da ih se reze. Jako mi se dopada fotkica :)

10 godina
neaktivan
Strm kaže...

Kad smo vec kod B&W

tu si na pravom putu ;)

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice