Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.710.400
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Kritike su poželjne

sup bro?
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2015 17:42 (Strm).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...
c.Benjamin kaže...

Novi sam na forumu, tako da evo jedna za pocetak, 

 

sta kazete? :)

 Meni izgleda fora, volio bi vidjet naravno veću rezu da vidim pixel detalje :D al dobro...

 

Nego da ove grane na lijevom dijelu ja bi ih nekako maknuo, jer odvlače pažnju... praktički želio si naglasiti fokus na most, i mjesec i sve što ima neki oblik svjetla u tome, a onda se nađu grane na tom putu... uz sve to mi se sviđa, volim kad ima malo više kontrasta na slici, ako boostaš sjene naglasiti ćeš šum (osim ako si slikao sa Nikon D800 ili tako nekom zvijeri, odna tog šuma ima jako jako malo)

 hvala ti, ziv bio ;)

c.Benjamin
14 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Nisam dugo nista postao u temi, pa evo malo pokušaja panninga

 

edit: naravno kvalitetu pojede forum

 

Veće: 1   2 3  4

1 1
2 2
3 3
4 4
Battlelog: D3XT3R_HR; Uplay: Dexter_HR
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2015 14:36 (-zip-).
Moj PC  
13 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Dobri paninzi, super su ispali, samo slobodno cropni fotke da ispuniš većinu slike onime što slikaš, jer previše pozadine odvlači pažnju (kao što si napravio na zadnjoj fotografiji :) )

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
8 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
-zip- kaže...

Nisam dugo nista postao u temi, pa evo malo pokušaja panninga

 

edit: naravno kvalitetu pojede forum

 

Veće: 1   2 3  4

 Prve dvije su ti vrh!! ;) 

nd-artwork
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...

Dobri paninzi, super su ispali, samo slobodno cropni fotke da ispuniš većinu slike onime što slikaš, jer previše pozadine odvlači pažnju (kao što si napravio na zadnjoj fotografiji :) )

 Po mojem nije potrebno. Pogotovo jer je akcija bila u šumi.

Hoću reći, radije vidim cijelu okolinu, da se vidi na kakvom opasnom terenu to dečki rade! A ne da vidim samo bicikl, bez da znam dal se događa na nekom ograđenom skate parku, ili na sredini divlje šume. Jer je ovdje poanta na akciji a ne na biciklu i njegovom izgledu.

 

Meni je ovo odličan omjer vidljive pozadine i samog bicikla s vozačem!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
-zip- kaže...

Nisam dugo nista postao u temi, pa evo malo pokušaja panninga

 

edit: naravno kvalitetu pojede forum

 

Veće: 1   2 3  4

 Iduci put samo flash i rear sync!! :)

 

ja osobno bih samo wide crop napravio...sve 5

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2015 12:40 (Mitch).
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Kritike su poželjne

 1. Kužim, htio si uloviti i ulaz u dvorac, i njegovu okolinu... Al onak... na kraju mi je slika obična. Nit je poseban kadar, niti niš do sad neviđeno.  Možda da si išao malo niže pa da bude neoubičajen kadar. Il da si probao uslikat bez kante i onog objekta u daljni, da se dobije stvarno starinski izgled.

2. Prozor potpuno skuren, sve naprijed u potpunom mraku... A ne znam zašto, al mi je fotka ipak fora :D Kod takvog prizora slijedeći puta probaj s blicem, pa da vidiš kak onda ispada. Možda bi bilo bolje da si ulovio detalje stolca.

3. Interesantan kadar. Oko baš "putuje po stepenicama". Možda da dečku ima još malo mjesta izad glave. Izgleda mi ko da će se lupiti u vrh slike ako se digne

4. A ne znam. Dio mosta na svijetlu.. a sve ostalo mrak.. i jedno drvo. Ne vidim ono što si ti vidio

5. Fotogenično mjesto. Al ti dolje lijevo nešto svijetlo upada u kadar, gore je odrezan vrh lustera, desno okvir prozora... onako, gdje god pogledam nešto fali, ne mogu se opustiti i gledati sliku Također si mogao probati malo čučnuti, možda bi oklopi izgleda... hmm.. veće i veličanstvenije..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
8 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
CyberDemonVZ kaže...
Oly_E3 kaže...

Dobri paninzi, super su ispali, samo slobodno cropni fotke da ispuniš većinu slike onime što slikaš, jer previše pozadine odvlači pažnju (kao što si napravio na zadnjoj fotografiji :) )

 Po mojem nije potrebno. Pogotovo jer je akcija bila u šumi.

Hoću reći, radije vidim cijelu okolinu, da se vidi na kakvom opasnom terenu to dečki rade! A ne da vidim samo bicikl, bez da znam dal se događa na nekom ograđenom skate parku, ili na sredini divlje šume. Jer je ovdje poanta na akciji a ne na biciklu i njegovom izgledu.

 

Meni je ovo odličan omjer vidljive pozadine i samog bicikla s vozačem!

U neku ruku se slažem s tobom. Mislim da je ovdje autor htio pokazati efekt kretnje i velike brzine koju je bicikl postigao na "skakaonici" stoga mi ovo ima smisla, ali samo na prve dvije, na druge dvije bi mi više pasalo da nije panning i da je veći shutter da potpuno zaustavi trenutak ;)

nd-artwork
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Znaci ova fotka me totalno zbunila jer s toliko objekata pred noosom jednostavno nisam znao kako uslikat, pa evo rezultata...

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Znaci ova fotka me totalno zbunila jer s toliko objekata pred noosom jednostavno nisam znao kako uslikat, pa evo rezultata...

 Kod ovakve fotografije ja bi: Složio kompoziciju tako da npr budu tri anđela u donjoj desnoj starni fotke a dva u gornjoj lijevoj, i fotografio frontalno zamisli npr. lastavice na električnim vodovima kao note poslagane. Ili bi se približio skupini od 3 anđela fokusirao na prvog ili na srednjeg (trebalo bi isprobat obadvije fotke pa vidjet koja bolje odgovara) tako da prednji plan bude oštar a otraga mutno.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Dud kaže...
Strm kaže...

Znaci ova fotka me totalno zbunila jer s toliko objekata pred noosom jednostavno nisam znao kako uslikat, pa evo rezultata...

 Kod ovakve fotografije ja bi: Složio kompoziciju tako da npr budu tri anđela u donjoj desnoj starni fotke a dva u gornjoj lijevoj, i fotografio frontalno zamisli npr. lastavice na električnim vodovima kao note poslagane. Ili bi se približio skupini od 3 anđela fokusirao na prvog ili na srednjeg (trebalo bi isprobat obadvije fotke pa vidjet koja bolje odgovara) tako da prednji plan bude oštar a otraga mutno.

 Da, ali kakogod da uslikas uvijek ti nesta upadne u kadar..

sup bro?
11 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Vidim da se pocelo aktivno pisati u temi pa cu to iskoristiti . Idem malo offtopic , trazim uslugu nekoga ako mi moze napraviti par slika ali ne fotografija nego u PS ili di vec  . Zapravo trebale bi mi slike za twitch koje bi stavio ispod mog streama . Staviti cu primjer ispod jedne slike od kolege sa streama . Trebalo bi mi slicno takvo , samo jos About me itd.... Molio bi da mi se netko javi u privatne ko je voljan pomoc . Placam pivu kada dodete u Rijeku :D HValaaa

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2015 12:21 (Adict).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

 

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže..

 Da, ali kakogod da uslikas uvijek ti nesta upadne u kadar..

 Za to bi trebao koristiti veliki otvor blende iliti mali F broj tako da dobiješ mutnu pozadinu i onda ti ono što je i par cm iza glavnog motiva bude mutno i van fokusa, tako istakneš motiv. Ne znam kojim objektivom je fotkano ali vidim da je slikano u nekom polumraku ili pod umjetnom rasvjetom. A kolko znam ti imaš 5Dmark3 na kojem bez brige ISO ide na 3200, dakle meni se čini da bi za ovu otku bilo najbolje postavke ISO 3200, F-broj najmnji koji imaš na objektivu to je možda 3.5 a bilo bi super da je 2.8 ili 1.8 a brzinu okidanja nek ti fotić sam odredi.
@ Adict, možda ti se prije netko javi na ovoj temi : http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/photoshop-image-galerija-slika/10918.aspx?page=99&jumpto=4595449&sort=asc&view=flat

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Znaci ova fotka me totalno zbunila jer s toliko objekata pred noosom jednostavno nisam znao kako uslikat, pa evo rezultata...

 Varaždin, il ima još negdje "Anđelinjak"?

Gremlin144 kaže...

 

 Čisto dokumentaristička fotka, za tvoju kolekciju. Da si kasnije možeš pogledati na što si naletio u šumi ili livadi.

Nema estetike, osvjetljenje nikakvo, gornja gusjenica koja se vjerojatno i najbolje vidi ti stoji van kadra...

A makar je sve zelene, čini mi se da je i kviri white balance.

 

Jesi pročitao one tri knjige na koje su bili više puta linkovi na ovoj temi?

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/komentari-pohvalekritike-vasih-fotografija/21887.aspx?page=181&jumpto=3689736&sort=asc&view=flat

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Koristim Canon G16 prodao sam onu zverku dok ne naucim baratat s foticen kako spada. Hvala! 

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
CyberDemonVZ kaže...
Strm kaže...

Znaci ova fotka me totalno zbunila jer s toliko objekata pred noosom jednostavno nisam znao kako uslikat, pa evo rezultata...

 Varaždin, il ima još negdje "Anđelinjak"?

Gremlin144 kaže...

 

 Čisto dokumentaristička fotka, za tvoju kolekciju. Da si kasnije možeš pogledati na što si naletio u šumi ili livadi.

Nema estetike, osvjetljenje nikakvo, gornja gusjenica koja se vjerojatno i najbolje vidi ti stoji van kadra...

A makar je sve zelene, čini mi se da je i kviri white balance.

 

Jesi pročitao one tri knjige na koje su bili više puta linkovi na ovoj temi?

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/komentari-pohvalekritike-vasih-fotografija/21887.aspx?page=181&jumpto=3689736&sort=asc&view=flat

 Da, slikano u Varaždinu.

sup bro?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Koristim Canon G16 prodao sam onu zverku dok ne naucim baratat s foticen kako spada. Hvala! 

 ček prodao si 5D mark III i uzeo g16 da se naučiš slikanju... ajoj :D mislim 5D je full frame s njime bi najprije naučio ma i da si totalni početnik, a da imaš takav fotoaparat i sreću da posjeduješ tako skup komad opreme :D G16 ima crop senzor i to 4,5x crop... dakle efektivna blenda ti je f8.26-f12.6 kroz zoom raspon, tako da je maleni DOF sa njime uber teško postići, što bi recimo sa 5D mark III postigao bez beda čak i sa vrlo jeftinim objektivima :D ili onim 24-105mm f4 kit objektivom čak. Full frame ultimativno ima najbolju kvalitetu slike i dinamički raspon nešto što možda stoji na putu između dobre i loše slike, te kako je kolega Dud rekao ISO performanse su bogovske (dobro nikon zbog sonyjevih cheaty senzora ima bolje rezultate ali nebitno) ima bolje od bilo kojeg APS-c ili 4/3 senzora ili pogotovo od 1/1.7" koji ima g16. to ti u konačnici sve znači veću fleksibilnost a veća fleksibilnost znači i veća šansa da uslikaš dobru sliku...

 

što želim reći je šteta da si prodao tako dobar aparat, jer kroz vrijeme ćeš naučit kako fotoaparat radi i razvit svoj stil slikanja na način da pokušaš uslikat nešto na način da bude zanimljivo, šteta je zamjeniti tako dobru platformu koju si već imao inferiornijom :D da je meni netko 2006 godine umjesto SP-350 dao neki DSLR pa uzeo bi DSLR bez obzira što nisam znao što je ekspozicija niti kako se ujednačava... s vremenom sam to naučio kroz SP-350 jer je imao sve te mogućnosti a ja sam imao volje za učenjem, ali to bi sve postigao i na boljoj platformi i vjerojatno još više naučio.

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...
Strm kaže...

Koristim Canon G16 prodao sam onu zverku dok ne naucim baratat s foticen kako spada. Hvala! 

 ček prodao si 5D mark III i uzeo g16 da se naučiš slikanju... ajoj :D mislim 5D je full frame s njime bi najprije naučio ma i da si totalni početnik, a da imaš takav fotoaparat i sreću da posjeduješ tako skup komad opreme :D G16 ima crop senzor i to 4,5x crop... dakle efektivna blenda ti je f8.26-f12.6 kroz zoom raspon, tako da je maleni DOF sa njime uber teško postići, što bi recimo sa 5D mark III postigao bez beda čak i sa vrlo jeftinim objektivima :D ili onim 24-105mm f4 kit objektivom čak. Full frame ultimativno ima najbolju kvalitetu slike i dinamički raspon nešto što možda stoji na putu između dobre i loše slike, te kako je kolega Dud rekao ISO performanse su bogovske (dobro nikon zbog sonyjevih cheaty senzora ima bolje rezultate ali nebitno) ima bolje od bilo kojeg APS-c ili 4/3 senzora ili pogotovo od 1/1.7" koji ima g16. to ti u konačnici sve znači veću fleksibilnost a veća fleksibilnost znači i veća šansa da uslikaš dobru sliku...

 

što želim reći je šteta da si prodao tako dobar aparat, jer kroz vrijeme ćeš naučit kako fotoaparat radi i razvit svoj stil slikanja na način da pokušaš uslikat nešto na način da bude zanimljivo, šteta je zamjeniti tako dobru platformu koju si već imao inferiornijom :D da je meni netko 2006 godine umjesto SP-350 dao neki DSLR pa uzeo bi DSLR bez obzira što nisam znao što je ekspozicija niti kako se ujednačava... s vremenom sam to naučio kroz SP-350 jer je imao sve te mogućnosti a ja sam imao volje za učenjem, ali to bi sve postigao i na boljoj platformi i vjerojatno još više naučio.

 ala koja je ovo sapunica, covik mulja i maže,a jos uvik to ne razumite

 

...ili je extremno glup(oprosti ali moram se tako izraziti) da proda 5dm3 koji je samo i jedino njegov, a ostavi škovacu g16( umjesto da nju proda i s tim novcima PLATI nekom tko će ga NAUČITI baratati s fotoaparatom od 20 000kn bez problema)

 

za 500kn=5h privatno se mogu čuda učiniti

realno gledano internet ima još više informacija za 0kn, samo eto lakše je pilat druge nego uspoređivat vlastite slike s poznatim autorima i zapitati se: " Kako bih ja slično tome učinio?"

 

slika ili ide, ili ne ide

autor više manje to zna

 

 

ispričavam se na grubim riječima ali mi je puna kapa ove sapunice

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...
Dud kaže...
Strm kaže...

Znaci ova fotka me totalno zbunila jer s toliko objekata pred noosom jednostavno nisam znao kako uslikat, pa evo rezultata...

 Kod ovakve fotografije ja bi: Složio kompoziciju tako da npr budu tri anđela u donjoj desnoj starni fotke a dva u gornjoj lijevoj, i fotografio frontalno zamisli npr. lastavice na električnim vodovima kao note poslagane. Ili bi se približio skupini od 3 anđela fokusirao na prvog ili na srednjeg (trebalo bi isprobat obadvije fotke pa vidjet koja bolje odgovara) tako da prednji plan bude oštar a otraga mutno.

 Da, ali kakogod da uslikas uvijek ti nesta upadne u kadar..

 ne, to je samo tvoja vlastita greška i tvoje pokazivanje da se bojiš izaći iz "comfort zone" i naći savršenu poziciju

živa bića i pokretni predmeti mogu upast u kadar, ali uz sagledavanje okoline i to se da izbjeć

 

za dobru sliku se potrebno nekad i valjati po podu

14 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
CyberDemonVZ kaže...
Strm kaže...

Znaci ova fotka me totalno zbunila jer s toliko objekata pred noosom jednostavno nisam znao kako uslikat, pa evo rezultata...

 Varaždin, il ima još negdje "Anđelinjak"?

Gremlin144 kaže...

 

 Čisto dokumentaristička fotka, za tvoju kolekciju. Da si kasnije možeš pogledati na što si naletio u šumi ili livadi.

Nema estetike, osvjetljenje nikakvo, gornja gusjenica koja se vjerojatno i najbolje vidi ti stoji van kadra...

A makar je sve zelene, čini mi se da je i kviri white balance.

 

Jesi pročitao one tri knjige na koje su bili više puta linkovi na ovoj temi?

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/komentari-pohvalekritike-vasih-fotografija/21887.aspx?page=181&jumpto=3689736&sort=asc&view=flat

 Imao sam stavljeno na automatsko slikanje, sa objektivom sam jedva naštimao da nisu mutne. Fotić nije prepoznao automatski da fokusira sliku na gusjenice, pa mi je to bio najveći problem pri fotkanju :/ Manualno nisam probao podesiti jer još nemam nikakvog iskustva za takvo podešavanje..

Knjige ću probati pročitati kasnije :) Odoh spavat

http://www.youtube.com/user/Brzi559
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...
Strm kaže...

Koristim Canon G16 prodao sam onu zverku dok ne naucim baratat s foticen kako spada. Hvala! 

 ček prodao si 5D mark III i uzeo g16 da se naučiš slikanju... ajoj :D mislim 5D je full frame s njime bi najprije naučio ma i da si totalni početnik, a da imaš takav fotoaparat i sreću da posjeduješ tako skup komad opreme :D G16 ima crop senzor i to 4,5x crop... dakle efektivna blenda ti je f8.26-f12.6 kroz zoom raspon, tako da je maleni DOF sa njime uber teško postići, što bi recimo sa 5D mark III postigao bez beda čak i sa vrlo jeftinim objektivima :D ili onim 24-105mm f4 kit objektivom čak. Full frame ultimativno ima najbolju kvalitetu slike i dinamički raspon nešto što možda stoji na putu između dobre i loše slike, te kako je kolega Dud rekao ISO performanse su bogovske (dobro nikon zbog sonyjevih cheaty senzora ima bolje rezultate ali nebitno) ima bolje od bilo kojeg APS-c ili 4/3 senzora ili pogotovo od 1/1.7" koji ima g16. to ti u konačnici sve znači veću fleksibilnost a veća fleksibilnost znači i veća šansa da uslikaš dobru sliku...

 

što želim reći je šteta da si prodao tako dobar aparat, jer kroz vrijeme ćeš naučit kako fotoaparat radi i razvit svoj stil slikanja na način da pokušaš uslikat nešto na način da bude zanimljivo, šteta je zamjeniti tako dobru platformu koju si već imao inferiornijom :D da je meni netko 2006 godine umjesto SP-350 dao neki DSLR pa uzeo bi DSLR bez obzira što nisam znao što je ekspozicija niti kako se ujednačava... s vremenom sam to naučio kroz SP-350 jer je imao sve te mogućnosti a ja sam imao volje za učenjem, ali to bi sve postigao i na boljoj platformi i vjerojatno još više naučio.

 

Što se boldanog tiče - da i ne, performanse na visokim ISO postavkama su bolje od crop aparata, ali što se dubine boje i dinamičkog raspona tiče na temeljnim ISO postavkama, tu kaska čak i za nekim APS-C modelima te odličnim Sonyjevim 1" senzorom.

15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

kod ff fotoaparata senzor je manje bitan jer je to danas tako puno napredovalo da je greska vise na samom korisniku sto ne exponira dobro sliku a ne jel koristi canon/sony

 

kod ff se placaju puste tipke koje omogucuju lakse koristenje, autofokus, manji DOF za porttete i mogucnost koristenja raznih FF leca, te veca real world rezolucija( da jer apsc s 24 mp i s kit lecom nema bolju rezu od 5dm3 s nekom zeiss lecom zbog 1) kvalitete stakla 2) senzor pokriva veci dio lomljenog svjetla ,tojest manje naglasava aberacije u samoj leci

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Slazem se...6D vs 5D3 jedina razlika je AF.

S time da 6D ima bitno bolji lowlight focus, ali zato sporiji po danu i s manje tocaka.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Nemuljam ja ovdje nikoga, kao prvo sa svojih 16g meni je van comfort zonea koristit 5D MKIII jer znam kakav je to fotic i osjecam se skoro pa neodgovorno za takav skupi dio opreme jer moze mi se samo desit vrlo lako neka nezgoda... Uzeo sam G16, on je mal, kompaktan i lagan. Kasnije si budem opet nabavio fotic malo bolji kad JA budem bio dovoljno siguran da taj fotic meni odgovara. 

sup bro?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Mitch kaže...
Slazem se...6D vs 5D3 jedina razlika je AF.

S time da 6D ima bitno bolji lowlight focus, ali zato sporiji po danu i s manje tocaka.

 7dm2 je bolji fotoaparat od 6d, ne zbog senzora nego mogucnosti, isto kao sta je bolji dslr od mirrorlessa za biti fotoreporter

 

npr ja osobno bi radje imao dslr nego sonijev mirrorless s miljon dinamickog raspona i megapiksela zbog 1) puno prakticnija dugmad i nedvojbeno brze koristenje 2) radim backeting ako mi treba dinamicki raspon za landscape i ne okidam bezveze sliku pa je u post-u spasavam

 

velicina im dodje na isto jer realno...lece su velike

 

 

a kolegi strmu porucujem da plati nekom da ga nauci koristit ss fotoaparatom od tih pustih para za koje je prodao

16 godina
moderator
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Ekipa, fotke i kritike, ne oprema i čiji je veći!

 
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
DrNasty kaže...

Ekipa, fotke i kritike, ne oprema i čiji je veći!

 Moje je veći vidiš kak raste (malo provociram)
Ontopic, moja mala sestrična , volim ovakve spontane trenutke. I jedan spomenik , ovo je primjer hdr bez bracketinga tj izvučeno iz rawa jer sjene su bile skroz crne, i da sunce nije poptuno oštro jer je jeftini cpl bio gore, što će reči kolko god bili jeftini ti jeftini filteri sa ebaya ipak se nekad isplati dati malo više novaca za pravi filter.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Opet sam zadobio glavobolju kod kompozicije, nikako nisam mogao staviti sve u kadar, a kakogod da postavim kadar uvijek mi nesta odsjece i to mi tako upada u oko...

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice