Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.710.776
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Opet sam zadobio glavobolju kod kompozicije, nikako nisam mogao staviti sve u kadar, a kakogod da postavim kadar uvijek mi nesta odsjece i to mi tako upada u oko...

 

Pa nije ti smisao potrpati sve što možeš u kadar. Kreni od subjekta. Što je ovdje glavni subjekt? I kako ostatak prostora upotpunjuje taj subjekt?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Dud kaže...
DrNasty kaže...

Ekipa, fotke i kritike, ne oprema i čiji je veći!

 Moje je veći vidiš kak raste (malo provociram)
Ontopic, moja mala sestrična , volim ovakve spontane trenutke. I jedan spomenik , ovo je primjer hdr bez bracketinga tj izvučeno iz rawa jer sjene su bile skroz crne, i da sunce nije poptuno oštro jer je jeftini cpl bio gore, što će reči kolko god bili jeftini ti jeftini filteri sa ebaya ipak se nekad isplati dati malo više novaca za pravi filter.

 Moj je veći (nisam mogao odolit hahah kao da ima 15 godina :)))) )

 
 

Inače da ontopic; fotka tvoje sestrične je baš super, ima karakter i poprilično je efektna, glede CPL filtra, ja sam isto razmišljao da li uzeti sa ebaya jer je cijena vrlo povoljna ili uzeti kod nas neki "brand name", na kraju sam iskeširao za Marumi CPL (neki jeftiniji model po njima nije top grade nego odmah ispod jedan rang ali 400kn me došao) i držim ga pa skoro cijelo vrijeme na 12-60 objektivu... oštrina se ne gubi (to je prvo što sam probao), ali smanjenje refleksija i veća dubina u nebu imam osjećaj da slikam ponekad s novim fotoaparatom. skoro sve slike koje sam stavljao do sada a da su slikane sa 12-60 i po danu imale su CPL na sebi :D

Strm kaže...

Opet sam zadobio glavobolju kod kompozicije, nikako nisam mogao staviti sve u kadar, a kakogod da postavim kadar uvijek mi nesta odsjece i to mi tako upada u oko...

 na ovoj slici ima brdo detalja koji su mi se učinili zanimljivi. Recimo ova vrata na lijevom rubu izgjedaju zanimljivo, također i luk na desnom rubu izgleda zanimljiv. Ovaj prolaz u sredini mogao se moža komponirati da građevinu iza tog luka (koja ima zanimljive stupove, vrata, balkone, terase šta već) nekako smjestiš u kontekst tog svoda/prolaza, recimo neka ultra široka kompozicija (od okomite panorame ili tako nešto da dobiješ ultra-wide efekt.

 

Gle nemoj se zamarati što će ljudi na forumu reći i misliti o tvojim slikama, samo slikaj što više slikaj sve što ti uhvati pažnju i bit će oke :D snapshot snapshot... 10.000 snapshota možda napraviš nekad koju dobru svi smo tako više manje počeli ;) nitko nije imao kompozicijski dobre slike u početku, ali s vremenom kad razviješ oko za to ideje će ti same dolaziti :)

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2015 13:18 (Oly_E3).
9 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

procvala mi ruža

Mlad i lud
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
as123 kaže...

procvala mi ruža

 Slika je OK, malo je gore dio odrezan i cini mi se da je zericu skurena. Inace sasvim ok slika

sup bro?
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

 Evo jedna slika malog nećaka. Poželjne su kritike i savjeti 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 17:37 (nanek).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Snimio miceka i cvijet koji me fkt zbunio s bojom Micek mi je mal van fokusa, al slika mi se cini oke...

sup bro?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Snimio miceka i cvijet koji me fkt zbunio s bojom Micek mi je mal van fokusa, al slika mi se cini oke...

 :):):)

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Micek kaže...

 :):):)

 

Vrhunske PP vještine

8 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Opet sam zadobio glavobolju kod kompozicije, nikako nisam mogao staviti sve u kadar, a kakogod da postavim kadar uvijek mi nesta odsjece i to mi tako upada u oko...

 Ovdje bi meni pasala simetrija. jer me nekako pogled vuče u ovaj prolaz, ali opet to sam samo ja, mojem oku bi simetrija bila poželjna. Iako se kod puteva preporuča linija vodilja iz kuta pa da vodi kroz fotografiju, ali ovdje simetrija:)

nd-artwork
8 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...
as123 kaže...

procvala mi ruža

 Slika je OK, malo je gore dio odrezan i cini mi se da je zericu skurena. Inace sasvim ok slika

 Tako je ne rezati ružu već dati malo prostora ruži da "diše", možda da je ova ruža fotkana u zlatni sat jer je ovdje stvarno preeksponirano nebo iako je ruža glavni motiv ovdje mi skureno nebo smeta:) Izbjegavati slikanja izmedu 11-15 sati :D

nd-artwork
8 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Snimio miceka i cvijet koji me fkt zbunio s bojom Micek mi je mal van fokusa, al slika mi se cini oke...

 Ma micek ti je van fokusa jer ti je zarisna duljina veća od duljine okidanja. Znaci uvijek veci shutter speed i bit ce ostro ili za izbjec ovakve stvari moze i stativ, ali naravno ne nosimo ga uvijek sa sobom pa onda preporuceno 1/125 minimum shutter da slika ostane ostra. Na ovoj drugoj fotki u gornjem dijelu fotke mi fali malo prostora jer je rub kadra pre blizu ruze. Ali je ruza pravilno osvjetljena i sve u svemu jako lijepa fotografija! :)

nd-artwork
13 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
nixs kaže...
Strm kaže...

Snimio miceka i cvijet koji me fkt zbunio s bojom Micek mi je mal van fokusa, al slika mi se cini oke...

 Ma micek ti je van fokusa jer ti je zarisna duljina veća od duljine okidanja. Znaci uvijek veci shutter speed i bit ce ostro ili za izbjec ovakve stvari moze i stativ, ali naravno ne nosimo ga uvijek sa sobom pa onda preporuceno 1/125 minimum shutter da slika ostane ostra. Na ovoj drugoj fotki u gornjem dijelu fotke mi fali malo prostora jer je rub kadra pre blizu ruze. Ali je ruza pravilno osvjetljena i sve u svemu jako lijepa fotografija! :)

 Znam, htjeo sam bokeh medjutim nisam skuzio da sam mal previse spustii zarisnu duljinu

sup bro?
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Opet su mal van fokusa, nista strasno, al meni jako smeta

sup bro?
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

@Nanek, ova fotografija bi ti bila bolja da si upotrijebio te njegove crvene obraze i sokić koji pije na način da kadriraš bliže njemu tj da si se koncentrirao na lice tj torzo do struka, jer upravo je lice glavni motiv ove fotke.
@Strm, micek ti je kao što je kolegica rekla neoštar zbog prespore brzine okidanja, dakle još jednom prouči one knjige koje ti je kolega Cyber preporučio barem drugu i treću knjigu, kratke su, sat vremena je dovoljno da ih pročitaš. Da shvatiš što je žarišna duljina a što je blenda a dok to ne shvatiš slobodno stavi fotić na automatiku ili neki program koji imaš, pa uči kompoziciju dok ne naučiš odnos blende zatvarača i iso-a.
Ova fotografija ruže je očito zbunila fotić jer boje su na njoj krive, možda je krivo podešen white balance iliti WB, ili su ti postavke boja krive, vidi se da ti fali malo žute tj. listovi s desne strane su previše plavi, da dodamo nijansu žute ruža bi izgledala prirodnije i listovi bi bili zeleni a ne plavkasti. Ali bar je kompozicija dobra. Slično ti se deslilo sa ovim zelenim lavorom tu mi se pak čini da je fotić odredio brzinu okidanja prema svjetlosti lavora i vode i zato je tolko jarko zelen da detalja skoro nema. Onaj kaktusić ti je skroz dobra fotka :)
Moja prva je malo pecanja s fotićem, opet priča o cpl filteru koji je dobar za ovakve fotografije jer on može maknuti refleksije tako da površina vode pod posebnim kutem postane nevidljiva. Druga je onak usput par labudova, a treća je malo (pre)više fotošopa.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
 
11 0 hvala 1
12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Labudovi su idealan primjer kako odmicanje od pravila kompozicije ponekad daje vrhunske rezultate.

 
1 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

treća mi prezakon

 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

flowa-powa! 
(priznajte svi volite fotkati cvijeće nakon kiše :)) )

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!! 14 // How much RAM could a RAM ram if a RAM could ram RAM?
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Dud kaže...

@Nanek, ova fotografija bi ti bila bolja da si upotrijebio te njegove crvene obraze i sokić koji pije na način da kadriraš bliže njemu tj da si se koncentrirao na lice tj torzo do struka, jer upravo je lice glavni motiv ove fotke.
@Strm, micek ti je kao što je kolegica rekla neoštar zbog prespore brzine okidanja, dakle još jednom prouči one knjige koje ti je kolega Cyber preporučio barem drugu i treću knjigu, kratke su, sat vremena je dovoljno da ih pročitaš. Da shvatiš što je žarišna duljina a što je blenda a dok to ne shvatiš slobodno stavi fotić na automatiku ili neki program koji imaš, pa uči kompoziciju dok ne naučiš odnos blende zatvarača i iso-a.
Ova fotografija ruže je očito zbunila fotić jer boje su na njoj krive, možda je krivo podešen white balance iliti WB, ili su ti postavke boja krive, vidi se da ti fali malo žute tj. listovi s desne strane su previše plavi, da dodamo nijansu žute ruža bi izgledala prirodnije i listovi bi bili zeleni a ne plavkasti. Ali bar je kompozicija dobra. Slično ti se deslilo sa ovim zelenim lavorom tu mi se pak čini da je fotić odredio brzinu okidanja prema svjetlosti lavora i vode i zato je tolko jarko zelen da detalja skoro nema. Onaj kaktusić ti je skroz dobra fotka :)
Moja prva je malo pecanja s fotićem, opet priča o cpl filteru koji je dobar za ovakve fotografije jer on može maknuti refleksije tako da površina vode pod posebnim kutem postane nevidljiva. Druga je onak usput par labudova, a treća je malo (pre)više fotošopa.

 

Treća ti je i najbolja iz ove serije. Da bokeh nije toliko čudan bila bi i odlična, koji objektiv si koristio za to?

12 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

@Trick 18-55 kit, on nema bokeh, on ima neko tam čudno zamućenje ako fotkaš nekaj jako blizu :P
@ Mikovic, mislim da ti je slika i podeksponirana uz taj wb koji je kolega napomenul, ili su ti postavke krive ili se fotić malo zbunio od prejakog sunca.Evo je nakon kaj sam podignul ekspoziciju i malo podesil wb i kontrast.
I jedan zeleni helikopter, ovog zelenog hvatam već dugo i onda se pojavi baš dok sam na groblju kad nemam fotić uz sebe, ovo je slikano sekinim samsungom s4 i cropano pa je fotka loša (nisam niš vidio na ekranu na ful suncu) ali bitno mi je da sam ga napokon uhvatil bilo kak. Sad još onog njegovog plavog rođaka moram uhvatit, taj je ko divlji konj nikad ne miruje duže od par sekundi.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
tajo1960 kaže...
Mikovic_xD kaže...

flowa-powa! 
(priznajte svi volite fotkati cvijeće nakon kiše :)) )

 loš balans bijele boje; imaš kao neku sivu koprenu preko cijele fotke.

 Ako je samo siva komponenta u pitanju, onda je white balans ispravan, ali je pogrešan kontrast. Trebalo bi se poigrati s contrastom, levelsima i curvesima.

 

Ja osobno necu komentirati, jer gledam preko mobitela, pa ne mogu biti siguran.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
tajo1960 kaže...
Mikovic_xD kaže...

flowa-powa! 
(priznajte svi volite fotkati cvijeće nakon kiše :)) )

 loš balans bijele boje; imaš kao neku sivu koprenu preko cijele fotke.

 

Nije balans bijele ni tolkiko kriv koliko je fotka podeksponirana +2EV bi pomoglo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
CyberDemonVZ kaže...
tajo1960 kaže...
Mikovic_xD kaže...

flowa-powa! 
(priznajte svi volite fotkati cvijeće nakon kiše :)) )

 loš balans bijele boje; imaš kao neku sivu koprenu preko cijele fotke.

 Ako je samo siva komponenta u pitanju, onda je white balans ispravan, ali je pogrešan kontrast. Trebalo bi se poigrati s contrastom, levelsima i curvesima.

 

Ja osobno necu komentirati, jer gledam preko mobitela, pa ne mogu biti siguran.

 meni je problem što na sony-u imam oled tražilo (savršene boje i sve), prebacim na komp i izgleda blijedo/bezkontrastno kako ste vi rekli, s time da mi monitor nije naj-naj za obradu fotki, ne znam opet kako to izgleda kod nekog tko gleda preko ips-a... na primjer fotke sa proslava kod mene izgledaju super dok nam kod frenda koji gleda preko jeftinog laptopa lica izgledaju spaljeno, nikak to pogodit... vrijeme je bilo tmurno pa nisam htio baš previše uveseljavati fotku, ali recimo ovako nešto bi bilo bolje? 
u kojem formatu inaće fotkate? 4:3 ili 16:9?
btw hvala svima na pomoći 

6 4:3
2 16:9
Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!! 14 // How much RAM could a RAM ram if a RAM could ram RAM?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Mikovic_xD kaže...

u kojem formatu inaće fotkate? 4:3 ili 16:9?

 

Najrašireniji fotografski format je 3:2

Ovako nekako bi tvoj cvijetak bio ok...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2015 14:19 (Trickortreat).
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Ja sam izmedu 3:2 i 16:10 hehe


16:9 rijetko ali cesce nego 4:3 definitivno
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
13 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Ja uglavnom 16:9, isao bi i na 16:10 al nemogu zbog fotica. Kasnije u LR  si nastelam ak vidim da imam previse praznog ili da sam nes odsjekao :)

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Mikovic_xD kaže...

 meni je problem što na sony-u imam oled tražilo (savršene boje i sve), prebacim na komp i izgleda blijedo/bezkontrastno kako ste vi rekli, s time da mi monitor nije naj-naj za obradu fotki, ne znam opet kako to izgleda kod nekog tko gleda preko ips-a... na primjer fotke sa proslava kod mene izgledaju super dok nam kod frenda koji gleda preko jeftinog laptopa lica izgledaju spaljeno, nikak to pogodit... vrijeme je bilo tmurno pa nisam htio baš previše uveseljavati fotku, ali recimo ovako nešto bi bilo bolje? 
u kojem formatu inaće fotkate? 4:3 ili 16:9?
btw hvala svima na pomoći 

 IPS malo toga znači... ovi jeftini (1.500kn, kakvog recimo i ja posjedujem) baš i nisu nešto napredno toliko (stara tehnologija, koristi "fake" 8-bitni panel dakle ništa previše cool u odnosu na ostale TN monitore tog kalibra, preciznost boja je skoro pa ista), stvar je u tome da treba kalibrirat svaki pa i najskuplji i najjeftiniji monitor da pokazuje precizno boje i svjetlinu u sRGB ili RGB (ako netko ima 10k+ kn monitor i quadro grafičku koji može pokazati 10-bitni prikaz) gamutu, to se radi kalibratorima koji koštaju solidno (1.000kn uglavnom oni poznati Spider kalibratori). Ako se ne kalibrira na prvom sljedećem displayu fotka će izgledati potpuno drugačije. Pogotovo je to bitno jer ovdje međusobno si djelimo slike, pa svatko će ih vidjeti jel drugačije što je malo problem :D

 

Što se tiče formata/omjera stranice... meni bi osobni 3:2 bio vrlo limitirajući na neki način :D vjerojatno jer koristim 4:3 cijeli život i daje mi slobodu po vertikalnim pikselima, ali osobno najviše koristim: 1:1, 4:3, 3:2, 6:5, iliti kropnem po potrebi u tim omjerima, uglavnom skoro uvijek ako nisam siguran ostavim si višak slikam malo šire i kasnije kropnem, ali većinom 4:3 jer je to omjer u kojem nativno slika moj slr

FX X8 9370 | GA-990FXA-UD3 | 8GB @ 1866MHz | Gainward GTX770 | 2x Intel 530 120GB RAID 0 | Corsair HX850W | Thermaltake R31 | + | HP Envy 17 | Core i7 2630QM | 16GB DDR3 | Intel 330 60GB | HD 6850M |
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Par mojih iz okolice Zaprešića...Jedna je žešće fotošopirana, neće biti teško skužit koja :D

Druge dvije su original, osim korekcija u Lightroomu...veće rezolucije

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2015 22:11 (mrxa1).
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Strm kaže...

Ja uglavnom 16:9, isao bi i na 16:10 al nemogu zbog fotica. Kasnije u LR  si nastelam ak vidim da imam previse praznog ili da sam nes odsjekao :)

 Pricam o post processu.

 

 

Glupo je fotkati u necem razlicitom od 3:2 kad su senzori tih dimenzija i ne gubis cropani dio.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
mrxa1 kaže...

Par mojih iz okolice Zaprešića...Jedna je žešće fotošopirana, neće biti teško skužit koja :D

Druge dvije su original, osim korekcija u Lightroomu...veće rezolucije

 

Slika br. 2!! Koja je nagrada?

15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Trickortreat kaže...

 

Slika br. 2!! Koja je nagrada?

 Hmm, nee znam...Bravo? 

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice