Canon EOS 6D Mark II

poruka: 299
|
čitano: 50.710
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Vidi se i po prodaji da je D750 iznad 6Dmk2, a kolko je 6D noviji od njega

 

I zanimljivo prva 4 mjesta zauzima Nikon

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Camera-Photo-DSLR-Cameras/zgbs/photo/3017941

 

 

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...

Vidi se i po prodaji da je D750 iznad 6Dmk2, a kolko je 6D noviji od njega

 

I zanimljivo prva 4 mjesta zauzima Nikon

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Camera-Photo-DSLR-Cameras/zgbs/photo/3017941

 

 

Malo je ipak čudno da je D850 pri vrhu prodaje s obzirom na obzir da je praktički tek izašao i da ga treba čekati 6-8 tjedana, ali dobro, možda računaju i preorder.

Deckard
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
deckard kaže...
Santana kaže...

Vidi se i po prodaji da je D750 iznad 6Dmk2, a kolko je 6D noviji od njega

 

I zanimljivo prva 4 mjesta zauzima Nikon

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Camera-Photo-DSLR-Cameras/zgbs/photo/3017941

 

 

Malo je ipak čudno da je D850 pri vrhu prodaje s obzirom na obzir da je praktički tek izašao i da ga treba čekati 6-8 tjedana, ali dobro, možda računaju i preorder.

 Da racunaju ga, bio je jedno vrijeme i broj 1

 

Nije to all time best nego trenutni kaj je losa situacija za 6D 

posto je novi trebao bi bit pri vrhu

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Dobar jeste, ali sa tvorničkom greškom sjebanog shutter-a, superioran baš i nije.

 Je, sve serije imaju loš shutter. Kako da ne.

 

Ali ajmo malo ovako. Za neke fotografe invariant ISO na 6D Čmar II ostade sanak pusti. Da ne govorim pouzdani AF u slabijim svjetlosnim uvjetima za one što koriste objektive sa većim otvorima blende pa je rekadriranje nemoguća misija, jbg ipak je samo centralna točka osjetljiva samo do -3 Ev.

 

 

http://www.photonstophotos.net/Charts/PDR.htm#Canon%20EOS%206D%20Mark%20II,Nikon%20D750

 

http://www.photonstophotos.net/Charts/RN_ADU.htm#Canon%20EOS%206D%20Mark%20II_14,Nikon%20D750_14

 

Isto tako sa DPR-a:

For the same price, Nikon's D750 offers nearly the same resolution, loads more dynamic range and a far more sophisticated autofocus system. Same goes for the Sony a7 II, though that camera is even cheaper. The Pentax K-1 is an incredible value and gives you even better build quality, unique and innovative features like Pixel Shift, and far more resolution. The only thing that makes the EOS 6D II stand out is Dual Pixel AF, which turns out is only of real value in this camera when shooting single shots of slow-moving subjects or HD video.
Let's be clear: The EOS 6D Mark II is, like so many other cameras, capable of outstanding images in the right hands. But even considering all the traditional Canon bonuses like great color, ease of use for video capture and comprehensive lens ecosystem, the 6D II falls too far short for us to recommend it over the competition, and therefore it doesn't merit our highest awards.

 

 

U to kakav je 6D video kamera ne ulazim. Vjerujem da je zbog PDAF-a na senzoru u realnom svijetu iskoristiviji od D750. Ali mi ovdje pričamo o fotoaparatima, a ne video kamerama.
Canon sada već dosta duga radi malo ili ništa da unaprijedi foto segment svojih aparata.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
deckard kaže...

Iz osobnog iskustva i praktičnih obrada RAW-ova iz raznoraznih aparata kroz više od desetljeća igranja s fotografijom, kategorički tvrdim da D750 itekako je superioran bilo čemu što Canon trenutno ima (uključivo i 5D MkIV), barem što se ukupne kvalitet slike tiče (prvenstveno dinamika). Tvornička greška postoji na određenim serijama aparata (ja sam svoj primjerak provjeravao prema serijskom i ne podliježe servisnim akcijama, čak ni najnovijoj), a Nikon besplatno to rješava svima koji imaju problem (i koji ga nemaju a koji bi ga mogli imati). Neću se upuštati u Canon Err horor kroz raznorazne serije aparata jer nema smisla o ovakvim stvarima, u konačnici mene osobno zanima kvaliteta slike i mogućnosti obrade iste. Sve drugo su tehnofilske spike koje ne vode nikuda.

  Nema ni Nikon D5 dinamiku na niskom ISO-u pa bi za neke vrste poslova najradije njegov senzor jer je superioran bilo čemu drugom na visokom ISO-u.

 

Ali Canon nije ponudio ni to.  Novi 6D je recikliranje nekih starih tehnologija. Ja se pitam zašto je to tako. Mislim da je to vezano za Canon proizvodnju senzora i što ustraju da koriste isključivo svoje senzore. Moguće da su preskupi i uz to moraju otplatiti stare proizvodne linije. Tek su se nešto sa 5D4 pomakli, stavili ADC na senzor, ali još nije invariant ISO što neki traže. No bolji nego prije je.
Sa druge strane kada je riječ o senzorima imamo Nikon. Na onim malim 1" senzorima koristili Aptinu. Zatim u DSLR-ovima su i sami dizajnirali razne senzore koje je proizvodio Renesas od onoga u D2h(s), pa zatim D3/D700, D3s, D4/D4s/Df do APS-C senzora u D3100 i D3200. Ili npr. Toshiba u D5200, D7100 i D7200 u vrijeme kada prva generacija Sony 24 MP APS-C senzora nije bila dobra. Isto tako sada D5 senzor je Toshiba jer Sony je kupio Renesas pa nije bilo gdje za proizvoditi Nikon Senzore, a moguće da u to vrijeme Sony nije imao zadovoljavajući senzor za pucaljke kojega u biti ima tek od svoha A99 Mark II. I naravno razni Sony senzori u Nikonima bez čijeg korištenja sada Sony vjerojatno ne bi bio što je i kojima se Nikon vratio u ozbiljnijim aparatima sa D850 i D500.

 

A err kod Canona. Sjetio si me na originalni 5D i ogledalo. To tada za korisnike Canona nije bio problem nego normalan feature.

8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Kaj se tice DSLR-a i videa tu je prica gotova jos od izlaska GH4

 

DPAF je plus no Sony i Fuji su jako blizu tome(Fuji uskoro dobiva update gdje bi tracking trebao bit jos bolji) uz to imaju 4K i normalan codec sa normalnim bitrateom i ono najbitnije EVF

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 11:40 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Bara kaže...

I naravno razni Sony senzori u Nikonima bez čijeg korištenja sada Sony vjerojatno ne bi bio što je i kojima se Nikon vratio u ozbiljnijim aparatima sa D850 i D500.

Evo nešto o dizajnerima i proizvođaču senzora za D850: 

Deckard
15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
deckard kaže...
Bara kaže...

I naravno razni Sony senzori u Nikonima bez čijeg korištenja sada Sony vjerojatno ne bi bio što je i kojima se Nikon vratio u ozbiljnijim aparatima sa D850 i D500.

Evo nešto o dizajnerima i proizvođaču senzora za D850: 

 Taj tip nema pojma. 

Pogledaj samo koju tehnologiju ima D850 što se vidi iz DR krivulje, a Boga mi isto ima i D500.

To je dual gain. Tehnologija je od Aptine, a Sony ju je licencirao.

 

Čiji je senzor u D500? Naravno da je Sony.

 

Da ne govorim da D500 i D850 imaju skoro istu veličinu piksela i da imaju slične performanse na razini piksela. Kao nekad D7000 i D800. Ta je analogija.

 

An AptinaTM Technology White Paper

15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Bara kaže... 

Čiji je senzor u D500? Naravno da je Sony.

Da ne govorim da D500 i D850 imaju skoro istu veličinu piksela i da imaju slične performanse na razini piksela. Kao nekad D7000 i D800. Ta je analogija.

An AptinaTM Technology White Paper

Hm, ova me rasprava malo zbunjuje: http://disq.us/p/1m25w21

Deckard
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 6D Mark II

Evo baš primjer. Sony je poznat po invariant ISO senzorima. Dual gain tehnologija to mijenja pa imam skok u DR-u od ISO 400 na dalje. naravno to se može promijeniti da se recimo uključi tek na ISO 800 i slično.

Primjer je sa raznim generacijama APS-C Sony senzora u Nikonima

 

http://www.photonstophotos.net/Charts/PDR.htm#Nikon%20D2Xs,Nikon%20D300,Nikon%20D500,Nikon%20D7000

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
deckard kaže...
Bara kaže... 

Čiji je senzor u D500? Naravno da je Sony.

Da ne govorim da D500 i D850 imaju skoro istu veličinu piksela i da imaju slične performanse na razini piksela. Kao nekad D7000 i D800. Ta je analogija.

An AptinaTM Technology White Paper

Hm, ova me rasprava malo zbunjuje: http://disq.us/p/1m25w21

 

Ima ljudi koji znaju više. Baš na dpreview forumu ima takvih. Potraži korisnika bobn2. On je jedan od onih koji poznaju tehnologiju.

 

Interesantno da je u D850 BSI senzor. Nikon to nije rekao za D500. Mada D500 također izgleda kao BSI. Iako za strukturu piksele nije bitno je li senzor BSI ili ne. 

BSI senzor kod visokog ISO-a na ovu gustoću piksela ne pomaže. Pomaže kod readouta i to je glavni razlog zašto D850 može imat FF senozor sa 46 MP i 9 fps kao i 4K video preko cijele površine senzora. Recimo da bi stacked senzor bio još jedan korak naprijed.

Isto tako je vrlo vjerojatno da bi senzor dizajniran za manje slika u sekundi imao manje šuma. Ali oni su se odlučili za senzor koji bi zadovoljio razne vrste korisnika, od art fotografije, preko wildilife pa čak do reportera. Naravno event fotografi će najviše pizditi radi 46 MP i veličine fajlova ali sada napokon ima mRAW i sRAW napravljen pa manje-više kako treba. 

 

14 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
deckard kaže...
Bara kaže...

Ala su pogodili!

I toliko godina nakon izlaska je Nikon D750 i dalje superioran foto proizvod.

Što tek reći za D850 koji je otprilike nekoliko svjetlosnih godina ispred 5D MkIV po svim šavovima (a za iste novce),objedinjeni FF i crop s low light/high ISO karakteristikama FF-a, praktički po mnogočemu u segmentu srednjeg formata, aparat za apsolutno sve situacije. Već sad je postao legendaran na većini relevantnh recenzija od jubita do portala. Možemo mi govoriti o Nikonovim financijskim problemima, kako je Canon div s hrpom love, kako su Canonovi aparati OK, no to neće promijeniti činjenicu da su D750 i D850 već sad legende FF-a, svaki u svojem segmentu.

Ovo stoji.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

D750 bi bio najprodavaniji model ikada a ne to da se Nikon doveo na rub propasti a na žalost možda i ne preživi trenutne financijske probleme.

 

http://www.nikon.com/news/2017/20170213_1_e.pdf

Nikonovi financijski problemi nemaju veze sa DSLR segmentom. Možda je problem što nemaju mirrorless.

Njima je problem što je posao sa stepperima otišao na kvasinu. Ranije je već tu Canon pukao. Ako se ne varam najjača je jedna nizozemska firma.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
phoenix2003 kaže...

6D je prvenstveno namjenjen fotografiji, ne videu. Tu će ostati superioran. Zanima me samo kako radi AF na touch screen kada mu zadaš zadatak da fokusira na rub fotografije?

Što se tiče jednog slota za sd karticu to i nije neki nedostatak. Ja nisam imao slučaj da mi crkne kartica a da budem iskren niko mi to još nije ni rekao da mu se desilo. Tu ne treba biti grub niti isključiv. Sjetimo se samo da smo prije nekoliko godina koristili film sa 36 mjesta za fotografiju!

 lol koji fanboy 

Jel ima smisla uopce raspravljat s tobom il ces na sve nedostatke odgovarat "to ne treba " "to nije problem"

 

Nije ti se desilo, ali ti se moze desit. Mozda sutra , a mozda nikad. Pa da mi na ljetovanju crkne kartica i izgubim obiteljske slike pojel bi se, a kamolo da mi crkne na tuđoj svadbi pa ti objasni njima zasto nemas uslikan najbitniji trenutak njihovog zivota. Takve stvari prepustat slucaju je zbilja hrabro.

 

U ostalom Nikon nudi bolju alternativu.

Ova tema sa jednom karticom mi je interesantna.

Iskreno da je SD bila bi me trta. Nemam takav aparat ali znam da je znalo biti problema sa njima.

Sa CF u pravilu nije bilo takvih problema. Ja nisam imao. Znam samo par slučaja da nova kartica nije bila dobra. I to SanDisk.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

 

Dxo mark je znanto bolje rangirao A9(3517) od Nikona d5(2434), posebno na ISO 102xxx gdje je za 1 stop bolji A9, gledajući slike dostupne na DP review, meni se čini ne da nije bolji za 1 Stop nego čak i da je nešto lošiji senzor na A9 u odnosu na D5. Vrlo lako može biti subjektivno pa ako netko ima volje volio bi čuti mišljenje.

 

Pogledaj photons to photos rezultate. 

 

9-ka sa stacked senzorom ima ISO 6612, D5 sa Toshiba senzorom koji je optimiziran isključivo za visok ISO 7178, a najbolji Canon 1 D X Mark II 5189.

 

DxO rezultati za visoki ISO su upitni. Prvo ne uzimaju kombinaciju isključivo DR-a i SNR-a. Drugo koriste vlastiti RAW konverter koji nitko drugi ne koristi. Treće, tvrde da deklarirani ISO nije pravi što dodatno utječe na rezultate, a obična je glupost.

Uostalom sada imaš usporedbe aparata na DP reviewa. Bolje odgovoraju ovome što Pohotons To Photos daje nego DxO.

 

Evo i APS-C rezultata. Najbolji Nikon je D7500 sa Low Light ISO 2631. Za usporedbu Canon 5D Mark III koji je FF ima 3652. Dan danas najbolji APS-C Canon je 7D Mark II sa Low Light ISO 1901.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

 

Kvalitet, pouzdanost, podrška i svi mogući fičri uz nisku cijenu neidu skupa. Nikon je očito odlučio napraviti kompromis cijene i kvalitete, Canon ne radi kompromis u kvaliteti ali zato imaš 6d s C/P AF iz 80d , dok Sony nema kompromisa vezano uz fičre ali kvaliteta i pouzdanost i podrška je zadnja rupa na svirali. Tri brenda, tri različita pristupa, osobno smatram da nitko ne može bilo koji izdvojiti kao ultimativno ispravan, prodajni rezultati će pokazati

 Ti ili si nov u svijetu fotografije ili si jako mlad.

Ja se još jako dobro sjećam i prvog 5D i 1D Mark III. Ne znam jel još uvijek živ blog jednog HINA-inog fotografa i Paraolimpijade 2008.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Npr. isti senzor koriste D5500 i D7200.

 Nisu. Jedan je Sony, a drugi Toshiba. Doduše i to za Sony je široka priča. Imali su najmanje 3 generacije 24 MP APS-C senzora.

14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Toshiba je kod 7100 ali to nije tema i ne bih da pravim digresiju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Toshiba je kod 7100 ali to nije tema i ne bih da pravim digresiju.

 D5200, D7100 i D7200. Sva tri su Toshiba. Mnogi pogrešno misle da je D7200 Sony. Čak bi trebala biti ista kao u prva dva. Samo Nikon je sredio elektroniku i riješio čak i problam sa bandingom.

 

Uostalom usporedi napredak u performansama sa Nikona D600 na D750. A oba koriste isti Sony senzor. Neke stvari se popeglaju ako je to moguće.

14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Ok, vjerujem ti. Znam da je bilo neke razlike u senzorima između 7100 i 7200.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

To su stvari koje se mogu desiti svakom proizvođaču i na najboljim proizvodima. Kada se desi, razliku čini pristup proizvođača;

If your camera is affected, that tool will provide instructions on sending your D750 to Nikon for repair free of charge regardless of warranty status.

 Citiram svoj post čisto da ponovim svoje mišljenje na problem vezan uz D750. Naravno uvjek netko može iskopati nekakvu grešku ne bilo kojem aparatu makar išao toliko daleko da se vrati na početak stoljeća ali takav pristup govori dovoljno sam za sebe.

 

Međutim napisao sam i ovo netom poslije;

Drugim riječima, da Canon u potpunosti ignorira korisnike koji od fotoaparata žele gadget s što više funkcija koje će narušiti pristup koji im je osigurao mjesto na tržištu, pouzdanost i robusnost proizvoda bez kompromisa, a pažnju pridodaju inovacijama i podršci te implementiraju samo ono što u stvari radi .

Nikon je nažalost napravio kompromis u kvaliteti i sada će snositi posljedice, a to je ono što si i sam istaknuo iako ne rzumijem zašto Nikon tako loše stoji.

Nikon je D750 kao i D6xx kako bi ponudio konkurentniji proizvod proizvodnju prebacio iz Japana u treće države. Činjenica je da su se time pokušali sniziti troškovi da bi se korisniku ponudilo više za istu cijenu. Slučajnost ili ne, završilo je kako je završilo. Canon u tom cijenovno razredu nije napravio taj kompromis. Međutim, oba proizvođača, barem koliko je meni poznato (ipak sam ili mlad ili tek počeo) drže do podrške svojih proizvoda tako da tu stvarno ne vidim nekakav problem o kojem bi se uopće trebalo raspravljati.

 

Kada je riječ o mjerenjima. Ne može rezultat biti upitan jer se mjere različiti parametri, rezultat je takav kakav je, brojka. Reinterpretacija dobivenog rezultata s druge strane može biti upitna.  Problem s DXO markom je u tome što je njihova metodologija za neka mjerenja nepoznata i samim time nije ponovljiva i provjerljiva u drugim labovima. Za primjer P-Mpix.

Ili možda eto ja to ne razumijem:).....

 

Problem je u tome što je DXO mark rangirao 6d2 senzor za low light ISO poprilično visoko(link)

Ako se pita protons to protons, 6d2 u  low light ISO ostvaruje solidne rezultate, poravnat je s D750, bolji od D600 6d1.(link) a rezultati djeluju puno realnije.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 0:56 (ITelektronika).
16 godina
moderator
online
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...
Kada je riječ o mjerenjima. Ne može rezultat biti upitan jer se mjere različiti parametri, rezultat je takav kakav je, brojka. Reinterpretacija dobivenog rezultata s druge strane može biti upitna.  Problem s DXO markom je u tome što je njihova metodologija za neka mjerenja nepoznata i samim time nije ponovljiva i provjerljiva u drugim labovima. Za primjer P-Mpix.

Ili možda eto ja to ne razumijem:).....

Neke stvari nisu objasnili, odnosno nije jasno kako dolaze do brojke (press release, pokušaj PetaPixelovog objašnjenja), no to ne znači da ta brojka nema određenu težinu. Pogotovo su mi nejasni oni koji vrište da senzor nemre "overresolvati" objektiv ili tako nešto i ismijavaju P-Mpixe (mislim da je to i Angry radio), što je totalna bedastoća i što se najbolje vidi na senzorima s visokom gustoćom piksela, kod kojih se na svoje oči možeš uvjeriti u razliku u količini detalja koju ti daju različiti objektivi. Svatko tko je na takvom aparatu probao koji stari objektiv uvjerit će se u to - može pričati o bokehu, o karakteru i koječemu drugome, no lako se može dogoditi da rezolucija bude manjkava.

 

Isto tako, ako koristiš objektive koji su namijenjeni FF aparatima pa kad ih staviš na crop-senzor veće gustoće piksela, slika je vidljivo manje oštra i sad odjednom objektiv koji je bio solidan na FF-u, na APS-C-u je problematičan. Kak je to moguće ako senzor ne može overresolvati objektiv, odnosno ako objektiv ne može propustiti kadar dovoljne kutne razlučivosti za senzor određene gustoće piksela? Odgovor je vrlo jednostavan - nije moguće.

 

Navest ću i dva primjera modernih objektiva koje imam - Sigma 3060 f/2.8 za Sony E-mount. Kaže DxOmark da 30-ka daje 9, a 60-ka 16 P-Mpixela na A6000. Nemam kako verificirati te konkretne brojke, no kad okineš nešto fotki s njima, sve ti bude jasno - 60-ka jednostavno izvuče više detalja iz slike, kao da si ufotkao sliku nešto više rezolucije nego kad fotkaš s 30-kom.

 

Tako da... Slažem se da bi bilo puno bolje da je metodologija jasna, ali isto tako P-Mpixeve ne možešdismissati na temelju toga što ti nije poznata metodologija.

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
mbaksa kaže...
ITelektronika kaže...
Kada je riječ o mjerenjima. Ne može rezultat biti upitan jer se mjere različiti parametri, rezultat je takav kakav je, brojka. Reinterpretacija dobivenog rezultata s druge strane može biti upitna.  Problem s DXO markom je u tome što je njihova metodologija za neka mjerenja nepoznata i samim time nije ponovljiva i provjerljiva u drugim labovima. Za primjer P-Mpix.

Ili možda eto ja to ne razumijem:).....

Neke stvari nisu objasnili, odnosno nije jasno kako dolaze do brojke (press release, pokušaj PetaPixelovog objašnjenja), no to ne znači da ta brojka nema određenu težinu. Pogotovo su mi nejasni oni koji vrište da senzor nemre "overresolvati" objektiv ili tako nešto i ismijavaju P-Mpixe (mislim da je to i Angry radio), što je totalna bedastoća i što se najbolje vidi na senzorima s visokom gustoćom piksela, kod kojih se na svoje oči možeš uvjeriti u razliku u količini detalja koju ti daju različiti objektivi. Svatko tko je na takvom aparatu probao koji stari objektiv uvjerit će se u to - može pričati o bokehu, o karakteru i koječemu drugome, no lako se može dogoditi da rezolucija bude manjkava.

 

Isto tako, ako koristiš objektive koji su namijenjeni FF aparatima pa kad ih staviš na crop-senzor veće gustoće piksela, slika je vidljivo manje oštra i sad odjednom objektiv koji je bio solidan na FF-u, na APS-C-u je problematičan. Kak je to moguće ako senzor ne može overresolvati objektiv, odnosno ako objektiv ne može propustiti kadar dovoljne kutne razlučivosti za senzor određene gustoće piksela? Odgovor je vrlo jednostavan - nije moguće.

 

Navest ću i dva primjera modernih objektiva koje imam - Sigma 3060 f/2.8 za Sony E-mount. Kaže DxOmark da 30-ka daje 9, a 60-ka 16 P-Mpixela na A6000. Nemam kako verificirati te konkretne brojke, no kad okineš nešto fotki s njima, sve ti bude jasno - 60-ka jednostavno izvuče više detalja iz slike, kao da si ufotkao sliku nešto više rezolucije nego kad fotkaš s 30-kom.

 

Tako da... Slažem se da bi bilo puno bolje da je metodologija jasna, ali isto tako P-Mpixeve ne možešdismissati na temelju toga što ti nije poznata metodologija.

 Objektiv puno vise znaci nego Mpix

pogledaj ovaj video recimo 



stavi na 12:50 ak ti se neda gledat sve. 
Usporedba je Fuji X-T1 16mpix vs Nikon D800E 36Mpix (downsample na 16mpix)
Fuji zbog ostrijeg objektiva ima vise detalja.

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 14:20 (Santana).
14 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
 Objektiv puno vise znaci nego Mpix

......

 Zezaš nas?!🤡

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...
Santana kaže...
 Objektiv puno vise znaci nego Mpix

......

 Zezaš nas?!🤡

 Pa izgleda da treba napomenut takve stvari je svakakvih gluposti je bilo u ovoj temi tipa da dva utora za SD kartice su nepotrebna, da ti ne treba vise AF pointova, da dinamicki raspon nije bitan... i jos svakakve gluparije... 

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Ne vadi se, ne ide ti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Ne vadi se, ne ide ti.

 lol daj molim te , odi natrag malo u temu i procitaj svoje postove. Takvog Fanboya jos nisam dugo vidio.

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

 Citiram svoj post čisto da ponovim svoje mišljenje na problem vezan uz D750. Naravno uvjek netko može iskopati nekakvu grešku ne bilo kojem aparatu makar išao toliko daleko da se vrati na početak stoljeća ali takav pristup govori dovoljno sam za sebe.

 

Međutim napisao sam i ovo netom poslije;

Drugim riječima, da Canon u potpunosti ignorira korisnike koji od fotoaparata žele gadget s što više funkcija koje će narušiti pristup koji im je osigurao mjesto na tržištu, pouzdanost i robusnost proizvoda bez kompromisa, a pažnju pridodaju inovacijama i podršci te implementiraju samo ono što u stvari radi .

Nikon je nažalost napravio kompromis u kvaliteti i sada će snositi posljedice, a to je ono što si i sam istaknuo iako ne rzumijem zašto Nikon tako loše stoji.

Nikon je D750 kao i D6xx kako bi ponudio konkurentniji proizvod proizvodnju prebacio iz Japana u treće države. Činjenica je da su se time pokušali sniziti troškovi da bi se korisniku ponudilo više za istu cijenu. Slučajnost ili ne, završilo je kako je završilo. Canon u tom cijenovno razredu nije napravio taj kompromis. Međutim, oba proizvođača, barem koliko je meni poznato (ipak sam ili mlad ili tek počeo) drže do podrške svojih proizvoda tako da tu stvarno ne vidim nekakav problem o kojem bi se uopće trebalo raspravljati.

 

Kada je riječ o mjerenjima. Ne može rezultat biti upitan jer se mjere različiti parametri, rezultat je takav kakav je, brojka. Reinterpretacija dobivenog rezultata s druge strane može biti upitna.  Problem s DXO markom je u tome što je njihova metodologija za neka mjerenja nepoznata i samim time nije ponovljiva i provjerljiva u drugim labovima. Za primjer P-Mpix.

Ili možda eto ja to ne razumijem:).....

 

Problem je u tome što je DXO mark rangirao 6d2 senzor za low light ISO poprilično visoko(link)

Ako se pita protons to protons, 6d2 u  low light ISO ostvaruje solidne rezultate, poravnat je s D750, bolji od D600 6d1.(link) a rezultati djeluju puno realnije.

 

 

Znaš ti kako Canon rješava probleme?

Prvo ih negira, drugo opet ih negira... I onda pošalju privatno pismo korisniku, naravno ako je član CPS-a, da donese aparat u servis. To naprave jedno 2-3 puta. Kvar nije otklonjen. Onda zbog SAD-a i prijetnje sa class action suit sve napokon dođe u javnost. I onda opet drži ne daj. Ovo je stvaran primjer i tijek popravaka. Nije izmišljen, a radilo se o perjanici Canon ponude.

 

A Photons to Photos redom ide:
D750 5270
6D2 4178
6D 4070
D610 2969

D600 3871
To je razlikaod otprlike 1/2 Ev od strane D750 naspram ostalih.

 

http://www.photonstophotos.net/Charts/PDR.htm

16 godina
moderator
online
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
Objektiv puno vise znaci nego Mpix

Nit kužim zašto si tim komentarom replicirao na moj komentar, nit kužim kako možeš raditi takve usporedbe. To je ko da kažeš da u autu kočnica puno više znači nego gas (ili obratno). 

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
mbaksa kaže...
Santana kaže...
Objektiv puno vise znaci nego Mpix

Nit kužim zašto si tim komentarom replicirao na moj komentar, nit kužim kako možeš raditi takve usporedbe. To je ko da kažeš da u autu kočnica puno više znači nego gas (ili obratno). 

 hmm da... 

Jesi pogledao video ? 

Kombinacija X-T1 + 10-24mm F4 ima vise detalja nego Nikon D800E + 16-35 F4 iako na DXO pise da taj objektiv daje 19 P-Mpix , a to je vise nego sto je u teoriji moguce na Fuji X-T1 posto ima samo 16mpix 

Tak da mi te brojke ne štimaju baš...

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice