4. Međunarodni fotosajam

poruka: 27
|
čitano: 5.794
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
4. Međunarodni fotosajam

(samo prenosim obavijest)

 

Četvrti fotosajam održat će se 4. travnja 2009. u vremenu od 10:00 do 17:00 u prostorijama Pučkog otvorenog učilišta, Ulica grada Vukovara 68 u Zagrebu.

 

Brojke govore za same za sebe prvi fotosajam imao je 550 posjetitelja i 15-ak izlagača, drugi gotovo 1000 posjetitelja i 30-ak izlagača, a treći preko 1200 posjetitelja i 40-ak izlagača iz Hrvatske i inozemstva.

 

Cilj sajma je omogućiti ljubiteljima fotografije da na jednom mjestu prezentiraju, prodaju i razmijene svu moguću fotografsku opremu od najnovijih modela fotoaparata i studijske rasvjete sve do starih analognih fotoaparata kojih više nema u redovitoj prodaji.

 

Zbog velikog interesa i gužve koju stvaraju predavanja i prezentacije su pomaknuti na termine iza 13:00 i najvjerovatnije će biti preseljena u malu dvoranu koja ima 200 sjedećih mjesta kako posjetioci ne bi bili zakinuti zbog nedostatka mjesta u učionici.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
4. Međunarodni fotosajam

Hvala na obavjesti.

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
4. Međunarodni fotosajam

barem ja nisam morao spamati Cool

a
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam

hehe, prošli fotosajam je bio odličan, kupio prekrasan fotić, ovaj put se nadam ulovit koji objektiv, možda i kakvog TLRa... :)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
4. Međunarodni fotosajam

da dodam i program predavanja


Predavanja i prezentacije održati će se u maloj dvorani POU koja ima 200 sjedećih mjesta.

 

12:00 Dvosatno predavanje o uporabi različitih tehnika fotografiranja sa studijskom rasvjetom i prezentacija profesionalne opreme, sponzori su Svijet Medija uz SONY OVERSEAS S.A. Predstavništvo u Republici Hrvatskoj i Fotosvijet, a predavači profesionalni fotografi Timor Šatara i Goran Katić.

 

14:00 Uvod u Aperture 2 - predstavljanje osnovnih značajki Aperture 2 aplikacije za post-produkciju fotografija. Aperture 2 je revolucionarna aplikacija tvrtke Apple koja služi za obradu i manipulaciju velike količine fotografija. Sa preko stotinu novih značajki, Aperture 2 dramatično je brži, lakši za korištenje i moćniji.

 

15:00 Zašto fotografiramo prirodu? - fotograf Mario Belić pokušati će odgovoriti na pitanje iz naslova i objasniti zašto fotografiramo prirodu. Što je bitno za dobru fotografiju prirode - kakav pristup izabrati, koje tehnike i oprema su bitni za kvalitetnu 'wildlife' fotografiju.

 

16:00 Prezentacija studijske fotoopreme, slikanje modela pod vodstvom Gorana Katića, mogućnost isprobavanja raznih dodataka za rasvjetu: softbox za bljeskalice, snoot, barn doors (klapne) sa filterima u boji, saćaste nastavake za reflektor, soft light reflektor (ili beauty dish popularni tanjur) itd.

 

Sponzori fotosajma su tvrtke iStyle, Hensel performing light i Fotosvijet.

http://www.fotosajam.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
4. Međunarodni fotosajam

Jel ima tamo polovne opreme?Prodaju li se izlozeni fotoaparati i oprema po nesto nizim cijenama(kod poduzetnika)?

djevice,padobranci mineri griješe samo jednom! Postao sam ateista;ubili su boga u meni...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam

ima, analognih aparata ima u velikim količinama.

isto vrijedi i za stare objektive.

 

ako misliš kupovati kaj, preporučam da dođeš s fotićem, da isprobaš na licu mjesta.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam
elkarrde kaže...

ima, analognih aparata ima u velikim količinama.

isto vrijedi i za stare objektive.

 

ako misliš kupovati kaj, preporučam da dođeš s fotićem, da isprobaš na licu mjesta.

pa da,to je za par tjedana,do tad cu kupiti pentaxa,pa sam mislio kupiti odma i adapter za stare minolte;znas li kako se krecu cijene? 
djevice,padobranci mineri griješe samo jednom! Postao sam ateista;ubili su boga u meni...
15 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam

hm... ako kupuješ pentaxa, šta će ti onda adapter za stare minolte kad imaš dovoljno starih pentaxovih objektiva u ponudi? (osim ako slučajno doma nemaš koji minoltin)

 

zapravo, niti nema pentax-minolta adaptera :/

doduše, dalo bi se nešto iskemijati uz pomoć M42 adaptera, ako se ne varam, ali je to potpuno neisplativo ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 23:01 (draenei).
16 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam
draenei kaže...

hm... ako kupuješ pentaxa, šta će ti onda adapter za stare minolte kad imaš dovoljno starih pentaxovih objektiva u ponudi? (osim ako slučajno doma nemaš koji minoltin)

 

zapravo, niti nema pentax-minolta adaptera :/

doduše, dalo bi se nešto iskemijati uz pomoć M42 adaptera, ako se ne varam, ali je to potpuno neisplativo ;)

Ma jos sam u VELIKOJ DILEMI kaj da uzmem...pitac cu prodavaca da umjesto mene odjuci...
idem malo "raidat" ducane... 
djevice,padobranci mineri griješe samo jednom! Postao sam ateista;ubili su boga u meni...
16 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam
nick kaže...
Ma jos sam u VELIKOJ DILEMI kaj da uzmem...pitac cu prodavaca da umjesto mene odjuci...
idem malo "raidat" ducane... 
 evo, odlučit ću ja umjesto tebe - canon powershot S5IS! Smijeh
ako ćeš dopustiti prodavaču da odlučuje imjesto tebe, slobodno kupi kompakta, napravit ćeš bolju stvar.

rekli smo ti već nekoliko puta, više nas ovdje, i ponovit ću ti još jednom:
IGNORIRAJ koja je marka napisana na fotiću.
ISPROBAJ sve ponuđeno.

ak si u zagrebu, odi u ve-mil, prodavači su ful susretljivi (ili su barem prema meni bili), isprobaj sve kaj ti cijenom odgovara.
grip ti ne treba, drugi objektiv je koristan, AA baterije su praktične. raspitaj se za adaptere za M42 objektive i za MD minolte (u slučaju sonyja) i OM olympuse (u slučaju olympusa).
provjeri cijene novih objektiva za sve, raspitaj se za cijene baterija (za one koji imaju li-ion namjenske).
ali prvenstveno, ISPROBAJ sve, kak ti leži u ruci, kak se od prve snalaziš. traži ih i da isprobaš okinuti sliku-dvije.

ili, pošto si tolko neodlučan, fakat, kupi kompakta i nećeš imati nikakvih dilema, ni sad, ni kasnije.

dobio si dovoljno savjeta da ti više nije ništa potrebno. ako se ne možeš odlučiti nakon fakat puno savjeta, kompakt je za tebe, a ne SLR, samo ćeš se kasnije još i s objektiva biti u dilemama.  Belji se
ili još jednostavnije, kupi sonyja kad si već zapeo za njega.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2009 13:11 (elkarrde).
16 godina
neaktivan
offline
4. Međunarodni fotosajam

katastrofa! sad na faksu vijest da imam ispit 4.4. još neznam kad ali bi trebo biti poslijepodne tako da najvjerojatnije neću moć ić na fotosajam :(

 

a baš sam se veselio sajmu

 

ko bi reko da će mi tutnut ispit u subotu, to se dešava samo na ekonomiji

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
4. Međunarodni fotosajam

evo ga završio je i taj fotosajam, to je prvi fotosajam na kojem sam bio i mogu reći da mi se svidilo

 

kupio sam si vanguard torbu za fotić i super sam zadovoljan to je ono šta mi je trebalo

 

nažalost nisam imo novaca da si još i objektiv kupim, budem to drugi put, nisam baš ni skužio neku preveliku ponudu pentaxovih objektiva...

 

bio sam i na ovom predavanju u tri: Zašto slikamo prirodu? bilo je relativno zanimljivo, malo su imali problema s tehničke strane ali sve u svemu poučno ;)

 

 

kakva su vaša iskustva sa sajma?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam
draenei kaže...

(uh, ja si našla nekoliko fotića srednjeg formata, jooooj..joj....bolje da nisam jer ili su mi bili preskupi, ili su bili ne-baš-ispravni Plač )

kao što već rekoh.... :)

a kupila samo kit za čišćenje senzora, zaista mu je potrebno, jadan....

 

jedine zamjerke idu prodavačima koji prodaju neispravne fotiće a znaju da su neispravni (ili bi trebali znati a ja smatram da moooraju znati!) i to ne za neku siću pa da možeš kupit da ti doma lijepo izgleda na polici :/

 

al sve u svemu, korisno je otići, vidjeti svašta, isprobati svašta, popričati sa neki poznanicima, družiti se....dobar način za provesti subotnje jutro...moja preporuka, u svakom slučaju....

16 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam
damir_zg kaže...

evo ga završio je i taj fotosajam, to je prvi fotosajam na kojem sam bio i mogu reći da mi se svidilo

 

kupio sam si vanguard torbu za fotić i super sam zadovoljan to je ono šta mi je trebalo

 

nažalost nisam imo novaca da si još i objektiv kupim, budem to drugi put, nisam baš ni skužio neku preveliku ponudu pentaxovih objektiva...

 

bio sam i na ovom predavanju u tri: Zašto slikamo prirodu? bilo je relativno zanimljivo, malo su imali problema s tehničke strane ali sve u svemu poučno ;)

 

kakva su vaša iskustva sa sajma?

 super, drago mi da ti se svidilo, i da si našao torbu koja ti je trebala.
da, ovaj put je ponuda pentax objektiva i fotića bila poprilično jadna - svega dva aparata, jedan LX i jedan ME. od objektiva je bio jedan pentax-A 35-70 f/3.5-4.5, dva pentax-A 28-80 f/3.5-4.5 i jedan pentax M 50mm f/1.7. jako jako slabo.

draenei kaže...
draenei kaže...

(uh, ja si našla nekoliko fotića srednjeg formata, jooooj..joj....bolje da nisam jer ili su mi bili preskupi, ili su bili ne-baš-ispravni Plač )

jedine zamjerke idu prodavačima koji prodaju neispravne fotiće a znaju da su neispravni (ili bi trebali znati a ja smatram da moooraju znati!) i to ne za neku siću pa da možeš kupit da ti doma lijepo izgleda na polici :/

je, bilo je prekrasnih aparata, kupit ću si jednog 100% sigurno na idućem sajmu. valjda. možda. nemam pojma. :D

bilo je fenomenalnih srednjeformatnih aparata - pentax 645, pentax 6×7 i 67, mamiya 645, mamiya RB67. milina. skupo.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
4. Međunarodni fotosajam

*slin-slin-slin* zaslinit ću nam cijeli forum :D

 znam, znam, to si bio tamo iza, onaj neki stari žuti stol, svi nabrojani na okupu, znaaam ja, vraćala se tamo 2put da isprobam.....

znači još jedan slinavac za srednjim formatom na forumu :)

 

edit: isprike na nadimku 'slinavac' ali čim si ih sve zapamtio vjerujem da si se i ti bar 2put vraćao, ako ne i više, to jednostavno tak ide ;)

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2009 0:31 (draenei).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
4. Međunarodni fotosajam

znam da je malo offtopic ali što čini neki fotoaparat fotoaparatom srednjeg formata?

 

pretpostavljam veličina senzora ili ne?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2009 0:57 (draenei).
16 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam
damir_zg kaže...

znam da je malo offtopic ali što čini neki fotoaparat fotoaparatom srednjeg formata?

 

pretpostavljam veličina senzora ili ne?

 prvenstveno veličina filma, senzor je tu tek novovjeki izum - senzore tih dimenzija je izuzetno skupo proizvoditi, dimenzijama nadmašuju 35mm full-frame senzore (kakvi su u alphi 900, nikonu D3, canonu 1D/5D) barem duplo.

draenei kaže...
 pročitaj si to, jako kvalitetan link,
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
4. Međunarodni fotosajam

draenei, lažeš da si plavuša  Smijeh. Mislim da sam stajao iza tebe kad si kupila pribor za čišćenje, čekao sam red za svoj K-m

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam

LOL

pa ja sam rekla da lažem da sam plavuša! Smijeh

 

da, za čišćenje, i još....nešto.....?? 250 kn - tup! za dve sitnice.. hehe Namigiva

nego, zapazih u jednom trenutku smeđu tetu na svojoj lijevoj strani, možda to bila supruga a ti pored nje??

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2009 23:23 (draenei).
15 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam

Smijeh  Smijeh  Smijeh

Nije, nije. Ne znam šta si još uzela, al mislim da te pitao čovjek dal ti može još nešto pisat na račun, nekakvu torbicu, futrolu, nemam pojma.

 

Možda to nisi bila ti, ja sam samo rekao da mislim da sam te vidio.

15 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam

khm...da Sramim se

 

znam da su bili dvoje pored mene i isto km-a gledali, tj. nešto na tom dijelu stola....znači ja tebe ipak nisam vidjela....

16 godina
neaktivan
offline
4. Međunarodni fotosajam

hvala na odgovoru!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam

Na tavanu sam pronašao Yashica Campus cigletinu i zaintrigiralo me. Pokušati ću se malo poigrati sa njime ali me zanima zna li tko može li se na njemu staviti drugi objektiv. Ovaj je izgreban. Trenutno je na njemu Yashinon objektiv.

 

Tražio sa po netu ali nema baš informacija. Ne znam može li se uopće zamijeniti objektiv. Molim pomoć.

 

Hvala

16 godina
neaktivan
offline
RE: 4. Međunarodni fotosajam
Lupiga kaže...

Na tavanu sam pronašao Yashica Campus cigletinu i zaintrigiralo me. Pokušati ću se malo poigrati sa njime ali me zanima zna li tko može li se na njemu staviti drugi objektiv. Ovaj je izgreban. Trenutno je na njemu Yashinon objektiv.

 

Tražio sa po netu ali nema baš informacija. Ne znam može li se uopće zamijeniti objektiv.

Yashica Campus je rangefinder. dakle, jedini izbor ti je taj Yashinon 45mm f/2.8 objektiv, pošto nije izmjenjiv.

evo i manual.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2009 21:54 (elkarrde).
16 godina
neaktivan
offline
4. Međunarodni fotosajam

da ne otvaram novi topic, evo kaj se može kupiti na fotosajmu:

 

Pentax MX + 28mm f/2.8 objektiv. na trećem fotosajmu kupljeno (ostatak opreme sam sakupio s raznih strana)

 

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice