Star Trek: Voyager

poruka: 798
|
čitano: 169.744
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Svidjela mi se epizoda u četvrtak, ljudi zbilja zbog svojih uvjerenja znaju svojim postupcima otići vrlo daleko... Super je na kraju bilo kada je Nelix s onom klingonkom u Tuvokovoj sobi napravio "nered". Na kraju klingonka kaže Nelixu : "Zbogom, moj neustrašivi ratniče". Baš...Smijeh

www.val.hr
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Ja sam jučer pogledao epizodu 'The Void' makar nije bila na HRT-u, nisam htio čekati. To je super epizoda, Voyager se nađe u nekakvoj praznini iz koje ne mogu izaći a brodovi koji završe unutra se bore napadajući jedni druge kako bi preživjeli. Janeway osnuje savez između brodova kako bi zajednički pokušali izaći iz tog prostora u normalan svemir.

16 godina
offline
RE: Star Trek: Voyager
davorsite kaže...

Ja sam jučer pogledao epizodu 'The Void' makar nije bila na HRT-u, nisam htio čekati. To je super epizoda, Voyager se nađe u nekakvoj praznini iz koje ne mogu izaći a brodovi koji završe unutra se bore napadajući jedni druge kako bi preživjeli. Janeway osnuje savez između brodova kako bi zajednički pokušali izaći iz tog prostora u normalan svemir.

Joj to mi je jedna od najboljih epizoda. Sjećam se dok sam još išao u osnovnu, ta epizoda je počela i gledao sam 10min i bilo je awesome kad ono pogledam na sat moram krenut u školu. Nisam znao kako je završila do prošle godine.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek: Voyager
uf, onda jedva cekam ponedjeljak:)...
www.val.hr
16 godina
offline
Star Trek: Voyager

Bilo je dosta borbi s obzirom na to da u većini star trek epizoda (izuzevši star trek enterprise) nema nešto scena borbi.

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
offline
RE: Star Trek: Voyager
wanderer kaže...
uf, onda jedva cekam ponedjeljak:)...

 Vidi se da neradiš nigdi  xD

 

Sry na OT, nisam izdrža jer je ponedjeljak najgori dan u tjednu :)

15 godina
offline
Star Trek: Voyager

Upravo pogledao Star Trek Nemesis...iako nije Voyager, evo napisao sam ovaj post.  Izlanuo se

 

Kako uzivam u tim filmovima! Mogao bih ih gledati po cijele dane!

 

Generacija sa Jean-Luc Picard-om na celu mi je definitivno najdraza!

 

Navijam za to da oni budu poslije kapetanice...

TrustNo1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek: Voyager
mozda, ali mozda puste i enterprise s archerom, iako ne vjerujem, u pocetku nije ni bio pravi star trek ali bih ipak volio pogledati...;D
www.val.hr
14 godina
offline
RE: Star Trek: Voyager
Enterprise sa Archerom je naj, najrealnija od svih StarTrek serija.
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Svako ima drukčije mišljenje, ovisno o tome što trenutno pratite, meni je recimo trenutno Farscape najbolja SF serija jer je gledam svaki dan.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek: Voyager
Vakaka kaže...
wanderer kaže...
uf, onda jedva cekam ponedjeljak:)...

 Vidi se da neradiš nigdi  xD

 

Sry na OT, nisam izdrža jer je ponedjeljak najgori dan u tjednu :)

stvar misljenja pojedinca....   nekima os nas je nedjelja prvi radni dan......   e to je tek  muka .....   

That Jesus Christ guy is getting some terrible lag... it took him 3 days to respawn!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek: Voyager
bas mi je zao sedme, stalno potiskuje osjecaje, vec je vrijeme da prihvati ljudskost i ostavi ta borgovska s*anja...
www.val.hr
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Dobra epizoda da, dok Sedma proširuje svoj interes za ljudskim osobinama ima i dosta akcije.

16 godina
offline
RE: Star Trek: Voyager
Miki77 kaže...

Upravo pogledao Star Trek Nemesis...iako nije Voyager, evo napisao sam ovaj post. Izlanuo se

 

Kako uzivam u tim filmovima! Mogao bih ih gledati po cijele dane!

 

Generacija sa Jean-Luc Picard-om na celu mi je definitivno najdraza!

 

Navijam za to da oni budu poslije kapetanice...

Bili su prije DS9-a, ciklus mora završit ENTERPRISE-om i nadam se da nakon toga ide TOS remastered ili nešta novo.

 

x18x05x kaže...
Enterprise sa Archerom je naj, najrealnija od svih StarTrek serija.

ENTERPRISE FTW!

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 17:58 (Hyperion).
16 godina
offline
Star Trek: Voyager

Istina, danas bila dobra epizoda, jadna Sedma si morat radit simulacije, umjesto da to proba za stvarno Belji se

Meni se Voyager više sviđa općenito zbog izgleda broda is svega toga.

Kod Enterprise i Archera su mi likovi dobri, al mi taj sam brod izgleda krhko, ovi nosači motora su tanki i nisu baš realistični kad vec o tome pricamo, sa stitima dolje čisto lako mogu izgubit motor ak neko gađa u taj nosač. 

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma
16 godina
offline
RE: Star Trek: Voyager
tommy2103 kaže...

Istina, danas bila dobra epizoda, jadna Sedma si morat radit simulacije, umjesto da to proba za stvarno Belji se

Meni se Voyager više sviđa općenito zbog izgleda broda is svega toga.

Kod Enterprise i Archera su mi likovi dobri, al mi taj sam brod izgleda krhko, ovi nosači motora su tanki i nisu baš realistični kad vec o tome pricamo, sa stitima dolje čisto lako mogu izgubit motor ak neko gađa u taj nosač. 

Pa manji je od Voyagera, mislim prvi pravi Zemaljski brod nemre biti nabrijan. Pola sezone nisu ni phasere imali nego ona jadna torpeda koja i danas postoje, u biti nisu ni kasnije imali phasere nego "phase guns"

 

U 3.-oj sezoni odmah u 1.-oj epizodi dobivaju fotonska torpeda dodatni fazni top, poboljšanu oplatu itd. Tek tada to počinje ličit na nešto no svejedno su ga srokali u epizodi azati prime samo što se nije raspao. Vidi se na ovoj mojoj prvoj slici kakva oštećenja ima.

 

Ni meni nije brod baš nešto bio na početku kasnije mi se svidjeo pogotovo kada ga prikažu pod dobrim kutem.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 18:49 (Hyperion).
16 godina
offline
RE: Star Trek: Voyager
Hyperion kaže...
tommy2103 kaže...

Istina, danas bila dobra epizoda, jadna Sedma si morat radit simulacije, umjesto da to proba za stvarno Belji se

Meni se Voyager više sviđa općenito zbog izgleda broda is svega toga.

Kod Enterprise i Archera su mi likovi dobri, al mi taj sam brod izgleda krhko, ovi nosači motora su tanki i nisu baš realistični kad vec o tome pricamo, sa stitima dolje čisto lako mogu izgubit motor ak neko gađa u taj nosač. 

Pa manji je od Voyagera, mislim prvi pravi Zemaljski brod nemre biti nabrijan.

Ja baš očekujem da će biti, jer u cijeloj povijesti smo imali oko 250 godina mira pa nisam baš siguran da ćemo prvi brod koji pošaljemo u susret novim vrstama biti opremljen čačkalicama.

 

16 godina
offline
RE: Star Trek: Voyager
wyks kaže...
Hyperion kaže...
tommy2103 kaže...

Istina, danas bila dobra epizoda, jadna Sedma si morat radit simulacije, umjesto da to proba za stvarno Belji se

Meni se Voyager više sviđa općenito zbog izgleda broda is svega toga.

Kod Enterprise i Archera su mi likovi dobri, al mi taj sam brod izgleda krhko, ovi nosači motora su tanki i nisu baš realistični kad vec o tome pricamo, sa stitima dolje čisto lako mogu izgubit motor ak neko gađa u taj nosač. 

Pa manji je od Voyagera, mislim prvi pravi Zemaljski brod nemre biti nabrijan.

Ja baš očekujem da će biti, jer u cijeloj povijesti smo imali oko 250 godina mira pa nisam baš siguran da ćemo prvi brod koji pošaljemo u susret novim vrstama biti opremljen čačkalicama.

 

Po dosad viđenom ja bih to podjelio na 2 pravca:

 

1. brodovi kao iz star trek-a

2. brodovi kao iz alien-a, battlestar galactice,event horizona, pandoruma...

 

Prednost prvih je napredna tehnologija,spremišta kisika i/ili vrtove, vode i ostalih stvari za to imaju replikatore, putuju turboliftovima, imaju teleportaciju, warp pogon, energetske štitove ili polarizaciju trupa.


Za ove druge znate nisu ni blizu ovima iz star treka,većinom su ogromni,a to znači spori,tromi većinom imaju zastarjelo naoružanje projektilima,nemaju uglavnom štitove ni polarzaciju trupa. Pa njih obični shuttle iz ST-a uništi.

 

Naravno ja bih,a i za svačije dobro htjeo da imamo brodove poput ovih u star treku.

 

I da treba poslat svo to željezo gore u svemir pa sagradit ogroman brod nije danas moguće, bar ne sada ni za vjerovatno sljedećih 100 god. S ovim raketama današnjim nećemo nigdje dogurat, treba nešto bolje,jače i dugoročnije izmislit tipa impulsnog pogona.

 

 

Star wars brodovi su preogromni to nećemo imat ni za sto tisuća godina.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 21:31 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek: Voyager
Evo bas sam pogledao na internetu, nema star treka u srijedu zbog neke utakmice!:-(
www.val.hr
14 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Današnja epizoda je bila dobra: Q ima nemogućeg klinca i onda ga pošalje na poduku iz ponašanja "teti Jane".  

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

E to sam čekao, kod ovakve epizode ne mogu a da ne pomislim zašto uopće stvore lik poput Q-a kad im on ne želi pomoći da se vrate natrag na Zemlju dok oni njemu uvijek u nećemu pomognu. Nisu ni trebali njega stavljati u Voyager, u Next Generation-u barem nisu bili toliko daleko od Zemlje. Normalno da mi ne bi imali šta gledati da se oni vrate natrag pomoću Q-a i baš zato je stvarno čudno da su ga ubacili.

16 godina
offline
RE: Star Trek: Voyager
davorsite kaže...

E to sam čekao, kod ovakve epizode ne mogu a da ne pomislim zašto uopće stvore lik poput Q-a kad im on ne želi pomoći da se vrate natrag na Zemlju dok oni njemu uvijek u nećemu pomognu. Nisu ni trebali njega stavljati u Voyager, u Next Generation-u barem nisu bili toliko daleko od Zemlje. Normalno da mi ne bi imali šta gledati da se oni vrate natrag pomoću Q-a i baš zato je stvarno čudno da su ga ubacili.

 Pa i nije čudno, jer njihova prisutnost je dosta utjecala i utjecat će i dalje na Delta sistem, pa samo ostranjivanje broda i nije "dobra" stvar. :)

14 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Pa kad bi ih Q odma vratio na zemlju ne bi bilo serije!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

To sam i rekao. Zato ga  nisu ni trebali stavljati.

16 godina
offline
Star Trek: Voyager

Malo je bezveze, al se uvijek nasmijem kad se on pojavi, hehe, kad je sinek skinul Sedmu a ova samo nastavi tipkati Belji se

 

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma
14 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Evo, osvrnut ću se i ja na prošlotjedne epizode...

 

The Void

Jako dobra epizoda, sad sam je prvi put gledao nakon Enterprisea i odmah sam uočio sličnost sa njegovom sezonom 3. Unatoč teškim uvjetima i potencijalnoj smrti, kršenje pravila Federacije nije bilo opcija (barem ne za kapetanicu). Odmah sam se sjetio Archerove rečenice "I can't try to save humanity without holding on to what makes me human." Iako je Archer tada "izgubio" dio sebe jer je neke stvari morao žrtvovati, pogotovo prema kraju (ali ipak, tamo se radilo o opstanku ljudi kao vrste). Svejedno, bilo mi je zanimljivo usporediti te 2 situacije. Još bih napomenuo da mi je epizoda djelovala zgusnuto - IMO, bilo bi puno bolje da su napravili The Void kao dvodjelnu epizodu, a Workforce jednodjelnu.

 

Workforce

Ok epizode, ali ništa posebno. Može se povezati s današnjim iskorištavanjem radnika u svijetu. Kao što sam i prije napisao, bolje da je je bila jednodjelna, a The Void dvodjelna.

 

Human Error

Poprilično dobra epizoda sa Sedmom. Dopalo mi se kako joj je Chakotay objašnjavo (dok je svirala klavir) da ne mora biti tehnički savršeno odsvirano, da pokuša svirati s osjećajem (zapravo, po meni je takvo sviranje s improvizacijom - savršeno), ali to je i zbog toga što sam i sam nekad svirao (ne klavir, trubu). Nagovještaj buduće veze s Chakotayom.

 

Q2

Q, treba li reći nešto drugo? Dobra epizoda (dobar party u strojarniciCool), ali Q-ov sin se malo prebrzo promijenio. A opet, možda bih i ja da mi netko prijeti da će me pretvoriti u amebu.Belji se

 

EDIT:

Nekao sam si zamislio da će pred kraj biti sezone biti i epizoda Timeless (kvantno-mlazni pogon, Voyager se sruši na ledeni planet, Chakotay i Kim u budućnosti spriječavaju katastrofu), ali sam sad vidio da je bila u petoj sezoni, a ja sam je propustio (zahvaljujući HRT-u). A to mi je baš dobra epizoda... hm, morat ću je nabaviti na alternativan način.Namigiva

 

Hyperion kaže...
Pa manji je od Voyagera, mislim prvi pravi Zemaljski brod nemre biti nabrijan. Pola sezone nisu ni phasere imali nego ona jadna torpeda koja i danas postoje, u biti nisu ni kasnije imali phasere nego "phase guns"

 

U 3.-oj sezoni odmah u 1.-oj epizodi dobivaju fotonska torpeda, dodatni fazni top, poboljšanu oplatu itd. Tek tada to počinje ličit na nešto no svejedno su ga srokali u epizodi azati prime samo što se nije raspao. Vidi se na ovoj mojoj prvoj slici kakva oštećenja ima.

 

Ni meni nije brod baš nešto bio na početku kasnije mi se svidjeo pogotovo kada ga prikažu pod dobrim kutem.

Netočno, dobili su fotonična torpeda (preteča fotonskih torpeda).

 

tommy2103 kaže...

Meni se Voyager više sviđa općenito zbog izgleda broda is svega toga.

Kod Enterprise i Archera su mi likovi dobri, al mi taj sam brod izgleda krhko, ovi nosači motora su tanki i nisu baš realistični kad vec o tome pricamo, sa stitima dolje čisto lako mogu izgubit motor ak neko gađa u taj nosač. 

Ne bih raspravljao o izgledu brodova (iako su mi svi dobri), ali i Kirkov Enterprise, pa i Sovereign klasa imaju "tanke" spojnice nosača s trupom (mada se slažem da izgledaju "krhko", to ni meni nikad nije išlo u glavu) pa je onda logično i da prvi brod ima takav dizajn. I Archerov Enterprise nije imao štitove.Belji se

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2010 13:36 (brogus).
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Današnja epizoda je bila odlična, dobro sam se nasmijao. Doktor je napravio holoroman o posadi broda Vortex a središnji lik je upravo Doktor. U tom romanu se svi loše odnose prema doktoru pa bi tako prodaja tog romana prikazala Voyager u lošem izdanju. Najbolja mi je Parisova verzija izmjenjenog romana.

14 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

Današnja epizoda nije bila prenapeta ali je bila zanimljiva... Tu ide tematika kako su kolonizatori (Velike Britanije, Francuske i ostalih...) uništili domoroce u Sjevernoj, Srednjoj i Južnoj Americi, Australiji, i drugim kontinentima, narušili njihov način života, zapravo potpuno ih istrijebili što i danas radimo... S obzirom na to da su Chakotay i Anika sami ostali na planetu očekivao sam malo više osjećaja od obje strane, da malo više pokažu što je duboko u njima ali dobro step by step... Ipak,  Anika(Seven of Nine) još nije spremna za nikakvu vezu i suočavanje sa nekim "ljudskim" osjećajima ali malo po malo i "odrasti će"...Namigiva

www.val.hr
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager
http://www.youtube.com/user/sfdebris ---> recenzije Star Trek epizoda
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek: Voyager

I ode Nelix sa Voyagera. Tuvok je čak plesao od sreće.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice