Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 37.486
|
čitano: 5.594.205
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
5 godina
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...

Kratko i jasno - pogledajte.

Malo je amerikaniziran, ipak je pretežno vezan uz njihovo tržište i naravno dodatno izdramatiziran, ali ništa pretjerano. Zanimljivi govornici i puno informacija o kojima vjerojatno mnogi ne razmišljaju.

S tehničke strane mogu potvrditi da nema pretjerivanja, a s etičke je to već puno kompleksnija tema.

Roditelji bi posebno trebali obratiti pažnju, a i razni teoretičari zavjera...

nisam čuo za taj film, hvala za preporuku, mislim da ću ga pogledati još danas. Pogledao sam trailer i samo bi rekao da usprkos svemu mislim da dosta ljudi ima koji su svjesni tih stvari, baš sam prije nekoliko dana pričao sa prijateljima o ovim stvarima a da nitko od nas to nije gledao, svi smo oko 30ak godina, vjerojatno je dosta lakše kad se jako dobro sjećaš razdoblja kad su društvene mreže bile SF. Samo đabe sve kad je većina ljudi a pogotovo klinci strašno podložno. A najveće razočarenje su ljudi preko 50 godina koji kad su otkrili facebook kao da si stoku pustio s lanca na internet

7 godina
Kao i 80%danasnjih filmova. Pogledaš i zaboraviš.
10 godina
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mulholland Dr. - 2001 - IMDB 8,0/10

https://www.imdb.com/title/tt0166924/

Drama, mystery, thriller. USA. Pogledao ponovo, po valjda 4. - 5. puta. Klasik Davida Lyncha; ne tako star, ne tako mlad. Lijepa i zgodna glumica doživljava amneziju čudnim spletom okolnosti i krene priča. Sve drugo treba odgledati. Svim ljubiteljima djela D. Lyncha - obavezna preporuka.

Dear Wendy - 2005 - IMDB 6,6/10

https://www.imdb.com/title/tt0342272/?ref_=nv_sr_srsg_0

Comedy, Crime, Drama. USA. Neobična priča o skupini mladih u američkom gradiću, na neobičan način zaljubljenih u oružje, napose pištolje i revolvere povijesne vrijednosti. Do, kako vole reći u osiguravajućim društvima - "štetnog događaja". Nisam baš našao elemente komedije, ali, priča jest dobro ispričana i film je uredno napravljen. Za potrošiti 100-tinajk minuta na zabavu je OK. Ne očekivati neku veliku atrakciju; više za lijeno popodne.

Kolegi @dadotb hvala na preporuci bugarskih "Pravaca" (Directions). Dobro napravljeno; minimalizam koji uredno dočarava pravu realnu atmosferu i događaje.

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 19:13 (tajo1960).
9 godina
tajo1960 kaže...

Mulholland Dr. - 2001 - IMDB 8,0/10

https://www.imdb.com/title/tt0166924/

Drama, mystery, thriller. USA. Pogledao ponovo, po valjda 4. - 5. puta. Klasik Davida Lyncha; ne tako star, ne tako mlad. Lijepa i zgodna glumica doživljava amneziju čudnim spletom okolnosti i krene priča. Sve drugo treba odgledati. Svim ljubiteljima djela D. Lyncha - obavezna preporuka.

Mulholland Drive je remek djelo u svom žanru. Mislim da sam ga i ja pogledao barem 5 puta, ali nisam odavno pa bi mogao još jednom. 

11 godina

Uncut Gems 2019

Nije mi mrzak Adam Sandler i bilo mi je zanimljivo napokon ga vidjeti u ozbiljnoj ulozi. Ipak, moram priznati da ovakvu zbrku od filma nisam dugo gledao. Nisam sitničav, i većina filma su mi dobri, ali ovaj mi nije legao. Nakon prve scene film kreće agresivno, galama i zvonjava u svakom kadru, previše radnje u pre malo vremenena, taman da zbuni gledatelja. Jasno mi je da su ti elementi korišteni da prikažu stres kakav takav 'posao' predstavlja, ali nakon toga radnja se ne razvija kako bi trebala, već se samo nastavlja ludnica sličnih scena. Glazba samo pogoršava čitav dojam. 2h 15min koliko film traje je previše za nešto što se može prepričati u dvije rečenice. Od pozitivnih stvari naveo bi glumu A. Sandlera i na trenutke dobar crni humor, ali ništa do sada neviđeno u noir filmovima.

4/10, 

Edit: razumijem svrhu svog kaosa u filmu, ali ipak previše za moj ukus. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 8:43 (warhed).
9 godina

The Social Dillema - Pogledao sinoć, ne otkriva ništa što već i sami nismo iskusili u zadnjih 5-6 godina, ali i to i je najstrašnije od svega... Ugl, nisu nikakve teorije zavjere i slično, dobar dokumentarac, samo je dramski dio malo lošiji - ali ga i nema puno, možda 15 min od ukupno sat i pol. Svakako preporučam i starijim i mlađima kojima se svijet počeo vrtiti oko mobitela. 8.5/10

yippee ki-yay
12 godina

sa social dillema je najgore to kaj oni upuceni u problematiku ionako vec razumiju situaciju, a oni koje bi trebalo obrazovati i skeptike (oni koji znaju da je lose al si ne znaju objasnit) nece nimalo obrazovati

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
nixass kaže...

sa social dillema je najgore to kaj oni upuceni u problematiku ionako vec razumiju situaciju, a oni koje bi trebalo obrazovati i skeptike (oni koji znaju da je lose al si ne znaju objasnit) nece nimalo obrazovati

teško će dokumentarac od 90 min. nekoga obrazovati, ali mu može ukazati na probleme i potaknuti ga da se bolje informira i obrazuje, a sad je na pojedincima kako će postupiti. Upućenih u problematiku je jako malo, obični korisnici uopće ne razmišljaju kako sistem funkcionira. Roditelji bi trebali prestati ići linijom manjeg otpora, danas mnogima tableti i mobiteli odgajaju djecu, dok oni rintaju kako bi otplatili stvari bez kojih mogu... znači marketing dobro obavlja svoju funkciju.

Ni sam ne znam koliko sam puta čuo komentar vezano za remarketing u stilu "vidi koliko troše love na reklamiranje, na koju god stranicu odem njihova je reklama tamo"... a to je samo jedan jednostavniji segment algoritma.

Uglavnom dobro je da ljudi pogledaju ovaj dokumentarac, jer sigurno nitko od njih ne čita one kilometarske uvjete korištenja i police privatnosti na koje pristaju kad se negdje registriraju.

7 godina

The Vast of Night

Ovo bi vrlo lako mogao biti i najbolji film na tematiku bliskih susreta bilo koje kategorije koji sam gledao. 

Atmosfera 50-ih vrhunski dočarana, karakterizacija likova i dijalozi u skladu s vremenom u koje su postavljeni...radoznalo, naivno na simpatičan način...

Film ima savršeno pogođen flow i teško je povjerovati da je ovo bio redateljev prvijenac, jer sve izgleda kao da čovjek ima iza sebe 7-8 filmova.

Baš me oduševio i volio bih da ima više ovakvih inteligentnih uradaka umjesto standardnih slinavih stvorenja, vriske, trčanja i eksplozija.

8,5/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
8 godina
m77 kaže...

The Vast of Night

Ovo bi vrlo lako mogao biti i najbolji film na tematiku bliskih susreta bilo koje kategorije koji sam gledao. 

Atmosfera 50-ih vrhunski dočarana, karakterizacija likova i dijalozi u skladu s vremenom u koje su postavljeni...radoznalo, naivno na simpatičan način...

Film ima savršeno pogođen flow i teško je povjerovati da je ovo bio redateljev prvijenac, jer sve izgleda kao da čovjek ima iza sebe 7-8 filmova.

Baš me oduševio i volio bih da ima više ovakvih inteligentnih uradaka umjesto standardnih slinavih stvorenja, vriske, trčanja i eksplozija.

8,5/10

Ajd nek je jos netko prokomentirao ovaj film. Bas to sto kazes, atmosfera je bas odlicna i meni najbolji dio filma+rad kamere i dugi kadrovi. Film je minimalisticki i nije za svakoga, ali isplati se riskirati tih sat i pol.

8 godina
Jel netko zna ime nešto starijeg filma filma,uglavnom na početku svi plešu na nekom brodu kao na Titaniku i onda se otkači nekakva sajla ili što već te prereže sve ljude na komade,netko ipak preživi?
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 15:04 (ZdravkoZ).
8 godina

Ghost ship (2002) ?

8 godina
Hvala,to je taj
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
12 godina
The Social Dilemma
https://www.imdb.com/title/tt11464826/

Odličan dokumentarac o utjecaju društvenih mreža od tvoraca istih. Pričaju o stvarima o kojima smo svi manje više svjesni ali im ne dajemo dovoljnu pozornost individualno i kolektivno. Uglavnom, ima zanimljivih insiderskih informacija. Sutra klincima uvodim ograničenja. :)
10 godina

Vertigo - Vrtoglavica - 1958 - IMDB 8,3/10

https://www.imdb.com/title/tt0052357/

Klasik Alfreda Hitchcocka. Legendarni mystery, romance, thriller. Policijski detektiv na počeku posla dobiva/uzima privatni zadatak praćenja mlade udane žene radi sumnjivog i čudnog ponašanja, a koje se povezuje sa mističnim precima i prošlim obiteljskim tragedijama. Dobra glumačka ekipa, dobra režija, dobar film iz "onog" doba. Nema greške, malo za obnoviti gradivo kako se film nekada snimao. Preporuka za pogledati.

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
11 godina
mzopg kaže...

Djeluje mi malo diznijevski, ima li tamo koji stariji glumac. 

ali svejedno sam se naježio, valjda će ispasti dobro.

i još floydi u pozadini. 

Da se ponovi gradivo...

...i plus sam još skinuo Lynch-ovu verziju.

Btw, da ne bude off topic, zadnje sam pogledao A long way down, neloš i zabavan film o ljudiima koje jedne novogodišnje noći poveže jedan londonski krov na sasvim neobičan način.

morrisoN
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice