Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.551.325
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
hrka11 kaže...
...

 Ma nema ti se smisla raspravljat,ukusi su razliciti i tu sve staje...ali slazem se s ovim iznad napisanim...seri po svemu novom,govori kako je sve prije bilo bolje i kako si glup jer ne kuzis ti to "ono nesto,nemoj slucajno pohvalit nesto drkucije,novije...nije to samo kod filmova nego opcenito u svemu od glazbe,filmova,serija pa sveg po redu...

Pogledao sam pun k...filmova i vrhunski su mi filmovi kao 12 angry man,Parazit,Scent of a woman itd ali isto tako sam gledao i pasu mi avengersi i sve to skupa s njima...niti mi pada na pamet kenjat po tvom misljenju ili necijem drugom jer je drukcije od mog ili jer je to film "za djecu" ili nazovi kako oces...nakon posla i citavog dana nemam volje gledat usranu dramu di se moram koncetrirat da pohvatam sve ili di su teske teme,lakse mi je upalit neku "sracku" mozak na pasu svakako zaspem,normalno da ne idu ta dva filma skupa u istu recenicu ali jbga nekad mi pase to,nekad to...

 Ne pada ti na pamet a radis upravo to...Ko ti brani da gledas sta god tebi padne na pamet? Ako ti uzivas u filmu samo naprijed. I ja gledam smeca. Tipa Top gun. Film je u najboljem slucaju osrednje djelo filmske industrije ali i ne pokusava biti masterpiece. Gledao sam ga valjda 20 puta. Ali ne ogovorim da je masterpiece. Nije. Ili zgodna žena. Gledao valjda 50 puta jer jednostavno mozak na pasu i uzivac u filmu ali da je masterpiece nije. Avengersi. Odlicni filmovi manje vise svi osim zadnja dva kad su nartpali sve i svasta u jedan film... Sranje. Prespavao oba u kinu..... Avatar. Prvi odlican nove tehnologije zanimljiva prica. Odlicno. Drugi? Zali boze vremena i struje potrosen na njega,,,,

Artem kaže...
----

Pa da, na kraju ne znam koliko su ljudi netolerantni da ne mogu pogledati Road House kada dođeš umoran sa vana ili sve mora biti vrh filmske industrije pa da ti sjedneš i gledaš.

 

Nema poente u raspravljanju nego neka svako napiše film i ispod napiše zašto je loš ili dobar nego ovako neko napiše film a odgovor je tipa: "Zašto to preporučujete? To ne bih gleda da me prisile" itd, to se uglavnom događa u ovoj temi u posljednje vrijeme. Oduzimamo prostor ljudima koji su pisali recenzije filmova u ovoj temi.

 

Glupo je da branim film jer te neko stavlja u defanzivnu poziciju uostalom ima trailer pa neka svako pogleda prije gledanja očigledno da je za mnoge loša preporuka.

 

Evo baš bih volio da mi @Promatrač preporuči 10 filmova da imam šta gledati, čovjek ni ne gleda filmove a komentariše 

 Obojica nemate vremena srati po tudjem misljenju a zadnja 3 posta vma je upravo to.....kako ti znas sta ja gledam ili ne? Ajd olabavi iznesi svoje misljenje i postuj tudje i svi zadovoljni.....Uostalom nemam vremena gledati svaki shit iz netflix i sl produkcije. Radje cu pogledati 12 angry man po 10 put nego ovo smece drugi put. Prevelik mu je kompliment sto sam izdrzao do kraja.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2024 16:03 (Posmatrač).
6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Posmatrač radiš zabavu sebi i meni, za druge ne znam. Davanje mišljenja je jedno, citiranje kolega i pasivno agresivna komunikacija je trolanje. Obožavam dobar trol, a sad se lagano povlačim jer nije tema. Danas sam pogledao Damsel. Glumačka postava mi je zapala za oko. Fantasy bajka, bilo je zanimljivo. Preporuka. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Posmatrač još čekam da mi napišeš preporuku 10 filmova jer nisi napisao nijednog, poenta je sereš po tuđim mišljenjima.

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ma tip sere po svim temama, tako i u temi za serije.

 

ovo mu je MO: neko ostavi svoje misljenje, on komentira nesto u stilu "joj danasnje generacije, gledaju samo ova govna nova, nista to ne valja, glupost..."(btw u 90% slucajeva nije ni pogledo to sto komentira), onda mu ljudi odgovore braneci se da je njima film dobar, ili dobar za to sto su trazili(vecinom mozak na pasu uradci), a on odgovara uvijek istim postom(malo ga mozda izmjeni) koji glasi "eeeejjjj sta se dizete na zadnje noge, pa ja sam rekao svoje misljenje, vi ste rekli svoje, heeeeej pa ko ste vi da meni govorite sto valja a sto ne" i onda jos malo naglasi kako je pogledao 2 i pol milijarde filmova u zivotu(al opet, vecinom to sto se komentira nije gledao, jer to je govno, zna unaprijed znalac). ako rasprava ode u 3 il vise posta onda idete i na ignore listu. 

 

been there done that. 

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...
hrka11 kaže...
...

 Ma nema ti se smisla raspravljat,ukusi su razliciti i tu sve staje...ali slazem se s ovim iznad napisanim...seri po svemu novom,govori kako je sve prije bilo bolje i kako si glup jer ne kuzis ti to "ono nesto,nemoj slucajno pohvalit nesto drkucije,novije...nije to samo kod filmova nego opcenito u svemu od glazbe,filmova,serija pa sveg po redu...

Pogledao sam pun k...filmova i vrhunski su mi filmovi kao 12 angry man,Parazit,Scent of a woman itd ali isto tako sam gledao i pasu mi avengersi i sve to skupa s njima...niti mi pada na pamet kenjat po tvom misljenju ili necijem drugom jer je drukcije od mog ili jer je to film "za djecu" ili nazovi kako oces...nakon posla i citavog dana nemam volje gledat usranu dramu di se moram koncetrirat da pohvatam sve ili di su teske teme,lakse mi je upalit neku "sracku" mozak na pasu svakako zaspem,normalno da ne idu ta dva filma skupa u istu recenicu ali jbga nekad mi pase to,nekad to...

 Ne pada ti na pamet a radis upravo to...Ko ti brani da gledas sta god tebi padne na pamet? Ako ti uzivas u filmu samo naprijed. I ja gledam smeca. Tipa Top gun. Film je u najboljem slucaju osrednje djelo filmske industrije ali i ne pokusava biti masterpiece. Gledao sam ga valjda 20 puta. Ali ne ogovorim da je masterpiece. Nije. Ili zgodna žena. Gledao valjda 50 puta jer jednostavno mozak na pasu i uzivac u filmu ali da je masterpiece nije. Avengersi. Odlicni filmovi manje vise svi osim zadnja dva kad su nartpali sve i svasta u jedan film... Sranje. Prespavao oba u kinu..... Avatar. Prvi odlican nove tehnologije zanimljiva prica. Odlicno. Drugi? Zali boze vremena i struje potrosen na njega,,,,

 

 O cem ti pricas,nisam se obracao uopce tebi nego komentiram opcenito i po cemu to kenjam?...nijednom ovde nisam napisao nekom da nevalja ono sto on gleda jer iskreno me zaboli k...sta ko gleda,a preporuka odavde sam pogledao previse,bilo je dobrih i losih.

 

Origin_Steam: hrka11
14 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Artem kaže...

John Wick 4 i Mission Impossible Dead Reckoning najbolje akcije u 2023, Wick ima nevjerovatne scene takav rad kamere neviđen do sada plus Donnie Yen je tu ne vidim šta ne valja.

Ovu ekipu što komentariše filmove opisao je Kevin Hart:

 

Ma svakome nekako legne film. Meni je baš taj zadnji Mission Impossible primjer zabavnog akcijskog filma. Dok mi je john wick bukvalno kao da neko igra Serious Sam sa uključenim god mode-om i ja to gledam 2 sata.

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ovo si jako dobro usporedio kolega....bravo!!

Inače eto za neke noszalgičare preporuka....Pink Panter Serijal kroz 70te i početak 80tih, mislim da su 4 ili 5 filmova....pogledao neki dan, legendarni Blake Edwards 

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Artem kaže...

John Wick 4 i Mission Impossible Dead Reckoning najbolje akcije u 2023, Wick ima nevjerovatne scene takav rad kamere neviđen do sada plus Donnie Yen je tu ne vidim šta ne valja.

Ovu ekipu što komentariše filmove opisao je Kevin Hart:

 

Upravo to, nije problem što se nekome ne sviđa film, nego ne mogu ni rasčlaniti neke objektivne kvalitete od svojeg subjektivnog doživljaja, a samim time ne daju zapravo nikakvu korisnu informaciju u svojoj "preporuci" (za izbjegavanje).

 

John Wick je objektivno odlično snimljen film s nekoliko upečatljivih i posebnih akcijskih scena, fotografija je prekrasna, a zvučni efekti izvrsni. Većini sasvim dovoljno da uživaju u filmu jer ni ne očekuju nešto više od toga od tog tipa filma. Naravno, nitko ovdje neće reć tehnički odlično izveden film al mi se ne sviđa nedostatak konkretnije priče i nerealnost.

Osvrta su bili otprilike "koje smeće od filma, svi kojima se sviđa su debili". Apsolutno beskorisna informacija, jednako kao i suprotno hajpanje filma bez argumenata.

 

Zato sam volio Roger Ebertove kritike,a i Stuckmann je bio na tom tragu do kad nije krenuo radit svoj film - iz tih kritika si mogao zaključiti da li će ti se film možda svidjeti čak i ako je kritika negativna.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2024 11:16 (Chronosus).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Road house

 

Vrlo dobar film koji od početka do kraja drži pozornost. Jake G je odigrao odlično ovu ulogu i sviđa mi se taj stil hladnokrvnoga razbijača. Možda su trebali malo bolje obraditi njegovu prošlost/razloge, da bi film bio potpuniji, ali i ovako je sasvim ok.
Conor M je baš fora i stalno sam mislio da će postati dobrica. Vidi se da on treba proraditi na svojoj glumi ako želi nastaviti glumačkim vodama.
Vidim da gore postoje komentari kako je onaj stariji film bolji (naravno, nisam niti očekivao drugačije komentare od toga - jer ipak sve starije je bolje od ovoga novoga šita), nije me briga jer je ovaj noviji "šit" sasvim ok film za pogledati!

 

7 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Da se razumimo oba su sranje 😂
AUDIOFIL
2 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
volegradele kaže...
Da se razumimo oba su sranje 😂

 

合氣道
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Chronosus kaže...
Artem kaže...

John Wick 4 i Mission Impossible Dead Reckoning najbolje akcije u 2023, Wick ima nevjerovatne scene takav rad kamere neviđen do sada plus Donnie Yen je tu ne vidim šta ne valja.

Ovu ekipu što komentariše filmove opisao je Kevin Hart:

 

Upravo to, nije problem što se nekome ne sviđa film, nego ne mogu ni rasčlaniti neke objektivne kvalitete od svojeg subjektivnog doživljaja, a samim time ne daju zapravo nikakvu korisnu informaciju u svojoj "preporuci" (za izbjegavanje).

 

John Wick je objektivno odlično snimljen film s nekoliko upečatljivih i posebnih akcijskih scena, fotografija je prekrasna, a zvučni efekti izvrsni. Većini sasvim dovoljno da uživaju u filmu jer ni ne očekuju nešto više od toga od tog tipa filma. Naravno, nitko ovdje neće reć tehnički odlično izveden film al mi se ne sviđa nedostatak konkretnije priče i nerealnost.

Osvrta su bili otprilike "koje smeće od filma, svi kojima se sviđa su debili". Apsolutno beskorisna informacija, jednako kao i suprotno hajpanje filma bez argumenata.

 

Zato sam volio Roger Ebertove kritike,a i Stuckmann je bio na tom tragu do kad nije krenuo radit svoj film - iz tih kritika si mogao zaključiti da li će ti se film možda svidjeti čak i ako je kritika negativna.

 

 Obozavam likove koji svoje misljenje proturaju kao objektivno.... Objektivno je ono sto ti mislis. Kojom metrikom si dosao do ovog objektivno? Necije misljenje nije objektivno vec subjektivno.....Ako uopste znas sta to znaci ali evo da nesto naucis.

 

Objektivnost je pojam koji predstavlja neovisan opis činjenica ili stvarnosti, koje promatrač ili osoba koja ga opisuje ne mijenja. Pojam potječe iz francuskoga objectif, koje pak dolazi iz latinskog obiacere i znači nasuprot.

Srodni pojmovi su neovisnost, nepristranost, a svi skupa podrazumijevaju isključivanje osjećaja i predrasuda.

Suprotni pojam je subjektivnost ili jednostranost.

Objektivnost – Wikipedija (wikipedia.org)

volegradele kaže...
Da se razumimo oba su sranje 😂

 Naravno. U stvari nisu sranje u okviru svog zanra. Prvi je bio nesto svježe za pogledati bolja gluma bolji dijalozi a ovo zadnje je mlacenje mrtvog konja.....

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Prvi sam gledao u praznom kinu, nitko tada nije pridavao tom filmu ni par posto pozornosti. Ja sam oduvijek pratio filmove i išsam ga gledati samo zbog Paticka i jer je bilo ljeto sa šugavom ponudom.

Film je solidan u svom žanru, jedn od filmova u nizu....a ovaj novi je teži krš, obićni UFC promo film kojeg su vjerovatno i financirali. 

Druga polovica je teško gledljiva.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
volegradele kaže...
Da se razumimo oba su sranje 😂

 Ne kuzim sta vi ocekujete od ovakvoga filma? Ako trazis Green mile, onda je film sranje. A za zabavu je film bas ok.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nekoliko ljudi ovdje traži filmove poput Tenet ili Oppenheimer koje još nisu pogledali te se uzvrpolje kad priprosti puk napiše "preporučam film koji sam pogledao, ali nije poput ta 2". 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Perfect Days 9/10 - film o ničemu slično kao i Seinfeldova serija o ničemu

Fallen Leaves 7,5/10

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Godzilla X Kong: New Empire
https://m.imdb.com/title/tt14539740/

Bas mi se nekako sviđaju ovakvi filmovi. Mozak na pašu i uživanje u lijepim kadrovima i borbama, prica nebitna, tek tu da poveže scene.
Gledao u kinu i bas uzivao.

7/10
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Chronosus kaže...
Artem kaže...

John Wick 4 i Mission Impossible Dead Reckoning najbolje akcije u 2023, Wick ima nevjerovatne scene takav rad kamere neviđen do sada plus Donnie Yen je tu ne vidim šta ne valja.

Ovu ekipu što komentariše filmove opisao je Kevin Hart:

 

Upravo to, nije problem što se nekome ne sviđa film, nego ne mogu ni rasčlaniti neke objektivne kvalitete od svojeg subjektivnog doživljaja, a samim time ne daju zapravo nikakvu korisnu informaciju u svojoj "preporuci" (za izbjegavanje).

 

John Wick je objektivno odlično snimljen film s nekoliko upečatljivih i posebnih akcijskih scena, fotografija je prekrasna, a zvučni efekti izvrsni. Većini sasvim dovoljno da uživaju u filmu jer ni ne očekuju nešto više od toga od tog tipa filma. Naravno, nitko ovdje neće reć tehnički odlično izveden film al mi se ne sviđa nedostatak konkretnije priče i nerealnost.

Osvrta su bili otprilike "koje smeće od filma, svi kojima se sviđa su debili". Apsolutno beskorisna informacija, jednako kao i suprotno hajpanje filma bez argumenata.

 

Zato sam volio Roger Ebertove kritike,a i Stuckmann je bio na tom tragu do kad nije krenuo radit svoj film - iz tih kritika si mogao zaključiti da li će ti se film možda svidjeti čak i ako je kritika negativna.

 

 Ovdje su nastavili sa recenzijama u stilu Roger-a E.

 

 

 Ford v Ferrari

 

 Pogledao ponovo i uživao kao i prvi put, preporuka. 8/10

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2024 17:52 (HOME123456).
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gladiator (2000)

 

Svaki put se naježim na scenu:

 

"My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions and loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son. Husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next."

 

Koliko je samo i soundtrack savršen. Ovakvi se filmovi više ne rade. Sve je više manje pogođeno što se mene tiče.

14 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Naucio sam taj line napamet
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Léon: The Professional - dobar akcijski film 9/10 , ako netko zna nešto slično neka mi preporuči .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Upravo odgledao Čuvare formule, posljednji film D. Bjelogrlića. Intrigantna tema obrađena je odlično bez pretjerane patetike u koju se lako moglo pasti. Sve u filmu štima, od prve do posljednje klape. Gluma, režija, glazbena podloga... Svakako pogledati, ako je ikako moguće u kinu...
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luka998 kaže...

Gladiator (2000)

 

Svaki put se naježim na scenu:

 

"My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions and loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son. Husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next."

 

Koliko je samo i soundtrack savršen. Ovakvi se filmovi više ne rade. Sve je više manje pogođeno što se mene tiče.

 Mene ju kupila prva scena kada drzi govor pred pocetak bitke. Na 5.1 zvucnicima je zvucalo spektakularno.... I kada vidim ovdje da neko hvali zvucnike u tv i da souinbar nije potreban... Nekako mi dodje zao jer ne znaju sta propustaju ;)

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...
luka998 kaže...

Gladiator (2000)

 

Svaki put se naježim na scenu:

 

"My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions and loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son. Husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next."

 

Koliko je samo i soundtrack savršen. Ovakvi se filmovi više ne rade. Sve je više manje pogođeno što se mene tiče.

 Mene ju kupila prva scena kada drzi govor pred pocetak bitke. Na 5.1 zvucnicima je zvucalo spektakularno.... I kada vidim ovdje da neko hvali zvucnike u tv i da souinbar nije potreban... Nekako mi dodje zao jer ne znaju sta propustaju ;)

"What we do in life, echoes in eternity." Izvrsno.

3 mjeseca
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

hell or high water

 

ovo mi je promicalo ranije, pa je doslo na red s pojavom 2160 verzije...moderni pristup westernu, ljudi s ruba odbaceni od obitelji i drustva, nemaju za sto zivjeti (a ni umrijeti), odlucuju se na ocajnicki plan s ciljem da sacuvaju obiteljski ranc....

 

setting filma je takav da se moze uvjetno povuci paralela s no country for old man, no ovdje nemamo kotrljajucu kuglu zla koja mete sve na svome putu, nego dvojicu losera koji odluke donose u hodu i to najcesce pogresne, no film zbog toga ima i tu 'humaniju' komponentu kompariran s coenovim djelom koje je u sustini mracna bajka.

 

minimalisticki ali efektan soundtrack ne trazi 5.1 boomy podrsku, vec je fino uklopljen u naraciju filma (cini se da je neonoir western omiljeno staniste cavea i ellisa), kao i zasicena zuckasta paleta koja savrseno pristaje vizualnom identitetu filma. 

 

ako ste ljubitelji tematike, a ovo vam je nekim slucajem promaklo, svakako obratite paznju.

2 godine
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Damsel, odličan film.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Dinu 2. Kao Turbo Herbert fan razočaran sam.

 

Vizualno i zvukovno - ok, ali scenarij je toliko ispreskakan i toliko je loših promjena u odnosu na knjigu da sam imao osjećaj da gledam Marvela.

 

Najgore od svega što je dosadan. BAŠ DOSADAN.

 

Zapravao imam osjećaj da su sve miskastali.

 

Kad usporedim Lynch je puno toga više rekao iako je strpao u jedan film.

 

Walken kao Emperor, čista komedija.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Daj zamisli kada sam bratu i šogorici poklonio 2 karte za kino sa naznakom da samo obavezno pogledaju doma 1 dio a ovi to nisu učinili i otišli u kino na 2jku 

Bogami sam dobio čestitke u više navrata...

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
9 mjeseci
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
NemaVeze kaže...

 izvrstan. i onda ekipa kaže da nema više dobrih filmova kao što su nekad bili. 

 

gluma odlična (glavna glumica je odradila posao za sve pohvale), inteligentni i zanimljivi dijalozi, odlična režija i scenarij. podsjeća malo na "12 gnjevnih ljudi", što je dodatna preporuka.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice