Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 37.346
|
čitano: 5.545.673
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
8 godina
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Force of nature

Eeee moj Mel Glupsone sta si ti pristao da glumis,vjerovatno je u pitanju nekakva oklada ili rodbinska duznost prema nekom klincu koji je iz zajebancije snimio mobitelom akcijski film,te ga na crackiranom Sony Vegasu sastavio uz podlogu free soundtrackova.

Dakle,loš film,katastrofalna glazbena podloga,kamera ocaj,gluma još jadnija-zaobici u sirokom luku!

3/10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
7 godina
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Force of nature

Eeee moj Mel Glupsone sta si ti pristao da glumis,vjerovatno je u pitanju nekakva oklada ili rodbinska duznost prema nekom klincu koji je iz zajebancije snimio mobitelom akcijski film,te ga na crackiranom Sony Vegasu sastavio uz podlogu free soundtrackova.

Dakle,loš film,katastrofalna glazbena podloga,kamera ocaj,gluma još jadnija-zaobici u sirokom luku!

3/10

Nažalost prekasno sam vidio ovaj komentar da izbjegnem film .... Slažem se sa svime gore napisanim s time da je moja ocjena 2/10 ...

10 godina

Year one - Godina prva - 2009 - IMDB 4,9/10

https://www.imdb.com/title/tt1045778/

Comedy. Harold Ramis potpisuje film. Ime poznato od ranije. Unatoč relativno, pa čak i apsolutno niskoj ocjeni na IMDB-u - film ima svoje mjesto za gledanje i opuštanje uz smijeh, jer ima dovoljno smiješnih scena i dijaloga da održi pažnju i nit komedije. Jack Black i Michael Cera odlični u ulogama izgnanika iz sela, nakon što je, naravno, Black napravio nered... put ih vodi kroz pustinju do Sodome i Gomore... Tu su i Kain i Abel... svega ima, pa je zabava ipak OK i neusiljena. Čak preporuka za gledanje uz neočekivanje bilo čega specijalnog. Čista zabava.

The song of sparrows - Avaze gonjeshk-ha - 2008 - IMDB 7,9/10

https://www.imdb.com/title/tt0997246/

Iran. Drama, Family. Jednostavna genijalnost običnih iranskih filmova. Film potpisuje genijalac Majid Majidi, redatelj legende "Djeca raja", koji je legenda filmišta. Nema tu kulisa, kostima, šminke, nema visokoumnih dijaloga, nema zloće, nema glamoura, raskoši, nema ničega što zapadni film gura pod "normalno". Obični rančer radnik na farmi nojeva izgubi jednog noja i posao, pa kreće u potragu za novcem potrebnim da se popravi kćerkin slušni aparat. Film se jednostavno sjedne i gleda, bez pretenzija i čekanja zapleta, raspleta... Od mene visoka preporuka za pogledati svim ljubiteljima dobrog filma. Divim se radnji i kadrovima koji toliko uspiju polučiti i potaknuti osjećaj ljudskosti kod gledatelja... moj naklon iz poštovanja do poda za to! Mlade generacije koje očekuju 1.000 mrtvih u prvoj minuti radnje - odustanite :-) ostali filmoljupci - naprijed :-)

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2020 16:32 (tajo1960).
6 godina

Parasite (2019)

• - tko voli socijalne teme, nek odmah pohita
  • - tko ne voli nek pogleda zbog izvedbe
  • - samo završni dojam neće biti nešto specijalan, kao i kod mene jer nisam ljubitelj
  • - neki kažu da je čudan i brutalan - nije. Korejci su to, sjetite se Oldboya
  • - situacije u filmu su dosta realne, za svaki potez mogu naći opravdanje, ništa ne pada iz vedra neba

Preporuka za pogledati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2020 10:16 (luka998).
10 godina
luka998 kaže...

Parasite (2009)

• - samo završni dojam neće biti nešto specijalan, kao i kod mene jer nisam ljubitelj
  • - situacije u filmu su dosta realne, za svaki potez mogu naći opravdanje, ništa ne pada iz vedra neba

Preporuka za pogledati.

Promijeni / ispravi godinu izdanja filma; pohitamo na link vidjeti što je u pitanju, misleći da je neki Parasite koji nam je promakao iz 2009, a onda vidimo "grubu tipfeller grešku" 

7 godina
luka998 kaže...

Parasite (2019)

Preporuka za pogledati.

Slažem se 99% sa rečenim, osim što sam treći dan išao ga pogledat po drugi put.

Kad ga gledaš drugi put, totalno drugi doživljaj, shvaćanje likova i radnji i samog filma i ludog završetka.

Film je snimljen da ga nemožeš pogledati isprve i shvatiti. Minimalno 2 gledanja u kratkom razmaku (max 1 tjedan, da sve bude friško).

7 godina
Tigers Are Not Afraid

Meksiko, karteli, droga, otmice, ubojstva, sve to kroz dječje oči.
7,5/10
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2020 10:53 (m77).
6 godina
Večeras na HRT-U 1 u 23.25 : Vrijeme ubijanja. U gradu na Mississippi rasna podvojenost kulminira uz teror Ku klux klana, marševe aktivista, medijskog ludila, i brutalnih nemira. Dvoje mladih pravnika odlučuju spasiti oca kojeg su osudili na smrt. U krimiću Joel Schumachera iz 1996 glume Matthew mcconaughey, Sandra Bullock, Samuel Jackson, Kevin Spacey ... Preporuka
17 mjeseci
gumifufna kaže...
Večeras na HRT-U 1 u 23.25 : Vrijeme ubijanja. U gradu na Mississippi rasna podvojenost kulminira uz teror Ku klux klana, marševe aktivista, medijskog ludila, i brutalnih nemira. Dvoje mladih pravnika odlučuju spasiti oca kojeg su osudili na smrt. U krimiću Joel Schumachera iz 1996 glume Matthew mcconaughey, Sandra Bullock, Samuel Jackson, Kevin Spacey ... Preporuka

Uh... Vrhunski film... Koga ne dirne scena zavrsne rijeci na sudjenju taj je od kamena....

6 godina

Ford v Ferrari (2019)

„Postoji točka kod 7000 okretaja kada stroj postane bestežinski…“ Ahh, jako lijep film. Bale čudo. I prije mi je bio drag, ali sad još više. Kakva pojava. Matt Damon jednostavno svakog čini boljim. Bilo je puno trenutaka kada sam se tijekom filma baš osjećao sretno. Zamjerke ne bih pisao, nije potrebno.

10 godina

Soylent Green (1973)

Radnja filma smještena u 2022. gdje je svijet prenapučen ljudima i zagađen. Stvorila se hrana koja zamjenjuje klasičnu hranu, čiji je proizvođač Soylent Industries, a njezin član uprave bude ubijen. Detektiv Thorn je zadužen za istragu sa svojim partnerom Solom.

Jako zanimljiv film, pogotovo u ovo vrijeme koronavirusa. I kako velike kompanije lako kontroliraju vlade i obične građane.

11 godina
luka998 kaže...

Ford v Ferrari (2019)

„Postoji točka kod 7000 okretaja kada stroj postane bestežinski…“ Ahh, jako lijep film. Bale čudo. I prije mi je bio drag, ali sad još više. Kakva pojava. Matt Damon jednostavno svakog čini boljim. Bilo je puno trenutaka kada sam se tijekom filma baš osjećao sretno. Zamjerke ne bih pisao, nije potrebno.

meni je bale vec dosta dugo u top 5 glumaca danasnjice, jednostavno briljira. a sporedne uloge u filmovima, imam dojam, odraduje mozda cak i bolje od glavnih(koje su isto maestralne). njegova izvedba u fighteru mi je jedna od najboljih izvedbi uopce. 

7 godina
Ovi s hrt-a nisu normalni, stavili 'The Look of Silence' u 1:25 u noći.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
7 godina

Preporuka za neki film o pljački? 

5 godina
Iamdanny kaže...

"HDZ i drugovi" 2020

8 godina
Iamdanny kaže...

The town 

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
12 godina
Iamdanny kaže...

Heat, valjda najbolji pljackaski/krimi film ikada.

vrhunski film na svim razinama.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2020 22:14 (nixass).
5 godina

Upravo pogledao Posljednjeg Mohikanca na HRT-u po negdje peti, šesti put....kakav film, kakva glazba....čista fantazija, 10/10.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
10 godina

Amelia - 2009 - IMDB 5,8/10

https://www.imdb.com/title/tt1129445/

Adventure, biography, drama. Film o ženi pilotu Amelia Earhart, koja je nestala u području Pacifika 1937. pri pokušaju da "obleti" svijet i postavi svjetski rekord u letenju. Hilary Swank, Richard GEre i E. McGregor dobri u ulogama, ali unatoč zvučnim imenima - film mi nekako nije imao potrebnu dozu atraktivnosti i osebujnosti (što objašnjava i relativno nisku osjenu na IMDB listi). Pogledati, ali bez pretjeranog očekivanja "neponovljivog" filmskog djela.

I'm a cyborg, but that's OK - Ssa-i-bo-geu-ji-man-gwen-chan-a - 2006 - IMDB 7,1/10

https://www.imdb.com/title/tt0497137/

Comedy, drama, romance. Južna Koreja. Interesantan film o djevojci "borbenom cyborgu" smještenoj u ustanovu za mentalno oboljele, gdje upoznaje druge osobe sa sličnim problemima duše i psihe. Film potpisuje Chan-wook Park, redatelj legendarnog Oldboya i Sluškinje... pogledati, preporuka.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 11:07 (tajo1960).
5 godina
LLAMABOY kaže...

Upravo pogledao Posljednjeg Mohikanca na HRT-u po negdje peti, šesti put....kakav film, kakva glazba....čista fantazija, 10/10.

koliko je to dobar film, majko mila, koja glumačka ekipa, koje njuške, kako se vidi da je poanta filma bio - upravo film. A ne danas, da snimaš tako nešto moraš imati svaku nacionalnu manjinu, pola žena i dva psa, kako se nitko ne bi osjetio uvrijeđenim, i na kraju se toliko fokusiraš na to da nemaš nikakvu priču, a likovi su kao od kartona, svatko mora imati jednu osobinu i gotovo

edit: Zeznuo sam citiranje, nisam mislio na Posljednjeg Mohikanca (iako mi je to predobar film) nego na Heat sa komentara iznad

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2020 11:06 (Cansee).
10 godina
nixass kaže...
Iamdanny kaže...

Heat, valjda najbolji pljackaski/krimi film ikada.

vrhunski film na svim razinama.

Da se pridružim prijedlozima - The bank job  https://www.imdb.com/title/tt0200465/

12 godina
Cansee kaže...
LLAMABOY kaže...

koliko je to dobar film, majko mila, koja glumačka ekipa, koje njuške, kako se vidi da je poanta filma bio - upravo film. A ne danas, da snimaš tako nešto moraš imati svaku nacionalnu manjinu, pola žena i dva psa, kako se nitko ne bi osjetio uvrijeđenim, i na kraju se toliko fokusiraš na to da nemaš nikakvu priču, a likovi su kao od kartona, svatko mora imati jednu osobinu i gotovo

edit: Zeznuo sam citiranje, nisam mislio na Posljednjeg Mohikanca (iako mi je to predobar film) nego na Heat sa komentara iznad

isti redatelj ko i za gore preporucen Heat.

Michael Mann je do 2010. snimao hit za hitom.

nadam se da ce stvari koje su mu trenutno u produkciji biti takodjer na startom tragu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
Iamdanny kaže...

... Dogday Afternoon, Butch Cassidy and Sundance Kid, Thunderbolt and Lightfoot, Ronin, Baby Driver, Thomas Crown Affair (sa Steve McQueenom).... i najbolji ikad Lock, Stock and two Smoking Barrels...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
9 godina

nije film , serija je, La casa de papel  ( mislio na onaj o pljacki

)

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 16:21 (zara76).
11 godina
zara76 kaže...

nije film , serija je, La casa de papel  ( mislio na onaj o pljacki

)

ako je pametan nece ni krenut gledat taj ispljuvak. 

9 godina

Pa sto ne uzmes kameru i snimis bolje Spilbergu, nesto sto nece biti "ispljuvak" ?

serija mozda nije nesto spektakularno, ali zasluzuje se pogledat... mislim da ne zasluzuje niciji rad da netko ga naziva ispljuvak. Ocito je da si ostavio puno vise traga u zajednici u kojoj zivis kada mozes tako sa visoka dati ocjenu "ispljuvak" 

Nema veze zaboravi...

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 17:52 (zara76).
8 godina
Sto moras snimit film da bih mogao ostavit svoj komentar?!
AUDIOFIL
8 godina
volegradele kaže...

To mi nikad nece biti jasno, ekipa koja kritiku filma ili serije shvati osobno. Ko da su oni napravili, pa ih vrijedja ako se nazove sranjem.

17 mjeseci
volegradele kaže...

Na apple temama kazu da moras imati iphone inace ne smiejs komentarisati ;)

Nisam gledao na F1 temamam sta kazu ;)

11 godina
zara76 kaže...

Pa sto ne uzmes kameru i snimis bolje Spilbergu, nesto sto nece biti "ispljuvak" ?

serija mozda nije nesto spektakularno, ali zasluzuje se pogledat... mislim da ne zasluzuje niciji rad da netko ga naziva ispljuvak. Ocito je da si ostavio puno vise traga u zajednici u kojoj zivis kada mozes tako sa visoka dati ocjenu "ispljuvak" 

Nema veze zaboravi...

smiri dozivljaj stari, nisam te valjda uvrijedio, nije mi bila namjera uopce. 

mislim da sam dovoljno serija pogledao da mogu za nesto reci da je ispljuvak, a ova serija to je. nahajpana glupost bez ikakve posebne kvalitete. 

a o mom tragu u zajednici niti imas pojma niti mi imas pravo takve stvari govorit kad me ne znas. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice