Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.518.110
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

također se pridružujem preporuci za Greenland, baš pogledao noćas. Ako uzmemo u obzir da je to film katastrofe tipa Armagedon, Deep Impact, 2012, San Andreas - ovaj je realniji i mračniji u smislu kako će društvo reagirati kad sazna da će bit zbrisano za par tjedana.

 

skroz ok film u ovoj suši od 2020.

yippee ki-yay
14 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gone Girl (2014)

 

Jedan od boljih filmova koji sam gledao. 2 i pol sata su mi prošli nikad brže, napet i zanimljiv film. Preporuka za sve ljubitelje misterija i trilera. 

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Umro je Mustafa Nadarević 😟
https://www.google.com/amp/s/amp.index.hr/article/2232593/preminuo-mustafa-nadarevic

Vjerojatno jedan od najboljih glumaca s ovih prostora, veci mi je bio uzitak gledati ga na kazališnim daskama nego na TV-u. Legendarni glumac.
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao i ja Greenland
Ono..oke je.
Vjerujem da bi u takvoj situaciji bilo i u stvarnosti tako pa bi se moglo reći da je realniji od nekih filmova iste tematike.
Film sam po sebi mi je malo dosadan, sve očekivano, CGI tako tako.
Oke za skratiti vrijeme
5/10

11 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

I ja pogledao Greenland napokon, ugodno iznenađen.

Gluma na nivou, CGI zadovoljavajuć, radnja klišejasta, ali prikaz svega je odličan, vjerojatno "najrealniji" prikaz onog kaj bi bilo kad bi bilo.

 

I odgledao The Wailing (Gokseong), neznam kako je to prošlo ispod radara. Gluma, radnja, apsolutno sve je na svom mjestu. Pošto nisam znao ništa o filmu, nisam znao što me čeka. Iz čina u čin, svakih 20 minuta očekivao sam prvo jednu vrstu film, pa drugu, pa treću ... okreta radnje i priče ima podosta, suptilni su i iznenade pošteno. Pri kraju filma kad misliš da je kraj i da je sve razriješeno, onda još 3 puta okrenu radnju naglavačke. Veselim se ponovnom gledanju za vikend.  9/10 (biti će i 10/10 kad si rasčistim neke nepoznanice pri drugom gledanju)-

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Takodjer pogledao Greenland

 

Dobar film za pogledat, definitivno preporuka od mene, istina je da je CGI ne malo nego dosta los (meni osobno), ali meni iskreno nije pokvarilo dojam o filmu.

Inace jako volim filmove / serije / knjige na temu post apokalipse tak da ocjenu nebum dao jer bude nerealno visoka i pristrana s moje strane.  ali film bi sve u svemu preporucio, nije da imamo bas neki veliki izbor trenutno :-)

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 11:22 (kameni_zg).
5 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ju Jitsu

 

jao jao

 

 

ovo morate pogledati, ali ozbiljno, bit ce vam lakse cijeniti sve one filmove za koje ste mislili da su izuzetno losi

 

bez rijeci sam koliko je ovo katastrofalan film, ali istovremeno preporucujem da se pogleda jer morate tu i tamo svakih par godina imati novu reference za nesto na dnu ljestvice kako film ne treba izgledati u svakom pogledu 

www.youtube.com/TerabitTV
11 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mitohondri kaže...

Ju Jitsu

 

jao jao

 

 

ovo morate pogledati, ali ozbiljno, bit ce vam lakse cijeniti sve one filmove za koje ste mislili da su izuzetno losi

 

bez rijeci sam koliko je ovo katastrofalan film, ali istovremeno preporucujem da se pogleda jer morate tu i tamo svakih par godina imati novu reference za nesto na dnu ljestvice kako film ne treba izgledati u svakom pogledu 

 Kategorija "so bad, that it looks good".

 

Ovo moram pogledati, ko da je ispalo iz osamdesetih, i još kralj interneta Nicolas Cage.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Preporuka za neku noviju komediju?

 

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Iamdanny kaže...

Preporuka za neku noviju komediju?

 

 Get Duked

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Panic Room - ogroman potencijal, nazalost, izvedba ne bas najbolja. Preporucio bih prvenstveno ljubiteljima Finchera, ako vec niste i onima koji vole filmove gdje se radnja odvija u vrlo ogranicenom prostoru.

Inside Man - negdje sam procitao da je Money Heist serija kopija ovog filma. Preporuka.

The Gentlemen - Odlican. Ni Colin Farrell ga nije uspio upropastiti, nemam sta vise reci.

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Zagarantirano dobra zabava

Kevin Hart: Zero F**ks Given (netflix)

 

Ustvari, sad kad sam pogledao još jedan od njega, vidim da koristi isti template, tako da ispravak, Zagarantirano dobra zabava ako niste do sada gledali Kevina i ako ste zatvoreni zbog pandemije bez zrzna zabave u životu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 10:01 (KIKI3ooo).
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

Lone star - Usamljena zvijezda - 1996 - IMDB 7,4/10

https://www.imdb.com/title/tt0116905/

Mystery, drama. USA. Poprilično dobar film o životu ljudi u malom gradiću na granici USA/Mexico. Slučajno otkriće ostataka kostiju ubijene osbe počinje otkrivati mnoge značajne dijelove života i tajni pojedinih ljudi iz bliske prošlosti, a koji su "krojili" sudbinu ljudi koji tamo žive.

Nominacija za Oscar je epitet filma, glumačka ekipa vrlo kvalitetna, film se gleda u komadu (mada traje malo duže od nekog prosjeka). Od mene preporuka za pogledati.

 Nedovoljno cijenjen film, moguce sto je na prvu "obican" i nepretenciozan. Ali svakako kvalitetan.

 

Greenland (2020)

Filmovi katastrofe su mi guilty pleasure, tako da se gleda sve po redu. Ugodno iznenadjenje, unatoc tome sto mi je Butler inace iznimno  antipatican lik. Fokus je pametno prebacen na medjuljudske ondose, sto je sigrno zanimljivije od 52423 scena razvaljivanja zgrada, kakve inace gledamo u slicnim filmovima. Nije film bez mana, ocigledno je sniman sa malim budgetom za filmove toga tipa te film u drugom dijelu pada ali je svejedno zanimljiv film, te uz Norveski The Wave (2015) vjerojatno najbolji pripadnik svpg zanra u zadnjih desetak godina.

 

Get Duked! (2019)

Ponukan prijedlogom kolege forumasa te nakon sto sam vidio da je u filmu  Eddie Izzard odgledah ovo. Kad sam vidio plotline, nekako sam ocekivao humor u stilu odlicne britanske serije The Inbetweeners ali nazalost ovo je skroz lose. Ima par dobrih fora, ali jedva sam odgledao ovo do kraja. Nepreporuka, uz napomenu da je komedija kao zanr vjerojatno najnezahvalnija za preporuku ili nepreprouku.

 

Train to Busan Presents: Peninsula (2020)

Sve ono zbog cega je prvi dio bio pravo osvjezenje, ovaj film to nije. Kopija svega vec vidjenog, target audience cetrnaestogodisnji  gejmeri. Nebi me iznenadilo da nastave stancati nastavke.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 9:43 (geronimo4661).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Seven years in Tibet (1997)

 

Vidim niti jednog komentara u cijeloj temi na ovaj film. Čudno. Ja sam ga išao pogledat bez da išta znam o filmu osim naslova. Baš mi je trebao ovakav jedan egzotičniji film. Scenarij je po stvarnom događaju, o Heinrichu Harreru, austrijskom planinaru koji bježi od nacističke ideologije pred početak II. svj. rata kako bi proveo 7 godina u Tibetu. Na tom putu doživi razne avanture, sprijatelji se s Dalaj Lamom, svjedoči kineskoj okupaciji Tibeta itd., ukratko. Glavni duo čine Brad Pitt i David Thelwis koji su solidno odradili uloge. Najviše me impresionirala pojava Dalaj Lame, očekivao sam vidit nekog starca u godinama (onakvog iz Pervanovih sinkronizacija :)), a dobijem momka od 10-tak godina koji me odmah osvojio svojom simpatičnošću i iskrenošću. Scene upoznavanja i razgovori između njega i Pitta su mi posebno drage. Ne znam što još više istaknut, prilično zadovoljan filmom. Ako vas iole interesira ovakva tematika filma preporuka za pogledati.

12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Foreigner (2017)

 

Moram priznati da sam se ugodno iznenadio kako je dobar film.

valdemonij
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Trainspotting (1996)rewatch

 

 

"Choose a life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television." Ima li ikonskijeg introa od ovog dok svira Lust for Life, a Rentona naganja policija ? Fenomenalan film koji sam dosta kasno pogledao, a danas je red pao na drugo gledanje. Toliko prokleto dobrih scena. Od samog početka, Sick Boyeve filozofije o životu, Spudovog intervjua za posao, Begbijeve lovačke priče u baru... Fantastične scene jedna za drugom. Izvrsna gluma, 4 tako dobra lika zajedno u jednom filmu. Onda taj škotski naglasak zbog kojeg sam odma zavolio film. Ima sličnu pouku kao Requiem for a Dream, s tim da ovdje film završava u puno optimističnijem tonu i opet sam ga odgledao od uha do uha nasmijan. Ovo bi svaki milenijalac trebao pogledat. Lektira.

9/10

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luckyluke kaže...

Trainspotting (1996)rewatch

 

 

"Choose a life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television." Ima li ikonskijeg introa od ovog dok svira Lust for Life, a Rentona naganja policija ? Fenomenalan film koji sam dosta kasno pogledao, a danas je red pao na drugo gledanje. Toliko prokleto dobrih scena. Od samog početka, Sick Boyeve filozofije o životu, Spudovog intervjua za posao, Begbijeve lovačke priče u baru... Fantastične scene jedna za drugom. Izvrsna gluma, 4 tako dobra lika zajedno u jednom filmu. Onda taj škotski naglasak zbog kojeg sam odma zavolio film. Ima sličnu pouku kao Requiem for a Dream, s tim da ovdje film završava u puno optimističnijem tonu i opet sam ga odgledao od uha do uha nasmijan. Ovo bi svaki milenijalac trebao pogledat. Lektira.

9/10

 Fenomenalan film i soundtrack koji dan danas znam zavrtiti, Lust for life, Born Slippy, Perfect Day... genijalno. Scena kad zaroni u wc školjku je vrh.

Nisam još pogledao nastavak, ali baš bi mogao prvi dio pa odmah drugi.

Isto me čeka i sa Shiningom.

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luckyluke kaže...

Trainspotting (1996)rewatch

 

 

"Choose a life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television." Ima li ikonskijeg introa od ovog dok svira Lust for Life, a Rentona naganja policija ? Fenomenalan film koji sam dosta kasno pogledao, a danas je red pao na drugo gledanje. Toliko prokleto dobrih scena. Od samog početka, Sick Boyeve filozofije o životu, Spudovog intervjua za posao, Begbijeve lovačke priče u baru... Fantastične scene jedna za drugom. Izvrsna gluma, 4 tako dobra lika zajedno u jednom filmu. Onda taj škotski naglasak zbog kojeg sam odma zavolio film. Ima sličnu pouku kao Requiem for a Dream, s tim da ovdje film završava u puno optimističnijem tonu i opet sam ga odgledao od uha do uha nasmijan. Ovo bi svaki milenijalac trebao pogledat. Lektira.

9/10

 
Meni je i drugi dio legao,nije mi ni blizu prvoga ali ocekivao sam mediocere cash grab dobio skorz dobar nastavak filma,svi su stariji,sjebaniji razocarani zivot ih smorio i umorio nema vise tinejderske zajebancije nego RL stuff i posljedice zivota koje nas sviju cekaju.

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nakon prvog gledanja prvog dijela ubrzo sam krenuo i na drugi. Također očekivao neko bezvezno smeće a dobio skroz fora nastavak.

Nije na razini prvog al da se pogledat. Ili Sick Boyevim riječima "No, it's not bad, but it's not great either. And in your heart you kind of know that although it sounds all right, it's actually just shite." 

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Run (2020)

Kratko i jasno, preskocite ovo. Sarah Paulson kriminalno losa. Tko zeli gledati nesto slicne tematike, bolje nek pogleda seriju The Act.

 

 

Boss Level (2020)

Zabavna i samosvjesna zajebancija, fin kombo nasilja i humora. Mel Gibson je uvijek pozitivna stvar, pa makar i u sporednoj ulozi kao ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 22:08 (geronimo4661).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

Run (2020)

Kratko i jasno, preskocite ovo. Sarah Paulson kriminalno losa. Tko zeli gledati nesto slicne tematike, bolje nek pogleda seriju The Act.

 

 Ma meni je taj film bio bas dobar,nije ono WOW,ali sasvim ok filmic.

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Heidi - kao klinac sam čitao knjigu

dobar film za djecu ali ipak je knjiga bolja

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
'Run' je klasični mainstream film, nit smrdi nit miriše, a za Saru Paulsen...rekao bih da je krivac plitka uloga u kojoj nema mjesta za neke glumačke bravure.

6/10
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
'Run' je klasični mainstream film, nit smrdi nit miriše, a za Saru Paulsen...rekao bih da je krivac plitka uloga u kojoj nema mjesta za neke glumačke bravure.

6/10

 Ma cijeli scenarij je tanak, supalj i predvidljiv. Sto film vise napreduje, to mi je gluplji, pogotovo zavrsni dio. Isti lik je napravio i meni dosta bolji Searching, ali koliko se sjecam i tamo je uspio malo zasrati kraj. Jedino sto mi je bilo ok je ona klinka, ona je korektno to odradila. Bas gledam imdb, dao sam mu 5/10. Uglavnom, ocekivao sam bolji film a dobio nesto sto je bar meni bio gubitak vremena.

 

Odgledao i Tenet sinoc, nemam iskreno pojma sta reci i kako ocijeniti film, negdje na pola sam poceo gubiti volju za pracenjem radnje. Nolan standardno (ne)razvio likove tako da me bilo briga sta ce se dogoditi. Ali eto skinuo sam i to sa grbe.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 12:51 (geronimo4661).
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

LOTR se može skinut u 4k. Ja ga skidam sa IPTorrentsa

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 22:09 (Kill Frenzy).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Good Boys na nagovor cure, nisam očekivao baš ništa, a na kraju sam se i nasmijao. Daleko od kvalitenog i dobrog filma ali oke za skratiti vrijeme i nasmijati se  

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ellen Page se probudila i odlučila da više nije žensko, sad je muškarčina imena Elliot Page.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nije se sad probudio i odlučio, oduvijek je bio, sada se samo odlučio podijeliti to sa svima...

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
Ellen Page se probudila i odlučila da više nije žensko, sad je muškarčina imena Elliot Page.

 

nije se probudila, nego probudio, moraš pazit na te stvari :)

 

Ok, mijenjaj spol kako hoćeš što se mene tiče, samo mi je smiješno da odmah retroaktivno sve mijenjaju, sad će na Juno stavit u odjavnoj špici da piše Elliot Page, kao da je uvijek bilo tako.

 

Jako podsjeća na Orvellovu 1984., kada počnu rat sa Euroazijom mijenjaju sve podatke retroaktivno kako bi ispalo da su oduvijek bili u ratu s Euroazijom, a Oceanija im je oduvijek bila saveznik.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice