Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

poruka: 130
|
čitano: 19.693
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
thuglife kaže...

Nisi ga shvatio, on je govorio o razlozima zbog kojih on čini zločin, motivima, nema tu neke određene namjene, jednostavno nepredvidljivi luđak spreman na sve što mu padne na pamet, koji se nikoga i ničega ne boji, čisto mu je zabavno.

Btw. Mislim da je Nolan slično htio postići sa svojim Jokerom ( primarno ona scena gdje pali brdo para, i govori da se tu ne radi o tome ), ali je Burton ipak taj dio odradio puno bolje.

Ja mislim da su isto postigli, samo što se Burtonov Joker više cereka i ima više nerealnih elemenata, ali svakako je i kod Nolana vidljivo da Joker to radi samo iz zabave. Zašto i bi zbog nečeg drugog kad nemam nikakvog profita.

Luđak koji želi ubiti Batmana iz zabave.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2012 10:52 (Cordas).
14 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Burton definitivno, ali su i Nolanovi odlični nema šta.

 

Mislim da je Nolan tehnički savršen, ali Burton je mračan, inspiriran, umjetnik jednom riječju. Da ne ispadne slučajno da ne volim Nolana, obožavam ga.

 

edit: typo

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2012 11:25 (Badaboom).
12 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

The Dark Knight Rises je najavljen za 21.07 u CineStaru, siguran sam da su mnogi ovo s nestrpljenjem čekali (uključujući i mene).

Kakva su očekivanja? 

 

http://www.blitz-cinestar.hr/najave-filmova-1448/vitez-tame-povratak-imax/2296//1 

1 Bolji od prva dva dijela
2 Lošiji od prva dva dijela
9 Podjednako kvalitetan
0 Potpuno će razočarati
Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 14:38 (Cordas).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Cordas kaže...

The Dark Knight Rises je najavljen za 21.07 u CineStaru, siguran sam da su mnogi ovo s nestrpljenjem čekali (uključujući i mene).

Kakva su očekivanja? 

 

http://www.blitz-cinestar.hr/najave-filmova-1448/vitez-tame-povratak-imax/2296//1 

Realno bit će dobar ili jako dobar, ali očekivanja su prevelika ili skoro nemoguća pa će biti popriličan broj razočaranih.

 

Osobno razočaran nekim viđenim dijelovima (catwoman) i pričom (pročitao spoilere i jako razočaran nekim dijelovima priče).

 

 

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 14:46 (Paolo2612).
12 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Paolo2612 kaže...

Realno bit će dobar ili jako dobar, ali očekivanja su prevelika ili skoro nemoguća pa će biti popriličan broj razočaranih.

 

Osobno razočaran nekim viđenim dijelovima (catwoman) i pričom (pročitao spoilere i jako razočaran nekim dijelovima priče).

 

 

 

Da, vjerujem da će se blagajne ekstremno brzo napuniti, a ljudi će očekivati spektakl. Koliko će opravdati očekivanja nisam siguran, ali očekujem vrlo dobar film. 

Posebno zbog jednog od meni najdražih redatelja- Nolana, ali i Balea. Također nisam baš presretan s Catwoman.

Why so serious?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Paolo2612 kaže...
Cordas kaže...

The Dark Knight Rises je najavljen za 21.07 u CineStaru, siguran sam da su mnogi ovo s nestrpljenjem čekali (uključujući i mene).

Kakva su očekivanja? 

 

http://www.blitz-cinestar.hr/najave-filmova-1448/vitez-tame-povratak-imax/2296//1 

Realno bit će dobar ili jako dobar, ali očekivanja su prevelika ili skoro nemoguća pa će biti popriličan broj razočaranih.

 

Osobno razočaran nekim viđenim dijelovima (catwoman) i pričom (pročitao spoilere i jako razočaran nekim dijelovima priče).

Nevjerojatno mi je kako se uvijek slozimo oko ovoga... meni je isto Catwoman bezvezna u ovom dijelu, kompletno.

Em je grda, em izgleda kao neka mimozica umjesto kao prava zena.

 

I iskreno - nisam veliki fan Banea bez steroida. Znam da Nolan podilazi "pravim" fanovima i ne orijentira se na to vec na cinjenicu da je Bane vrhunski strateg, ali svejedno mi je bezvezno vidjeti ga ovako, rame uz rame Batmanu po velicini.

Doslovce je Bane iz onih-filmova-ciji-se-naslovi-ne-spominju bolje izgledao.

Hey you can’t count us out - we’ve been running up against the crowd, yeah, we are the dark horses....
13 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Upravo pogledah trailer. Anne Hattaway loš izbor za catwoman, nije ona dovoljno jaka za tu ulogu. I jedino kaj se bojim da bi film mogo postat obični akcić, samo kaj je glavni junak odjeven u šišmiša a ne standardnu swat uniformu. Hoću reči, zamislite taj film ali da nije riječ o batmanu kao glavnom liku nego ne znam npr Bruce Willis ili Tom Cruise ko neki prpadnik specijalaca. Nadam se da se neće to desit, ali vidjet ćemo.

http://d-u-d.deviantart.com
14 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Nakon The Dark Knighta Nolanov Batman mi je bolji. Zapravo puno bolji, oduševio me je.

(Tvrdio sam prije da mi je Burtonov bolji, al kad sam pogledao The Dark Knight jednostavno je savršeno)

15 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Dosta interesantna usporedba obje verzije, u dva dijela: http://www.escapistmagazine.com/videos/view/the-big-picture/5979-Batman-Revisited-Part-2

 

Gotovo sve sto je rekao je tocno, ali se ponasa kao Yahtzee - totalno nebitne stvari je napuhao do prevelikih razmjera.

Najbitnije sto kaze je na kraju drugog djela: Warner bros se uplasio zbog cinjenice da je Burton sve mracnije i mracnije reprezentira Batmana (a sto bi drugo trebao, zaboga???), pa su ga odlucili smjeniti za buducnost.

 

Its been so long, I've lost my taste.... Say angel come... Say lick my face...
16 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Deus ex machina kaže...
Najbitnije sto kaze je na kraju drugog djela: Warner bros se uplasio zbog cinjenice da je Burton sve mracnije i mracnije reprezentira Batmana (a sto bi drugo trebao, zaboga???), pa su ga odlucili smjeniti za buducnost.

Tu veliku ulogu igra MPAA Rating, gotovo svi studiji pokušavaju izbjeći R ili NC-17.

Tu se dodatno, radi o junaku iz stripova koji su osobito popularni kod djece, pa bi zbog njihove nemogućnosti gledanja patila ne samo prodaja ulaznica već i popratnih sadržaja, igračaka i sl.

 

Za primjer ovdje imaš sliku zarade Star Wars-a, pa zamisli što bi se dogodilo da je Han Greedu slomio kost (vanjski prijelom), prosuo zube prije nego je prvi zapucao.

Ili da se Darth Maulu rasula utroba po onoj platformi (ustvari kako je lightsaber prilično vruće oružje točan je prikaz u filmu, bez krvi), pa da su na kraju dobili, iako ozbiiljniji i više cool film, taj NC-17 rating. Ne bi ostvarili ni desetinu od te 15 milijardi vrijedne prodaje igračaka.

Every mistake I've ever made Has been rehashed and then replayed As I got lost along the way
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2012 23:10 (wyks).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice