Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

poruka: 130
|
čitano: 19.639
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Cordas kaže...

U raspravi bi trebali biti ljudi koji su pogledali filmove tako da bi mogli diskutirati o istima, ne vidim razlog za spoilerom.

  Nisam gledao Dark Night, gledao sam Batman Begins.

 

 

Nismo se sreli u proslosti, i u brzom preletu postova vidim da nisi nesto, pa cu reci jednu jedinu stvar.

 

Ni Nolan, ni Barton nisu dali Batman-u (kao liku) legendarnost na razini npr. mr. Bean-ove (ne uključujući ona 2-3 zadnja filma).

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
12 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Mentalist kaže...

 

Nismo se sreli u proslosti, i u brzom preletu postova vidim da nisi nesto, pa cu reci jednu jedinu stvar.

 

Ni Nolan, ni Barton nisu dali Batman-u (kao liku) legendarnost na razini npr. mr. Bean-ove (ne uključujući ona 2-3 zadnja filma).

LoL, što si ti neki stručni forumski kritičar da ocjenjuješ forumaše? Šteta, pao sam u depresiju i nisam više u stanju pisati smislene postove.

Bold- nisu ni morali, strip ga je učinio legendarnim. 

btw. ja sam nekadašnji kingmedo, mislim da smo se sreli već.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2012 19:12 (Cordas).
14 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Burtonov Batman je uvjek bolji Batman...

 

Zbog par razloga:

- Batman je mračan tip sa mračnom prošlosti - osvetnik iz sjene

- Burton zna pomaknuti film do te granice da film postane jezovit i napet od 1. do posijednje minute

- Burtonovi filmovi i danas pružaju radnju, efekti nisu ti koji su glavni u filmu (tipa Ajvartar, najgluplji film svih vremena),

nego su bitni glumci i likovi.

 

U svakom Burtonom filmu, svakog lika možeš okarakterizirati i poistovjetiti se s njim, a to je svakako važno u svakom dobrom filmu.

 

U novom Batmanu, Joker je taj koji je glavni "junak" jer on drži film i sve konce, Batman je samo tip koji mu smeta.

 

Po meni se zadni film može zvati "Joker: the *insert line here*", nebi me smetalo.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Ma ovi što više vole Nolana nisu nikad plesali s vragom na blijedoj mjesečini.

I can’t count the reasons I should stay One by one they all just fade away
14 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
wyks kaže...

Ma ovi što više vole Nolana nisu nikad plesali s vragom na blijedoj mjesečini.

definitivno

 

kod mene normalno radi.....
12 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
wyks kaže...

Ma ovi što više vole Nolana nisu nikad plesali s vragom na blijedoj mjesečini.

Treba znati razlikovati nostalgiju i kvalitetu filma.

13 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Jučer po treći put počeo gledat Batman begins i po treći put zaspao u pola filma {#}

http://d-u-d.deviantart.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Dud kaže...

Jučer po treći put počeo gledat Batman begins i po treći put zaspao u pola filma {#}

želiš reć da je film katastrofa?

baš se i ne slažem s tobom

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
13 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Ne kažem da je katastrofa to bi bilo uvredljivo,ljudi su uložili truda i rada i para u njega, a i nisam ga nijednom uspio pogledat do kraja :P , ali ako me film ne može održat budnim onda nekaj s njim ne valja, btw več me jako dugo nijedan film nije uspavao. I da ja sam za Burtonovu verziju. Ima ono nešto i mislim da je filing cijele te Batman priče bolje prenesen. Kod novih filmova (dark knight sam pogledo do kraja 2x več), mi se ne sviđa skoro ništa.Od priče koja je predugačkaaaa moglo se to i krače i dinamičnije, od batmanova kostima koji podsjeća na obično odjelo nekog high-tech komandosa,btw glava mu je preogromna, a jewdna od najiritantijih stvari je njegov glas, koji s vremenom postane komičan, ok Batman je mračan ali nema upalu grla cijelo vrijeme. Kaj se tiće jokera heath ledger je super odglumio zahtjevnu ulogu koju su mu dali....ali to nije joker...ovaj tip je jadnik,luzer,mali crv,prljav i neugledan,joker je lud ali je sofisticrana genijalna individua koja drži do sebe i tak se ponaša kao da je glavni a ne neki tam lopovčić. I tak ima još stvari koje mi se ne sviđaju, nadam se da će mi se najnoviji nastavak svidjet više nego prošli. Btw ak je Batman istrenirani ninja kak to da ne upotrebljava neke fensi ninja poteze, mislim jel netko gledo ninja asassin, e to je ninja. Lol jesam se raspiso, inače nemam običaj pisat al volim suprheroje pa eto da se malo javim. Bilo bi dobro otvorit temu da vidimo tko je po vama ultimate superhero?

http://d-u-d.deviantart.com
13 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Dud kaže...

Ne kažem da je katastrofa to bi bilo uvredljivo,ljudi su uložili truda i rada i para u njega, a i nisam ga nijednom uspio pogledat do kraja :P , ali ako me film ne može održat budnim onda nekaj s njim ne valja, btw več me jako dugo nijedan film nije uspavao. I da ja sam za Burtonovu verziju. Ima ono nešto i mislim da je filing cijele te Batman priče bolje prenesen. Kod novih filmova (dark knight sam pogledo do kraja 2x več), mi se ne sviđa skoro ništa.Od priče koja je predugačkaaaa moglo se to i krače i dinamičnije, od batmanova kostima koji podsjeća na obično odjelo nekog high-tech komandosa,btw glava mu je preogromna, a jewdna od najiritantijih stvari je njegov glas, koji s vremenom postane komičan, ok Batman je mračan ali nema upalu grla cijelo vrijeme. Kaj se tiće jokera heath ledger je super odglumio zahtjevnu ulogu koju su mu dali....ali to nije joker...ovaj tip je jadnik,luzer,mali crv,prljav i neugledan,joker je lud ali je sofisticrana genijalna individua koja drži do sebe i tak se ponaša kao da je glavni a ne neki tam lopovčić. I tak ima još stvari koje mi se ne sviđaju, nadam se da će mi se najnoviji nastavak svidjet više nego prošli. Btw ak je Batman istrenirani ninja kak to da ne upotrebljava neke fensi ninja poteze, mislim jel netko gledo ninja asassin, e to je ninja. Lol jesam se raspiso, inače nemam običaj pisat al volim suprheroje pa eto da se malo javim. Bilo bi dobro otvorit temu da vidimo tko je po vama ultimate superhero?

Za stripovski megaspektakl priča i mora biti dugačka. Da je kostim drugačiji to bi onda bio Burtonov Batman za čim Nolan nije ciljao. Glas je zapravo najveća fora haha, po meni to ne zvuči kao promukli glas već baš darkerski, batmanovski kakav i treba biti da ga se razlikuje od Brucea Waynea.. Što se tiče Jokera, po meni iz The Dark Knighta najbolji. Manijakalni ubojica, pametan, beskrupulozan, do kraja isprogramiran i isplaniran. Da je neugledan? Jest, ali samo to. Daleko od svega ostaloga što si napisao. Što se tiče Batmanova fighta, ja mislim da je sasvim dosta ovo što se viđalo. Bilo je i tuče, akrobacije, generalno akcije na sve strane. Šta bi on trebao biti Bruce Lee? Pa nije ovo U zmajevom gnijezdu ili kak se već zove taj film. Kad zapravo sad pogledam u Burtonovu Batmanu ima još manje tuče. Jako mi se sviđa BatBike kod Nolana, Batmobil baš i ne. VIdim u trailerima da je Catwoman u trećem dijelu za prste polizati haha

Dinamo živi vječno
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2012 17:07 (Kora).
13 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Sad imam želju opet pogledat sve  stare i nove Batmane, gledo sam ja i onog starog Batmana, seriju koja je išlo neko vrijeme na tv-u(star sam kaj ćeš). Kak bi reko Robin:holly shit(dobro ne bi reko baš to)Batman, to the Batmobile!!!!

http://d-u-d.deviantart.com
13 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Dud kaže...

Sad imam želju opet pogledat sve  stare i nove Batmane, gledo sam ja i onog starog Batmana, seriju koja je išlo neko vrijeme na tv-u(star sam kaj ćeš). Kak bi reko Robin:holly shit(dobro ne bi reko baš to)Batman, to the Batmobile!!!!

Holy atomic pile , Batman! The ground. It's all metal. It's full of holes. You know, holey. {#}

Dinamo živi vječno
15 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Rasprava je uzaludna jer se o ukusima ne raspravlja... :P

 

Pa da i ja dam svoj doprinos:

 

Meni se ovaj film svidio: http://www.imdb.com/title/tt0118688/

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
14 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Šef kaže...

Rasprava je uzaludna jer se o ukusima ne raspravlja... :P

 

Pa da i ja dam svoj doprinos:

 

Meni se ovaj film svidio: http://www.imdb.com/title/tt0118688/

  Tko ovdje raspravlja o ukusima?

 

Raspravlja se o kvaliteti 2-ju različitih pristupa prenošenja priče na platno...

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
16 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Šef kaže...

Rasprava je uzaludna jer se o ukusima ne raspravlja... :P

 

Pa da i ja dam svoj doprinos:

 

Meni se ovaj film svidio: http://www.imdb.com/title/tt0118688/

Ja goru glumu od glume u ovom filmu nikada nisam vidio.

Ova mala Silverstoneica kao da je retardirana, a o šarafcigeru koji je inace simpa komandos/barbar da i ne pricam.

 

Ja ne mogu zamislit kako se taj film nekome uopce moze svidati, a kamoli u usporedbi sa TDK-om.

 

Edit: I George Clooney kao batman. Rly? Rly?

 

Naravno ovo je samo moje misljenje.

 

Opcenito mislim da je TDK najbolji batman svih vremena. Begins je bio dobar uvod u TDK ali kao film me nije pretjerano odusevio.

 

TDK ima sve, pravog Batmana osvetnika, pravog inteligentnog ludaka Jokera, jedino mi se uloga Two-face-a nije svidjela.

 

Takoder se slazem sa nekim tko je vec kritizirao Batmanov glas u TDKu.

Ja sam se bojao da ce se usrat koliko se napinje, mogli su to mozda malo bolje srediti.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 0:33 (Psiho246).
13 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Psiho246 kaže...
Šef kaže...

Rasprava je uzaludna jer se o ukusima ne raspravlja... :P

 

Pa da i ja dam svoj doprinos:

 

Meni se ovaj film svidio: http://www.imdb.com/title/tt0118688/

Ja goru glumu od glume u ovom filmu nikada nisam vidio.

Ova mala Silverstoneica kao da je retardirana, a o šarafcigeru koji je inace simpa komandos/barbar da i ne pricam.

 

Ja ne mogu zamislit kako se taj film nekome uopce moze svidati, a kamoli u usporedbi sa TDK-om.

 

Edit: I George Clooney kao batman. Rly? Rly?

 

Naravno ovo je samo moje misljenje.

 

Opcenito mislim da je TDK najbolji batman svih vremena. Begins je bio dobar uvod u TDK ali kao film me nije pretjerano odusevio.

 

TDK ima sve, pravog Batmana osvetnika, pravog inteligentnog ludaka Jokera, jedino mi se uloga Two-face-a nije svidjela.

 

Takoder se slazem sa nekim tko je vec kritizirao Batmanov glas u TDKu.

Ja sam se bojao da ce se usrat koliko se napinje, mogli su to mozda malo bolje srediti.

apsolutno se slažem, no po meni je ovo Batman for kids.......sa odličnom glumačkom postavom, baš kao i Batman Forever. Ali u onom kožnjaku plavuša izgleda ufff, za prste polizat. TDK je najbolji Batman svih vremena, al neznam zašto imam osjećaj da će TDKR biti još bolji, možda je samo trailer takav, no vidjet ćemo. Mislim da je ovo prvi film gdje se Batman pojavljuje po danu....ispravite me ako griješim

Dinamo živi vječno
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 2:52 (Kora).
12 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Nolan je daleko vjernij orginalnom izvoru, samo u Batman Begins-u je iskorišten gotov sav materijal Year One stripova, a i filmovi mu imaju onaj realan štih ako se to uopće može reći za filmove ovog tipa. Dalje, njegovi filmovi su posvetili gotovo jednaku pažnju kako Bruce Wayne-u tako i njegovom alter egu, nešto što Burton nije uspjeona praviti. I zadnja točka moga posta, iako se nemogu usporediti jer glume Jokera iz različitih doba stripa više mi se sviđa Nolanov Joker, jer za razliku od Burtonovog Jokera ovaj je zbilja ostavio dojam da je sve igra i da nema šta izgubit, te zbog toga predstavlja znatno opasnijeg protivnika.

14 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Gabranth kaže...

 

  Zato Burton ima ono što Nolan nema.

 

Burton je otišao tako daleko da se u jednoj sceni na početku onog dijela s Penguin-om vidi kako Batman sjedi u prostori u kojoj je jedini izvor svjetla mjesečina s prozora, naslonjen na svoju ruku razmišlja.

 

Što još hoćeš?

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
15 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Gabranth kaže...

Nolan je daleko vjernij orginalnom izvoru, samo u Batman Begins-u je iskorišten gotov sav materijal Year One stripova, a i filmovi mu imaju onaj realan štih ako se to uopće može reći za filmove ovog tipa. Dalje, njegovi filmovi su posvetili gotovo jednaku pažnju kako Bruce Wayne-u tako i njegovom alter egu, nešto što Burton nije uspjeona praviti. I zadnja točka moga posta, iako se nemogu usporediti jer glume Jokera iz različitih doba stripa više mi se sviđa Nolanov Joker, jer za razliku od Burtonovog Jokera ovaj je zbilja ostavio dojam da je sve igra i da nema šta izgubit, te zbog toga predstavlja znatno opasnijeg protivnika.

Imaš crtić "batman : year one" koji pono bolje slijedi priču "stripa" nego ga slijedi batman begins.

 

Obožavam sve što ima veze sa DC svemirom, tako da sam gledao sve moguće crtiće, gledao sve filmove, serije, čak sam pročitao i stripove : "Batman vs Predators" ili "Superman vs Terminator" ili my favorite "Batman and superman vs aliens and predators".

 

Do sad nisam baš htio komentirati u ovoj temi (samo sam čitao), ali ajde da nešto kažem. Obožavam Nolanovu adaptaciju (većinom zato jer je DC universe film), ali ako pogledamo to je generički super hero film kakvi su se počeli "raditi" od 2000 godine bazirano na marvel i dc svemirima. Iako je Ledger-ova adaptacija joker-a dobra, ali to opet nije pravi joker (kakav je kroz stripove), isto tako je generički manijak, može se lagano zamijeniti bilo kojim drugim. Nolan je napravio dobrog luđaka (kojeg je ledger dobro odglumio), ali to nije pravi Joker. Imali su sreću da je Ledger par mjeseci nakon snimanja umro, jer su tako na njegovom leđima napravili ovaj film ultra mega uspješnim.  Na kraju krajeva, sve je jasno ako se stalno govori o Jokeru, a film se zapravo zove "Batman". Pravom jokeru je Burtonova adaptacija (jackie) puno sličnija.

 

Pravi joker je genijalni luđak (ne samo luđak), koji je istovremeno smješan i opasan. Pravi joker za napad koristi umjetne zube koji su istovremeno bomba, cvjetić sa kiselinom, laughing gas, a ne noževe i pištolje. Sve što joker ima je na neki način smješno, a opet s druge strane opasno.

 

Sad Batman/Bruce Wayne. Mislim da su i Nolanov i Burtonov jednako dobri. Nolanov Bruce je bolje opušteniji , što bolje predstavlja Bruce-a iz stripova. Predstavlja teškog ženskara, teški player, što je ustvari samo maska, kojom se štiti od osjećaja koje ustvari ima prema ženama koje voli.Tako je predstavljeni i u stripovima. Iako ustvari ima jake osjećaje prema njima i to utječe na "odluke" koje kasnije radi Batman. TO je jako dobro predstavljeno u Nolanovim adaptacijama.

 

Burtonov je bio malo premalo ozbiljan, uštogljen i svaki film se predstavljao kao "one women" man. Uvijek je bila neka koja mu je zarobila srce i Bruce je bio papak. Iako je i tu dobro napravljeno kako batman-ove odluke ovise o osjećajima Bruce-a.

 

Evo toliko od mene.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
12 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
dado2202 kaže...
Gabranth kaže...

Nolan je daleko vjernij orginalnom izvoru, samo u Batman Begins-u je iskorišten gotov sav materijal Year One stripova, a i filmovi mu imaju onaj realan štih ako se to uopće može reći za filmove ovog tipa. Dalje, njegovi filmovi su posvetili gotovo jednaku pažnju kako Bruce Wayne-u tako i njegovom alter egu, nešto što Burton nije uspjeona praviti. I zadnja točka moga posta, iako se nemogu usporediti jer glume Jokera iz različitih doba stripa više mi se sviđa Nolanov Joker, jer za razliku od Burtonovog Jokera ovaj je zbilja ostavio dojam da je sve igra i da nema šta izgubit, te zbog toga predstavlja znatno opasnijeg protivnika.

Imaš crtić "batman : year one" koji pono bolje slijedi priču "stripa" nego ga slijedi batman begins.

 

Obožavam sve što ima veze sa DC svemirom, tako da sam gledao sve moguće crtiće, gledao sve filmove, serije, čak sam pročitao i stripove : "Batman vs Predators" ili "Superman vs Terminator" ili my favorite "Batman and superman vs aliens and predators".

 

Do sad nisam baš htio komentirati u ovoj temi (samo sam čitao), ali ajde da nešto kažem. Obožavam Nolanovu adaptaciju (većinom zato jer je DC universe film), ali ako pogledamo to je generički super hero film kakvi su se počeli "raditi" od 2000 godine bazirano na marvel i dc svemirima. Iako je Ledger-ova adaptacija joker-a dobra, ali to opet nije pravi joker (kakav je kroz stripove), isto tako je generički manijak, može se lagano zamijeniti bilo kojim drugim. Nolan je napravio dobrog luđaka (kojeg je ledger dobro odglumio), ali to nije pravi Joker. Imali su sreću da je Ledger par mjeseci nakon snimanja umro, jer su tako na njegovom leđima napravili ovaj film ultra mega uspješnim.  Na kraju krajeva, sve je jasno ako se stalno govori o Jokeru, a film se zapravo zove "Batman". Pravom jokeru je Burtonova adaptacija (jackie) puno sličnija.

 

Pravi joker je genijalni luđak (ne samo luđak), koji je istovremeno smješan i opasan. Pravi joker za napad koristi umjetne zube koji su istovremeno bomba, cvjetić sa kiselinom, laughing gas, a ne noževe i pištolje. Sve što joker ima je na neki način smješno, a opet s druge strane opasno.

 

Sad Batman/Bruce Wayne. Mislim da su i Nolanov i Burtonov jednako dobri. Nolanov Bruce je bolje opušteniji , što bolje predstavlja Bruce-a iz stripova. Predstavlja teškog ženskara, teški player, što je ustvari samo maska, kojom se štiti od osjećaja koje ustvari ima prema ženama koje voli.Tako je predstavljeni i u stripovima. Iako ustvari ima jake osjećaje prema njima i to utječe na "odluke" koje kasnije radi Batman. TO je jako dobro predstavljeno u Nolanovim adaptacijama.

 

Burtonov je bio malo premalo ozbiljan, uštogljen i svaki film se predstavljao kao "one women" man. Uvijek je bila neka koja mu je zarobila srce i Bruce je bio papak. Iako je i tu dobro napravljeno kako batman-ove odluke ovise o osjećajima Bruce-a.

 

Evo toliko od mene.

Da, imao sam ga priliku gledati, nije loš, dosta dobre animacije a i svidjelo mi se to što Bryan Cranston daje glas Gordonu. Imaš i The Mask of the Phantasm, isto koristi materijal iz Year One stripova ali mi se nije nešto dopao.

Slobodno me ispravi ako griješim jer sam više upoznat s Marvelovim stripovima, no čitao sam na raznim forumima da su zapravo obje verzije Jokera vjerne stripu, samo različitim dobima stripa, te se zbog toga i nemogu usporediti na način koji mi radio. Sve ostalo što si rekao stoji i potpuno se slažem.

15 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Gabranth kaže...

Da, imao sam ga priliku gledati, nije loš, dosta dobre animacije a i svidjelo mi se to što Bryan Cranston daje glas Gordonu. Imaš i The Mask of the Phantasm, isto koristi materijal iz Year One stripova ali mi se nije nešto dopao.

Slobodno me ispravi ako griješim jer sam više upoznat s Marvelovim stripovima, no čitao sam na raznim forumima da su zapravo obje verzije Jokera vjerne stripu, samo različitim dobima stripa, te se zbog toga i nemogu usporediti na način koji mi radio. Sve ostalo što si rekao stoji i potpuno se slažem.

Hmm, istina. Dark Knight saga (autor Frank Miller) je puno mračnija i realnija od ostatka. Dark Knight saga čak je proglašena najboljim serijalom Batman stripova.

 

Evo popisa

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Batman_comics

 

Iako i u Dark Knight sagi, Joker ne gubi svoj štih (kako ga je izgubio u filmovima). Isto tako je "lucidan" i "zabavan". U filmovima je malo više "sajko", u stripovima je malo više "mastermind"(plus veliku dozu humora). Iako je kroz Dark Knight sagu Joker ustvari dvije različite osobe :). Neću da ti spoilam, ako se odlučiš pročitati.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
13 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
dado2202 kaže...
Gabranth kaže...

Da, imao sam ga priliku gledati, nije loš, dosta dobre animacije a i svidjelo mi se to što Bryan Cranston daje glas Gordonu. Imaš i The Mask of the Phantasm, isto koristi materijal iz Year One stripova ali mi se nije nešto dopao.

Slobodno me ispravi ako griješim jer sam više upoznat s Marvelovim stripovima, no čitao sam na raznim forumima da su zapravo obje verzije Jokera vjerne stripu, samo različitim dobima stripa, te se zbog toga i nemogu usporediti na način koji mi radio. Sve ostalo što si rekao stoji i potpuno se slažem.

Hmm, istina. Dark Knight saga (autor Frank Miller) je puno mračnija i realnija od ostatka. Dark Knight saga čak je proglašena najboljim serijalom Batman stripova.

 

Evo popisa

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Batman_comics

 

Iako i u Dark Knight sagi, Joker ne gubi svoj štih (kako ga je izgubio u filmovima). Isto tako je "lucidan" i "zabavan". U filmovima je malo više "sajko", u stripovima je malo više "mastermind"(plus veliku dozu humora). Iako je kroz Dark Knight sagu Joker ustvari dvije različite osobe :). Neću da ti spoilam, ako se odlučiš pročitati.

Iskreno, ja u filmu o Batmanu ne želim vidjeti "lucidnog" i "zabavnog" lika, klauna, već proračunatog, beskrupuloznoga, pametnoga masterkriminalca, vrhunskog arch enemya

Dinamo živi vječno
14 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Kora kaže...
dado2202 kaže...
Gabranth kaže...

Da, imao sam ga priliku gledati, nije loš, dosta dobre animacije a i svidjelo mi se to što Bryan Cranston daje glas Gordonu. Imaš i The Mask of the Phantasm, isto koristi materijal iz Year One stripova ali mi se nije nešto dopao.

Slobodno me ispravi ako griješim jer sam više upoznat s Marvelovim stripovima, no čitao sam na raznim forumima da su zapravo obje verzije Jokera vjerne stripu, samo različitim dobima stripa, te se zbog toga i nemogu usporediti na način koji mi radio. Sve ostalo što si rekao stoji i potpuno se slažem.

Hmm, istina. Dark Knight saga (autor Frank Miller) je puno mračnija i realnija od ostatka. Dark Knight saga čak je proglašena najboljim serijalom Batman stripova.

 

Evo popisa

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Batman_comics

 

Iako i u Dark Knight sagi, Joker ne gubi svoj štih (kako ga je izgubio u filmovima). Isto tako je "lucidan" i "zabavan". U filmovima je malo više "sajko", u stripovima je malo više "mastermind"(plus veliku dozu humora). Iako je kroz Dark Knight sagu Joker ustvari dvije različite osobe :). Neću da ti spoilam, ako se odlučiš pročitati.

Iskreno, ja u filmu o Batmanu ne želim vidjeti "lucidnog" i "zabavnog" lika, klauna, već proračunatog, beskrupuloznoga, pametnoga masterkriminalca, vrhunskog arch enemya

  Pa zašto bi se netko takav uopšte obukao u Joker-a?

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Mentalist kaže...
Kora kaže...
dado2202 kaže...
Gabranth kaže...

Da, imao sam ga priliku gledati, nije loš, dosta dobre animacije a i svidjelo mi se to što Bryan Cranston daje glas Gordonu. Imaš i The Mask of the Phantasm, isto koristi materijal iz Year One stripova ali mi se nije nešto dopao.

Slobodno me ispravi ako griješim jer sam više upoznat s Marvelovim stripovima, no čitao sam na raznim forumima da su zapravo obje verzije Jokera vjerne stripu, samo različitim dobima stripa, te se zbog toga i nemogu usporediti na način koji mi radio. Sve ostalo što si rekao stoji i potpuno se slažem.

Hmm, istina. Dark Knight saga (autor Frank Miller) je puno mračnija i realnija od ostatka. Dark Knight saga čak je proglašena najboljim serijalom Batman stripova.

 

Evo popisa

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Batman_comics

 

Iako i u Dark Knight sagi, Joker ne gubi svoj štih (kako ga je izgubio u filmovima). Isto tako je "lucidan" i "zabavan". U filmovima je malo više "sajko", u stripovima je malo više "mastermind"(plus veliku dozu humora). Iako je kroz Dark Knight sagu Joker ustvari dvije različite osobe :). Neću da ti spoilam, ako se odlučiš pročitati.

Iskreno, ja u filmu o Batmanu ne želim vidjeti "lucidnog" i "zabavnog" lika, klauna, već proračunatog, beskrupuloznoga, pametnoga masterkriminalca, vrhunskog arch enemya

  Pa zašto bi se netko takav uopšte obukao u Joker-a?

Možda zbog toga što je potpuni luđak, a i pomalo je genijalno nešto bezazleno i nevino pretvoriti u nešto čega će se svi bojati

16 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Poanta Jokera i jest bila da stvara pretjerane i nevjerojatne spačke, kontra logike.

Nolan je stvarao lik baziran na predlošku no sasvim drugačiji onom viđenom u Burtonovom filmu.

 

Animated series ga najbolje karakterizira.

Nije bitan ni zločin, ni šteta, već da se on zabavlja.

I can’t count the reasons I should stay One by one they all just fade away
15 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
wyks kaže...

Poanta Jokera i jest bila da stvara pretjerane i nevjerojatne spačke, kontra logike.

Nolan je stvarao lik baziran na predlošku no sasvim drugačiji onom viđenom u Burtonovom filmu.

 

Animated series ga najbolje karakterizira.

Nije bitan ni zločin, ni šteta, već da se on zabavlja.

Kako genijalno objasnjen Joker u par rijeci :-D

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
wyks kaže...

Poanta Jokera i jest bila da stvara pretjerane i nevjerojatne spačke, kontra logike.

Nolan je stvarao lik baziran na predlošku no sasvim drugačiji onom viđenom u Burtonovom filmu.

 

Animated series ga najbolje karakterizira.

Nije bitan ni zločin, ni šteta, već da se on zabavlja.

Sad si me podsjetio animated series,najbolji crtani su mi oni iz devedestih,ima baš onaj mračni štih

13 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Subjektivno,

 

Meni Nolan pase u svim pogledima, pa covjek jos nije snimio los film dok mi Burton pak ima malo pre uvrnutu mastu...kaj ja znam, jednostavno mi ne pase njegov nacin (uzevsi u obzir cijelu paletu njihovih filmova). Nekako kao da je to sve malo nedovrseno. Jedino kaj mi se dopalo od Burtona je bio 9, a i on je mogo bit malo doradeniji al sta je tu je. 

Usudio bih se reci da mi je Nolan trenutno mozda cak i najbolji reziser/scenopisac/producent, a Jona Favreaua bi istaknuo kao velko iznenadenje kaj je od Ironmana napravil. Nadam se da nece na tome ostat...

Tak da eto, definitivna prevaga sta se Batmana tice ide u Nolanovu korist. Po meni 10/10 oba nastavka.. 

Battlelog ~ UrbanFsk
13 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
wyks kaže...

Poanta Jokera i jest bila da stvara pretjerane i nevjerojatne spačke, kontra logike.

Nolan je stvarao lik baziran na predlošku no sasvim drugačiji onom viđenom u Burtonovom filmu.

 

Animated series ga najbolje karakterizira.

Nije bitan ni zločin, ni šteta, već da se on zabavlja.

Kakav je to onda kriminalac, pa takvi nisu ni dostojni da ih se nazove superkriminalcima, takvi se nađu u svakom drugom cirkusu, samo malo manje agresivni lol

Dinamo živi vječno
15 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Kora kaže...
wyks kaže...

Poanta Jokera i jest bila da stvara pretjerane i nevjerojatne spačke, kontra logike.

Nolan je stvarao lik baziran na predlošku no sasvim drugačiji onom viđenom u Burtonovom filmu.

 

Animated series ga najbolje karakterizira.

Nije bitan ni zločin, ni šteta, već da se on zabavlja.

Kakav je to onda kriminalac, pa takvi nisu ni dostojni da ih se nazove superkriminalcima, takvi se nađu u svakom drugom cirkusu, samo malo manje agresivni lol

Nisi ga shvatio, on je govorio o razlozima zbog kojih on čini zločin, motivima, nema tu neke određene namjene, jednostavno nepredvidljivi luđak spreman na sve što mu padne na pamet, koji se nikoga i ničega ne boji, čisto mu je zabavno.

Btw. Mislim da je Nolan slično htio postići sa svojim Jokerom ( primarno ona scena gdje pali brdo para, i govori da se tu ne radi o tome ), ali je Burton ipak taj dio odradio puno bolje.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice