Evo TV izdvojena tema

poruka: 465
|
čitano: 472.413
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Evotv (Hrvatska pošta)
15 godina
online
Re: Evo TV
qwxy kaže...
Pozdrav,

Punici sam bio uzeo evo tv uredjaj prosle godine kad je bila ona akcija 90 dana otkljucanih programa, nakon isteka tog roka su me zvali iz t coma i pitali da li bi htio neke pakete, odbio sam. I od onda su bili samo otkljucani ovi "zemaljski" slobodni sto se mogu gledati i bez evo uredjaja, plus par njih bezveznih da vinci itd.

Sad kroz prosli mjesec su ponovno bi otkljucali 20ak programa povrh onih slobodnih, do 11.11.

E sad od 12.11. ne da su zakljucali tih 20ak programa, nego naprotiv svi su programi otkljucani pod svi mislim bas svi. Od svih 10 arena, hbo-a itd.

E sad prilikom registracije uredjaja prosle godine(za onih 90dana)to sam radio preko svojeg broja. Pa me zanima da li oni(t-com) mogu kad tad naplatit zato jer je sve otkljucano bez obzira sto nikad nije bila ugovorena nikakva ugovorna obveza, naplata ili bilo sta drugo.

Da li da ih nazovem i objasnim situaciju ili punica slobodno moze to gledat pa dok traje traje, tj. ne iskljuce(zakljucaju).

 -nepotreban strah.. ne mogu ti naplatiti ništa što nisi zatražio, mogu kao protekli mjesec dijeliti-đabe, to im je recimo reklama (navlakuša).

-pošto postoji mogućnost telefonskog ugovaranja usluge (kasnije ide papirnato, mora, tek tad je zakonom važeće) u raznim ponudama kad agenti zivkaju mogu ti nuditi.. možeš pristati ili odbiti, a pošto postoji mogućnost da na nešto takvo pristaneš (ili osoba-telefon-mail koji je u kontaktima) tad postoji takav 'rizik' .. no uvjek netko mora to zatražiti, ugovor, tj kontakt osoba za taj id-uređaj a ovisno o načinu aktivacije, načinu kupnje, tad imaju tvoje ostale podatke ili samo tel.broj koji je povezan s uređajem-id-om.. recimo za aktivaciju bonom, dok za ugovornu mora biti ugovor, koji može biti s i bez ugovorne obveze. Ako je bez, tad ako ne plaćaš ugase kanale ovisno o paketu kojeg si izabrao, ostaju fta kao do sad + opet ono što daju gratis-promo-reklamno povremeno. Ako je s ugovornom tad znaš točno što si uzeo-ugovorio, koji paket, koje cijene, koji rok.. npr obično ponude prva godina 50%.. i iduće ti je pretplata 100% a tad ako želiš raskid (prijevremeni, prije isteka) moraš nadoknaditi sve poklone tj popust koji si ostvario u prvoj godini i tad je to neisplativo .. znaju oni što-kako upakirati ali realno i korisnik je svjestan-odralsa odgovorna osoba koja je upoznata s uvjetima i to pristaje-želi-traži.. pa nema problema osim kad ima. Bez ugovorne nemaš popuste, čistom logikom, ako ne misliš prekinuti tu uslugu, logičnije je uzeti s ugovornom, tj bez plaćaš 100% .. odnosno ovisi kako je koja promo akcija, poklon, paket posložen ili što si izabrao.

 

-nije komplicirano, nema 'straha'.. ne mogu oni nešto (što se u filmovima može..) pa ni jednostrano započeti ugovorni odnos, bez tvoje suglasnosti, a na ugovoru je osnovna stvar tvoj potpis... ako nema toga, nema ugovora i svaka žalba prema mingo-hakomu se riješi za par sekundi ako tako nešto pokušaju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Evo TV

Nasao sam stari uredjaj za evo tv strong srt 8526.

Kad skeniram programe nalazi mi nekoliko programa koji su kodirani, slobodne programe hrt, rtl... mi pronalazi tj prepoznaje kao radio, a ne kao tv. 

U papirima pise da je H264 kodiranje.

Je li to znaci da mi ne vrijedi taj prijamnik?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Evo TV
Nero81 kaže...

Nasao sam stari uredjaj za evo tv strong srt 8526.

Kad skeniram programe nalazi mi nekoliko programa koji su kodirani, slobodne programe hrt, rtl... mi pronalazi tj prepoznaje kao radio, a ne kao tv. 

U papirima pise da je H264 kodiranje.

Je li to znaci da mi ne vrijedi taj prijamnik?

 

 Ne vrijedi taj prijemnik.

BE HAPPY 要開心 : )
13 godina
offline
Re: Evo TV

Vrijedi trenutno samo za EVOtv jer se njihovi kanali i dalje emitiraju s kodiranjem H.264. Besplatne TV kanale ne možeš gledati je se emitiraju s H.265/HEVC kodiraju. U skorije vrijeme bi i EVOtv trebao preći na H.265/HEVC tako da će tada prijemnik postati kompletno beskoristan.

2 godine
offline
Evo TV

Znaci ako na njuskalu kupim prijamnik, bilo koji osim ovog navedenog sta imam trebalo bi sve radit cak i kad evotv predje na drugo kodiranje? Koji uredjaj je "bolji" ili je svejedno?

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Evo TV

Ne bilo koji, nego gledaj da ima H.265/HEVC i da je DVB-T2. Nije važno koji je uređaj, važno je samo da ima te karakteristike;  da li će to biti drugi Strong, EKT, Intek, neki deseti - nije važno

13 godina
offline
Re: Evo TV
Nero81 kaže...

Znaci ako na njuskalu kupim prijamnik, bilo koji osim ovog navedenog sta imam trebalo bi sve radit cak i kad evotv predje na drugo kodiranje? Koji uredjaj je "bolji" ili je svejedno?

Da, ali ne vidim razlog zašto bi kupovao prijemnik preko Njuškala, kada su dosta jeftini novi u trgovinama. Svi prijemnici su otprilike tu negdje, jeftina kineska roba. Samo imaj na umu da ako ćeš htjet gledat EVOtv, onda je odmah bolje uzeti EVOtv prijemnik jer sa običnim, jeftinim iz trgovine nećeš moći gledati EVOtv kanale.

2 godine
offline
Re: Evo TV
Pa na to sam mislio. Ima na njuskalu evotv prijamnika. Ali mislim da cu ici na najam i ugovornu obavezu.
9 godina
offline
Evo TV

Ekipa imam pitanje za evo TV. 

 

Moji starci i tetka ga koriste otkad je uveden dvbt2 signal, znači evo već godinu dana. Starci žive dvije ulice dalje od tetke. Mjesecima je svima radilo sve kako treba, evo da bi zadnja dva tri tjedna signal počeo zajebavat, svi programi su im negledljivi, stalno im puca signal i izbacuje onu neku grešku, E-38, tako nešto. Ja sam jučer zvao službu za korisnike i oni samo govore kako antenu treba okrenuti, i sad mene čudi kak je problem s antenom sad nakon mjeseci urednog signala? Koliko ja znam niti jedan odašiljač se nije mijenjao, pa nije to samo tako.

 

Jel ima netko ikakvu ideju ili slična iskustva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Evo TV

-antena..  kabel, kontakti itd. ili je kvar prijemnika a oboje možeš potvrditi-eliminirati ako spojiš negdje na ispravnu antenu ili drugi ispravan prijemnik kod njih..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Evo TV

Nije se mozda taj odasiljac promjenio.. Kod mene su uvalili radio odasiljac. 
Kupnjom nove antene, kabela i pojacala nisam nista dobio. Onda sam uzeo Yagi antenu koja u sebi ima pojacanje od 16dB. Problem rijesio sebi i nekolicini susjeda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Evo TV

...može slika ili link na tu Yagi antenu sa pojačalom ?

16 godina
offline
Evo TV
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Evo TV

-antena ko antena.. ne vrijedi univezalno pravilo za sve, tj ovisi o signalu-lokaciji-smetnjama..

-na iskrinim stranicama imaju kvalitetniji opis, tj upravo za što je koja antena namjenjena, npr za slabiji signal, za jači signal, za mix, za ravnu plohu, usmjerena-precizna itd.. tj o svemu tome ovisi rezultat i osoba a na svojoj lokaciji s jednom antenom može imati dobar-loš rezultat dok osoba b nasvojoj lokaciji suprotno.

 

+ trgovci primarno nabijaju 'brojke' tj reklamu, kao jače.. pri čemu je najmanje važno pojačalo tj pojačalo pojačava sve, signal koji dobije, a signal je čist ili 'prljav' i ako nije čist tad pojačava sve pa i smetnje-smeće tj kad je čist tad ni pojačalo nije potrebno u većini slučajeva.. tj više guraju pojačalo nego antenu mada je antena i sam signal najvažniji korak za dobar prijem.

+ ista antena, ista lokacija, razlika ako pomakneš antenu metar lijevo-desno, gore-dolje.. osobe koje žive u zgradi recimo na balkonu, nije isto prvi kat ili deseti, nije isto istok-zapad ovisno o smjeru odašiljača itd.. i zato nema jednostavnog odgovora ili svaki juzer-lokacija ima svoju antenu tj poziciju i sve što s tim ide pa i smetnje npr neki susjed s antenom ili elektrosmetnjama koje ostali nemaju..

 

-nivo čistog-kvalitetnog signala, potreban za recimo normalan rad digitalnog prijemnika-dekodera.. recimo od 30-40% kao minimum, ok je na 50% od 60-70-naviše je već miran za naoblaku, maglu, jato ptica i sl. smetnje koje u slučaju početne granice već daju prekide, tj od 30-60% je taj raspon, kao univerzalno pravilo za većinu. Ako netko ima +70% tad je miran. Na to ide recimo pojačalo ako je potrebno, npr zbog duljine kabla i pada signala ili više prijemnika i sl. .. odnosno kad je oko graničnih da prijem puca-prekida tad pojačalo može dati dovoljno da nema prekida ali može jednako pojačati i smetnje pa je na istom.

-ne miješati dobitak antene s antenskim pojačalom .. što je kod nekih upakirano pa navode recimo +20dbi, antena daje 7-15-20.. ovisno o širini kanala, usmjerenosti, sve ono s početka nabrajanja tipova antena ovisno o signalu i topologij lokacije kao prepreke-brda-ostalo..

 

-zato ne slušati druge, trgovce, čak i kad osobi vjerujemo, kad njoj to radi savršeno, tj slušati ali rezultat ne mora biti isti, tj bio bi isti da je sve isto i ako nije isto kao lokacija tad je to već bitna razlika i tad treba drugačija antena.. ili je u dovoljnoj zalihi dobrog-jakog-čistog signala pa je nevažno ima li 70-80-90%.. tad svaka izgleda dobro, tj kod digitalca ne vidimo sjenu i sl. kao nekad pa je slika kristalno čista .. jedino gubimo živce kad prekida-smrzava, za recimo kišovitog vremena.

 

-ne traži se 'jača' nego primjerena, za namjenu bolja antena, optimalna.. to je tad max za taj slučaj.

-za većinu je bilo koja ok, 'ribljakost'.. pa i aluminijski lavor, čak je češće problem loša žica-kontakti tj ljudima nešto radi ok pa počnu smetnje.. tad je vjerojatno uzrok kabel ili neki novi-dodatni izvor smetnji a tad antena neće pomoći tj ako nije uzrok ne mora biti riješenje itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Evo TV

Antena sa link-a nema pojačalo već je podatak 12-17dB zapravo dBi tj. dobit antene koji prizlazi iz kuta usmjerenja iste.

Isti rezultati u prijemu su npr. sa https://www.iskra.si/en/Antenna-Systems/UHF-TV-Antenna-DTM-44/

ili sa https://www.iskra.si/en/Antenna-Systems/UHF-TV-Antenna-DTX-48/

16 godina
offline
Re: Evo TV
Na takve antene ne mozes stavit pojacalo jer dobijes kontra efekat
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2022 17:03 (BlackDwarf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Evo TV

Na svaku antenu se može priključiti ant. pojačalo po mogućnosti sa regulacijom pojačanja npr. 10 -25 dB.

Koji pa sad " kontra efekat" ???

16 godina
offline
Re: Evo TV
Samo stavi yagi i ne treba pojacalo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Evo TV

Pa ovo što sam stavio linkove jesu YAGI antene , a u tvom linku je modificirana Yagi (triplex) i otprilike su iste dobiti (dBi).

Normalno ako je signal dobar da ne treba pojačalo osim ako se djeli razdjelnicima na više tv-prijemnika ili ako je dužina koaksa tolika da do TV ne stiže dovoljno signala.

Pojačalo je potrebno i kad antena uslijed udaljenosti prema tv odašiljaču nema dovoljno signala za TV , ali i to ima svoje granice jer ako je signal sa antene u nivou šuma nikakvo pojačalo neće pomoći već samo bolja antena i njen položaj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.2.2022 22:06 (AF139).
4 godine
offline
Re: Evo TV
AF139 kaže...

Na svaku antenu se može priključiti ant. pojačalo po mogućnosti sa regulacijom pojačanja npr. 10 -25 dB.

Koji pa sad " kontra efekat" ???

 Povećanje šuma?

10 godina
offline
Re: Evo TV

Pojačala stvaraju šum što se prikaže kao šumni broj (Noise Figure) u decibelima jer se stvara prolaskom struje kroz tranzistore pojačala i to iznosi malo što može naštetiti samo slabim signalima koji su par dB iznad šuma (tada signal "potone" u šum).

Ali ako je signal npr. 10-20dBuV a za tuner u TV prijemniku treba biti bar iznad 30dBuV taj signal od 10-20dBuV neće prekriti šum pojačala. Dakle bez pojačala ne bi imali slike na TV-u.

Zato se biraju niskošumna pojačala ( zadnjih godina od kad je sve krenulo naopako "trgovačkim prikazom" specifikacija ili nema prikazan NF ili lažu ) .

Dakle možemo samo "povjerovati" da je NF manji od 3dB. Svakako pojačalo sa više stupnjeva pojačanja ( više tranzistora) imaju veći NF (>7dB) a to su uglavnom distribucijska ant. pojačala (i nisu za vanjsku upotrebu) koja služe za spajanje većeg broja tv prijemnika (zgrade, ulazi) i imaju izlazni nivo signala i preko ~ 110 dBuV.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 18:31 (AF139).
14 godina
online
Evo TV

Pozdrav,
vidim da EVO TV često ima neke promocije ili "propuste" gdje je moguće gledati određene programe iako se pretplata više ne plaća. Na primjer, punac može gledati nekih 30-ak programa sa receiverom, iako ne plaća EVO TV već mjesecima.

 

Je li to bug ili feature? Mogu li kupiti rabljeni CI modul na njuškalu, staviti ga u TV i očekivati da će neki osnovni programi biti otključani?

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Evo TV
kratos091 kaže...

..

 

Je li to bug ili feature? Mogu li kupiti rabljeni CI modul na njuškalu, staviti ga u TV i očekivati da će neki osnovni programi biti otključani?

 domaći fta-zemaljski kanali su dostupni neovisno koji uređaj-operater, npr htv1-4, rtl, nova, doma i lokalni kanali, dok svi evotv korisnici-prijemnici neke kanale trajno free otključavaju kao davinci (par promo kanala..)

- to je cca 15-20 kanala, ostalo može povremeno biti dostupno kao reklama ili neki drugi razlog (covid-kriza-sport..) pa ponekad imaš sve kanale čak i hbo-cinestar ili arena-sport.. koji su inače komercijala (glavni mamac).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Evo TV
kratos091 kaže...

Pozdrav,
vidim da EVO TV često ima neke promocije ili "propuste" gdje je moguće gledati određene programe iako se pretplata više ne plaća. Na primjer, punac može gledati nekih 30-ak programa sa receiverom, iako ne plaća EVO TV već mjesecima.

 

Je li to bug ili feature? Mogu li kupiti rabljeni CI modul na njuškalu, staviti ga u TV i očekivati da će neki osnovni programi biti otključani?

 Ako je bio dio promocije, onda možda ta promocija još traje. Inače je pogreška u sustavu.

 

Odgovor na ovo zadnje: ne postoje osnovni programi. "Osnovni programi" su ionako besplatni: HRT, dio RTL-ovih programa, Nova TV, lokalne televizije koje vidiš na svojem području... Sve ostalo se plaća. Meni se još nije dogodilo da se ranije HP ili danas HT zabuni i da mjesecima mogu gledati nešto što ne plaćam.

15 godina
online
Re: Evo TV
zelenapaprika kaže...
..

Odgovor na ovo zadnje: ne postoje osnovni programi. "Osnovni programi" su ionako besplatni: HRT, dio RTL-ovih programa, Nova TV, lokalne televizije koje vidiš na svojem području... Sve ostalo se plaća. Meni se još nije dogodilo da se ranije HP ili danas HT zabuni i da mjesecima mogu gledati nešto što ne plaćam.

 -postoje.. par kanala evotv-a uz 'obećanje' da će stalno biti dostupni korisniku neovisno ako raskine uslugu (samim evotv uređajem) i to navode u tom osnovnom paketu (nekad buketi) dok su ostali komercijalni paketi-buketi ono što plaćaš tj ovisi što izabereš-kombinaciju..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Evo TV

Zatvorio sam browser, pa sada moram pisati ispočetka. Grrrrrrrrr.

 

Dragi sveznadaru, provjeri sadržaj osnovnog paketa na EVO TV-u:

 

Osnovni paket
Popis programa

Odaberite barem tri paketa. Ako želite više, naša preporuka je Svi osnovni paketi.

Film i djeca
45 kn/mj.

Regija
20 kn/mj.

Dokumentarci i vijesti
45 kn/mj.

Zabava i glazba
45 kn/mj.

Cinestar TV
45 kn/mj.

Mix Paket
45 kn/mj.

 

Niti jedan jedini program iz te ili ukupne ponude EVO TV-a nije besplatan za gledanje. Upravo sam izgubio vrijeme, ponovno sve pregledao, od prvog do zadnjeg EVO TV programa / kanala.

 

Za EVO TV promo i EVO TV portali tv mi javlja "Ova usluga nije dostupna".

 

Za kodirane programe koji se plaćaju javlja: "Nisu pronađeni modul CI+ ili pametna kartica. Provjerite je li ispravno umetnut".

 

Da, moj TV je sposoban dekodirati DVB-T i T2, MPEG2, H.264 i H.265 HEVC. Inače ne bih mogao gledati domaće i slovenske tv kanale.

 

EVO TV povremeno ima promocije, pa nudi pakete za 1 kunu, sve pakete na 30-60 dana i sl., ovisno o promociji

 

Ali ne možeš mjesecima (!) gledati nešto što se naplaćuje. Pa to može biti pogreška sustava, činjenica da je čovjek još uvijek u nekoj promociji kojoj je zaboravio pravila ili netko tu ne piše istinu.

 

A tebe molim da poslikaš te besplatne kanale na EVO TV-u i pošalješ slike ovdje. Jer ja tj. moj tv ne vidim niti jedan. Na tv-u u kojem mi je CI modul vidim sve što plaćam HT-u za uslugu EVO TV-a i to radi.


Nemoj mi slati FTA programe koji nemaju veze se EVO TV-om.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Evo TV

Da Vinci Learning, Evotv Info, Laudato TV

 

Bez ikakve dodatne naknade moći ćete gledati i ovih 4 programa koji nisu u sklopu paketa

 

Programi plus 0,00 kn 0,00 kn Obuhvaća programe definirane Specifikacijom paketa i programa plus HT Produkcije d.o.o. za uslugu EVOtv, koje pretplatnik dobiva na korištenje bez plaćanja naknade

 

(pa nabroje toon-kids, aljazeera, davinchi i laudato..)

pošto se sve stalno mijenja, može i ovo, no ostaje 'obečanje' da će npr davinci biti trajno-besplatan.. neovisno o nekom dodatnom paketu kao i po raskidu ugovora, .. 

i naravno, klasičan trik, više se programi plus (free paket) uopće ne spominje u ponudi (ima smisla jer i nije ponuda) nego je uključen u dokumentarni paket samo u tablici ima u zagradi dodatak (plus paket)..

 

tražiš sliku, evo je .. :) evotv..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2022 22:58 (ihush).
4 godine
offline
Evo TV

 

 

Dao si sliku Mix paketa koji moraš platiti, a onda ti oni poklanjaju još 4 programa.

 

"(pa nabroje toon-kids, aljazeera, davinchi i laudato..)"

 

Laudato je FTA. Pogledaj sliku s Odašiljača i veza u prilogu.

 

Toon kids, Jazeera i Da Vinci nisu besplatno dostupni nego ih moraš platiti u sklopu nekog paketa koji nude, a ovdje ih dodaju kako bi privukli korisnike na te pakete u kojima se ti programi nalaze (mimo Mix paketa). Tako da ako prebaciš na tv-u na te programe dobiješ poruku da su kodirani. Vidi drugu sliku.

 

Trenutno nema niti jednog besplatnog EVO TV programa. Za tebe sam ručno jučer pogledao sve te programe na svom drugom tv-u u kojem nemam priključeni CI modul.

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Evo TV

-točno... sve se mijenja pa tako i ponuda, reklame pa i 'obećanja'.

-ukratko, povijest (uz promjenu vlasnika s pošte na tcom).. davinci je jedan od programa koji su trajno besplatni (dok ne promjene ono što su obećali trajno..), dovoljno je da imaš evotv (uređaj) i gledaš jednako kao fta kanale.

-pošto za korištenje evotv usluge moraš imati evotv uređaj (ne običan fta prijemnik + mora biti povezan s IDom u bazi-kod-dekoder-ključ..) tad praktično samo evotv korisnici usluge mogu pratiti tih par kanala. Prije nije ni postojala mogućnost kupnje samog uređaja bez ugovora-pretplate (od prije godinu dana i od tad su ti kanali nestali iz ponude kao posebna grupa ali ih i dalje u tablicama kanala-paketa nađeš posebno označene kao paket).

 

-ili, u čemu je problem? nešto si ljut? Kakve ja veze imam s tim?

-imaš par programa free koji nisu iz zemaljske fta ponude kao nacionalne-lokalne tv stanice a laudato im služi kao popuna tj kao kad netko dobije-izgubi recimo sport kanal ili kad taj kanal izgubi prijenost nogometa.. to je klasična promjena s vremenom protiv koje ne možeš ništa a oni tako drže par kanala popune koje nitko ne želi kao i laudato na par kanala čisto da bi u reklami mogli napisati recimo 70 kanala.. trik da, no što možeš...

 

npr stari prijemnik (prije promjene t2-hevc) koji je danas beskoristan i dalje normalno prikazuje sve evokanale tj ovisno o enkoderu ... davinci radi, trajno, free.

-to što u početku nešto moraš platiti (kupnja uređaja, no ako gledaš antenski program svakako moraš kupiti neki uređaj) da bi započeo korištenje evotv usluge se ne odnosi na plaćanje tog kanala i možda će ga sutra ukinuti no 'obećanje' postoji i još je tu, radi i radit će dok ne promjene kodek h.264 na t2-h265..

 

-točno, tih par kanala (4) koji su trajno free (kodirani ali rade bez ikakve pretplate..) više nemaš u ponudi paketa što je i logično, jer paketi-ponuda je nešto komercijalno, nešto što ti nude-prodaju i to nešto plaćaš dok nuditi nešto što je free nema smisla-potrebe pa tako ni tog paketa nemaš u popisu ponude paketa kao npr mix-sprot-film-zabava itd.. jer taj free-paket je naprosto free mada je smeće tj jedini kanal koji gledam je davinci (uz ostale history-priroda i sl. koji me zanimaju).

 

-ako provjeriš, vidjet ćeš da nisu u sklopu nekog drugog paketa tj točno moraš uzeti neki paket da bi započeo uslugu ali neovisno koji paket uzmeš-platiš tih par programa su dostupni, dok ih oni samo zbog 'povećanja' broja tj reklamno navedu u sklopu kao mixpaket no i dalje su zasebni paket i trajno su dostupni neovisno o tome plaćaš li neki paket samim evotv prijemnikom.

 

-trenutne cijene-ponude.. evotv prijemnik se isplatio kupiti prije godinu (i po) dok je cijena bila cca 150-200, nakon tog promo razdoblja je cijena 299 ili tako nešto..

-sad je isplativije uzeti u najam, 5kn mjesečno.. ali za to treba ugovor-pretplata a tad i neki izbor paketa pa se za mjesec kako god okreneš mora platiti 30-40-70kn.. ovisno o kombinaciji paketa uz napomenu da su po starom buketi bili optimalni za tri paketa kao popust-bonus recimo trajno pola cijene i zato većina evotv pretplatnika plaća 70kn (+dodatno što žele ili najam).

-bez ugovorne, također isplativo, kupnjom i aktivacijom se dobije 30 dana (prije u promo periodu 90 dana i -50% cijena uređaja) sve kanale.. (i hbo), po isteku imaš fta + tih par kanala, rade, no pošto su ostali fta-jeftikaner prijemnici 50% jeftiniji to se više ne isplati. Tj ako kupuješ prijemnik i ako je razlika 150kn-300kn recimo za nešto kvalitetniji evotv ok tad je to isplativo, tj ako želiš možeš aktivirati i gletati željene pakete-programe dok trajno (dok ne ukinu) imaš par kanala, radi. Da su cijene ostale kao u promo periodu i da se dobije kao tad 90 dana tad bi to bio najjeftiniji način za dobiti najviše kanala ukjučujući i zanimljive kao sport-hbo-cinestar itd.. no sad se to ne isplati jer bi sličan izbor kanala mjesečno platio cca 100kn s popustima (bez 180).

 

-probaj, kupi dvostruko skuplji evotv prijemnik i ako ništa drugo imaš pristojan prijemnik koji radi kao i ostali fta dok tad imaš mogućnost aktivirati pakete na bon ili pretplatu.. davinci radi. To što ga ne možeš bez prijemnika (ili ci modula) gledati je samo stvar prijemnika-kodera.. ali on je trajno otključan i možeš ga gledati bilo kojim evotv prijemnikom čak i prastarim na h264 .. radi.

 

-ili u čemu je problem? :)

edit: .. ili ponovo, što piše na slici gore, u sklopu mix paketa? ?? ** da ćeš moći gledati i dodatna 4 programa koji NISU u sklopu paketa.. -nisu.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2022 12:28 (ihush).
4 godine
offline
Evo TV


"Prije nije ni postojala mogućnost kupnje samog uređaja bez ugovora-pretplate"

Da, bilo je moguće kupiti uređaj BEZ pretplate. Ja sam ga kupio. Morao sam se natezati u pošti u Jurišićevoj u Zagrebu jer poštarica nije imala pojma da se uređaj može prodati bez pretplate, pa je to riješila njena šefica u moju korist. A moglo se. Zašto? Zato jer postoji usluga EVO TV na bonove. Ni to neznaš.

"-ili, u čemu je problem? nešto si ljut? Kakve ja veze imam s tim?"

Samo se konstantno miješaš u teme u kojima osim skribomanije demonstriraš neznanje. Ovo je jedna takva tema. Pa bi svatko trebao imati strpljenje tri osobe zajedno da bi svakodnevno odgovarao na tvoje manipulacije tekstom i netočnosti. Nitko s normalnim životom nema toliko vremena odgovarati tebi i sličnima na kilometre teksta.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Evotv (Hrvatska pošta)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice