Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.510.940
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
9 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Meni je korektno radio MI Box s dok mu nisu pustili nekakav update koji ga je skoro pa zaglavio.Kupio 2nd generation. Sve je brzo i fluidno (tako je ispočetka bilo i na običnom).Stremio +RD i dalje ne može otvoriti veće fileove od 50 gigi.

Fali i dalje wifi 6

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 9:18 (Tascam).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Wifi5 i nekih 500 Mbps koliko može izvući je i dalje više nego dovoljno, samo treba bit stabilno, vjeruj.. iz iskustva govorim , koristim fs spojen na wifi5 mesh i pušta sve bez problema, evo gledao neki dan tlotr od 150 GB ni štucno nije..nesto drugo je tu problem.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.12.2023 10:21 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Tascam kaže...

Meni je korektno radio MI Box s dok mu nisu pustili nekakav update koji ga je skoro pa zaglavio.Kupio 2nd generation. Sve je brzo i fluidno (tako je ispočetka bilo i na običnom).Stremio +RD i dalje ne može otvoriti veće fileove od 50 gigi.

Fali i dalje wifi 6

 Narucio sam.
A sigurno je ona tako i u moj slučaju, mada meni neka nadogradnja nije bila odavno. Ma za taj novac Mi Box su zaista odlični.

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Dva stara Mi boxa koriste se još uvijek - jedan kod roditelja jer je stari ovisnik o filmovima, drugi kod sina u sobi i oba vuku preko WiFi 5 sve što ti srce želi bez problema. Treći je druga generacija u dnevnom i radi također bez štucanja. Malom sam čak i zamjenski daljinski nabavio, jer je uspio smrdati original. Super stabilan komad hardwarea i uopće više ne gledam druge playere... A kad dobijem na lotu možda ga zamijeni nVidia shield...
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Corto_1973 kaže...
Dva stara Mi boxa koriste se još uvijek - jedan kod roditelja jer je stari ovisnik o filmovima, drugi kod sina u sobi i oba vuku preko WiFi 5 sve što ti srce želi bez problema. Treći je druga generacija u dnevnom i radi također bez štucanja. Malom sam čak i zamjenski daljinski nabavio, jer je uspio smrdati original. Super stabilan komad hardwarea i uopće više ne gledam druge playere... A kad dobijem na lotu možda ga zamijeni nVidia shield...

 Ja ovaj imam već 5,6 godina ali evo počeo je štekati i to dosta. Ne znam dali je to do nadogradnje ili su ga godine sustigle. Koliko sam kroz godine pogledo yt i Netflixa pa se jadan "umorio". Čekam da mi dođe druga generacija i baš se veselim.

4 godine
offline
Android TV Box, molim preporuku

Neki android tv box za Kodi i ostalo, koji je bolji: Vontar, Tanex, Mi Xiaomi ili neki drugi a da ima Wi Fi i LAN ulaz, 4 x 64 Mb otprilike, molim preporuku pošto mi tv ima Linux OS (Panasonic).

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ja-on kaže...

Neki android tv box za Kodi i ostalo, koji je bolji: Vontar, Tanex, Mi Xiaomi ili neki drugi a da ima Wi Fi i LAN ulaz, 4 x 64 Mb otprilike, molim preporuku pošto mi tv ima Linux OS (Panasonic).

 Preporuka za Mi Box (druga generacija).

16 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ima li netko da je imao MiBox prve i druge generacije radi usporedbe? Ja imam prvu generaciju i zna se zblesaviti povremeno i malo je usporen u zadnje vrijeme. Isplati li se ići na drugu generaciju ili ne? Tv mi je full HD plazma tako da ništa od 4k dok ne rikne.

Starlink is Skynet!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Adoon kaže...

Ima li netko da je imao MiBox prve i druge generacije radi usporedbe? Ja imam prvu generaciju i zna se zblesaviti povremeno i malo je usporen u zadnje vrijeme. Isplati li se ići na drugu generaciju ili ne? Tv mi je full HD plazma tako da ništa od 4k dok ne rikne.

 Evo ja uzeo drugu generaciju, upravo radi istog problema. Ova druga generacija "leti" i zaista se za te novce isplati.

No ono što mene zanima je kako staviti Google Play trgovinu na "početni ekran" gdje su aplikacija. Pitam radi jednostavnijeg postupka update-a (redovnog) aplikacija

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
ja-on kaže...

Neki android tv box za Kodi i ostalo, koji je bolji: Vontar, Tanex, Mi Xiaomi ili neki drugi a da ima Wi Fi i LAN ulaz, 4 x 64 Mb otprilike, molim preporuku pošto mi tv ima Linux OS (Panasonic).

 Ovaj je ok Woopker X4 Pro. Ima 1Gbps LAN i sve ostale parametre koje tražiš.

15 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Molim vas preporuku za Android box.

 

Ne treba mi za primarni TV, tako da ne treba mi ništa posebno, ali opet s druge strane ako mogu dobiti nešto bolje za 100-200kn razlike, radije bi uzeo nešto bolje, pa da je future-proof, kada ovaj TV konačno rikne.

TV je stari Samsung 1080p, bez ičega (nema smart, cec, arc...). On se spaja u stari Pioneer HTIB AVR (koji isto tako nema ništa od "naprednijih" opcija),. I onda Android box u AVR.

 

Od tehnikalija, bitno mi je:

- AndroidTV ili GoogleTV (ne "obični" Android)
- HEVC decoder

- LAN port (ne mora biti 1Gbps)

- IR daljinski ili USB ulaz u koji mogu ukopčat IR receiver (pretpostavljam da ovi jeftiniji su svi IR, ali za svaki slučaj da provjerim, jer npr. shield nije IR)

- optički audio izlaz (pošto ovaj TV nema ARC) 

- CEC (za ubuduće kada ovaj TV rikne)

- 4K, bilo bi ok za ubuduće, ali nije nužno

- Bluetooth (za streamat muziku sa moba), bilo bi ok, ali nije nužno

- DD/DD+/DTS decoding mi nije bitan, pošto će to raditi AVR. Bitno samo da Android box ima HDMI passthrough (pretpostavljam da to svi imaju)

- daljinski od boxa mi je nebitan. Alergičan sam na više daljinskih, a pošto ni TV ni AVR nemaju CEC, univerzalni IR mi je jedino rješenje. Orginal od boxa neću koristiti

 

Vidim da puno ljudi hvali Xiaomi Mi S, ali on mi definitivno otpada zbog nedostatka LAN porta. Znam da se može USB adapter uštekat, ali onda on zauzima taj jedini USB ulaz.

Nemojte me molim vas uvjeravat da je ok i WiFi... žica je žica... nitko me nikad neće uvjeriti u suprotno. Imam hrpu uređaja u istom WiFi/Zigbee/Bluetooth rasponu, tako da probavam eliminirati WiFi gdje god je moguće.

 

Od ostalih, vidim da Mecool Km2 Pius dosta hvalte. Na papiru on i više nego zadovoljava sve što mi treba.

Jedina primjedba na njega mi je cijena. Nadao sam se naći nešto do 50€, Mecool je oko 70-80€.

 

Nije to neka silna razlika, tako da ako nemate prijedlog za nešto jefitinije u "istom" rangu, uzeo bi onda taj Mecool.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2024 16:41 (zolakt).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ti prika kao da radiš u tele2

I ovce , i novce 

 
3 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
zolakt kaže...

Nemojte me molim vas uvjeravat da je ok i WiFi... žica je žica... nitko me nikad neće uvjeriti u suprotno. Imam hrpu uređaja u istom WiFi/Zigbee/Bluetooth rasponu, tako da probavam eliminirati WiFi gdje god je moguće.

žica je žica, ali na wifiju sve radi bez problema. pa sad ti kako želiš. imam optiku 2 Gbita, wifi 6 router i gledam filmove od 50-60GB, stream direktno na firestick 4k max bez ikakvih problema.

 

ako želiš sve to što si nabrojao i nisi spreman na kompromise onda će ti tih 50 eura vjerojatno biti jako malo i prije ćeš biti u rasponu 80-90 eura.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Vjerujem da radi, ali ovisi to o dosta stvari. Meni konkretno WiFi 5ghz je ok brzina, ali domet nikakav. Na 2.4ghz, obrnuto, s time da mi je tamo dodatna gužva od Zigbee i BT.

Tako da, što god mogu spojit žicom, spajam žicom...full speed, nema oscilacija, ne smeta nikome. Kod puno uređaja nemam izbora, ovdje na sreću imam.

 

Uglavnom, naručio Mecool Km2 Plus

2 godine
offline
Android TV Box, molim preporuku

pozdrav,

 

molim preporuku za android box/stick do 65e. Imam Samsung smart tv, ali s obzirom da je već 6 godina star već se odavno sustav ne ažurira i blesira svako malo.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Xiaomi MI Box s 2nd generation

 
0 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

A koja je razlika između MI Boxa i Sticka? pošto mi je tv na zidu, možda bi radnije stick uzeo, a nisu mi važni ovi utori

12 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
zolakt kaže...

Vjerujem da radi, ali ovisi to o dosta stvari. Meni konkretno WiFi 5ghz je ok brzina, ali domet nikakav. Na 2.4ghz, obrnuto, s time da mi je tamo dodatna gužva od Zigbee i BT.

Tako da, što god mogu spojit žicom, spajam žicom...full speed, nema oscilacija, ne smeta nikome. Kod puno uređaja nemam izbora, ovdje na sreću imam.

 

Uglavnom, naručio Mecool Km2 Plus

Stvar je u tome sto to nije pravilo koje važi za sve i u svakom slučaju, jer wifi je (bar što se mene tiče ) puno bolje i elegantnije  rješenje  ... nemam ni blizu  full brzinu preko žice jer tv ima 100 Mbps , dok wifiem imam 3.5 - 5x više (ovisno o uređaju ) , full stabilno u cijelom stanu , tako da nemam što razmišljati što je bolje   ...  Jbg,  problem dometa se lako riješi nekim meshom ili  boljim routerom , a limit od 100 Mbps  puno teže  

9 mjeseci
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
Crosale kaže...

A koja je razlika između MI Boxa i Sticka? pošto mi je tv na zidu, možda bi radnije stick uzeo, a nisu mi važni ovi utori

 bilo bi ti lakše odgovoriti kad bi napisao za što ćeš ga koristiti jer o tome ovisi koji ti je box najbolji izbor.

2 godine
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Pa samo bi koristio standardne aplikacije, Netflix, Hbo, neki iptv...

9 mjeseci
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
Crosale kaže...

Pa samo bi koristio standardne aplikacije, Netflix, Hbo, neki iptv...

 onda će ti stick biti sasvim dovoljan

12 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

gdje je najbolje kupiti mecool boxeve?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav ljudi!

 

Trebam preporuku za frenda, nekakav Android TV Box - trenutno koristi Android TV Box MS 10 Pro pa bi on i trebao biti sličnih specifikacija:

 

CPU: RK3328 Quad-Core 64bit Cortex-A53
GPU: Penta-core Mali-450 Up to 750 Mhz+
SDRAM: 4GB DDR4; Flash: EMMC 32GB/64GB (Optional)
Expanded Storage: Supports SD Card up to 128GB
WiFi: 2.4G 802.11 b/g/n, built-in Antenna
Ethernet: 10/ 100 standard RJ-45
High Definition Video Output: 4K
HDR: HDR10 and HLG modes
2.4G Remote Control: Built-in 2.4G Remote Control for Option   
HDR: HDR10 and HLG modes 

 

Znači, najbitnije je da ima više USB portova i LAN port, a koristio bi ga isključivo za MaxTV aplikaciju - trenutni box koji koristi više je ne može pokrenuti...

 

Hvala.  

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
11 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

 

Da li možda netko može usporediti taj uređaj sa "Xiaomi Mi TV Box S 2. Gen media player, 4K UHD, Google TV"  ili je koristio jedan i drugi?

 

https://www.mall.hr/medijski-playeri/xiaomi-mi-tv-box-s-2-gen-media-player-4k-uhd-google-tv

15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

 Hm, treba mi model sa bar dva USB-a...

 

Također, ako ima i netko preporuku da je narudžba iz HR...

15 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
kule kaže...

 Hm, treba mi model sa bar dva USB-a...

 

Također, ako ima i netko preporuku da je narudžba iz HR...

 Ovo je koliko vidim novija verzija ovog Leap S3 (BTW, koji se jednim dijelom pod Skyworth koristi kao rebrandirani Android STB za MaTV) te ima 2xUSB utora.

 

https://www.chipoteka.hr/tv-audio-i-video/tv-i-oprema/media-playeri/hibridni-media-player-tv-tuner-strong-srt-420-dvb-t2-4k-uhd-android-11-bluetooth-50-9150047759

 

 

https://idzan.eu | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
UncleJimbo kaže...

 

Da li možda netko može usporediti taj uređaj sa "Xiaomi Mi TV Box S 2. Gen media player, 4K UHD, Google TV"  ili je koristio jedan i drugi?

 

https://www.mall.hr/medijski-playeri/xiaomi-mi-tv-box-s-2-gen-media-player-4k-uhd-google-tv

 Imam taj Xiaomi već godinama i zadovoljan sam... koristima ga najviše za Plex aplikaciju... 

15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
midzan21 kaže...
kule kaže...

 Hm, treba mi model sa bar dva USB-a...

 

Također, ako ima i netko preporuku da je narudžba iz HR...

 Ovo je koliko vidim novija verzija ovog Leap S3 (BTW, koji se jednim dijelom pod Skyworth koristi kao rebrandirani Android STB za MaTV) te ima 2xUSB utora.

 

https://www.chipoteka.hr/tv-audio-i-video/tv-i-oprema/media-playeri/hibridni-media-player-tv-tuner-strong-srt-420-dvb-t2-4k-uhd-android-11-bluetooth-50-9150047759

 

 

 Ok... Da li ima netko još od kolega ovdje da na tom Strongu koristi MAxTV aplikaciju?

15 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
kule kaže...
midzan21 kaže...
kule kaže...

 Hm, treba mi model sa bar dva USB-a...

 

Također, ako ima i netko preporuku da je narudžba iz HR...

 Ovo je koliko vidim novija verzija ovog Leap S3 (BTW, koji se jednim dijelom pod Skyworth koristi kao rebrandirani Android STB za MaTV) te ima 2xUSB utora.

 

https://www.chipoteka.hr/tv-audio-i-video/tv-i-oprema/media-playeri/hibridni-media-player-tv-tuner-strong-srt-420-dvb-t2-4k-uhd-android-11-bluetooth-50-9150047759

 

 

 Ok... Da li ima netko još od kolega ovdje da na tom Strongu koristi MAxTV aplikaciju?

 Mogu potvrditi da MaxTV aplikacija radi kako treba na tom STB-u, kupio ga starcima te su zadovoljni, ne šteka im te lagodno gledaju što žele. Ovim STB smo ubili 2 muhe - maknuli stari Strong DVB-T2 prijamnik plus stari "Smart" TV napravili da opet bude smart jer da sam im strpao još i Mi Box S 2gen kao sebi bilo bi - koji je daljinski za što.

https://idzan.eu | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice