Što bi željeli čitati u novom Bugu izdvojena tema

poruka: 2.116
|
čitano: 525.686
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
suspendiran
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Nisam ziher siguran, ako nije bila recenzija Surface Pro 2 gadgeta stvorenog by the Microsoft u BUG-u, uz molbu, uz posebni osvrt na ugrađeni Haswell procesor i njegove sposobnosti, uz nadodavanje specifikacija i naglasak na imanje čak 128, 256 i 512 GB memorijskog prostora!!!!

ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 20:37 (ATJLučko).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu
Volio bih da se osvrnete na uslugu Office 365 i blagodati podrške za istu.
Stručnjak za odmaganje...
 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Mislim da je situacija zrela da se kao tema broja obradi Bitcoin

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

o bitcoin miningu na 10 strana (dakle tema) sve od povijesti istog do gpu-a koji su najbolji za isto ,to je relativno nova disciplina ali zasluzuje temu kako je bio i za 3d printer!

evo i poola

 

 

13 odlicna tema
4 nije odlicna tema
0 mala zaintresiranost
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

mene zanima kad se planira ukinuti DVD uz časopis koji je već duuuuugo nepotreban

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
2 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
9090 kaže...

mene zanima kad se planira ukinuti DVD uz časopis koji je već duuuuugo nepotreban

Već puno puta je bilo sličnih zahtjeva, ali nikad ništa od ukidanja DVD-a. Ne znam tko je zadnji put koristio taj DVD. Zapravo, sve manje ljudi uopće ima DVD drive.

Why so serious?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
Cordas kaže...
9090 kaže...

mene zanima kad se planira ukinuti DVD uz časopis koji je već duuuuugo nepotreban

Već puno puta je bilo sličnih zahtjeva, ali nikad ništa od ukidanja DVD-a. Ne znam tko je zadnji put koristio taj DVD. Zapravo, sve manje ljudi uopće ima DVD drive.

ispričavam se na ponovljenom zahtjevu - nisam čitao sve prijašnje postove al eto možda moj vapaj napokon urodi plodom {#}

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
10 godina
protjeran
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
4mal kaže...

o bitcoin miningu na 10 strana (dakle tema) sve od povijesti istog do gpu-a koji su najbolji za isto ,to je relativno nova disciplina ali zasluzuje temu kako je bio i za 3d printer!

evo i poola

 

 

To bi bilo super, ali sudeći po naslovima na BUG-u koji su vezani uz Bitcoin rekao bih da netko iz Buga ima nekih osobnih problema sa Bitcoinom, i mislim da će mu/ima malo teže pasti ako ga Bug bude promovirao, zapravo ne promovirao, nego samo pisao o njemu jer će se vjerovatno velika većina ljudi koji kupe taj broj okušati u rudarenju.

12 godina
odjavljen
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

BTC se više ne rudari jer su za njega potrebna prevelika ulaganja u ASIC mašine.

 

LTC je trenutno aktualan pošto koristi AMD GPU-e koji se mogu za relativno normalnu lovu naći na policama trgovina.

 

Pretpostavljam da je razlog zbog kojega Bug ne želi pisati o toj temi činjenica da je burza vrlo dinamična, te da je težina kopanja (diff) nedavno znatno porasla(za 1,5x) i potrebna su nova i konstantna ulaganja.

 

U mjesec dana koliko bi trebalo do novog broja, a to je vjerojatno i više jer i oni moraju nešto izrudariti da bi znali predstaviti koliko im se isplatilo može doći enormnog porasta diffa i totalne neisplativosti LTC-a i prelazak na novu valutu.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Pa dobro, ne mora biti striktno o Bitcoinu već općenito o toj tehnologiji rudarenja, povijesti, hardveru i softveru, mitovima itd itd. Mislim da se može složit solidna priča za temu broja. 

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Ja imam pitanje zasto nitko iz redakcije buga neprokomentira predlozene stvari da znamo oce sta bit il nece on nasih prijedloga, i dal se oni uopce citaju od njihove strane da znaju da trazimo?....bilo bi posteno makar jenom na tjedan prokomentirat ono necemo zato ovo budemo, bla bla...kako to vec ide

nevjerujem vise nikom odkad sam sam sebe uvatio u lazi
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2013 19:44 (jocommb).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
jocommb kaže...

Ja imam pitanje zasto nitko iz redakcije buga neprokomentira predlozene stvari da znamo oce sta bit il nece on nasih prijedloga, i dal se oni uopce citaju od njihove strane da znaju da trazimo?....bilo bi posteno makar jenom na tjedan prokomentirat ono necemo zato ovo budemo, bla bla...kako to vec ide

S obzirom da si četiri godine na forumu - pratiš li ti ovu temu redovito?

 

Više puta sam napisao (ovdje, a osobito u Bugu) da itekako pratimo ovu temu, tek povremeno odgovaramo kada treba nešto pojasniti, ali namjerno NE komentiramo prijedloge jer nije ova tema kreirana da bismo vodili rasprave sa čitateljima, već im se prepušta sloboda da iznose svoje prijedloge kako god žele, a mi ih primamo na znanje, često interno o njima i razgovaramo, a podosta toga uvažimo i realiziramo.

 

Ponekad se na obrađenu temu mora čekati i nekoliko mjeseci, ali to je normalno i uobičajeno za - mjesečnik! {#}

...
14 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu

tvojih par postova miro jesam vidio....al da sam procito bas svako slovo ove teme nisam jer tema ide od 2008.pa sam preskocio par godina naravno.....  poceo sam tek nedavno nedavno pratit jer sam i sam imo prijedlog.... al sad hvala na potvrdi {#}

nevjerujem vise nikom odkad sam sam sebe uvatio u lazi
14 godina
odjavljen
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Test zvučnika za PC! Ili neka tema za dobar zvuk... zvučnici i zvučne kartice plus volio bi da se recimo istaknu programi za puštanje i mixsanje glazbe na PC-u. Tu bi izdvojio Virtual Dj kao meni dobar i zabavan program za zabavu, a za one naprednije Dj-je koji puštaju preko laptopa; NATIVE INSTRUMENTS    Vjerujem da ima tih programa još kao Mixvibes  Pa bi volio pročitati nešto o tome, da vidim što je u "modi" Jer imam zvučnike stare 10 god. Logitech 2.1 {#}

 

EDIT;

   PS;

 

  Proćitao sam u BUG-u Br; 253 temu AUDIO Zvučna infrakstrutura Sonos

Vidim da uređaji dosta koštaju a i nebi volio umrežit cijelu kuću, pa bi volio da nam pretstavite zvučnike po jeftinijoj cijeni za jednu sobu.

 

 

Ovakve imam ;-) Ovakve imam ;-)
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.1.2014 21:45 (vip_tip).
 
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Gaming Room Setup

 

Znaci, sve stvari potrebne za nekome najdrazi kutak. Da cijene budu u 3 skupine. Jeftini, Srednji, Skupi setup. U to "Gaming Room" bi se uvrstilo:

 

-PC sa periferijom (miš, tipkovnica, zvučnici, slušalice, gamepad, podloga za miša, web kamera, monitor...)

-Konzola

-Mobitel

-Tablet

-TV

-HTPC s periferijom

-Laptop

 

Mislim da bi ovo bila zanimljiva tema {#}

 

Smrdljivi skakavac.
Moj PC  
7 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Moje mišljenje je da bi trebalo obraditi temu o pravilnom sjedenju pred računalom, pravilnoj visini monitora prema očima, ergonomskim stolicama, osvijetljenju u prostoriji, kvalitetnim radnim površinama, tj stolovima. Kada vidim temu "moj stol" upravo se šokiram kada vidim koliko iskusnih korisnika još uvijek tipka sa laktovima u zraku.

Eto, nije tema toliko "informacijsko-tehnološka" no mnoge kičme bi vam bile zahvalne za jedno 10 godina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 10:15 (the economist).
Moj PC  
5 2 hvala 1
14 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Virtualizacija. Setup 5+ virtalnih mašina, test AMD Opteron i Intel Xeon (pa čak i i7) procesora u virtalizaciji, RAM-a, SSD-a i HDD-a i svega ostalog što ide sa tim...{#}

Moj PC  
1 1 hvala 1
11 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Ja bi volio pročitat da sam konačno izvučen u nagradnoj igri! {#}

Moj PC  
8 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
4mal kaže...

o bitcoin miningu na 10 strana (dakle tema) sve od povijesti istog do gpu-a koji su najbolji za isto ,to je relativno nova disciplina ali zasluzuje temu kako je bio i za 3d printer!

evo i poola

 

 

i dalje ovo zelim {#}

10 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

U ovom broju piše da u Hrvatskoj još nitko ne prima Bitcoine, Mislim da novinari nisu dovoljno istražili.:)

 

OVDJE SE VIDI DA JE OBAVLJENA I PRVA SLUZBENA TRANSAKCIJA

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
jocommb kaže...
test usb modema, i isto wifi modema kojih sad ima kod nas u ponudi....i na kraju posto dosta tih modema ima konektore za antene da istestirate koje antene valjaju,preporuke i to jer sad na nekim mjestima se neisplati uzimat adsl ako si blizu odasiljaca imas puno brzu vezu preko usb modema plus kod vip-a za 50 dodatnih kn mjesecno flat od 00-08 h....neznam dali grijesim al mislim da nij bilo takvog testiranja u bugu jos....

i ja i dalje isto zelim...

nevjerujem vise nikom odkad sam sam sebe uvatio u lazi
11 godina
neaktivan
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

99 dana do nogometnog ludila pa se nadam vidit temu o TV-ima u 5 mj.{#}

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Osobno bih volio da objavite temu/članak o tome kako se dizajnira hardver (matične, grafičke...). Znači, koji je proces dizajniranja i izrade npr. grafičke. Ne znam, nVidia napravi novi čip i objavi referentni dizajn. Onda npr. Asus izmijeni taj dizajn i prilagodi ga sebi, napravi/modificira firmware, doda neke svoje dodatke... Taj proces me zanima, kako to ide.

Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu
Živo me zanima istraživanje u "sukobu" konzola, znači PS4 vs XBOX vs Nintendo!!!! Ali, moja poanta je u određenom žanru igrica, konkretno simulacija vožnji, možda se nisam ispravno odrazio, utrke konkretno!! Volio bih vidjeti koja igrica je konkretno i zbog čega bolja na kojoj konzoli, uz napomenu u "okviru" što je bolje za igrača, monitor, LCD TV ILI PLASMA TV????
ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

čitajući te redovito prateći ovaj forum naišao sam na razne teme o zaštiti wifi-ja te svi govore kao "wep je loš, stavi wpa ili još bolje wpa2". i uvjek govore jedno te isto a zapravo ne znaju zasto je zapravo wep razbijen, a wpa (tkip) se temelji na istom rc4 algoritmu a daleko je sigurniji. htio bi da sve o tome detaljno opisete te da navedete sve prednoti te manjkavosti zaštita wlan mreža. iako se čini da se to može strpat u jednoj stranici, to zapravo nije tako. želim da to bude jedna kronologija od početka razvoja wlan mreža. također želim da obuhvatite na koji način se pojedini klijent autentificira na pristupnu točku, razmjena dinamičkog ključa i sl. što je inicijalni vektor kod wep-a (duljine je 24 bita, zašto?), zašto postoji 64, 128 te 256 bitni wep ključevi, što je to XOR, zašto je za wep odabran upravo rc4, zašto se IV ponavlja nakon 5000 paketa, što je to FMS napad, na čemu se temelji, po čemu je wpa tkip superioran u odnosu na wep, pošto wpa koristi dinamičke ključeve, koje informacije su ključne prilikom generiranja ključa, što je to PMK (pair-wise master key i PTK pair-wise transient key, što je to MIC tj message integriy code, zašto kod wpa/wpa2 ključ mora biti u rasponu 8-63 znaka, koja je razlika između tkip (Temporal Key Integrity Protocol) i ccmp (Counter Cipher Mode with Block Chaining Message Authentication Code Protocol) osim u korištenju naprednijeg aes algoritma, što je to eap, peap, tls, ttls, njihovu razliku, prednosti i mane, što je to wps (prvenstveno mislim na pin metodu), zašto se ključ šalje u dva djela te zašto je zadnja znamenka kontrolna te ono najbitnije, na koji način takav koncept razdjeljivanja znamenki narušava sigurnost wlan mreža, te objasnite što je ro rupa 196 te na koji način ona pridonosi nesigurnosti ostalih korisnika spojenih na istu pristupnu točku, što je GTK, što je WIPS.

Čini se jednostavno ali ovo je daleko od jednostavnog. od jedne stranice dolazi se do čitave teme broja. ukoliko ova tema ugleda svijetlo dana svim forumašima će biti vrlo korisna. bilo bi dobro da uvedete nesto novo primjerice kod ove teme mene zanima što biste Vi izmjenili kod aktualnog wpa2 u svrhu još sigurnijeg wifi-ja. Meni je jasno da je ovo vrlo složena tematika ali kako ste se odlučili u aktualnom broju buga pisati o lozinkama i hashiranju istih, bilo bi logično da i ovo obradite u bugu. u slučaju da se to obistini, taj bug obavezno kupujem.

 
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Posto sve vise bjezimo od kablova i zica u danasnje vrijeme volio bi temu i testiranje raznih wireless solucija za povezivanje tv-a, mobitela i laptopa.... znaci intel widi, miracast, ez nesta nesta nisam jos sve istrazio... i naravno testiranje raznih hardverskih rijesenja, vidio sam da ima more usb dongle-ova pd onih za 20-ak dolara pa prema skupljima...

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.6.2014 13:27 (jocommb).
Moj PC  
5 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
ATJLučko kaže...
Živo me zanima istraživanje u "sukobu" konzola, znači PS4 vs XBOX vs Nintendo!!!! Ali, moja poanta je u određenom žanru igrica, konkretno simulacija vožnji, možda se nisam ispravno odrazio, utrke konkretno!! Volio bih vidjeti koja igrica je konkretno i zbog čega bolja na kojoj konzoli, uz napomenu u "okviru" što je bolje za igrača, monitor, LCD TV ILI PLASMA TV????

Ovo je dobra ideja samo bi dodao i Steam Machine u tu grupu (mada je nepotrebno imali smo ga prošli mjesec u Bugu) da bude test baš konzola i prateće opreme za iste

16 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
the economist kaže...

Moje mišljenje je da bi trebalo obraditi temu o pravilnom sjedenju pred računalom, pravilnoj visini monitora prema očima, ergonomskim stolicama, osvijetljenju u prostoriji, kvalitetnim radnim površinama, tj stolovima. Kada vidim temu "moj stol" upravo se šokiram kada vidim koliko iskusnih korisnika još uvijek tipka sa laktovima u zraku.

Eto, nije tema toliko "informacijsko-tehnološka" no mnoge kičme bi vam bile zahvalne za jedno 10 godina.

apsolutno se slazem oko ovoga. Dakle ergonomija (tipkovnice, stolovi, stolice). Sto, zasto, koliko i gdje?

Rvat katolik!
14 godina
offline
Što bi željeli čitati u novom Bugu

Ja bih volio malo golotinje, nešto kao u Startu, magazinu europskog Jugoslavena. Ono, kao, duplerica u sredini.

 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što bi željeli čitati u novom Bugu
Punti kaže...

Ja bih volio malo golotinje, nešto kao u Startu, magazinu europskog Jugoslavena. Ono, kao, duplerica u sredini.

kupi si playboy

Rvat katolik!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice